Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wuka »

radek pisze:
22 maja 2021, 13:28
wuka pisze:
22 maja 2021, 12:54
Mam nadzieję, że przynajmniej przestanie boleć mnie kręgosłup
:prosze: bądź zdrowa w imieniu Jezusa
Dziękuję serdecznie :fiolki:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Krystian »

Czy według ciebie tesa, Hitler był zbrodniarzem, czy wybawcą ludzkości?
Według twojej nauki, każdy, kto zmartwychwstanie, żyć będzie.
Natomiast jak nastanie armagedon, to wszyscy zginą, oprócz członków CK - arki
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
22 maja 2021, 17:56
Czy według ciebie tesa, Hitler był zbrodniarzem, czy wybawcą ludzkości?
Według twojej nauki, każdy, kto zmartwychwstanie, żyć będzie.
Natomiast jak nastanie armagedon, to wszyscy zginą, oprócz członków CK - arki
Co to za głupie gadanie. Weź daj se siana. Co "teska" lub ktokolwiek inny może w sprawie Hitlera lub kogokolwiek innego wyrokowac. Zajmij się sobą, bo nadajesz, jak nawiedzony.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Krystian »

Ty wuka nie rozumiesz nauk CK ŚJ, dlatego się dziwisz i nazywasz mnie nawiedzonym.Teska jest ŚJ, dlatego do niej napisałem.
Według ich doktryn jak ktoś umrze, to zmartwychwstanie, ponieważ zapłatą za grzech jest śmierć.
Natomiast np. Ty czy ja w armagedonie zginiemy, jeżeli nie przyjmiemy nauk CK i nie ma dla nas szansy w Tysiącletnim Królestwie Pana Jezusa.
Czyli wniosek z ich nauk jest taki - lepiej teraz umrzeć, zanim przyjdzie Pan Jezus, wykonać wyrok na niewierzących.
Dlatego kolejny wniosek: Hitler jest bohaterem, przyjmując nauki CK, ponieważ te osoby, które zamordował będą wskrzeszone razem z nim
Teraz rozumiesz wuka?
Ja jestem nawiedzony czy CK?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
22 maja 2021, 19:20
Ty wuka nie rozumiesz nauk CK ŚJ, dlatego się dziwisz i nazywasz mnie nawiedzonym.Teska jest ŚJ, dlatego do niej napisałem.
Według ich doktryn jak ktoś umrze, to zmartwychwstanie, ponieważ zapłatą za grzech jest śmierć.
Natomiast np. Ty czy ja w armagedonie zginiemy, jeżeli nie przyjmiemy nauk CK i nie ma dla nas szansy w Tysiącletnim Królestwie Pana Jezusa.
Czyli wniosek z ich nauk jest taki - lepiej teraz umrzeć, zanim przyjdzie Pan Jezus, wykonać wyrok na niewierzących.
Dlatego kolejny wniosek: Hitler jest bohaterem, przyjmując nauki CK, ponieważ te osoby, które zamordował będą wskrzeszone razem z nim
Teraz rozumiesz wuka?
Ja jestem nawiedzony czy CK?
Rozumiem, ale...po co ty masz się przejmować jakimiś naukami jakiegoś CK. Niech sobie gadają. I tak będzie tak, jak Najwyższy zarządzi, a nie tak, jak naucza ktokolwiek ;-) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Krystian »

Skoro nachodzą nas po chałupkach, to należy dobrze znać ich nauki.
Większość ludzi, tylko dziękuje.
Ja natomiast jestem inny
W miarę znam dobrze Biblie, więc ich zapraszam do rozmowy.
Zresztą sam byłem głosicielem nauk tej organizacji, co wszyscy userzy o tym wiedzą.
Dlatego Bobo tak mnie nie cierpi, że obalam kłamstwa CK.
Ponadto interesuje się innymi wyznaniami chrześcijańskimi
Jak chcesz wuka, to mozemy np. porozmawiać o zielonoświątkowcach :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wuka »

Jak chcesz wuka, to mozemy np. porozmawiać o zielonoświątkowcach
Nie chcę, niczym się nie różnią od innych zwodniczych organizacji, a wręcz wiele z ich grup odlatuje. Mają dziwne poglądy dotyczace charyzmató. Mnie kojarzą się z latającymi marynarkami, na scenie jak u Benny jakiśtam i z Cejrowskim (czy jakoś tak). :roll: No i z ględzeniem (inaczej tego nazwać nie można) językami, bełkot i odlot. :roll:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Krystian »

Też tak uważam.
Ich nauki nie są do końca biblijne.
Jednak chrzest w Chrześcijańskiej Wspólnocie Zielonoświątkowej, mi sie podoba.
Zobacz sama wuka:

https://youtu.be/I_HP0mHIu6M

Tylko obejrzyj do końca :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Ketjow-oko »

Teska, ks. Prawda,która prowadzi do życia wiecznego ( lata 70-te). Wiedza( przedostatnia) Czego nas uczy Biblia ( już nowsza) oczywiście wskazywała tematycznie zagadnienia, jednak Prowadzenie rozmów....( była wnikliwie opracowana dla zaawansowanych), byłem SJ, ale rozczarowało mnie to ugrupowanie religijne dyskutowałem na ten temat z Bobo i w przypływie jego odczuć nazwał mnie ''ŚWIADKOŻERCĄ'', mógłbym wiele napisać na ten temat lecz mam wzgląd na osoby, które przebywają na forum i reprezentują ruch religijny SJ.
Nie chodzi aby na forum drzeć koty i wkładać sobie palec do oka oraz stawiać na swoje, lecz prowadzić kulturalną dyskusję na temat Biblii, nie obrażając się wzajemnie, wiele cytatów z NT właśnie na taką sytuacje zwraca uwagę.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Krystian »

Ketjow-oko pisze:
23 maja 2021, 10:45
Teska, ks. Prawda,która prowadzi do życia wiecznego ( lata 70-te). Wiedza( przedostatnia) Czego nas uczy Biblia ( już nowsza) oczywiście wskazywała tematycznie zagadnienia, jednak Prowadzenie rozmów....( była wnikliwie opracowana dla zaawansowanych), byłem SJ, ale rozczarowało mnie to ugrupowanie religijne dyskutowałem na ten temat z Bobo i w przypływie jego odczuć nazwał mnie ''ŚWIADKOŻERCĄ'', mógłbym wiele napisać na ten temat lecz mam wzgląd na osoby, które przebywają na forum i reprezentują ruch religijny SJ.
Nie chodzi aby na forum drzeć koty i wkładać sobie palec do oka oraz stawiać na swoje, lecz prowadzić kulturalną dyskusję na temat Biblii, nie obrażając się wzajemnie, wiele cytatów z NT właśnie na taką sytuacje zwraca uwagę.
Ja się uczyłem z książki
'Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi"
Fajna książka
Te nowe, co wydaje CK są kiepskie, tak samo jak członkowie CK, mający się za braci Pana Jezusa. :xhehe:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Ketjow-oko »

Krystian pisze:
27 maja 2021, 13:22
Ketjow-oko pisze:
23 maja 2021, 10:45
Teska, ks. Prawda,która prowadzi do życia wiecznego ( lata 70-te). Wiedza( przedostatnia) Czego nas uczy Biblia ( już nowsza) oczywiście wskazywała tematycznie zagadnienia, jednak Prowadzenie rozmów....( była wnikliwie opracowana dla zaawansowanych), byłem SJ, ale rozczarowało mnie to ugrupowanie religijne dyskutowałem na ten temat z Bobo i w przypływie jego odczuć nazwał mnie ''ŚWIADKOŻERCĄ'', mógłbym wiele napisać na ten temat lecz mam wzgląd na osoby, które przebywają na forum i reprezentują ruch religijny SJ.
Nie chodzi aby na forum drzeć koty i wkładać sobie palec do oka oraz stawiać na swoje, lecz prowadzić kulturalną dyskusję na temat Biblii, nie obrażając się wzajemnie, wiele cytatów z NT właśnie na taką sytuacje zwraca uwagę.
Ja się uczyłem z książki
'Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi"
Fajna książka
Te nowe, co wydaje CK są kiepskie, tak samo jak członkowie CK, mający się za braci Pana Jezusa. :xhehe:
.
Cześć Krystian, to czerwona w grubej oprawie książka,natomiast wcześniejsza ''Prawda ...",wzbudza pewien sentyment dla mnie, przedtem było inaczej pośród braci duuużo miłości, z biegiem czasu wszystko się zmieniło, teraz to nazwałbym, takie techniczne szablonowe spotkania, brak studium książki w warunkach domowych.
Jak zaistniały telefony komórkowe, każdy chwalił się mając na pasku spodni w ręku czarny neseser- taki szpan, teraz to tablet a papierowa Biblia w ręku to prawie archaik
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: radek »

Jeśli miałbym się pokusić o określenie terminu na podstawie Pisma Świętego, to mówi Ono tak

Ap 10:4-7 BT5 "Skoro przemówiło siedem gromów, zabrałem się do pisania, lecz usłyszałem głos mówiący z nieba: Zapieczętuj to, co siedem gromów powiedziało, i nie pisz tego! (5) Anioł zaś, którego ujrzałem stojącego na morzu i na ziemi, podniósł ku niebu prawą rękę (6) i przysiągł na Żyjącego na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim jest, i ziemię, i to, co w niej jest, i morze, i to, co w nim jest, że już nie będzie zwłoki, (7) ale w dniach, [w których zabrzmi] głos siódmego anioła, kiedy zatrąbi, wtedy misterium Boga się dokona, tak jak podał On dobrą nowinę sługom swym, prorokom."
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wybrana »

Gdyby ludzie mieli by żyć wiecznie na ziemi, to by się nie pomieścili i jeszcze pewnie z głodu by pomarli.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: radek »

wybrana pisze:
04 cze 2021, 19:30
Gdyby ludzie mieli by żyć wiecznie na ziemi, to by się nie pomieścili i jeszcze pewnie z głodu by pomarli.
Gdy już zechcą żyć dostaną zakwaterowanie i wyżywienie

J 14:2 BT5 "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce."

Ap 19:9 BT5 "I mówi mi [anioł]: Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę Godów Baranka! I mówi mi: To są prawdziwie słowa Boże."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: radek »

Ci, którzy miłują Słowo Boże mogą zwyciężać w kreowaniu Dobrych rzeczy, przechodząc ze śmierci do Życia. Dla nich Duch Boży, którego przyjmują jest łaskawy. Oni znają priorytety, umieją dbać o szczegóły i nie znają innej drogi, nie mając w gruncie rzeczy wątpliwości. To ci, którzy oddając Cześć Bogu, przyjęli Jego Znak na swe czoła

Na górze Syjon zobaczyłem Baranka. Stało z Nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli na czole wypisane Jego imię oraz imię Jego Ojca. Z nieba natomiast rozległ się głos. Brzmiał jak szum nieprzebranych wód, jak odgłos potężnego grzmotu. Na jego tle usłyszałem melodię. Miałem wrażenie, jakby to harfiarze grali na swoich harfach. Śpiewali oni jakby nową pieśń. Rozbrzmiewała ona przed tronem, przed czterema istotami i przed starszymi. Nikt nie mógł się tej pieśni nauczyć oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy tych, którzy zostali wykupieni z ziemi. To ci, którzy nie splamili się z kobietami, ich dziewiczość nie uległa naruszeniu. Idą za Barankiem, dokądkolwiek pójdzie. Zostali oni wykupieni spośród ludzi jako pierwszy owoc — dla Boga i dla Baranka. W ich ustach nie doszukano się kłamstwa — są bez skazy.
Objawienie 14:1‭-‬5 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/rev.14.1-5.SNP
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”