Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wuka »

radek pisze:
22 maja 2021, 13:28
wuka pisze:
22 maja 2021, 12:54
Mam nadzieję, że przynajmniej przestanie boleć mnie kręgosłup
:prosze: bądź zdrowa w imieniu Jezusa
Dziękuję serdecznie :fiolki:
"Można czytać Biblię albo na poważnie, albo dosłownie"
Carl F.vonWeizsacker

Awatar użytkownika
Krystian

Post autor: Krystian »

Czy według ciebie tesa, Hitler był zbrodniarzem, czy wybawcą ludzkości?
Według twojej nauki, każdy, kto zmartwychwstanie, żyć będzie.
Natomiast jak nastanie armagedon, to wszyscy zginą, oprócz członków CK - arki
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka

Krystian pisze:
22 maja 2021, 17:56
Czy według ciebie tesa, Hitler był zbrodniarzem, czy wybawcą ludzkości?
Według twojej nauki, każdy, kto zmartwychwstanie, żyć będzie.
Natomiast jak nastanie armagedon, to wszyscy zginą, oprócz członków CK - arki
Co to za głupie gadanie. Weź daj se siana. Co "teska" lub ktokolwiek inny może w sprawie Hitlera lub kogokolwiek innego wyrokowac. Zajmij się sobą, bo nadajesz, jak nawiedzony.
Carl F.vonWeizsacker

Awatar użytkownika
Krystian

Ty wuka nie rozumiesz nauk CK ŚJ, dlatego się dziwisz i nazywasz mnie nawiedzonym.Teska jest ŚJ, dlatego do niej napisałem.
Według ich doktryn jak ktoś umrze, to zmartwychwstanie, ponieważ zapłatą za grzech jest śmierć.
Natomiast np. Ty czy ja w armagedonie zginiemy, jeżeli nie przyjmiemy nauk CK i nie ma dla nas szansy w Tysiącletnim Królestwie Pana Jezusa.
Czyli wniosek z ich nauk jest taki - lepiej teraz umrzeć, zanim przyjdzie Pan Jezus, wykonać wyrok na niewierzących.
Dlatego kolejny wniosek: Hitler jest bohaterem, przyjmując nauki CK, ponieważ te osoby, które zamordował będą wskrzeszone razem z nim
Teraz rozumiesz wuka?
Ja jestem nawiedzony czy CK?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka

Krystian pisze:
22 maja 2021, 19:20
Ty wuka nie rozumiesz nauk CK ŚJ, dlatego się dziwisz i nazywasz mnie nawiedzonym.Teska jest ŚJ, dlatego do niej napisałem.
Według ich doktryn jak ktoś umrze, to zmartwychwstanie, ponieważ zapłatą za grzech jest śmierć.
Natomiast np. Ty czy ja w armagedonie zginiemy, jeżeli nie przyjmiemy nauk CK i nie ma dla nas szansy w Tysiącletnim Królestwie Pana Jezusa.
Czyli wniosek z ich nauk jest taki - lepiej teraz umrzeć, zanim przyjdzie Pan Jezus, wykonać wyrok na niewierzących.
Dlatego kolejny wniosek: Hitler jest bohaterem, przyjmując nauki CK, ponieważ te osoby, które zamordował będą wskrzeszone razem z nim
Teraz rozumiesz wuka?
Ja jestem nawiedzony czy CK?
Rozumiem, ale...po co ty masz się przejmować jakimiś naukami jakiegoś CK. Niech sobie gadają. I tak będzie tak, jak Najwyższy zarządzi, a nie tak, jak naucza ktokolwiek ;-) :mrgreen:
Carl F.vonWeizsacker

Awatar użytkownika
Krystian

Skoro nachodzą nas po chałupkach, to należy dobrze znać ich nauki.
Większość ludzi, tylko dziękuje.
Ja natomiast jestem inny
W miarę znam dobrze Biblie, więc ich zapraszam do rozmowy.
Zresztą sam byłem głosicielem nauk tej organizacji, co wszyscy userzy o tym wiedzą.
Dlatego Bobo tak mnie nie cierpi, że obalam kłamstwa CK.
Ponadto interesuje się innymi wyznaniami chrześcijańskimi
Jak chcesz wuka, to mozemy np. porozmawiać o zielonoświątkowcach :-)
Kłamstwo CK:

wuka

Jak chcesz wuka, to mozemy np. porozmawiać o zielonoświątkowcach
Nie chcę, niczym się nie różnią od innych zwodniczych organizacji, a wręcz wiele z ich grup odlatuje. Mają dziwne poglądy dotyczace charyzmató. Mnie kojarzą się z latającymi marynarkami, na scenie jak u Benny jakiśtam i z Cejrowskim (czy jakoś tak). :roll: No i z ględzeniem (inaczej tego nazwać nie można) językami, bełkot i odlot. :roll:
Carl F.vonWeizsacker

Awatar użytkownika
Krystian

Też tak uważam.
Ich nauki nie są do końca biblijne.
Jednak chrzest w Chrześcijańskiej Wspólnocie Zielonoświątkowej, mi sie podoba.
Zobacz sama wuka:

https://youtu.be/I_HP0mHIu6M

Tylko obejrzyj do końca :-)
Kłamstwo CK:

Awatar użytkownika
Ketjow-oko

Post autor: Ketjow-oko »

Teska, ks. Prawda,która prowadzi do życia wiecznego ( lata 70-te). Wiedza( przedostatnia) Czego nas uczy Biblia ( już nowsza) oczywiście wskazywała tematycznie zagadnienia, jednak Prowadzenie rozmów....( była wnikliwie opracowana dla zaawansowanych), byłem SJ, ale rozczarowało mnie to ugrupowanie religijne dyskutowałem na ten temat z Bobo i w przypływie jego odczuć nazwał mnie ''ŚWIADKOŻERCĄ'', mógłbym wiele napisać na ten temat lecz mam wzgląd na osoby, które przebywają na forum i reprezentują ruch religijny SJ.
Nie chodzi aby na forum drzeć koty i wkładać sobie palec do oka oraz stawiać na swoje, lecz prowadzić kulturalną dyskusję na temat Biblii, nie obrażając się wzajemnie, wiele cytatów z NT właśnie na taką sytuacje zwraca uwagę.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Krystian

Ketjow-oko pisze:
23 maja 2021, 10:45
Teska, ks. Prawda,która prowadzi do życia wiecznego ( lata 70-te). Wiedza( przedostatnia) Czego nas uczy Biblia ( już nowsza) oczywiście wskazywała tematycznie zagadnienia, jednak Prowadzenie rozmów....( była wnikliwie opracowana dla zaawansowanych), byłem SJ, ale rozczarowało mnie to ugrupowanie religijne dyskutowałem na ten temat z Bobo i w przypływie jego odczuć nazwał mnie ''ŚWIADKOŻERCĄ'', mógłbym wiele napisać na ten temat lecz mam wzgląd na osoby, które przebywają na forum i reprezentują ruch religijny SJ.
Nie chodzi aby na forum drzeć koty i wkładać sobie palec do oka oraz stawiać na swoje, lecz prowadzić kulturalną dyskusję na temat Biblii, nie obrażając się wzajemnie, wiele cytatów z NT właśnie na taką sytuacje zwraca uwagę.
Ja się uczyłem z książki
'Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi"
Fajna książka
Te nowe, co wydaje CK są kiepskie, tak samo jak członkowie CK, mający się za braci Pana Jezusa. :xhehe:
Kłamstwo CK:

Awatar użytkownika
Ketjow-oko

Post autor: Ketjow-oko »

Krystian pisze:
27 maja 2021, 13:22
Ketjow-oko pisze:
23 maja 2021, 10:45
Ja się uczyłem z książki
'Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi"
Fajna książka
Te nowe, co wydaje CK są kiepskie, tak samo jak członkowie CK, mający się za braci Pana Jezusa. :xhehe:
.
Cześć Krystian, to czerwona w grubej oprawie książka,natomiast wcześniejsza ''Prawda ...",wzbudza pewien sentyment dla mnie, przedtem było inaczej pośród braci duuużo miłości, z biegiem czasu wszystko się zmieniło, teraz to nazwałbym, takie techniczne szablonowe spotkania, brak studium książki w warunkach domowych.
Jak zaistniały telefony komórkowe, każdy chwalił się mając na pasku spodni w ręku czarny neseser- taki szpan, teraz to tablet a papierowa Biblia w ręku to prawie archaik
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Post autor: radek »

Jeśli miałbym się pokusić o określenie terminu na podstawie Pisma Świętego, to mówi Ono tak

Ap 10:4-7 BT5 "Skoro przemówiło siedem gromów, zabrałem się do pisania, lecz usłyszałem głos mówiący z nieba: Zapieczętuj to, co siedem gromów powiedziało, i nie pisz tego! (5) Anioł zaś, którego ujrzałem stojącego na morzu i na ziemi, podniósł ku niebu prawą rękę (6) i przysiągł na Żyjącego na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim jest, i ziemię, i to, co w niej jest, i morze, i to, co w nim jest, że już nie będzie zwłoki, (7) ale w dniach, [w których zabrzmi] głos siódmego anioła, kiedy zatrąbi, wtedy misterium Boga się dokona, tak jak podał On dobrą nowinę sługom swym, prorokom."
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."

wybrana

Post autor: wybrana »

Gdyby ludzie mieli by żyć wiecznie na ziemi, to by się nie pomieścili i jeszcze pewnie z głodu by pomarli.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Post autor: radek »

wybrana pisze:
04 cze 2021, 19:30
Gdyby ludzie mieli by żyć wiecznie na ziemi, to by się nie pomieścili i jeszcze pewnie z głodu by pomarli.
Gdy już zechcą żyć dostaną zakwaterowanie i wyżywienie

J 14:2 BT5 "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce."

Ap 19:9 BT5 "I mówi mi [anioł]: Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę Godów Baranka! I mówi mi: To są prawdziwie słowa Boże."
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”