pierwszy jeździec to nie antychryst

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola,

Sie smiej ale wiesz co mówi przysłowie ?

Widac nie potrafisz pojac a łatweto nie jest ,przyznaje jak mozna podniesc reke na Boga
Widzisz jak pomniejszyłes znaczenie Ofiary ,smiechem .
Owszem zymianie ale Piotr mówi Wy zabiiscie Sprawiedliwego ekami bezboznych !
Dlatego ujrza KOGO PRZEBILI oj beda biadac i biadac .
Nadziemskie władze zapózno sie połapały Kim jest TEN NA KRZYZU .
Tak Boga nie mozna zabic dlatego zobacza Kogo bili pluli zmasakrowali .

ty jeszcze nie czujesz jeszcze nie .
Rozbawiło mnie twoje powarzenie herezji Modalizmu , zamiast karmić swój umysł bredniami tzw poselstwa zacznij czytać Pismo św proś Boga aby dał ci zrozumienia .

Ew Jan 3;16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot
wieczny

Ew Mat 16: 13 A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.

Ew Mat 20 : 21 A On jej rzekł: Czego chcesz? Rzecze mu: Powiedz, aby ci dwaj synowie moi zasiedli jeden po prawicy, a drugi po lewicy twojej w Królestwie twoim. (22) A Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja pić będę? Mówią mu: Możemy. (23) Mówi im: Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.

Pomimo tego że Bóg obdarzył syna władzą , to i tak pewne przywileje zostały zachowane wyłącznie dla samego Boga

A teraz wytęż umysł i pomyśl kto ma racje Jezus czy ci którzy cię tak wprowadzili w błąd ?

Ew Jan 8:15

Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

Odrzucając słowa Jezusa który mówi że nie jest sam , odrzucasz Jezusa .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

David77 pisze:tola,

Sie smiej ale wiesz co mówi przysłowie ?

Widac nie potrafisz pojac a łatweto nie jest ,przyznaje jak mozna podniesc reke na Boga
Widzisz jak pomniejszyłes znaczenie Ofiary ,smiechem .
Owszem zymianie ale Piotr mówi Wy zabiiscie Sprawiedliwego ekami bezboznych !
Dlatego ujrza KOGO PRZEBILI oj beda biadac i biadac .
Nadziemskie władze zapózno sie połapały Kim jest TEN NA KRZYZU .
Tak Boga nie mozna zabic dlatego zobacza Kogo bili pluli zmasakrowali .

ty jeszcze nie czujesz jeszcze nie .
Rozbawiło mnie twoje powarzenie herezji Modalizmu , zamiast karmić swój umysł bredniami tzw poselstwa zacznij czytać Pismo św proś Boga aby dał ci zrozumienia .

Ew Jan 3;16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot
wieczny

Ew Mat 16: 13 A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.
EMET:
Zawsze zastanawiało mnie, kiedy np., nieżyjący już, User R.Pł. pisywał w stylu: ‘Bóg Najwyższy jest jednocześnie Ojcem i Duchem Świętym [inni: duchem świętym] oraz mamy nadto jakby zintegrowanego Syna’. Z jednej strony ‘odżegnywanie się’ od wiary w ‘Trójcę’, a z drugiej strony „tak jakoś”… :->

Tak też, pisująca na Forum ‘tola’ skłania do refleksji takich, jak to i ujął ‘David77’. Na zapodawane wersety przez np. ‘David/a/77’, co w Re:post/a/ch/ ‘toli’ mamy? :aaa:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

David77 pisze:Pomimo tego że Bóg obdarzył syna władzą , to i tak pewne przywileje zostały zachowane wyłącznie dla samego Boga

Opisał to Paweł ap. w 1 Kor.15,20-28 :
Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (21) Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.

(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.
(25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.
(27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich
.

Także Jan ap w Ap.5,9-10
I taką nową pieśń śpiewają:
Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć,
bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi]
z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu,
i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami,
a będą królować na ziemi.
I oczywiście Jeszua:

J 14:28 dos "
Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście Mnie miłowali, cieszylibyście się, że idę do Ojca, gdyż Ojciec większy jest niż Ja."
Dalej Łukasz;

Dz 10:38
"Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

David77 pisze:tola,

Sie smiej ale wiesz co mówi przysłowie ?

Widac nie potrafisz pojac a łatweto nie jest ,przyznaje jak mozna podniesc reke na Boga
Widzisz jak pomniejszyłes znaczenie Ofiary ,smiechem .
Owszem zymianie ale Piotr mówi Wy zabiiscie Sprawiedliwego ekami bezboznych !
Dlatego ujrza KOGO PRZEBILI oj beda biadac i biadac .
Nadziemskie władze zapózno sie połapały Kim jest TEN NA KRZYZU .
Tak Boga nie mozna zabic dlatego zobacza Kogo bili pluli zmasakrowali .

ty jeszcze nie czujesz jeszcze nie .
Rozbawiło mnie twoje powarzenie herezji Modalizmu , zamiast karmić swój umysł bredniami tzw poselstwa zacznij czytać Pismo św proś Boga aby dał ci zrozumienia .

Ew Jan 3;16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot
wieczny

Ew Mat 16: 13 A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.

Ew Mat 20 : 21 A On jej rzekł: Czego chcesz? Rzecze mu: Powiedz, aby ci dwaj synowie moi zasiedli jeden po prawicy, a drugi po lewicy twojej w Królestwie twoim. (22) A Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja pić będę? Mówią mu: Możemy. (23) Mówi im: Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.

Pomimo tego że Bóg obdarzył syna władzą , to i tak pewne przywileje zostały zachowane wyłącznie dla samego Boga

A teraz wytęż umysł i pomyśl kto ma racje Jezus czy ci którzy cię tak wprowadzili w błąd ?

Ew Jan 8:15

Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

Odrzucając słowa Jezusa który mówi że nie jest sam , odrzucasz Jezusa .
Nie odrzucam Słowa Jezusa ale nauki rzymu i jej córek .
Kiedy sie nawróciłam nie miałam zadnych guru modalizmu czy innegoizmu wiec
uwagi zostaw dla siebie bo siedzisz w naukach mamusi romy .
nic ci tłumaczyc nie bede a cytatów nie rozumiesz chocby ten pierwszy ze Bóg Umiłował
Swiat.
Jaki swiat Bóg umiłował ?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola,
Nie odrzucam Słowa Jezusa ale nauki rzymu i jej córek .
Kiedy sie nawróciłam nie miałam zadnych guru modalizmu czy innegoizmu wiec
uwagi zostaw dla siebie bo siedzisz w naukach mamusi romy .
nic ci tłumaczyc nie bede a cytatów nie rozumiesz chocby ten pierwszy ze Bóg Umiłował
Swiat.
Jaki swiat Bóg umiłował ?
Tak ja rozumiem i nie mam z tym problemu kiedy chodzi o ludzkość a kiedy o nasza planetę , Twierdzenie że to sam Bóg opuścił niebo i dał się za ludzkość u krzyżować , nie ma nic wspólnego z ewangelią ..
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

David77 pisze: ...
Twierdzenie że to sam Bóg opuścił niebo i dał się za ludzkość u krzyżować , nie ma nic wspólnego z ewangelią ..
Takie patrzenie jest ludzkim patrzeniem, a przecież człowiek nie może Boga objąć swoim umysłem .

Bóg Jest Wszechmocny, może być w każdym miejscu jednocześnie.
Stworzona przez Niego czasoprzestrzeń nie jest dla Niego żadnym ograniczeniem.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

tola pisze: Nie odrzucam Słowa Jezusa ale nauki rzymu i jej córek
Kościół 'Rzymski' nie jest i nigdy nie był 'Wielką Nierządnicą' utożsamianą z 'Babilonem Wielkim', a jej odłamy nie są Biblijnymi córkami owej 'Nierządnicy'.
Obj 17;5 PNŚ "Ana jej czole było napisane imię, tajemnica: &#8222;Babilon Wielki, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi&#8221;
'Wielka Nierządnica' symbolizuje wszystkie odstępcze religie, które są w opozycji do prawdziwego Boga Jehowy, w tym jej córę, "chrześcijaństwo", którego prekursorem był Kościół Katolicki, wprowadzając odmienne, wypaczone, niebiblijne nauki;
Iz 45;18 PNŚ "Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: &#8222;Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego"
Nierządnica owa istniała na długo, za nim powstał Kościół Katolicki i jego odłamy. Już prorok Izajasz opisywał ją 700 lat wcześniej aniżeli apostoł Jan;
Iz 47;8 PNŚ "A teraz słuchaj tego, niewiasto oddająca się rozkoszom, siedząca bezpiecznie, mówiąca w swym sercu: 'Ja jestem, a nie ma nikogo innego. Nie będę siedzieć jako wdowa i nie zaznam utraty dzieci'"

Obj 18;7 PNŚ "W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości&#8217;"
Jej symboliczne córki to pochodzące od niej organizacje. Są od niej zależne i razem z nią ulegną zagładzie

W pewnym okresie dziejów Jerozolima, ze względu na swoje bałwochwalcze zapędy, również została zaliczona do córek 'Nierządnicy';
Ez 16;1,2 PNŚ "I jeszcze doszło do mnie słowo Jehowy, mówiące: &#8222;Synu człowieczy, oznajmij Jerozolimie jej obrzydliwości"

Ez 16;46-48 PNŚ I twoją starszą siostrą, która mieszka na lewo od ciebie, jest Samaria z jej zależnymi miejscowościami, a twoją młodszą siostrą, która mieszka na prawo od ciebie, jest Sodoma z jej zależnymi miejscowościami. I nie chodziłaś ich drogami ani nie postępowałaś według ich obrzydliwości. Po bardzo krótkiej chwili zaczęłaś postępować na wszystkich swych drogach bardziej zgubnie niż one. Jako żyję &#8212; brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy &#8212; twoja siostra Sodoma, ona wraz ze swymi zależnymi miejscowościami, nie czyniła tego, co ty czyniłaś, ty oraz twoje zależne miejscowości.
Toteż Jezus, widząc wielkie odstępstwo Żydów, narodu wybranego przez Jego Ojca, powiedział, że przewinienia Sodomy nie były tak spektakularne jak duchowe rozpasanie ówczesnego Izraela;
Mat 11;24 PNŚ "Toteż wam mówię: W Dniu Sądu znośniej będzie ziemi sodomskiej niż tobie"

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

.Cyprian.,

Takie patrzenie jest ludzkim patrzeniem, a przecież człowiek nie może Boga objąć swoim umysłem .

Bóg Jest Wszechmocny, może być w każdym miejscu jednocześnie. Stworzona przez Niego czasoprzestrzeń nie jest dla Niego żadnym ograniczeniem.
To że jest Wszechmocny nie znaczy że postępuję wbrew samemu sobie , wprowadzając się w stan rozdwojonej osobowości , jednocześnie przecząc samemu sobie .

Ew Jan 8: 16, 42 A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

42. Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

Cyprianie gdyby Jezus był Bogiem JHWH czy powiedział by że nie sam od siebie przyszedł ? kto niby miał posłać Boga ? :)
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

David77 pisze:tola,
Nie odrzucam Słowa Jezusa ale nauki rzymu i jej córek .
Kiedy sie nawróciłam nie miałam zadnych guru modalizmu czy innegoizmu wiec
uwagi zostaw dla siebie bo siedzisz w naukach mamusi romy .
nic ci tłumaczyc nie bede a cytatów nie rozumiesz chocby ten pierwszy ze Bóg Umiłował
Swiat.
Jaki swiat Bóg umiłował ?
Tak ja rozumiem i nie mam z tym problemu kiedy chodzi o ludzkość a kiedy o nasza planetę , Twierdzenie że to sam Bóg opuścił niebo i dał się za ludzkość u krzyżować , nie ma nic wspólnego z ewangelią ..
To zdanie pokazuje jak bardzo jestes cielesny jak bardzo nie dopuszczasz Prawdy
Zastanów sie bo wiesz ze w pewnym momencie Bóg zamyka-zatwardza serce i spadniesz do tych zlistu dorzymian mowa o nieposlusznych itp.
Mam kolezanke kiedys siostre w Mesjaszu Jezusie chodziła swiadczyła głosiła apotem jakos sie zmieniło i teraz Twierdzi to co ty i tak nauczyła dzieci Wybrali kabałe liczby i takietam .
Ich nieprzemieniony Umysł nie przyjał CZEGOS TAK NIEPRAWDOPODOBNEGO jak to
ze YHVH posyła Swego Ducha i Obleka Siebie CIAŁEM TO JEST NIEPRAWDOPODOBNA NOWINA
Mam Boga jakiego inni odrzucaja Boga ZBAWICIELA POBITEGO OPLUTEGO PORANIONEGO I KOCHAJACEGO MNIE tak Bardzo ze zdobył sie na to na co inni bogowie NIEGDY by sie nie zdobyli bo oni żadaja ofiar a mój Bóg Siebie Ofiarował
dla mnie .
dlaczego tego nie pojmujesz nie przyjmujesz co kto cie zblokował ?

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Czy może ktoś Bogu nakazać wykonanie pewnych zadań? Absurd! To Bóg wydaje nakazy i tak ... "wyznaczył" swemu Synowi pewne zadania do wykonania;
Jan 5;36,37 PNŚ "Ale ja mam świadectwo większe niż Janowe, bo już same dzieła, które mój Ojciec wyznaczył mi do wykonania, właśnie te dzieła, które czynię, świadczą o mnie, że wysłał mnie Ojciec. Także Ojciec, który mnie posłał, sam złożył o mnie świadectwo. Ani jego głosu nigdy nie słyszeliście, ani nie widzieliście jego postaci"
Skoro nikt, nigdy nie widział postaci Boga, to sama logika podpowiada, że widzący Jezusa nie mogli uważać go za Boga.

Nawet wysocy rangą przeciwnicy religijni, w skrytości przed innymi, zauważyli, że Jezus "przyszedł" od Boga ... nie, że jest Bogiem;
Jan 3;2 PNŚ "Ten przyszedł do niego w nocy i rzekł mu: &#8222;Rabbi, wiemy, że jako nauczyciel przyszedłeś od Boga; bo nikt nie mógłby dokonywać tych znaków, których ty dokonujesz, gdyby Bóg nie był z nim"
Sformułowanie "wiemy" może świadczyć o tym, że nie tylko on, Nikodem, jako faryzeusz, uważał, że Jezus jest posłańcem Boga ... nie zaś samym Bogiem! Ponadto sam potwierdził, że "Bóg jest z nim [Jezusem]", a nie że jest Nim ... Bogiem!

Wystarczy się uważnie wczytać i czynić to ze zrozumieniem, aby pojąć, że Jezus był posłańcem Boga, o czym ciągle przypominał;
Jan 12;44 PNŚ "Jednakże Jezus zawołał i rzekł: &#8222;Kto wierzy we mnie, ten wierzy nie tylko we mnie, lecz także w tego, który mnie posłał"

Mar 9;37 PNŚ "Kto by przyjął jedno z takich małych dzieci ze względu na moje imię, ten przyjmuje mnie; a kto by mnie przyjął, ten przyjmuje nie tylko mnie, lecz także tego, który mnie posłał"
Sam też nie mógł niczego od siebie uczynić, co jest kolejnym potwierdzeniem, że wykonywał wolę Boga, sam Nim nie będąc;
Jan 14;10 PNŚ "Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec jest w jedności ze mną? Tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w jedności ze mną, dokonuje swych dzieł

Jan 7;16 PNŚ "Jezus z kolei odpowiedział im i rzekł: &#8222;To, czego nauczam, nie jest moje, lecz należy do tego, który mnie posłał

Jan 12;49 PNŚ "ponieważ ja nie mówiłem sam z siebie, ale to Ojciec, który mnie posłał, dał mi przykazanie dotyczące wszystkiego, co mam powiedzieć i co mówić"

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola,
To zdanie pokazuje jak bardzo jestes cielesny jak bardzo nie dopuszczasz Prawdy
Zastanów sie bo wiesz ze w pewnym momencie Bóg zamyka-zatwardza serce i spadniesz do tych zlistu dorzymian mowa o nieposlusznych itp.
Mam kolezanke kiedys siostre w Mesjaszu Jezusie chodziła swiadczyła głosiła apotem jakos sie zmieniło i teraz Twierdzi to co ty i tak nauczyła dzieci Wybrali kabałe liczby i takietam .
Ich nieprzemieniony Umysł nie przyjał CZEGOS TAK NIEPRAWDOPODOBNEGO jak to
ze YHVH posyła Swego Ducha i Obleka Siebie CIAŁEM TO JEST NIEPRAWDOPODOBNA NOWINA
Mam Boga jakiego inni odrzucaja Boga ZBAWICIELA POBITEGO OPLUTEGO PORANIONEGO I KOCHAJACEGO MNIE tak Bardzo ze zdobył sie na to na co inni bogowie NIEGDY by sie nie zdobyli bo oni żadaja ofiar a mój Bóg Siebie Ofiarował
dla mnie .
dlaczego tego nie pojmujesz nie przyjmujesz co kto cie zblokował ?
Nie raz miałem możliwość rozmawiania z Branhamowcami , i zawsze stawiałem im to samo pytanie . Jeżeli jest tak jak twierdzicie to taka nauka powinna byc zapisana w słowie Bożym :) i tutaj zaczęli się wić jak węże , podobnie jest z tobą .Nie przyjmujesz do wiadomości prostej nauki Jezusa ale odwracasz jego wypowiedzi zmieniając ich sens .

Pierwszy człowiek Adam był w pełni doskonały , więc tylko w takim samym stopniu drugi Adam bo tak właśnie nazywa Jezusa apostoł Paweł mógł stanowić równowartość okupu .

Gdyby Jezus był Bogiem to wówczas wartość jego okupu przewyższała by życie pierwszego człowieka Adama . Czy teraz pojmujesz jak błędną naukę wyznajesz ?

Według chorych szatańskich poglądów Branhama zarówno Jezus jak i apostołowie był kłamcą gdyż twierdził że jest Synem Bożym i że to Bóg go posłał . W podobnym duchu pisali apostołowie . Kto cię tak zwiódł ? Wskaż chociaż jeden werset gdzie Jezus powiedział że jest Bogiem JHWH ?
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Ani razu nie powołałam sie na Branhama a branhamowców nie znam masz jakas paranoje i ogromy strach .
Nienawidzisz Jezusa faryzeusze dobrze rozumieli co Jezus mówi o sobie ze jest
Bogiem nawet powiedzieli ze podaje sie za Boga i za to Go ukrzyzowali .

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola,
Ani razu nie powołałam sie na Branhama a branhamowców nie znam masz jakas paranoje i ogromy strach .
Nienawidzisz Jezusa faryzeusze dobrze rozumieli co Jezus mówi o sobie ze jest
Bogiem nawet powiedzieli ze podaje sie za Boga i za to Go ukrzyzowali .
Faryzeusze wile rzeczy przypisywali Jezusowie których On nie twierdził , zarzucali mu również że łamie Szabbat to według ciebie musiało tak też być :) . Faryzeusze nie uważali Jezusa za tego samego Boga co Bóg JHWH lecz twierdzili że czyni się on równym Bogu . Zazwyczaj to jest tak,równym Bogu mógł się czynić tylko ten kto Bogiem nie był , bo w jaki sposób Bóg mógłby się sobie samemu równym czynić ? :)

Wszelkie odłamy od Branhama nadal pozostają pod zgubnym wpływem jego szatniarskiej nauki .
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

A oprocz YHVH maja jakiegos innego Boga?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola,


A oprocz YHVH maja jakiegos innego Boga?
Szatan również chciał zrównać się z Bogiem , wiec nie ma w tym nic innego .

Proste pytanie do ciebie do kogo Jezus wołał Boże mój Boże mój czemuś mnie opuścił ?

a) Jezus wołał do swego Boga i Ojca
b) Jezus wołał sam do siebie ? :)
c) JEZUS SIĘ POMYLIŁ ZAPOMINAJĄC ŻE JEST BOGIEM JHWH :-D

Która z odpowiedzi twoim zdaniem jest poprawna?
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”