Biblia Jana Leopolity - Czy była wznawiana?

Dyskusje o różnych przekładach biblii, ich błędach translacji, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anti_NWO
Posty: 181
Rejestracja: 02 wrz 2010, 18:04

Biblia Jana Leopolity - Czy była wznawiana?

Post autor: Anti_NWO »

Witam :-)
Jak w temacie, mam pytanie czy ktoś może wie, czy była wznawiana Biblia Jana Leopolity.
Wydawnictwo Kalwin Publishing ma w planach wydanie ( wznowienie ) Nowego Testamentu z tego przekładu. Nic mi jednak nie wiadomo na temat tego kiedy i czy w ogóle się to ukaże. :cry:
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Nie wiem co masz na myśli mówiąc czy była wznawiana Biblia... ;)

Wiem natomiast, że był sobie taki projekt jak Biblia Slavica, w ramach którego dokonano reprintów Biblii Leopolity, Biblii Nieświeskie i Biblia Brzeskiej.

http://www.buchhandel.de/detailansicht. ... 06-71657-6

424 ojrosów :)

Anti_NWO
Posty: 181
Rejestracja: 02 wrz 2010, 18:04

Post autor: Anti_NWO »

kostek

Dziękuję :-D

Cenna informacja :->
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

jooz
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2012, 21:57

Post autor: jooz »

Rzeczywiście takie cudo się ukazało w 1988 r jako:

Leopolita. Faksimile der Ausgabe Krakau 1561 mit einem Geleitbrief von Papst Johannes Paul II, wyd. VON H. ROTHE, F. SCHOLZ, Padeborn – München – Wien – Zurich 1988 (seria Biblica Slavica, II/1).

Fototypiczne wyd. BL 1561. Do ed. dołączony jest tom z komentarzem: Leopolita. Kommentar von Elżbieta Balcerzowa, David A. Frick, Stanisław, Urbańczyk.

Żródło: Ks. dr Rajmund Pietkiewicz - "Pismo Święte w języku polskim w latach 1518-1638" s. XXIX

A swoją drogą to skąd pochodzi informacja że "Wydawnictwo Kalwin Publishing ma w planach wydanie ( wznowienie ) Nowego Testamentu z tego przekładu" ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekłady”