Zmartwychwstanie

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Pwt 30: 14-15 "Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić.Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Najpierw musimy rozwiązać swe drobne problemy, aby stać się godnymi dużych zadań

Mat 25:13-28 eib "(13) Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny. (14) Będzie wtedy podobnie jak z człowiekiem, który wybierał się w podróż. Przywołał swoich służących i przekazał im mienie. (15) Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, a trzeciemu jeden — każdemu według jego możliwości. Potem wyjechał. (16) Sługa, który wziął pięć talentów, zaraz poszedł, zaczął nimi obracać i zyskał dalsze pięć. (17) Podobnie sługa, który wziął dwa, zyskał dalsze dwa. (18) Ten natomiast, który wziął jeden talent, odszedł, wykopał w ziemi schowek i ukrył pieniądze swojego pana. (19) Po dłuższym czasie pan wraca i wzywa służących do rozliczeń. (20) Ten, który otrzymał pięć talentów, przyniósł dalsze pięć i oznajmił: Panie! Powierzyłeś mi pięć talentów. Proszę — zyskałem dalsze pięć. (21) Pan na to: Wspaniale, dobry i wierny sługo! Okazałeś się wierny w paru sprawach, teraz postawię cię nad wieloma. Wejdź, wesel się razem ze mną. (22) Następnie przyszedł ten, który otrzymał dwa talenty. Panie — powiedział — powierzyłeś mi dwa talenty. Zobacz, zyskałem dalsze dwa. (23) Pan odpowiedział: Wspaniale, dobry i wierny sługo, okazałeś się wierny w paru sprawach, postawię cię teraz nad wieloma. Wejdź, wesel się razem ze mną. (24) W końcu zjawił się ten, który dostał jeden talent. Panie — powiedział — przekonałem się, że jesteś twardym człowiekiem. Żniesz, gdzie nie posiałeś, zbierasz, gdzie nie rozsypałeś. (25) Przestraszyłem się więc. Poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Zwracam to, co twoje. (26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem. (27) Trzeba więc było powierzyć moje pieniądze bankierom, a ja po przyjeździe odebrałbym je z zyskiem. (28) Zabierzcie mu ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów."

Mat 7:4 eib "Albo jak możesz powiedzieć swemu bratu: Pozwól, że wyjmę drzazgę z twego oka, gdy belka tkwi w twoim własnym?"

Łk 12:58 eib "Gdy na przykład idziesz ze swym oskarżycielem do sądu, już w drodze dołóż starań, by dojść z nim do ugody. Nie chciej, aby cię oskarżyciel postawił przed sędzią, sędzia oddał komornikowi, a komornik osadził w więzieniu."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Rozbudowując harmonię świadomości zbiorowej poprzez tworzenie zależności pomiędzy jej poszczególnymi elementami, do momentu aż jej zawartość będzie polegać na jednym głównym elemencie otrzymuje się rozwiązanie problemów tej świadomości i można doprowadzić do wielu dobrych trwałych dzieł, również zmartwychwstania

Mat 18:19 eib "(19) Zapewniam też was, że jeśliby dwaj spośród was na ziemi uzgodnili coś, o co chcieliby prosić mojego Ojca w niebie, On spełni ich prośbę."

Quran 2:153-154
153. O wy, którzy wierzycie! Poszukujcie pomocy w cierpliwości i modlitwie! Zaprawdę, Bóg jest z cierpliwymi! 154. I nie mówcie na tych, którzy zostali zabici na drodze Boga: "Umarli!" Przeciwnie, oni są żyjący! Lecz wy nie jesteście świadomi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:Mat 18:19 eib "(19) Zapewniam też was, że jeśliby dwaj spośród was na ziemi uzgodnili coś, o co chcieliby prosić mojego Ojca w niebie, On spełni ich prośbę."
Uzgodnienie to musi być zgodne z wolą Boga , a więc z miłością.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Nie ma ciała nie posiadającego temperatury, więc prawidłowe zagospodarowanie potencjału termicznego przez np. odpowiedni płomień może spowodować regenerację i dostosowanie ciała do Bożego planu przyszłości

Łk 12:49 eib "Przyszedłem rzucić na ziemię ogień i bardzo bym pragnął, aby już zapłonął."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Prawa natury są ważne, a Słowo ich dotyczy

Quran 75:3-12
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości? Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce. Lecz człowiek pragnie prowadzić nadal życie grzeszne. Zapytuje on: "Kiedy to będzie Dzień Zmartwychwstania?" Otóż kiedy wzrok będzie oślepiony, Kiedy księżyc będzie zaćmiony, Kiedy słońce i księżyc będą złączone, Tego Dnia człowiek powie: "Gdzie jest miejsce ucieczki?" Niestety! Nie ma żadnego schronienia! Do twego Pana, tego Dnia, nastąpi pewny powrót.

Łk 14:12-14 eib "(12) Zwrócił się też do tego, który Go zaprosił: Gdy urządzasz uroczysty obiad lub kolację, nie zapraszaj jedynie swoich przyjaciół, braci, krewnych lub bogatych sąsiadów, bo tacy odwzajemnią ci się i w ten sposób będziesz miał zapłatę. (13) Przeciwnie, gdy urządzasz przyjęcie, zapraszaj ubogich, ułomnych, kulawych, niewidomych. (14) Będziesz szczęśliwy, gdyż nie mają dla ciebie nic w zamian; swoją zapłatę otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych."

Łk 17:10 ubg "(10) Także i wy, gdy zrobicie wszystko, co wam nakazano, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy. Zrobiliśmy to, co powinniśmy byli zrobić."

Ap 20:11-12 ubg "(11) I zobaczyłem wielki biały tron i zasiadającego na nim, sprzed którego oblicza uciekła ziemia i niebo, i nie znaleziono dla nich miejsca. (12) I zobaczyłem umarłych, wielkich i małych, stojących przed Bogiem, i otwarto księgi. Otwarto też inną księgę, księgę życia. I osądzeni zostali umarli według tego, co było napisane w księgach, to znaczy według ich uczynków."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: Otwarto też inną księgę, księgę życia. I osądzeni zostali umarli według tego, co było napisane w księgach, to znaczy według ich uczynków."
Jk 2:26 bg "Albowiem jako ciało bez duszy jest martwe, tak i wiara bez uczynków martwa jest."

Dbajmy o to by żyć według słowa Boga a czyny nasze by były sprawiedliwe.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Martwi mogą powstać, gdy pozbędziemy się powodu ich śmierci, a śmierć nastąpiła ze względu na zwątpienie w Słowo Boże. Gdy powróci wiara i świadomość ludzi przestanie być powodem bałaganu wśród innych i ludzie będą współbrzmieć z Duchem Bożym, nie będzie powodu by Miłość miałaby nie być udziałem również obecnie śpiących snem śmierci

Quran 75:3-5
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości? Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce. Lecz człowiek pragnie prowadzić nadal życie grzeszne.

Mat 23:39 eib "Bo mówię wam: Na pewno Mnie nie zobaczycie — do chwili, kiedy powiecie: Błogosławiony Ten, który przychodzi w imieniu Pana."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Teza

Post autor: radek »

Jeśli siła grawitacyjna obciążając ludzi powoduje śmierć, to siła jej przeciwna powinna powodować zmartwychwstanie. Dwie odcentralne siły bezwładności o przeciwnych zwrotach przyłożone w sposób pozwalający rozwinąć(rozciągnąć) zapadnięty(przygnieciony) potencjał życiowy elementarnych części materii, czyli wirów podstawowych; powinny dodać energii dynamicznej użytej przez te wiry do pracy na rzecz rozbudowania ich sensu

Łk 17:6 eib "(6) Pan zaś odpowiedział: Gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy, moglibyście powiedzieć tej morwie: Wyrwij się z korzeniami i zasadź w morzu — a ona usłuchałaby was."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Teza

Post autor: Henryk »

radek pisze:Jeśli siła grawitacyjna obciążając ludzi powoduje śmierć, to siła jej przeciwna powinna powodować zmartwychwstanie.
Mylisz się.
To otaczające nas powietrze powoduje śmierć.
Pozbawiając się powietrza będziemy żyć wiecznie! :crazy:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Teza

Post autor: radek »

Henryk pisze:
radek pisze:Jeśli siła grawitacyjna obciążając ludzi powoduje śmierć, to siła jej przeciwna powinna powodować zmartwychwstanie.
Mylisz się.
To otaczające nas powietrze powoduje śmierć.
Pozbawiając się powietrza będziemy żyć wiecznie! :crazy:
Podaj sposób naprawienia tego, co spowodowało to Twoje powietrze, jeśli w ten sposób twierdzisz. Wsadzenie przestępcy do więzienia nie naprawia tego co uczynił
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Teza

Post autor: Henryk »

radek pisze:Podaj sposób naprawienia tego, co spowodowało to Twoje powietrze, jeśli w ten sposób twierdzisz.
Oj, Radku. "Udowodnić" można każdy absurd!
Potrafisz udowodnić swój?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Teza

Post autor: radek »

Henryk pisze:
radek pisze:Podaj sposób naprawienia tego, co spowodowało to Twoje powietrze, jeśli w ten sposób twierdzisz.
Oj, Radku. "Udowodnić" można każdy absurd!
Potrafisz udowodnić swój?
Nie mam pieniędzy na zrobienie odpowiedniego urządzenia, a post zatytułowałem "Teza", ponieważ uczeni z tego co wiem nie są pewni co do wyglądu i zasady działania podstawowych elementów Świata. Grawitacja wydaje się być najbardziej podstawowym oddziaływaniem, więc przedstawiłem tezę dotyczącą siły uzależnionej od masy i przeciwdziałającej grawitacji
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Teza

Post autor: Henryk »

radek pisze:Nie mam pieniędzy na zrobienie odpowiedniego urządzenia,
Wystarczy umieścić stację kosmiczną w jednym z PUNKT LIBRACYJNY wokół Ziemi.
Tam praktycznie nie ma oddziaływań grawitacyjnych.
I już jesteśmy nieśmiertelni! :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Teza

Post autor: radek »

Henryk pisze:
radek pisze:Nie mam pieniędzy na zrobienie odpowiedniego urządzenia,
Wystarczy umieścić stację kosmiczną w jednym z PUNKT LIBRACYJNY wokół Ziemi.
Tam praktycznie nie ma oddziaływań grawitacyjnych.
I już jesteśmy nieśmiertelni! :xhehe:
To, o czym piszesz w dużym uproszczeniu można nazwać "pozbyciem się powietrza". Ja piszę o siłach odcentralnych bezwładności, owszem w ogólnym rozliczeniu znoszących się, ale poprzez zaczepienie ich w miejscu "zerowej grawitacji"(czyli centrum) ciała podlegającego ich działaniu, przeciwdziałających i będących znaczniejszymi od sił grawitacji tego ciała. Mam na myśli coś w stylu rozbudowywania(exponowania) pierwotnego(grawitacja - oddziaływanie pierwotne) potencjału ciała zamiast jego zapadania się. Istotą tezy jest założenie, że siła o przeciwnym zwrocie do grawitacyjnej odwraca "podleganie ciała osądowi" zamieniając je na " służbę na rzecz nadawania sensu Światu". Ja to w ten sposób rozumiem

J 8:12 eib "Jezus znów skierował do nich słowa: Ja jestem światłem świata. Kto idzie za Mną, na pewno nie będzie błądził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”