Wizja Daniela 11:28-30a

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Boa pisze:Jakby co, to niech ci RM wytłumaczy co się dzieje ze stalą w temp. ok. 1000 st. C.
W końcu powołuje się na ten link
Zauważyłem kolejny argument: techniczny głąb. Brawo, ale ciągle niemerytorycznie. Boa, Ty kończyłeś studia :aaa: Ale, że takie prawdziwe?

W zalinkowanym artykule obliczenia wykazują, że ilość ciepła będąca wynikiem idealnego pożaru, wystarczyłaby do rozgrzania konstrukcji do niecałych 300 st. C. Więc o co chodzi z tym 100 st. C?

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
Boa pisze:Jakby co, to niech ci RM wytłumaczy co się dzieje ze stalą w temp. ok. 1000 st. C.
W końcu powołuje się na ten link
Zauważyłem kolejny argument: techniczny głąb. Brawo, ale ciągle niemerytorycznie. Boa, Ty kończyłeś studia :aaa: Ale, że takie prawdziwe?

W zalinkowanym artykule obliczenia wykazują, że ilość ciepła będąca wynikiem idealnego pożaru, wystarczyłaby do rozgrzania konstrukcji do niecałych 300 st. C. Więc o co chodzi z tym 100 st. C?
Nie 100 a 1000 st. C.
Poleciłeś link, w którym piszą, że konstrukcja mogła miejscowo nagrzać się do 1000 st. C.
Będziesz teraz polemizował z tym co poleciłeś ? :lol:
A średnia temperatura mogła być 300 st. C.
I co z tego ?
Jak masz jedną rękę we wrzątku, a drugą w lodzie, to średnio masz 50 st.
Jakie wnioski z tego można wyciągnąć ?
Że masz idealne warunki do kąpieli ? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Nie, nie pisze. Ja zalinkowałem tylko obliczenia zapodane przez Eury. Podsumowanie tych obliczeń cytuję poniżej:
Jak widać, nie jest możliwe, aby paliwo lotnicze podniosło temperaturę piętra do wyższej wartości niż 257 stopni Celsjusza. Co więcej, temperatura ta w żadnym innym miejscu nie mogła nawet zbliżać się do tego pułapu - aby w ten sposób wyjaśniać zawalenie się wież kompleksu WTC.
.
Obliczenia Boa, matematyka mnie interesuje, a nie wyjaśnienia polityczne.
Te obliczenia wykonano dla warunków idealnych. Ja ze swojej strony napisałem, dlaczego konstrukcja nośna nie mogła się nagrzać nawet do obliczonej wartości. W budynku nie było tlenu, potrzebnego do spalenia paliwa. Opary paliwa spalały się na zewnątrz.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Pojawiają się jeszcze na tamtym forum argumenty przeciw tym obliczeniom.
Np. szyby wind, do których wlało się paliwo, tworzyły kominy przypominające pracę silnika rakietowego, co mogło skutkować miejscowym nagrzaniem konstrukcji do temperatury krytycznej.
Nie, to nie ta bajka. Aby powstały warunki do utworzenia takich kominów, muszą być spełnione trzy warunki:
- duża ilość paliwa - warunek spełniony
- nieograniczony wlot powietrza do komina od dołu - warunek niemożliwy do spełnienia
- otwarty wylot z komina - warunek niemożliwy do spełnienia.
Poza tym, gdyby teoretycznie taki komin powstał, to na filmie widzielibyśmy ogromny pióropusz ognia, "strzelający" w powietrze na dużą wysokość, bo tak to działa. Sam czyściłem w młodości zasmołowane kominy metodą wypalania. Flama ognia z komina miała kilka metrów, a to tylko sadza i smoła były.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze: Sam czyściłem w młodości zasmołowane kominy metodą wypalania. Flama ognia z komina miała kilka metrów, a to tylko sadza i smoła były.
Naprawdę ?
Jak to możliwe, skoro średnia temperatura ścian domu wynosiła ok. 20 st. C, a sadza potrzebuje ponad 400 st. C żeby się palić ?
:lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Boa,tu akurat RM ma racje.Poniewaz w pewnym okresie swojego zycia mialem taka sama robote jak byly prezydent Czechoslowacji.Vaclav Havel( ;-) ),a scislej w latach 80-tych,bylem zmuszony palic weglem w piecach przeznaczonych do spalania koksu.Wegiel wydzielal tyle smoly,ze totalnie zapychala ona kanaly wylotowe oraz przewod kominowy.Nie dalo sie tego ni cholery wyczyscic zadnymi szczotkami itp,a jedynym wyjsciem bylo palenie drewnem w wyczystkach pieca,co czesto powodowalo zapalenie sie smoly w kominie.W efekcie najpierw z komina wydobywala sie niesamowita ilosc dymu,a potem slup ognia jak z silnika Jumbo Jeta.Dosc niebezpieczna zabawa,bo z komina,we wczesnej fazie walilo iskrami jak z fajerwerkow,a potem ten plomien ktory rozgrzewal komin tak,ze nie dalo sie go dotknac.Wszystko zalezalo od szczelnosci i wytrzymalosci komina.Mi sie udalo,ale slyszalem o chatach,ktore sie doszczetnie sfajczyly na wskutek takich operacji.Zeby nie bylo,slyszalem,sam tego na cale szczescie nie doswiadczylem,ale wiem ze tak moglo byc.
PS.Do dzis mam wazne papiery palacza w kotlach CO i kotlach wysokopreznych.Jak trafie do piekla to z biegu mam zapewniona robote. ;-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

booris pisze: PS.Do dzis mam wazne papiery palacza w kotlach CO i kotlach wysokopreznych.Jak trafie do piekla to z biegu mam zapewniona robote. ;-)
Dobre ... :sniezek2:

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

booris pisze:Boa,tu akurat RM ma racje
RM najpierw twierdzi, że stal konstrukcyjna w WTC nie mogła ulec deformacji, bo se wyliczył, że średnia temperatura wynosiła 300 st. C.
Potem twierdzi, że palił sadzę w budynku, którego średnia temp. wynosiła ok. 20 st. C.
Moim zdaniem to niemożliwe, bo sadza pali się w temp. kilkuset st. C.
No chyba że średnia temp. nie ma tu nic do rzeczy ?
Jak tam, Kol. RM - ma czy nie ma ? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
kiedy samolot wytraca prędkość od 500 lub 600mil na godzinę do zera
600 mil to prędkość na 10 tyś metrów. Schodząc w dół, samolot wytraca prędkość do 0. Nie pisze, że uderzył w wieżę, z prędkością 600 mil, tylko, że wytracał prędkość. Czego nie rozumiesz? Ogarnij się i poszukaj argumentów.
Łżesz jak Antoni :lol:
W tekście który polecałeś stoi jak wół:

W uderzeniu boeinga w wieżę WTC (kiedy samolot wytraca prędkość od 500 lub 600mil na godzinę do zera),

Zdanie to mówi o wytraceniu prędkości w chwili uderzenia.
Zresztą - znajdź se angielski oryginał tego tekstu, to sobie porównasz.
Dasz radę sam, czy mam ci pomóc ?
Nieładnie jest kłamać, Antoni :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Boa,
to co piszesz, nazywa się łabędzi śpiew.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ale powiedz mi - jak to możliwe, że sadza się paliła, mimo że średnia temp. ściany z kominem była 20 razy niższa niż temp. zapłonu sadzy ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

BoaDusiciel pisze:RM najpierw twierdzi, że stal konstrukcyjna w WTC nie mogła ulec deformacji, bo se wyliczył, że średnia temperatura wynosiła 300 st. C.
A to ja juz nie wiem.Na stali to sie nie bardzo znam.Tak samo mam z samolotami.Co do WTC.to kiedys tam widzialem i jakos mnie dwie wieze nie zachwycily.
Druga sprawa.to wiesz...Ameryka..JuEsEj...tam wszystko jest mozliwe.W filmie dokumentalnym Michaela Moore`a "Farenheit 9/11" amerykanska kobieta,siedzaca w knajpie o nazwie Bagdad,stwierdzila ze stolica Iraku jest Teheran.Da sie?Da sie.

Małgorzata..
Posty: 391
Rejestracja: 30 sty 2017, 9:24
Lokalizacja: Polska

Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Post autor: Małgorzata.. »

Przepraszam lecz kwestia nad którą obecnie dyskutujecie nie dotyczy głównego tematu: Proroctwa - Wizja Daniela 11:28-30a.
Proszę o przeniesienie waszej dyskusji w inne odpowiednie miejsce na tym forum.
Pozdrawiam.
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska). Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Przykro mi, Pani Małgorzato, ale Koledzy piszą w tym wątku o debilnych teoriach spiskowych dotyczących WTC.
Widocznie uznali, że ten wątek najbardziej się nadaje do promowania debilnych teorii :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

wuka pisze:
tola pisze:Jestes w błedzie czy w zakłamaniu .
Ojca nikt nie zobaczy ja TYLKO W Jeszua Mesjaszu
nawet wam sie nie chce czytac biblii żeby nie uwierzyc bo trzeba by odrzucic ciemność.
Masz rację i jej nie masz. Sama potwierdzasz to, o czym pisałam, a jednocześnie pleciesz jakieś bzdury.
Oczywiście, że Ojca nikt nie zobaczy JAK tylko w Jezusie Chrystusie. O tym piszę. Ale Ojciec to osobny BYT niż SYN. Są jednością w myślach, działaniu i wielu innych sprawach. Ty wyznajesz, że OJCIEC TO SYN, co jest kompletnym bezsensem.
Skąd ty wiesz co nam się chce, a czego nie chce. Sama zacznij czytać normalną Biblie, bo jak na razie to w żadnej nie ma o jakimś Jeszua. Jesteśmy w Polsce i piszmy po polsku.
Sama zastanów się, czy nie siedzisz w czarnej dziurze. Z wielką łatwością przychodzi ci wszystkich oceniać, ale jakoś dobrego słowa nie wydusiłaś z siebie jeszcze nigdy. Gromić, ganić to każdy głupi potrafi. Dobro i miłość, pocieszenie i słowa pod rozwagę wychodzą z czystych serc. Takich na forum nie brakuje, ale ty do nich nie należysz. Szkoda.
Gdybyscie Mnie znali Znali byscie Ojca a tak nie znacie ani Ojca a ni Mnie.
ty nie masz widziec ze Jezus jest jak ojciec ale ze Jest Ojcem Wiecznosci a skoro to dla ciebie
bzdury to sie oburzasz i po katolicku wierzysz w 3 odrebne osoby, byty .
Tak to Ojciec Unizył siebie a nie Syn bo Syn jest unizeniem ale kiedy Ojciec Uniza Siebie do postawy Sługi ,to jest to UNIZENIE.

[/b]
Jeszua=YHVH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”