Niebo otwarte

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jan miał po prostu inne zadanie od nich i patrzył prywatnym spojrzeniem na inne czasy. Naszym zadaniem jest widzieć i doceniać owoce dane nam przez Nich, nie chwalić żadnego z nich zbyt głośno, ani żadnego zbyt cicho, lecz starać się znaleźć drogę pośrednią. Najlepszy dopiero przyjdzie i zjednoczy cały Świat, bo owoc najlepszego musi być zupełny. Przyjaciół zdobywa się poprzez odpuszczanie grzechów, nie przez pochlebstwa, czy pieniądze
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: Przyjaciół zdobywa się poprzez odpuszczanie grzechów, nie przez pochlebstwa, czy pieniądze
Ef 4:2 br "Bądźcie zawsze pokorni, łagodni, cierpliwi. Znoście jedni drugich z [prawdziwą] miłością."
Kol 3:13 br "Znoście jedni drugich i wybaczajcie sobie nawzajem, gdyby ktoś miał jakiś żal do drugiego. Jak Pan wybaczył wam, tak i wy wybaczajcie jedni drugim."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Quinque pisze:Jeżeli rozumiesz proroctwa jak wróżby... Prorok w religii Abrahamowej to osoba mająca bezpośredni kontakt z Bogiem
Ja mam taki kontakt.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Tym. 2:5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)

Innego nie ma.(pośrednika)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Oczywiście

Mat 11:27 eib "Wszystko zostało mi przekazane przez mojego Ojca i nikt oprócz Ojca nie pojmuje, kim jest Syn. Nikt też nie pojmuje, kim jest Ojciec, jak tylko Syn oraz ten, komu Syn zechce to objawić."

ale później

Mat 5:8 eib "(8) Szczęśliwi czystego serca, gdyż oni będą oglądać Boga."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jachu pisze:1 Tym. 2:5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)

Innego nie ma.(pośrednika)
Jezus Chrystus jest we mnie i oprócz tego mam kontakt z Bogiem, na Jego oczywiście warunkach. Tak to się jakoś porobiło... :roll:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Queza pisze:
Jezus Chrystus jest we mnie
To kim Ty jesteś :?:
Eucharystią :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

RN pisze:
Queza pisze:
Jezus Chrystus jest we mnie
To kim Ty jesteś :?:
Eucharystią :?:
Chciałam kilka lat temu przystąpić do komunii ... ksiądz zbliżając się podawał opłatek osobom pośród mówiąc : "ciało Chrystusa" i kiedy przyszedł czas na mnie ... nie podał mi tej komunii, ominął mnie i podawał dalej ją innym ludziom.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Kim jest ów "Król królów" ? Z tego co czytałem to Jezus Chrystus jako jedyna osoba we wszechświecie może mieć tytuł króla królów i nikt więcej. A podobno ma nadejść dopiero król królów więc kto to ma być czy chodzi o paruzję czyli ponowne przyjście mesjasza ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ap 19:16 eib "(16) A na szacie oraz na biodrze wypisany miał tytuł: Król królów i Pan panów."

Mowa tu o Ojcu dzieci dwojga płci poczętych z Ducha Świętego
Obrazek

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Nie bardzo wiem co masz na myśli, jedyną osobą z tego co mi wiadomo, którą można nazywać królem królów i panem panów jest Syn Boży Jezus Chrystus.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jezus porównuje się do Pana młodego więc może to dotyczyć Jego

Mt 9:15 eib "Jezus im odpowiedział: Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki jest z nimi pan młody? Przyjdzie jednak czas, gdy Pan młody zostanie im zabrany — i wtedy będą pościć."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Między 1260, a 1290 dni jest różnica miesiąca. Od Abrahama do Jezusa są 42 "miesiące", ponieważ miesiąc w Objawieniu Jana wiąże się z czasem życia. Miesiąc więcej oznacza zapowiedź potomstwa Jezusa. To główna rzecz oznajmiana przez te liczby nam

Ap 22:2 eib "Na środku ulicy miasta i po obu brzegach rzeki rosło drzewo życia. Wydawało ono dwanaście owoców. Rodziło owoc każdego miesiąca, a jego liście miały moc uzdrawiania narodów."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: zjednoczy cały Świat
Od Nimroda władcy mocarstw pragną zjednoczyć świat pod swoją władzą.
Babilon,podbity przez Medo-Persję, a ta pobita przez Grecję z Aleksandrem Macedońskim na czele i wreszcie Rzym zwyciężający Grecję.
W proroctwie Daniela upadły porządek świata zostaje rozbity przez kamień.


Daniel 2,35
"Tedy skruszyło się społem żelazo, skorupa, miedź, srebro i złoto, i obróciło się jako w proch letniego bojowiska, które zaniósł wiatr: i nie nalazło się im żadne miejsce: a kamień, który był uderzył w obraz, stał się górą wielką, i napełnił wszystkę ziemię."

Obrazek
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4097
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Drzewo Życia

Post autor: radek »

Przy stwarzaniu Świata Bóg użył Dobrych Słów. Ludzie są stworzeni na Jego podobieństwo i dlatego jesteśmy zobowiązani odbudować Bogu to co zostało zburzone w Edenie, czyli Świętość stworzenia. Słowa Prawdy na temat Świata wywodzące się z Mądrości i trwające w Duchu życia ostatecznego, będące cierpliwymi narzędziami do uprawy świata, są drogą do wyhodowania Drzewa Życia

Rev 22:1-2 eib "(1) Pokazał mi też rzekę wody życia. Lśniła jak kryształ, a wypływała z tronu Boga i Baranka. (2) Na środku ulicy miasta i po obu brzegach rzeki rosło drzewo życia. Wydawało ono dwanaście owoców. Rodziło owoc każdego miesiąca, a jego liście miały moc uzdrawiania narodów."

Quran 57:11-12
11. A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ja odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. 12. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak swiatło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągniecie ogromne!"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”