Nasze czasy a ksiegia Daniela ...

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5171
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Nasze czasy a ksiegia Daniela ...

Post autor: tom68 »

Nasze czasy a ksiegia Daniela ...

Ksiega Daniela [Dn lub Dan] - ksiega zaliczana do Pism (Ketuwim) Biblii hebrajskiej oraz ksiag prorockich chrzescijanskiego Starego Testamentu. Jej autorstwo przypisuje sie tradycyjnie Danielowi. Czas jej powstania datuje sie na VI wiek Ksiega zostala zredagowana czesciowo w jezyku hebrajskim, a czesciowo w aramejskim. Dwa ostatnie rozdzialy tej ksiegi, wedlug katolickiego i prawoslawnego kanonu, zostaly napisane w jezyku greckim i nie sa uznawane za natchnione przez judaizm i protestantyzm. Tresc ksiegi wiaze sie z postacia proroka Daniela, zyjacego na dworze babilonskim i perskim na przelomie VII i VI wieku p.n.e. Ksiega Daniela sklada sie na opowiadania o Danielu i jego prorocze wizje na temat dziejow Izraela i swiata ...

A) Daniel a religia

2300 Dni Lat proroczych ks Daniela (od 457 r p ne do 1844 r ne )
Z biblijnego punktu widzenia znacznie wazniejsza od daty narodzin Jezusa byla data rozpoczecia Jego dzialalnosci mesjanskiej, na ktora wskazal starotestamentowy prorok Daniel DAN. 9,25-26. Zapowiedzial on, ze Mesjasz rozpocznie dzialalnosc po okresie 69 tygodni (483 lat) od wydania dekretu o odbudowie swiatyni DAN. 9,25-26, a zakonczy ja trzy i pol roku pozniej DAN. 9,27. Dekret o odbudowie swiatyni, ktory w pelni wszedl w zycie, wydal krol perski Artakserkses I (464-424) jesienia 457 r. p.n.e. EZDR. 7,7. Liczac 483 lata od 457 r. p.n.e. dojdziemy do 27 roku n.e. A potem mamy rok smierci Jezusa wiosna 31 r ne a pozniiej czas laski dla Jerozolimy do 34 r ne Pawel zaczyna glosiec ewangelia poganom czas laski dla swiata i poczatek Sadu Bozego w 1844 r ne (powstaje ruch drugiego Adwentu i Kosciol ADS majacy szczegolne poselstwo ewangelii na ten czas) drugi czas laski dla swiata do powrot Jezusa !

Zasada Biblijna "dzien za rok"- Adwentyzm podaje, iz kluczem do zrozumienia okresow proroczych z ksiegi Daniela oraz Apokalipsy jest tzw. zasada "dzien za rok" oparta na tekstach biblijnych: 4 Moj 14,34 oraz Ez 4,6. ....

Uwaga : Sw KRK Mikolaj z Kuzy (sredniowieczny filozof, teolog, matematyk, dyplomata i kardynal ) tez badal proroctwa Daniela i uznawal zasade dzien za rok twierdzil ze po 1844 r kosciol sie odnowi podobnie uwazal wieszcz Adam Mickiewicz ....

2300 wieczorow i porankow .... wyklad z cyklu proroctwa Biblijne a czasy w ktorych zyjemy ... pastor W Polok

https://youtu.be/EmZtZLosWO8


B) Daniel a polityka ...

Dzisiaj najbardziej dziwi fakt, ze gdy upada demokratyczno - wolnosciowy system polityczny i to wszedzie na calym swiecie a najbardziej to widac w Europie czy USA i wszystko chwieje sie w posadach oraz stopniowo wszedzie ogranicza sie wolnosc jednostki a BABILON - inaczej system religijno polityczny (czyli sojusz tronu z oltarzem w rozny sposob ) poszerza swoje wplywy na wladze swiecka i zbliza sie wielkimi krokami do przygotowania sobie gruntu pod absolutna swoja wladze nad swiatem oraz naciska na panstwa by rzadzily w duchu wartosci tradycji religijnych a w tym samym czasie ludzie w wiekszosci zachowuja sie tak jakbysmy wszystko bylo dalej w niezmiennym stanie i udaja ze nic sie zlego nie dzieje .....

Zapomniany Sen Proroctwo Daniela ...

https://www.youtube.com/attribution_lin ... re%3Dshare

zrodla rozne strony oraz ksiazki itp.
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 3733
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Relacja Gabriela dotycząca Michała jest trochę enigmatyczna. "Czas" może dotyczyć Syna Człowieczego. "Dwadzieścia jeden dni" to połowa z czterdziestu dwóch, a od Abrahama do Jezusa było czterdziestu dwóch następujących po sobie przedstawicieli rodu Izraela, więc może tu jest sens "połowy czasu". "Czasy" to "tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni" i "tysiąc trzysta trzydzieści pięć dni"

Dn 10:13 eib "Jednak książę królestwa perskiego przeciwstawiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wówczas Michał, jeden z pierwszych książąt, przyszedł, by mi pomóc, bo byłem osamotniony tam, przy królach Persji."

Dn 12:11-12 eib "(11) Od czasu zniesienia codziennej ofiary i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. (12) Szczęśliwy, kto doczeka i dotrwa do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni."

Dn 12:7 eib "(7) Wtedy odziany w lnianą szatę, stojący poza wodą, wzniósł ku niebu swe ręce, prawą oraz lewą, i przysiągł na Wiecznie Żywego: Nastąpi on o wyznaczonym czasie, czasach i połowie czasu. Wszystko to dopełni się wtedy, gdy dopełni się rozproszenie mocy świętego ludu."

Ap 12:14 eib "I dano kobiecie dwa skrzydła wielkiego orła, aby uleciała na pustkowie, na miejsce, gdzie ją karmiono przez czas, czasy i pół czasu — z dala od węża."
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”