Proroctwo z księgi Amosa 9:11-12

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tessa

Proroctwo z księgi Amosa 9:11-12

Post autor: tessa »

Amos pod natchnieniem Bożym napisał następujące proroctwo:

Amosa 9:11-12

"W tym dniu na nowo postawię dom Dawidowy,który upadł.Naprawię jego wyłomy ,podniosę go z ruin .Odbuduję go ,żeby był taki jak dawniej.I zawładną tym ,co pozostanie z Edomu,oraz wszystkimi narodami,w których wzywa się mojego imienia-oświadcza Jehowa,który dokona tego ,co postanowił".

Jak miało się spełnić to proroctwo?

W Dziejach Apostolskich 15:14 -17 czytamy:

Gdy oni skończyli mówić, zabrał głos Jakub: „Bracia, posłuchajcie mnie.  Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię.  Ijest to zgodne ze słowami zapisanymi wpismach proroków:  ‚Potem wrócę ina nowo postawię dom Dawidowy, który upadł. Podniosę go zruin iodbuduję,  żeby pozostali ztego narodu pilnie szukali mnie, Jehowy, razem zludźmi ze wszystkich narodów nazwanymi od mojego imienia. Tak mówi Jehowa, który dokonuje tych rzeczy.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Proroctwo z księgi Amosa 9:11-12

Post autor: radek »

tessa pisze:Amosa 9:11-12

"W tym dniu na nowo postawię dom Dawidowy,który upadł.Naprawię jego wyłomy ,podniosę go z ruin .Odbuduję go ,żeby był taki jak dawniej.I zawładną tym ,co pozostanie z Edomu,oraz wszystkimi narodami,w których wzywa się mojego imienia-oświadcza Jehowa,który dokona tego ,co postanowił".

Jak miało się spełnić to proroctwo?
Przyszło mi na myśl to

Rev 12:14 eib "(14) I dano kobiecie dwa skrzydła wielkiego orła, aby uleciała na pustkowie, na miejsce, gdzie ją karmiono przez czas, czasy i pół czasu — z dala od węża."

Zgodnie z ciągiem dalszym rewelacji Jana diabeł będzie na krótki czas uwolniony po tysiącletnim więzieniu

Rev 20:10-11 eib "(10) Wówczas diabeł, który ich zwodził, zostanie wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już przebywa bestia oraz fałszywy prorok. Tam będą dręczeni dniem i nocą — na wieki. (11) Spojrzałem i zobaczyłem wielki, biały tron. Siedział na nim Ten, przed którego obliczem uciekła ziemia oraz niebo, i nie można już było znaleźć dla nich miejsca."

Wiele wskazuje na to, że owa połowa czasu może być okresem odbudowywania
Obrazek

tessa

Post autor: tessa »

Wiele wskazuje na to, że owa połowa czasu może być okresem odbudowywania
A co na to wskazuje?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

tessa pisze:
Wiele wskazuje na to, że owa połowa czasu może być okresem odbudowywania
A co na to wskazuje?

http://www.nastrazy.pl/drukuj.php?t=The ... nesara.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tessa pisze:
Wiele wskazuje na to, że owa połowa czasu może być okresem odbudowywania
A co na to wskazuje?
Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to symbol, o którym mówił Jezus na temat trzech dni i trzech nocy, które okazały się jednym dniem i dwiema nocami

Mat 12:40 eib "Gdyż podobnie jak Jonasz był we wnętrzu potwora trzy dni i trzy noce , tak też Syn Człowieczy będzie we wnętrzu ziemi trzy dni i trzy noce."

Mat 27:59-62 eib "(59) Józef wziął więc ciało, owinął je w czyste płótno (60) i złożył je w swoim nowym grobowcu, który kiedyś zlecił wykuć w skale. Następnie na wejście do grobowca zatoczył wielki kamień i odszedł. (61) Była przy tym Maria Magdalena i druga Maria; siedziały one naprzeciw grobowca. (62) Nazajutrz, czyli po Dniu Przygotowania Paschy, zebrali się u Piłata arcykapłani i faryzeusze."

Mat 28:1-2 eib "(1) Po szabacie, pierwszego dnia tygodnia, o świcie, przyszła Maria Magdalena oraz druga Maria, aby obejrzeć grób. (2) Wtem zatrzęsła się ziemia. To anioł Pana zstąpił z nieba, podszedł, usunął kamień i usiadł na nim."
Obrazek

tessa

Post autor: tessa »

Licząc 2520 lat od roku 607 p.n.e. dochodzimy do roku 1914 n.e
Prawdziwy lud Boży miał się nazywać od imienia Bożego oraz miał zapowiadać nastanie królestwa Bożego w niebie na rok 1914,

dzozef81
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:33
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: dzozef81 »

Jak miało się spełnić owo prororoctwo?
Dla mnie Domem Dawidowym jest Jerozolima.Nowa Jerozolima,czyli królewski ród władców w królewstwie Bożym.
Upadły Dom Dawidowy to pień z Izajasza 11:1 i ścięte drzewo ze snu Nebukadnezara z 4 rozdziału Daniela.
Początkiem odbudowy jest moment,gdy Jezus zasiadł na tronie w 1914r. Jako ten ,który ma prawo do tronu Dawida zgodnie z Ezechiela 21:31,32

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jezus zasiadł na tronie w 1914r
A do 1914 nie zasiadał na tronie?

dzozef81
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:33
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: dzozef81 »

Albertus pisze:
Jezus zasiadł na tronie w 1914r
A do 1914 nie zasiadał na tronie?
Zasiadał po prawicy Boga aż Bóg położy nieprzyjaciół pod jego stopy.
W objawieniu 2:31 czytamy
„Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.”

Są dwa trony.tron Jezusa i tron Ojca.Zwyciężający-współkrólowie w królestwie Bożym zasiadają na tronie Jezusa.

Co do daty 1914.
Z Daniela 4:13,14 wynika,że po okresie siedmiu czasów pień miał zacząć odrastać i że królestwo miało być dane najuniżejszemu z ludzi czyli Jezusowi.

Z objawienia 12 wynika,że 3 i pół czasu to 1260 dni(lat)zatem 7 czasów to 2520 dni(lat).
Jeśli pień ścięto w 607 pne to 2520 lat daje rok 1914.

Jest jeszcze jeden ciekawy szczegół.Pień był w obręczy miedzianej i żelaznej dlatego nie odrastał.

W izajasza 45:1,2
„Tak rzekł Pan do swojego pomazańca Cyrusa, którego ująłem za jego prawicę, aby przed nim zdeptać narody i odpiąć pas na biodrach królów, aby przed nim otworzyć podwoje i aby bramy nie były zamknięte:
45:2
Ja pójdę przed tobą i wyrównam drogi, wysadzę spiżowe wrota i rozbiję żelazne zawory.”

Pomazańcem Cyrusem jest też Jezus przed którym Bóg wysadza spiżowe(miedziane)wrota i żelazne zawory.

Zarówno w Daniela 4 i Izajasza 45 mamy miedziane i żelazne „blokady”.

W śnie o posągu Nebukadnezara mamy brzuch i biodra z miedzi i żelazne golenie,które są symbolami królestw Greckiego(miedź) i Rzymskiego(żelazo).
Posąg przedstawia kolejne królestwa,które miały kontrolę nad Jerozolimą.
W 1914 Mehmed V-cesarz imperium ottomańskiego jako ostatni przedstawiciel imperium rzymskiego przekazał kontrolę nad Jerozolimą Brytyjczykom i w ten sposób żelazne Golenie z posągu mają swój kres.Zaczyna się era nóg i stóp z żelaza i gliny.

I w tym momencie czytamy w daniela 2:44 Bóg ustanawia królestwo Boże,które zmiecie te królestwa.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dawid został władcą pomimo, iż się przed tym wzbraniał, tym niemniej to oddany sługa Boży dlatego znalazł uznanie u Boga

Jr 30:7-10 eib "(7) Biada! Gdyż wielki to będzie dzień! Żaden mu nie dorówna! Czas ucisku będzie to dla Jakuba, lecz będzie z niego wyrwany! (8) I stanie się w tym właśnie dniu — oświadcza PAN Zastępów — że złamię cudze jarzmo na twym karku i rozerwę twoje więzy. Nie będą go już więcej zniewalać cudzoziemcy! (9) Będą oni służyć PANU, swemu Bogu, i swojemu królowi Dawidowi, którego im wzbudzę. (10) A ty nie bój się, mój sługo Jakubie! — oświadcza PAN. Nie wpadaj w trwogę, Izraelu! Bo Ja wybawię cię z dalekiego wygnania, twoje potomstwo sprowadzę z ziemi ich niewoli. Powróci Jakub, powróci cisza i spokój i nikt już nie będzie go straszył."
Obrazek

tessa

Post autor: tessa »

Jeremiasza 30:9

Mój lud będzie służył swojemu Bogu, Jehowie, i swojemu królowi Dawidowi, którego nad nim ustanowię”+.

Tym królem Dawidem okazał się Jezus Chrystus potomek z rodu Dawida.

Mateusza 1:1

Rodowód* Jezusa Chrystusa*, syna Dawida+, syna Abrahama+

To Jezus Chrystus jest głową zboru chrześcijańskiego.

Efezjan 1:22
On też podporządkował wszystko pod jego stopy i nad wszystkim uczynił go głową dla zboru,

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dobry dom nie powinien mieć słabych fundamentów, a fundament działań ludzi, nawet budowy domu, zawiera się w sercach

Mat 12:35 eib "Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego wydobywa zło."

Dobre poznanie pism i mocy Miłości Bożej do Świata zmienia serca ludzi

J 17:3 eib "(3) A na tym polega życie wieczne, aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś — Jezusa Chrystusa."

Mat 22:29 eib "Jezus im odpowiedział: Błądzicie, gdyż nie znacie Pism ani mocy Bożej."

Jezus powiedział, iż to o czym uczył będzie w przyszłości przypomniane

J 14:26 eib "Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."

Mat 13:52 eib "Wówczas Jezus powiedział: Dlatego każdy znawca Prawa, który stał się uczniem Królestwa Niebios, przypomina gospodarza, który wyciąga ze swojego skarbca to, co nowe i stare."

Między innymi ten sens widzę w słowach Amosa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”