Niebo otwarte

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: Słowa Prawdy na temat Świata wywodzące się z Mądrości i trwające w Duchu życia ostatecznego, będące cierpliwymi narzędziami do uprawy świata, są drogą do wyhodowania Drzewa Życia
Słowa Prawdy to słowa Boga wypowiedziane do człowieka .

J 17:17 stern "Przeznacz ich do świętości poprzez prawdę - Twoje słowo jest prawdą."-powiedział Mesjasz, nasz Król do Ojca Niebiańskiego.

Łk 4:4 bgn "A Jezus, odpowiadając mu, rzekł: Napisane jest: Człowiek nie będzie żył samym chlebem, ale każdym słowem Boga."

Hbr 4:12 stern "Doprawdy, Słowo Boże jest żywe! Ono działa, a jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny - dociera wprost do styku duszy z duchem i stawów ze szpikiem i prędko osądza wewnętrzne myśli i postawy serca."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Listek pisze:Słowa Prawdy to słowa Boga wypowiedziane do człowieka
Mar 4:20 eib "Natomiast ludzie przypominający urodzajną ziemię to ci, którzy słuchają Słowa, są mu posłuszni i wydają plon, jedni trzydziestokrotny, drudzy sześćdziesięciokrotny, a jeszcze inni stokrotny."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: którzy słuchają Słowa, są mu posłuszni i wydają plon, jedni trzydziestokrotny, drudzy sześćdziesięciokrotny, a jeszcze inni stokrotny.
2P 1:3 "Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę,"

Ef 5:9 br "Owocem światłości jest bowiem wszelka prawość, sprawiedliwość i prawda."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

8

Post autor: radek »

Hi 38:31 eib "(31) Czy wiesz, jak połączyć Plejady lub rozluźnić więzy Oriona?"

What a night
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

A czy wiecie, że piramidy na całej Ziemi są zorientowane dokładnie na te konstelacje?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze:A czy wiecie, że piramidy na całej Ziemi są zorientowane dokładnie na te konstelacje?
To bardzo ciekawe.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:To bardzo ciekawe.
Właśnie. I zastanawiające, prawda?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:A czy wiecie, że piramidy na całej Ziemi są zorientowane dokładnie na te konstelacje?
Jaki dzień w roku i którą godzinę z minutami i sekundami macie na myśli w stosunku do konkretnej piramidy?
I czy słyszeliście kiedykolwiek o zjawisku precesji planet? :roll:


A wogóle wiecie o co pytam? :xhehe:

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Henryk pisze:Jaki dzień w roku i którą godzinę z minutami i sekundami macie na myśli w stosunku do konkretnej piramidy?
A co jeśli doba ma 25 godzin,a godzina 61 minut, a minuta 61 sekund (777),
zamiast tego, że doba to 24 godziny po 60 minut, minuta to 60 sekund (666) ?

2+5=7 6+1=7 6+1=7 (777)

2+4=6 6+0=6 6+0=6 (666)

Kto ustalał czas w świecie,który jest w mocy złego?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dieta wg Jezusa decyduje o życiu ciała

Mat 6:25 eib "(25) Dlatego mówię wam: Przestańcie martwić się o życie, o to, co zjeść lub wypić; a także o ciało, o to, w co się ubrać. Bo czy życie nie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż okrycie?"

Tym niemniej pożywienie życiodajne pochodzi od Ducha Świętego

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."

J 6:63 eib "To Duch ożywia, ciało w niczym nie pomaga. Słowa, które wam powiedziałem, są duchem i są życiem."

Czym w istocie byłby Syn Boży? - Słowem umiłowanym wychodzącym od Słowa umiłowanego Ducha Świętego

J 1:1 eib "(1) Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo."

Źródłem Słowa jest Duch Święty będący ciałem swych rodziców

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."

Mat 20:16 eib "W ten sposób ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi."

Czy Słowo ucieleśnia się przez pouczanie lub poniżanie innych? Bynajmniej, lecz raczej przez uznanie z góry. Droga uznania jest natomiast wyróżnieniem się spośród starających się. Czy jest jedna? - Nie, jest ich wiele. Prawda jest jedna, a w niej drogi życia

J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie."

Mat 7:14 eib "(14) Natomiast ciasna jest brama oraz wąska droga, która prowadzi do życia — i niewielu tych, którzy ją znajdują."

Jest więc Prawo w Bogu. Lecz czy spisane jest po to, by używać Go do niszczenia stworzeń Bożych, czy raczej po to by podnieść nas na Duchu ze względu na potrzebę właściwego zrozumienia naszej historii

Quran 18:98
On powiedział: "To jest miłosierdzie od mojego Pana! A kiedy przyjdzie obietnica Pana, to On uczyni ją pyłem. Obietnica mojego Pana jest prawdą!"

Dlaczego ludzie widzą wiele "prawd"? Ludzie widzą wiele "prawd" bo uznają swoje emocje za ważniejsze od Prawa, a przecież Prawo jest idealnym owocem idealnej Miłości

Quran 2:89-90
Kiedy przyszła do nich Księga od Boga, potwierdzająca prawdziwość tego, co oni posiadają - a oni przedtem prosili o zwycięstwo nad tymi, którzy nie uwierzyli - i kiedy przyszło do nich to, co oni już znali, oni w to nie uwierzyli. Przekleństwo Boga nad niewierzącymi! Jakże złe jest to, za co sprzedali swoje dusze! Oni nie uwierzyli w to, co zesłał Bóg, ze złości, iż Bóg zsyła Swoją łaskę, komu chce ze swoich sług. I ściągnęli na siebie gniew za gniewem. A niewiernych spotka kara poniżająca!

Prawo Boże jest wystarczające do rozwiązania problemów, wystarczy postarać się zrozumieć, że chce ono uzdrowić czytającego w zupełności

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."

Quran 2:2-5
To jest Księga - nie ma, co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych; Dla tych, którzy wierzą w to, co skryte, którzy odprawiają modlitwę i rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy; I dla tych, którzy wierzą w to, co tobie zesłaliśmy, i w to, co zostało zesłane przed tobą; oni wierzą mocno w życie ostateczne. Tacy są na drodze prostej, danej im od ich Pana, i oni będą szczęśliwi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: Prawo jest idealnym owocem idealnej Miłości
Jeśli miłuję Boga i bliźniego to moje myśli ,słowa i czyny zgodne są z Prawem Boga.

Bóg Swoje Prawo zapisuje na sercach i w umysłach nowo narodzonych.

Hbr 10:16 "Takie jest przymierze, które zawrę z nimi po owych dniach, mówi Pan: Nadam prawa moje w ich sercach, także w myśli ich je wypiszę."

Rz 13:9 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Niebo otwarte

Post autor: radek »

Wersety ściśle dotyczące zbawienia i jego Ducha

Koran 12:90
Oni powiedzieli: "Czy ty naprawdę jesteś Józefem?" On powiedział:
"Ja jestem Józefem, a to jest mój brat. Bóg okazał nam dobroć.
Zaprawdę, kto jest bogobojny i cierpliwy... - to przecież Bóg nie zgubi
nagrody tych, którzy czynią dobro
!"



Łk 13:35 EIB "Oto przyjdzie wam zostawić wasz dom. Zapowiadam wam też, że nie zobaczycie Mnie aż do chwili, gdy powiecie: Błogosławiony Ten, który przychodzi w imieniu Pana."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”