Polskie przeklady Biblii

Dyskusje o różnych przekładach biblii, ich błędach translacji, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

tropiciel pisze:Gdyby kler chciał uczciwie tłumaczyć Biblię bez swoich teologicznych krętactw i naginania wersetów do swoich dogmatów, to spora ilość ludzi opuściłaby ich oraz ich kościoły, które by coraz bardziej świeciły pustkami.
Nonsens!
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

nonsens to jest dla tych, którzy nie chcą zauważyć oszustw, którymi kler się splamił !

_________________________

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

tropiciel pisze:nonsens to jest dla tych, którzy nie chcą zauważyć oszustw, którymi kler się splamił !

_________________________
Na przykład jakież to oszustwa?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

wystarczy czytać tekst hebrajski i grecki i porównywać z katolickim przekładem

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

tropiciel pisze:wystarczy czytać tekst hebrajski i grecki i porównywać z katolickim przekładem
Podaj przykład. Znasz płynnie starogrecki i to jeszcze koine i hebrajski?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Poczytaj sobie moje wpisy , to będziesz wiedział. Powtarzać się nie będę.


_____________________

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Efezjan pisze:
tropiciel pisze:wystarczy czytać tekst hebrajski i grecki i porównywać z katolickim przekładem
Podaj przykład. Znasz płynnie starogrecki i to jeszcze koine i hebrajski?
Zna?

Boże Słowa. To Prawo miłości a co gada? Poznać a znać to dalej trzeba się starac
A nie głosić wersety a morał potrzebny

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

morały i brednie to wygaduje kler, który żyje w zbytku wykorzystując głupotę ludzką.


_____________________

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

U Boga jest wszystko jest nowe... Przytaczacie stare cytaty a gdzie morał chociażby? Cytatami i ja mogę obłozyc a gdzie wasza mądrość by tłumaczyć?

Cytat wtedy jest zbędny... Walenie cytatami to jak ślepy ślepego prowadzić.. Każdy umie

Chrystus tak mówił przypowiesciami gdy miało być do myślenia... Bo Bóg dał taki trud ale i Jezus się zlitowal i przetłumaczył duchowość mądre przypowieści i cytaty nie były trudne

Oddawać co cesarskie cesarzowi..

Podejrzewam że sam myślał nad słabym człowiekiem bo Madrosci mu nie brakowało..
Inni mądrzejsi by to wykorzystali bo i demony dają mądrość ale zgubna. A raczej bardzo zgubna...

Apropo Chrystusa wiem. On jest życiem i jednoscią..Jak bardzo chciałbym być na miejscu gdzie On szedł i nauczał tam moje Marzenie... Pieczątka IZRAELA w paszporcie i nie wyjadę do np Arabii Saudyjskiej mało ważne ale mam nadzieję że być tam gdzie był Chrystus to nie będzie ostatnie marzenie... .

Nie ZACHOWUJCIE się jak lekarze którzy jak napiszą receptę sami nie wiedzą co NAPISALI

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

jak sobie mieszka władza kościelna w Polsce :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla przypomnienie co powiedział Jezus :

"I rzekł mu Jezus : Lisy mają jamy i ptaki niebieskie gniazda, ale Syn Człowieczy nie ma, gdzie by głowę skłonił." - Ewangelia Mateusza 8 : 20

" A gdy to Jezus usłyszał, rzekł do niego : Jeszcze jednego ci brak. Sprzedaj wszystko, co tylko masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, a potem przyjdź i naśladuj mnie. " - Ewangelia Łukasza 18 : 22




__________________________________

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

A ty sprzedałeś wszystko, co masz? Proszę zaczynać najpierw od siebie, a potem krytykować innych.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

A ty sprzedałeś wszystko, co masz? Proszę zaczynać najpierw od siebie, a potem krytykować innych.
Młodzieniec z Ewangelii Łukasza do którego Jezus zwrócił się ze słowami, by sprzedał wszystko, był bardzo bogaty - Łuk. 17 : 23. Ale nawet jego bogactwo pewnie byłoby niewielkie w porównaniu z tym jak żyje katolicki kler i w jakim przepychu mieszka. To nie kto inny tylko katolicki kler głosił przez wieki ideał ubóstwa i wmawiał ciemnotę ludziom, by sprzedali wszystko i oddawali na kościół. I to funkcjonuje do dziś. I na tym kler zbił nieprawdopodobne majątki.

Takie posiadłości i rezydencje jakie posiada katolicki kler, gdyby tylko w części w Polsce przeznaczyć dla biednych, to zniknęliby wszelcy żebracy i ludzie żyjący w skrajnym ubóstwie, nie mówiąc o tym, że wszelkie problemy gospodarcze tego kraju i wszelkie długi byłyby natychmiast rozwiązane. Dobrze by było, aby każdy spasły z obżarstwa i życia w luksusie ksiądz zamieszkał sobie w bloku w skromnej kawalerce i musiał każdego miesiąca się martwić za co będzie dalej żył i czy mu starczy na zwykłe opłaty nie mówiąc o żebraczej emeryturze, która wisi nad większością Polaków w tym kraju.

Jak żyjesz Waść w przepychu, to mnie ze sobą nie porównuj, bo kiepsko na tym wyjdziesz ! Szkoda tylko, że się nie ujawniłeś dotąd kim jesteś. Ale wnioskując z twych wypowiedzi - wszystko jest jasne !



____________________

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Kto by się z Nimi liczył, jakby biedni chodzili?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Queza pisze:Kto by się z Nimi liczył, jakby biedni chodzili?
W sumie pieniądz jest poniekąd miarą przydatności człowieka dla społeczeństwa

Mat 25:14-28 pau "(14) Będzie też podobnie jak z człowiekiem, który wybierał się w podróż. Zawołał swoje sługi i powierzył im swój majątek. (15) Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, a trzeciemu jeden; każdemu według jego zdolności. I wyjechał. (16) Ten, który otrzymał pięć talentów, natychmiast puścił je w obieg i zyskał drugie pięć. (17) Podobnie i ten, który otrzymał dwa, zyskał drugie dwa. (18) Ten zaś, który otrzymał jeden, wykopał dół w ziemi i ukrył pieniądze swego pana. (19) Po dłuższym czasie pan powrócił i zaczął rozliczać się ze sługami. (20) Najpierw przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i powiedział: «Panie! Dałeś mi pięć talentów. Oto zyskałem pięć następnych». (21) Pan powiedział do niego: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię. Wejdź, aby radować się ze swoim panem». (22) Przyszedł następnie ten, który otrzymał dwa talenty, i powiedział: «Panie! Dałeś mi dwa talenty. Oto zyskałem dwa następne». (23) Pan powiedział do niego: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię. Wejdź, aby radować się ze swoim panem». (24) Przyszedł wreszcie ten, który otrzymał jeden talent i powiedział: «Panie! Wiedziałem, że jesteś człowiekiem wymagającym. Chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzie nie rozsypałeś. (25) Bałem się ciebie i dlatego ukryłem talent w ziemi. Oto masz, co twoje». (26) Wtedy pan mu odpowiedział: «Sługo zły i leniwy. Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdzie nie rozsypałem. (27) Powinieneś był więc przekazać pieniądze bankierom, a ja po powrocie odebrałbym je z zyskiem. (28) Dlatego zabierzcie mu talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów."

Szkoda, że ta statystyka często jest traktowana śmiertelnie poważnie

Mat 18:23-34 pau "(23) Dlatego królestwo niebieskie podobne jest do króla, który postanowił rozliczyć się ze swoimi sługami. (24) Kiedy zaczął to robić, przyprowadzono mu dłużnika, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. (25) Ponieważ nie miał z czego oddać, pan kazał go sprzedać wraz z żoną i dziećmi, i wszystkim, co posiadał. W ten sposób chciał odzyskać dług. (26) Wtedy sługa upadł przed nim na ziemię i błagał: «Okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam». (27) Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował. (28) Gdy ów sługa wyszedł, spotkał innego sługę swego pana, który był mu winien sto denarów. Chwycił go, zaczął dusić i mówił: «Oddaj wszystko, coś winien». (29) A on upadł na ziemię i prosił: «Okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam». (30) On jednak nie chciał, lecz odszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. (31) Gdy inni słudzy dowiedzieli się o tym, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli o wszystkim swojemu panu. (32) Wtedy pan wezwał go i powiedział: «Jesteś złym człowiekiem! Darowałem ci cały dług, bo mnie prosiłeś. (33) Czy i ty nie powinieneś był zmiłować się nad swoim dłużnikiem, tak jak ja zmiłowałem się nad tobą?». (34) I pan rozgniewany wydał go katom, dopóki nie odda mu całego długu."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekłady”