Znamię Bestii i liczba 666?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5169
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: tom68 »

Niedziela, Znamię Bestii i liczba 666?

"Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć." (Ap. 13:18). Tekst Apokalipsy wzywa, aby obliczyć imię Bestii, gdyż w językach starożytnych litery miały wartość liczbową (zob. Apendyks ). Na przykład w języku łacińskim litery "xvi" znaczą szesnaście, gdyż "X" to dziesięć, "V" to pięć, zaś "I" to jeden ). Znaleziska archeologiczne z terenu Pompei dowodzą, że ukrywanie imion pod kryptonimem z cyfr było częstą praktyką w starożytności.

Wszystkie symbole, jakimi Jan posługuje się w Apokalipsie mają swe korzenie w Biblii, dlatego musimy sięgnąć do niej, aby zrozumieć znaczenie liczby 666.

Podczas, gdy siódemka jest w Biblii liczbą doskonałości i odpoczynku Bożego, szóstka to liczba człowieka bez Boga i bez Jego odpoczynku. Szóstka symbolizuje rebelię człowieczeństwa wobec Boga, obsesję wokół samego siebie, zamiast oddania chwały Stwórcy. Szóstka występuje w Biblii po raz pierwszy w dniu stworzenia Adama ( Rdz.1:27. 31), dlatego zwana jest "liczbą człowieka" ( Ap.13:18). Później pojawia się w kontekście odstępstwa, polegającego na wstawieniu uczynków ludzkich w miejscu dzieł Boga, sygnalizując uzurpację atrybutów Boga przez człowieka. Pierwszy dopuścił się takiego przestępstwa Kain ( Rdz.4:3-5). Uczcił Boga owocem swej pracy ( Rdz.4:3), lekceważąc polecenie, aby złożyć w ofierze zwierzę. Kiedy ofiara z owoców jego pracy nie została przyjęta, zwrócił się przeciw Ablowi, którego dar Bóg przyjął, gdyż wyrażał wiarę w przyjście Chrystusa - Baranka, na którego te ofiary miały wskazywać. Biblia wymienia tylko sześć imion w genealogii Kaina, podkreślając odstępczy charakter zapoczątkowanej przez niego religijności ( Rdz.4:17_18).

Szóstka to liczba pychy, odstępstwa i samo-wywyższenia. Potrójna szóstka ilustruje odstępczy system czasów końca, który opiera się na ludzkich dokonaniach. Próba stworzenia go i narzucenia światu sięga budowniczych wieży Babel. W ich słowach sześć razy pojawiają się zaimki my i nas (Rdz.11:3-5). Szóstka była podstawową liczbą w babilońskim sposobie liczenia. Wciąż liczymy czas posługując się systemem opartym na szóstce (godzina ma 60 minut, a minuta 60 sekund). Złoty posąg Nabuchodonozora, któremu należało oddać cześć lub zginąć miał 60 łokci wysokości i 6 łokci szerokości. Księga Daniela wymienia go sześć razy. Apokalipsa mówi sześć razy o czczeniu Bestii i jej piętna. Tyleż razy pojawia się w tej księdze " Babilon" i " Nierządnica".

Szóstka implikuje stawianie ludzkich uczynków w miejscu Bożych, co było esencją systemu babilońskiego. Charakteryzuje on do dziś niemal wszystkie religie, włącznie z wieloma wyznaniami chrześcijańskimi.

Szóstka jest tylko o jeden mniejsza od siódemki , która jest liczbą Bożej pełni i doskonałości. Szóstka na pierwszy rzut oka wydaje się bliska ideału Bożego, a faktycznie jest jego negacją. Zbudowana na ludzkiej niedoskonałości rości sobie pretensje do Boskiej doskonałości. Bluźniercze imiona Bestii, której liczba wynosi 666 (Ap.13:1; 17:3) sugerują, że przypisuje człowiekowi tytuły i atrybuty Boga.

Pieczęć Boża oparta na siódemce jest przeciwieństwem odstępczego piętna Bestii. Pieczęć i piętno, tak jak szóstka i siódemka reprezentują dwa przeciwstawne systemy religijne. Pierwszy opiera się na posłuszeństwie z miłości i wdzięczności za Jego łaskę. Drugi, na ludzkich tradycjach, zwiedzeniu i przemocy. Pierwszy wywyższa Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, drugi Smoka, Bestię i Fałszywego Proroka.

Przyjęcie piętna w czasach końca będzie równoznaczne z akceptacją autorytetu instytucji reprezentowanej przez Bestię, dlatego piętno zawiera nie tylko liczbę, ale także imię Bestii (Ap. 13:17). Bestia raczej nie jest pojedynczym człowiekiem z imieniem 666 na czole, lecz systemem władzy, tak jak wszystkie inne Bestie w apokaliptycznych proroctwach (Dn.7; Ap.13).

Jedni przyjmą piętno Bestii ufni w słuszność nakazów tego religijno-politycznego systemu czasów końca, inni choć nie uwierzą jej religijnym roszczeniom, przyjmą je z obawy przed represjami. Dlatego pierwsi mają piętno na czołach, a drudzy na ręce. Podporządkowanie autorytetowi Bestii pieczętuje ludzi, jako zwolenników fałszywej trójcy, a zatem niewolników Szatana.

W tym samym czasie na ziemi głoszone jest trój-anielskie poselstwo, które mówi o potrzebie przyjęcia pieczęci Boga i posłuszeństwa wobec Jego Prawa. Przyjęcie autorytetu Słowa Bożego pieczętuje ludzi Bożą pieczęcią. Zapieczętowani nią stają się częścią zbawionych symbolizowanych w czasach końca przez 144.000 ( Ap.14:6_12).

"[Obraz Bestii] sprawia, że wszyscy... otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia bestii lub liczby jej imienia." ( Ap.13:15-17).

Nie wiemy, jaki będzie kryptonim Bestii w czasach końca. Prawie na pewno żaden z wyżej wymienionych, choć w swoim czasie mogły identyfikować poszczególne "głowy" Bestii. Studium przeszłych odstępczych systemów pokazuje jednak, że system ten cechować będzie duchowa arogancja, wymieszanie prawdy z fałszem i religii z polityką, a także prześladowanie prawdziwego ludu Bożego.

Niektórzy komentatorzy proroctw dopatrują się piętna Bestii w mikrochipach, które mają być wprowadzone pod skórę, w super-komputerach, kartach, na których można zmieścić wszystkie dane o człowieku i tym podobnych środkach. Wszystkie osobiste dane o człowieku można zmieścić na układzie scalonym wielkości główki szpilki i umieścić pod skórą. Taki znak może posłużyć za kartę kredytową, medyczną, paszport, prawo jazdy, a nawet wycofać z obiegu gotówkę. Jednocześnie może posłużyć państwu za narzędzie ścisłej kontroli, gdyby otrzymać go mogli wyłącznie ludzie lojalni wobec rządzącego systemu. Bez niego nikt nie mógłby kupować ani sprzedawać...

Takie technologie mogą posłużyć Szatanowi, aby narzucić sankcje przeciwko tym, którzy nie przyjmą jego piętna, jak to zapowiada Apokalipsa (13:15-17). Wydaje się jednak, że obecnie Szatan wykorzystuje te popularne wśród chrześcijan mrzonki jako zasłonę dymną, aby odwrócić ich uwagę od prawdziwego piętna. Piętno i pieczęć są częścią duchowego wielkiego boju i dlatego mają duchowy charakter. Pieczęć wiąże się z wiernością wobec przykazań Bożych, zaś piętno z wyborem ludzkich nakazów w miejsce Bożych. Pamiętajmy o tym, kiedy słyszymy o mikrochipach, uniwersalnych kartach i superkomputerach.

Apokalipsa 666 - Jonatan Dünkel https://youtu.be/4jwa6J48sEk?list=PLu__ ... llZxibkeIM

ps :

Papieże zajmują miejsce Boga na ziemi - Wiesław Szkopiński https://youtu.be/LOojcOft7aA

Co mają wspólnego: Niedziela, Znamię Bestii i liczba 666? APOKALIPSA - Wiesław Szkopiński https://youtu.be/wvV8uLPwnpc
tom68

janwisniewski
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:32

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: janwisniewski »

[youtube]https://www.facebook.com/[/youtube]

Czy na pewno chciałeś wstawić ten link? Miał być na Youtube a wskakuje główna strona Facebooka.
Coś poprawić? Czy skasować?
Bobo-modo

Henryk
Posty: 11468
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Henryk »

tom68 pisze:
26 kwie 2021, 19:35
Bluźniercze imiona Bestii, której liczba wynosi 666 (Ap.13:1; 17:3) sugerują, że przypisuje człowiekowi tytuły i atrybuty Boga.
Obrazek
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11468
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Henryk »

Obrazek
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 15629
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Bobo »

Zapis rzymskimi cyframi wyglądałby raczej tak:
DCLXVI

Natomiast bestie w Biblii symbolizują potęgi polityczne.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11468
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
06 lip 2021, 9:15
Zapis rzymskimi cyframi wyglądałby raczej tak:
DCLXVI

Natomiast bestie w Biblii symbolizują potęgi polityczne.
Tę reprezentuje akurat człowiek, który jest głową największej potęgi politycznej i finansowej.
Ap 13:18 WSP "Tu trzeba mądrości; kto ma rozum, niech obliczy, co znaczy liczba bestii, bo pod nią kryje się imię człowieka. Jego liczbą jest sześćset sześćdziesiąt sześć."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 15629
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Bobo »

Potęga polityczna? Sorry...
Niektórzy politycy nawet ręki nie chcieli podać papieżowi Benedyktowi, choć przyjechał do swojego kraju...
No i na szczycie G8 nikt z Watykanu nie jest obecny 🙃.
Naciągane argumenty.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11468
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
06 lip 2021, 13:28
Naciągane argumenty.
Już się wystraszyłem...
Ale patrzę- toż to Bobo napisał. :mrgreen:

Dla odmiany Waszych przedstawicieli zapraszano na obrady ONZ. - Co tym sądzić? :roll:
Bobo nie odrobił lekcji z historii i nie wie jak to Papieże wybierali i zatwierdzali królów, cesarzy...
Decydowali o losach całego świata, łącznie z odkrywanymi lądami.
Zastępcy Syna Bożego, władcy na niebie, ziemi i pod ziemią...
2Tes 2:3-4 DOS "Niech was nikt nie zwiedzie w jakiś sposób; gdyż nie [nastanie] zanim najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady, (4) który przeciwstawia się Bogu i wynosi się ponad wszystko, co się nazywa Bogiem lub jest przedmiotem czci, tak że sam zasiądzie w przybytku Boga, wskazując na samego siebie, że jest Bogiem."
Lipa Bobo, lipa, że Wam nie napisano o tym.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 15629
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Bobo »

Nie ma 'dla odmiany'. Chcesz zmienić temat?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11468
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
06 lip 2021, 14:39
Nie ma 'dla odmiany'. Chcesz zmienić temat?
Cały czas piszemy o tych, co mają władzę nad innymi. Absolutną władzę.
Co powiedzą, napiszą, choćby zasugerują- musi być spełniane.
Najczęściej nazywają się "sługami", "niewolnikami", deklarują ubóstwo i podążanie śladami Jezusa...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 675
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: DonCicio »

O sługach Bożych wspomniano w przenośni, że mają na ręce napisane słowa: „Należący do Jehowy”, a więc uznają się za Jego niewolników (Obj 1:1) (Iz 44:5). Tak samo przyjęcie na prawą rękę ‛znamienia bestii’ symbolizuje darzenie uwagą i czcią oraz aktywne popieranie owej „bestii” i jej „wizerunku”, gdyż właśnie rękoma wykonuje się pracę na rzecz tego, komu się służy (Obj 13:16, 17 / Obj 14:9,10 / Obj 20:4).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5012
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Krystian »

DonCicio pisze:
09 lip 2021, 6:49
O sługach Bożych wspomniano w przenośni, że mają na ręce napisane słowa: „Należący do Jehowy”, a więc uznają się za Jego niewolników (Obj 1:1) (Iz 44:5). Tak samo przyjęcie na prawą rękę ‛znamienia bestii’ symbolizuje darzenie uwagą i czcią oraz aktywne popieranie owej „bestii” i jej „wizerunku”, gdyż właśnie rękoma wykonuje się pracę na rzecz tego, komu się służy (Obj 13:16, 17 / Obj 14:9,10 / Obj 20:4).
Czytałeś waszą książkę " Wspaniały Finał objawienia jest bliski"
Takich durnot jak tam napisano, to tylko uwłacza Bogu JHWH.
Apokalipsa Jana jest ciężką księgą i radzę, aby wasze CK się za nią nie zabierało.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11468
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
09 lip 2021, 6:49
O sługach Bożych wspomniano w przenośni, że mają na ręce napisane słowa: „Należący do Jehowy”,
Jednym z elementów stroju arcykapłana sprawującego ofiary, był diadem na czole, z napisem „Poświęcony Panu”. Diadem nosi się przecież na głowie, a nie na ręce.
Wj 28:36 BW "Zrobisz też diadem ze szczerego złota i wyryjesz na nim jak na pieczęci napis: Poświęcony Panu."

Podróbka tamtego (czyli Papież) też nosiła nakrycie głowy. Jeden kazał umieścić napis” Zastępca Syna Bożego”- „VICARIVS FILII DEI”.
Myślę, że nie przypadek sprawił, że te litery, które zarazem są cyframi, odczytać może każdy, niezależnie od znajomości łaciny.
Dla odmiany tak hołubiony u nas JPII, miał napis: „Cały Twój”. I wcale nie chodziło o Boga czy Jezusa, a o Maryję.
A na prawej ręce noszą pierścień, który jest całowany przez tych, co oddają hołd widzialnej „głowie kościoła”.
Całowanie nóg papieżowi też nie jest obce nawet królom!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 675
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
09 lip 2021, 22:38
DonCicio pisze:
09 lip 2021, 6:49
O sługach Bożych wspomniano w przenośni, że mają na ręce napisane słowa: „Należący do Jehowy”, a więc uznają się za Jego niewolników (Obj 1:1) (Iz 44:5). Tak samo przyjęcie na prawą rękę ‛znamienia bestii’ symbolizuje darzenie uwagą i czcią oraz aktywne popieranie owej „bestii” i jej „wizerunku”, gdyż właśnie rękoma wykonuje się pracę na rzecz tego, komu się służy (Obj 13:16, 17 / Obj 14:9,10 / Obj 20:4).
Czytałeś waszą książkę " Wspaniały Finał objawienia jest bliski"
Takich durnot jak tam napisano, to tylko uwłacza Bogu JHWH.
Apokalipsa Jana jest ciężką księgą i radzę, aby wasze CK się za nią nie zabierało.

2 Pio 2:3 "Przede wszystkim wiedzcie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swoimi szyderstwami. Będą kierować się swoimi własnymi pragnieniami"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11468
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Znamię Bestii i liczba 666?

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
10 lip 2021, 11:33
Czytałeś waszą książkę " Wspaniały Finał objawienia jest bliski"
Takich durnot jak tam napisano, to tylko uwłacza Bogu JHWH.
Potwierdzam!
Brak logiki, jawne zaprzeczanie faktom, które już nastąpiły w historii...
Co prawda kazano już wiele lat temu skorygować Wam kilkadziesiąt miejsc w tej książce, lecz to nic nie dało.
Przypominasz sobie?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”