Zmartwychwstanie

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

O zmartwychwstaniu ludzkości w miarę wyraźnie dowiadujemy się z księgi Daniela, gdzie jest mowa o prochu w podobnym sensie co przy stworzeniu Adama.

Dan 12:1-2 bt5 "(1) W owym czasie wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały, aż do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze. (2) Wielu zaś, co śpi w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie."

Narodzenie się z wody jest związane z obudzeniem przez zbawiciela tych, którzy posnęli przy potopie. Narodzenie się z Ducha jest związane z obudzeniem przez zbawiciela Ducha, mowa tu na pewno o narodzie Izraela. Dopiero taka osoba może wejść do Królestwa Bożego, ponieważ musi ze sobą przyprowadzić wszystkich.

Joh 3:5-10 bt5 "(5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. (8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha. (9) Na to rzekł do Niego Nikodem: Jakżeż to się może stać? (10) Odpowiadając na to, rzekł mu Jezus: Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?"

Kobieta nie jest dla mężczyzny częścią Królestwa, żaden mężczyzna nie zna Kobiety, którą szczerze kocha i nie powinna być traktowana jako część sprawiedliwości królestwa Bożego. W królestwie Bożym wszyscy jesteśmy sługami, a słowa mówiące, że wszystko inne będzie nam dodane, są raczej wyrazem pochwały nieskończoności tego, co oferuje doskonała Kobieta wybranemu przez siebie mężczyźnie.

Mt 6:33 pau "Szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane."

Słudzy Boży wracając po śpiących w prochu, pochwycą ich przed momentem tzw. zawarcia związku małżeńskiego.

Mat 22:30 bt5 "(30) Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie."

Aniołowie Boży wstępujący do Boga, będą zstępowali na Syna Człowieczego i jemu usługiwali.

Joh 1:51 pau "(51) I powiedział mu: „Uroczyście zapewniam was: Ujrzycie otwarte niebo, a także aniołów Bożych, którzy będą wstępowali i zstępowali na Syna Człowieczego"."
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

jaki jest sens tych wywodów? :aaa:
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Lukian pisze:jaki jest sens tych wywodów? :aaa:
Synteza biblijnych informacji na temat zmartwychwstania.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Zec 4:6 pau "(6) Wtedy powiedział mi: „Słowo PANA do Zorobabela jest takie: Nie przez moc ani przez siłę, lecz przez ducha mego to się stanie - mówi PAN Zastępów."

Ojcowie, którzy się nimi stali przed przybyciem Pana i przygotowaniem Mu Królestwa, tak umiłują swych synów, że zgodzą się powierzyć swoje życie ich Duchowi. Synowie zgodzą się wykorzystać swego Ducha aby przywrócić życie swoim Ojcom, przed nadejściem Pana.

Mal 3:24 pau "(24) On zwróci serca ojców do synów, a serca synów ku ich ojcom, abym nie rzucił klątwy na ziemię, kiedy przyjdę."

Tym samym Śmierć stanie się niezauważalna, ponieważ będzie miała formę przyjemnego snu w Duchu, kończącego się pobudką w młodym ciele.

Mat 9:24 pau "(24) Nakazał im: „Wyjdźcie stąd, bo dziewczynka nie umarła, tylko zasnęła". Lecz oni wyśmiewali się z Niego."
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

radek pisze:Ojcowie, którzy się nimi stali przed przybyciem Pana i przygotowaniem Mu Królestwa, tak umiłują swych synów, że zgodzą się powierzyć swoje życie ich Duchowi. Synowie zgodzą się wykorzystać swego Ducha aby przywrócić życie swoim Ojcom, przed nadejściem Pana.
hę?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Lukian pisze:
radek pisze:Ojcowie, którzy się nimi stali przed przybyciem Pana i przygotowaniem Mu Królestwa, tak umiłują swych synów, że zgodzą się powierzyć swoje życie ich Duchowi. Synowie zgodzą się wykorzystać swego Ducha aby przywrócić życie swoim Ojcom, przed nadejściem Pana.
hę?
Miłośnicy Biblii wiedzą że całkowitą władzę nad wszystkimi Prawami ma Bóg. Człowiek został stworzony na Jego podobieństwo. Z tego co zauważyłem słowo człowiek wiąże się z posiadaniem potomstwa, dlatego Jezus wyodrębnił w swoich wypowiedziach "Syna Człowieczego". Na pytanie uczniów "Kto może być zbawiony?" Jezus odpowiada, że u człowieka to niemożliwe, ale u Boga wszystko jest możliwe. Dlatego Syn Człowieczy zwraca się do Boga z wstawiennictwem za ludzi.

Mat 19:24-26 bt5 "(24) Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. (25) Gdy uczniowie to usłyszeli, bardzo się przerazili i pytali: Któż więc może być zbawiony? (26) Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe."

Jezus nie mówił, by najpierw starać się o Kobietę i Jej pragnienia, lecz twierdzi, że najpierw należy starać się o sprawiedliwość Królestwa Bożego:

Mat 6:33 bt5 "(33) Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane."

Jezus jako Syn niejednokrotnie wzbudzał martwych.
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
Jezus jako Syn niejednokrotnie wzbudzał martwych.
Ale potem i tak poumierali, więc to wzbudzenie nie było takie doskonałe, no nie ? :->
Wniosek z tego taki, że cuda dokonywane przez Jezusa nie były 100% doskonałe.
Może i to wino z wody nie było dobre ... a zresztą, nie lubię wina, co mi tam :-P
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ci, którzy "spowalniają" Ducha Bożego zostaną przeniesieni do czasu, gdy Ci, którzy są Światłością Życia przygotują dla nich miejsce, w niezachwianej "gorącej" wierze

Mt 13:30 pau "Pozwólcie im rosnąć razem aż do żniw. A w czasie żniw powiem żniwiarzom: Zbierzcie najpierw chwast, zwiążcie go w snopy i spalcie. Pszenicę natomiast zanieście do mego spichlerza»"."

Luk 17:36-37 pau "(36) Wówczas dwóch będzie na roli: jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. Zapytali Go: „Dokąd, Panie?”. (37) A On odpowiedział: „Gdzie ciało, tam gromadzą się i orły"."

Rev 20:5-6 pau "(5) A pozostali zmarli nie ożyli, dopóki nie minęło tysiąc lat. , To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Szczęśliwy i święty ten, kto weźmie udział w pierwszym zmartwychwstaniu. Nad takimi druga śmierć nie ma władzy. Będą oni kapłanami Boga i Chrystusa. Będą też z Nim królować przez tysiąc lat."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ja lubię rozumieć "zmartwychwstanie" jako moment chwały Ducha wzbudzającego martwych.

Job 28:22 bt5 "(22) Zagłada i Śmierć oświadczają: Do naszych uszu doszedł odgłos jej sławy."

Rev 20:4-5 pau "(4) Zobaczyłem też trony. Tym, którzy na nich zasiadali, dano władzę sądzenia. Ujrzałem również dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa i słowa Bożego, którzy nie oddali pokłonu bestii ani jej obrazowi i nie przyjęli znaku na swoje czoło lub rękę. Ożyli oni i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) A pozostali zmarli nie ożyli, dopóki nie minęło tysiąc lat. , To jest pierwsze zmartwychwstanie."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Duch Anioła zmartwychwstania wzbudzi Tych, którzy wydawali piękne owoce szczerego serca

Mt 12:37 pau "Bo właśnie na podstawie twoich słów będziesz usprawiedliwiony i na podstawie twoich słów będziesz potępiony"."

Anioł zmartwychwstania "ma" Miłość do tych, którym się przysłuchuje

Łk 8:18 pau "Uważajcie więc, jak słuchacie. Temu bowiem, który ma, będzie dodane; a temu, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co wydaje mu się, że ma"."
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

radek pisze:Duch Anioła
czy mozna mówić o duchu ducha?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Lukian pisze:czy mozna mówić o duchu ducha?
To kwestia semantyczna. Ja uważam, że tak jak człowiek został stworzony na podobieństwo Boga, tak też Bóg i jego Aniołowie są podobni do człowieka.

1Kor 6:3 pau "Nie wiecie, że będziemy sądzić aniołów? A cóż dopiero zwykłe sprawy codziennego życia!"

Dn 10:16 pau "Wtedy ktoś podobny do człowieka dotknął moich warg, a ja otworzyłem usta i przemówiłem. Powiedziałem do stojącego przede mną: Panie, z powodu tego, co zobaczyłem, ogarnęły mnie boleści i opadłem z sił."
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

w czym się to podobieństwo przejawia?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Na mojej drodze był drogowskaz ŚMIERĆ, ale Pan Bóg zamienił go w ŻYCIE, to było moje zmartwychwstanie. Nic się nie stało za sprawą czarodziejskiej różdzki, czyli w jednej chwili, w oka mgnieniu ale był to PROCES, który trwa już 9-ty rok, z przełomem w 2012 roku.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Lukian pisze:w czym się to podobieństwo przejawia?
Wg mnie m.in. w fizyczności np. dotknięcie warg proroka Daniela. Oczywiście np. Buddyści czy Hinduiści mogliby powiedzieć, że to jeden z poziomów Maji, rozumianej przez nas jako otaczająca nas iluzja, ale Jezus ucząc drogi życia prosi abyśmy byli ostrożni

Mat 10:16 pau "(16) Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc przezorni jak węże i nieskazitelni jak gołębie."

i abyśmy pochopnie nie osądzali

Mat 7:2 pau "(2) W jaki bowiem sposób sami osądzacie, tak i was osądzą. Jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”