Przekład Septuaginty na polski - już jest

Dyskusje o różnych przekładach biblii, ich błędach translacji, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Bobo pisze:
AEliot pisze:Chociaż jad skapuje Ci z zębów jak zwykle... :-(
I na co takie uwagi? Skoro facet jest niepoprawny... :roll:
No jak to na co?
Jak mu skapuje, to mu zwracam uwagę... Cóż w tym niejasnego? :->

Napisz coś lepiej w kwestii Septuaginty... bo Cię podejrzewam o jej czytelnictwo :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Rethel

Post autor: Rethel »

AEliot pisze:Chociaż jad skapuje Ci z zębów jak zwykle... :-(
Ale jaki jad?

Po prostu stwierdzam fakt.

Wyznawca jedynie słusznej sekty najczęściej uważa że Biblia spadła z nieba na złotych
tabliczkach, jest w 100% nieomylna, nie ma żadnych błędów, nawet ortograficznych, a
przepisywacze przepisywali wiernie literka po literce - a jak nie to znaczy, że trzeba być
ateistą bo skoro są różnice to cała ta konstrukcja którą ma w mózgu jest do bani... Jak
taki dorwie się do LXX to zrujnuje swoją wiarę. Nie jego wina, a grupy, która go tak uczyła.

Osoba o ograniczonej percepcji intelektualnej, jedyne co ogarnie umysłem to różnice.
Efekt najczęściej ten sam.

Niedouk, podnieci się różnicami i jak nie skończy jak dwaj powyżsi to wymyśli jakąś teorię
jedynie słusznego spisku po czym zacznie głosić takie androny jak Red-October, a co za tym
idzie, będzie zwodził innych naiwniaków i niedouków.

Vidmista, często w różnej proporcji łączy powyższe w sobie elementy.

Zatem jaki jad?
Czy jadem jest to, ze martwię się o kondycje duchową potencjalnego czytelnika i skutkami jakie
może przynieść czytanie przez niego tego, czego nie powinien ze względu na wrodzone predyspozycje?

Nie każdy musi znać się na wszystkich manuskryptach jakie tylko istnieją i nie każdy musi być na tyle
inteligentny, by ogarnąć złożone zależności i implikacje z tym związane. Zapytałeś czy polecam, więc
odpowiedziałem. Ty jak zwykle musiałeś z tego zrobić problem. Nie zawsze istnieje jedna odpowiedź
dla wszystkich, bo wszyscy nie są tacy sami. Nie wszyscy są profesorami biblistyki w ChACie i wcale
nie muszą być, ale każdy ma prawo wierzyć i drudzy nie powinni ich zmuszać do zgłębiania rzeczy na
które nie są gotowi, a które w dodatku nie są potrzebne do zbawienia. Jak masz problemy z samym
sobą albo z rzeczywistością, to może nie zadawaj pytań na które odpowiedzi nie chcesz usłyszeć???
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 19:33 przez Rethel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Rethel pisze:Osoba o ograniczonej percepcji intelektualnej, jedyne co ogarnie umysłem to różnice.
Jeżeli pozostała treść jest taka sama to chyba o różnice właśnie chodzi?
Ale skoro nie, to możesz uznać, że przeczytałeś już LXX - w sumie to bez różnicy :mrgreen:
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

AEliot

nie od zdolności intelektualnych zależy poznanie spraw Bożych !

warunkiem poznania jest łaska Boża o ile człowiek stara się postępować w sposób nienaganny - Dan. 12 : 10

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

tropiciel pisze:AEliot

nie od zdolności intelektualnych zależy poznanie spraw Bożych !

warunkiem poznania jest łaska Boża o ile człowiek stara się postępować w sposób nienaganny - Dan. 12 : 10
A tu się oczywiście zgodzę :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekłady”