Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4044
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: radek »

teska pisze:
19 maja 2021, 23:55
Apostoł Paweł powołał się na księgę Izajasza 64:4

1Kor 2:9
Ale tak jak jest napisane: Ani oko nie ujrzało, ani ucho nie usłyszało, ani do serca człowieka nie wstąpiło to, co przygotował nasz Bóg dla tych, którzy Go miłują.
Słowa Pawła odnoszą się do ludzi,którzy wcale lub prawie wcale nie zważają na sprawy duchowe.To ich oko nie widzi i ich ucho nie słyszy czyli nie rozumie głębokich zagadnień związanych z Bogiem.
Jest o tyle ciekawy ten wers, że ma wiele Dobrych znaczeń. Co do tytułowego spełnienia proroctwa, odpowiedź można podeprzeć na przykład wersetami

Błogosławieni cisi; albowiem oni odziedziczą ziemię.
Ewangelia Mateusza 5:5 PBG
https://bible.com/pl/bible/132/mat.5.5.PBG

Powyższy wers sugeruje, kto będzie dysponował ziemią, a więc i jej zawartością. Będzie to ostatek harmonijnie przestrzegający Prawa Bożego, który spełni wszystkie Boże wymogi zgodnie z fragmentem

Także i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam rozkazano, mówcie: Słudzy nieużyteczni jesteśmy, bo cośmy byli powinni uczynić, uczyniliśmy.
Ewangelia Łukasza 17:10 PBG
https://bible.com/pl/bible/132/luk.17.10.PBG

A więc jeśli chcemy być wykonawcami Słów Bożych, musimy dążyć nie do wiecznej dyskusji, lecz do zrozumienia sformułowanych słów i wypelnienia ich

Miłość nigdy nie ustaje; bo choć są proroctwa, te zniszczeją; choć języki, te ustaną; choć umiejętność, wniwecz się obróci.
1 Koryntów 13:8 PBG
https://bible.com/pl/bible/132/1co.13.8.PBG

Koran 78:35-38
35. Nie beda oni, tam slyszec ani próznej gadaniny, ani klamstwa.
36. Taka jest nagroda od twojego Pana - dar dobrze obliczony -,
37. od Pana niebios i ziemi i tego wszystkiego, co jest miedzy nimi,
Milosiernego; nie beda oni mieli moznosci przemawiania do Niego.
38. Tego Dnia,;kiedy Duch i aniolowie stana w szeregach, nie beda mogli
mówic, oprócz tego, któremu pozwoli Milosierny, i powie on to, co
sluszne.
Obrazek

teska
Posty: 125
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: teska »

Miłość nigdy nie ustaje,ona zostanie,gdyż spełnią się wszystkie proroctwa,nie będzie potrzebna wiara w Boga ,gdyż wszyscy będą służyć Jehowie Bogu.
Izajasza 11:9
"Nie będą wyrządzać szkody ani zła na całej mojej świętej górze ,bo wiedza o Jehowie napełni ziemię ,tak jak wody wypełniają morze."
Hebrajczyków 8:11
"Już nikt nie będzie uczył swojego rodaka ani swojego brata mówiąc:"Poznajcie Jehowę!".,bo oni wszyscy od najmniej znaczącego ,będą mnie znali...."

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: booris »

Nie bardzo rozumiem,teska.Wiara w Boga bedzie niepotrzebna,bo wszyscy beda sluzyc Bogu? Niewierzacy beda sluzyc Bogu?

Nieziem
Posty: 779
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Nieziem »

Apostoł Paweł pisząc do Koryntian list, oznajmia, że będąc u nich, głosząc dobrą nowinę, ograniczył się do zwiastowania Chrystusa ukrzyżowanego, natomiast w samym liście określił Jezusa Chrystusa mianem mądrości Bożej, sprawiedliwości, poświęcenia i odkupienia. Podkreślił Jego znaczenie jako mądrość Boża, tajemna, zakryta.
Chrystus ukrzyżowany jawi się więc jako początek zwiastowania, i jest treścią nauczania początkowego Ewangelii, nie zaś jego końcem czy treścią zasadniczą. Świadczą o tym kolejne słowa Pawła: ja nie mogłem, bracia, przemawiać do was jako do ludzi duchowych, lecz jako do cielesnych, jak do niemowląt w Chrystusie.  Mleko wam dałem, a nie pokarm stały, boście byli niemocni; zresztą i nadal nie jesteście mocni. (1Kor.3,1)
I jako że objawienie Syna Bożego było częściowe, a nie całkowite, dlatego pisząc o tej Bożej tajemnicy użył słów z księgo Izajasza: Ani oko nie ujrzało, ani ucho nie usłyszało, ani do serca człowieka nie wstąpiło to, co przygotował nasz Bóg dla tych, którzy Go miłują.
Następnie Paweł dodaje kluczowe zagadnienie, a mianowicie to, że sprawy te należą do sfery duchowej, i są nie do pojęcia, oswojenia, zrozumienia na poziomie zdolności umysłu ludzkiego. To trochę tak jak z człowiekiem, który sobie wyobraża zbawienie jako bycie na białej chmurce, taki "all inclusive" pobyt w niebie, sielski, anielski, błogość, a końcem myślenia tego człowieka jest rezygnacja z jakichkolwiek dążeń i oczekiwań, bo co można jeszcze chcieć, jak wszystko już się ma. Trochę jak z Salomonem, z tym że on na wszystko mógł sobie pozwolić, a i tak koniec końców wyznał, że wszystko jest marnością, na dowod tego, że ograniczony ludzki umysł nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej wizji niekończącego się spełniania.
W innym miejscu Pism czytamy: A takim jest życie wieczne, by poznawali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga oraz tego, którego wysłałeś, Jezusa Chrystusa.
Mowa tu jest o poznawaniu, o procesie ciągłym, nieskończonym. Tu nie ma miejsca na nudę! Tu się sprawdzają te słowa listu do Koryntian:
Ani oko nie ujrzało, ani ucho nie usłyszało, ani do serca człowieka nie wstąpiło to, co przygotował nasz Bóg dla tych, którzy Go miłują.
Bogu niech będą dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”