" Słownik późnych ksiąg "NT" "

Dyskusje o różnych przekładach biblii, ich błędach translacji, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

" Słownik późnych ksiąg "NT" "

Post autor: EMET »

EMET:
Dla zainteresowanych tematyką --
http://www.vocatio.com.pl/index.php?rou ... uct_id=525

jest to świeżutka nowość! ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Ale z ceną to stanowczo przesadzili. Septuaginta miała ponad 1600 stron i formalna cena wynosiła 220 zł. A chyba jest o wiele bardziej znaczącym i ciekawszy dziełem.
Przejrzałem &#8222;na szybko&#8221; dostępny podgląd i powiem, że nie odpowiada mi język i styl podawanych informacji.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Parmenides pisze:Ale z ceną to stanowczo przesadzili. Septuaginta miała ponad 1600 stron i formalna cena wynosiła 220 zł. A chyba jest o wiele bardziej znaczącym i ciekawszy dziełem.
Przejrzałem &#8222;na szybko&#8221; dostępny podgląd i powiem, że nie odpowiada mi język i styl podawanych informacji.
EMET:
Osobiście, póki co, w planach zakupu... nie mam :-/
Mam ważniejsze wydatki. ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Jest tam 96 darmowych stron :)
Ja dziś na facebooku dostałem z oficyny Vocatio taką właśnie wiadomość:
Dzień dobry, Słownik późnych ksiąg Nowego Testamentu i pism Ojców Apostolskich jest już dostępny: http://www.vocatio.com.pl/index.php?rou ... uct_id=525
Warto dodac ich na facebooku, jak ktoś ma, bo inforumują o wszystkich nowościach osobiście nawet ;-) jesli się o tym im wcześniej napisze :-)

Pozdrawiam

P.S. 280 zł...przesadzili :-)
Parmenides pisze: Przejrzałem &#8222;na szybko&#8221; dostępny podgląd i powiem, że nie odpowiada mi język i styl podawanych informacji.
bo jest zbyt impresywny, pisarz zbyt spoufala się z czytelnikiem :-)
Ja z tego powodu między innymi nie kupię, zresztą myślałem, że będzie to zupełnie inna książka.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

bartek212701 pisze:bo jest zbyt impresywny, pisarz zbyt spoufala się z czytelnikiem
Tak. Ma charakter pogawędki; nie jest to styl encyklopedyczny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekłady”