Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: teska »

Apostoł Paweł powołał się na księgę Izajasza 64:4

1Kor 2:9
Ale tak jak jest napisane: Ani oko nie ujrzało, ani ucho nie usłyszało, ani do serca człowieka nie wstąpiło to, co przygotował nasz Bóg dla tych, którzy Go miłują.
Słowa Pawła odnoszą się do ludzi,którzy wcale lub prawie wcale nie zważają na sprawy duchowe.To ich oko nie widzi i ich ucho nie słyszy czyli nie rozumie głębokich zagadnień związanych z Bogiem.
"Ale człowiek cielesny nie przyjmuje tego,co pochodzi od ducha Bożego,bo uważa to za głupotę .1Kor 2:14

Wcześniej objaśnia w wersie 10

"Nam jednak Bóg to wyjawił przez swojego ducha .Duch przecież zgłębia wszystko ,nawet głębokie zagadnienia związane z Bogiem.....
A my nie otrzymaliśmy ducha świata ,ale ducha,który pochodzi od Boga .Dzięki temu możemy rozumieć wszystko ,czym On nas życzliwie obdarzył.

Zatem zajmowanie się czytaniem Biblii,rozmyślaniem o Bogu,odkrywanie coraz to nowych prawd biblijnych ,daje nieopisaną radość i szczęście oraz pogłębia miłość do Stwórcy.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: radek »

To jest fragment, który można zrozumieć dzięki Chrystusowi

1Kor 2:16 EIB "Bo kto poznał myśl Pana, tak by Go pouczać? My natomiast jesteśmy myśli Chrystusowej."

A więc na przykład mamy następujące wersy

Mat 19:27-29 EIB "Wtedy odezwał się Piotr: Zauważ, że my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą. Na co więc możemy liczyć? (28) Zapewniam was — odpowiedział Jezus — że wy, którzy poszliście za Mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie swojej chwały, zasiądziecie również na dwunastu tronach, aby sądzić dwanaście plemion Izraela. (29) Każdy też, kto ze względu na moje imię opuści domy lub braci, lub siostry, lub ojca, lub matkę, lub dzieci, lub rolę, posiądzie stokrotnie więcej i odziedziczy życie wieczne."

Ap 2:7 EIB "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, właśnie jemu, pozwolę spożyć z drzewa życia, które rośnie w raju u Boga."

Ap 2:11 EIB "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, druga śmierć nie wyrządzi szkody."

Ap 2:17 EIB "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, dam nieco z ukrytej manny. Podaruję mu też biały kamyk, a na kamyku wypisane nowe imię, nieznane nikomu poza tym, który je otrzymuje."

Ap 2:26-29 EIB "Temu, kto zwycięży, i temu, kto aż do końca będzie trwał przy moich dziełach, dam władzę nad narodami. (27) Będzie nimi rządził żelaznym berłem, pokruszy je jak gliniane dzbany — (28) podobnie jak Ja otrzymałem władzę od mojego Ojca. Dam mu też gwiazdę poranną. (29) Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom."

Ap 3:5-6 EIB "Ten, kto zwycięży, podobnie założy białe szaty. Jego imienia na pewno nie wymażę ze Zwoju życia. Przyznam się do niego wobec mojego Ojca i Jego aniołów. (6) Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom."

Ap 3:12-13 EIB "Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię. (13) Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom."

Ap 3:21-22 EIB "Temu, kto zwycięży, pozwolę zasiąść ze Mną na moim tronie, tak jak Ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na Jego tronie. (22) Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom."

Mat 13:17 EIB "Zapewniam was: Wielu proroków oraz ludzi prawych pragnęło zobaczyć to, co wy widzicie, ale nie zobaczyli; pragnęło usłyszeć to, co wy słyszycie, ale nie usłyszeli."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: teska »

1Kor 2:16 EIB "Bo kto poznał myśl Pana, tak by Go pouczać? My natomiast jesteśmy myśli Chrystusowej."
W przekładze Nowego Świata werset ten brzmi:
1Kor 2:16
"Bo kto poznał umysł Jehowy,żeby mógł Go pouczać? Ale my mamy umysł Chrystusowy".

Izajasza 40:13
"Kto zmierzył ducha Jehowy? Czy ktoś może Go pouczać i być Jego doradcą?

Rzymian 15:5
"Niech więc Bóg,który udziela wytrwałości i zapewnia pocieszenie,obdarzy was takim samym nastawieniem umysłu,jakie miał Chrystus Jezus".

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4147
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: radek »

Miarą Ducha Miłości Ojca jest Syn

Mat 11:27 NWT-PL "Wszystko zostało mi przekazane przez mego Ojca i nikt nie zna w pełni Syna, tylko Ojciec, ani nikt nie zna w pełni Ojca, tylko Syn oraz, komu Syn chce go objawić."

J 5:22 NWT-PL "Ojciec bowiem w ogóle nikogo nie sądzi, lecz wszelkie sądzenie powierzył Synowi,"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Krystian »

Zatem zajmowanie się czytaniem Biblii,rozmyślaniem o Bogu,odkrywanie coraz to nowych prawd biblijnych ,daje nieopisaną radość i szczęście oraz pogłębia miłość do Stwórcy.

Dokładnie teska. :-)
Dlatego jak zacząłem badać Biblię nie przez pryzmat literatury CK, doszedłem do wniosku, że Bóg Jehowah nie jest w waszej organizacji. 8-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: teska »

radek pisze:
20 maja 2021, 10:33
Miarą Ducha Miłości Ojca jest Syn

Mat 11:27 NWT-PL "Wszystko zostało mi przekazane przez mego Ojca i nikt nie zna w pełni Syna, tylko Ojciec, ani nikt nie zna w pełni Ojca, tylko Syn oraz, komu Syn chce go objawić."

J 5:22 NWT-PL "Ojciec bowiem w ogóle nikogo nie sądzi, lecz wszelkie sądzenie powierzył Synowi,"
Chcąc mieć przystęp do Boga Ojca trzeba spełniać wymagania .

Psalm 15:1-5
Jehowo, kto może być gościem w Twoim namiocie?
Kto może przebywać na Twojej świętej górze?
2 Ten, kto postępuje nienagannie,
robi to, co słuszne,
i mówi w sercu prawdę.
3 Nie rzuca oszczerstw,
w żaden sposób nie krzywdzi bliźniego
ani nie psuje opinii znajomym.
4 Odrzuca każdego, kto jest godny pogardy,
ale szanuje bojących się Jehowy.
Nie wycofuje się ze złożonej obietnicy, nawet jeśli jest dla niego niekorzystna.
5 Nie pożycza swoich pieniędzy na procent
ani nie daje się przekupić, żeby zaszkodzić niewinnemu.
Człowiekiem, który tak postępuje, nigdy nic nie wstrząśnie.

A któż lepiej od Syna wie ,czego wymaga Bóg ?
Dlaczego Jezus jest wyjątkowy? Będąc "pierworodnym wszelkiego stworzenia:Kolosan 1:15
ten Syn zna Ojca najlepiej niż ktokolwiek inny.
Zanim Bóg stworzył inne istoty duchowe Syn już istniał jako Słowo.Jana 1:1 i uosobiona Mądrość
.Przysłów 8:22
Jehowa mnie stworzył jako początek swojej drogi,
najwcześniejsze ze swoich dawnych dzieł

Po swojej śmierci został wskrzeszony przez Boga i żyje dalej dla Boga .Rzymian 6:10
Boga nikt nigdy nie widział ale Syna Bożego ludzie widzieli ,Jezus tak bardzo naśladował Ojca ,że sam powiedział :Kto mnie widzi ,widzi Tego ,który mnie posłał"Jana 12:45.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: RN »

teska pisze:
20 maja 2021, 22:00

.Przysłów 8:22
Jehowa mnie stworzył jako początek swojej drogi,
najwcześniejsze ze swoich dawnych dzieł

Po swojej śmierci został wskrzeszony przez Boga i żyje dalej dla Boga .Rzymian 6:10
Boga nikt nigdy nie widział ale Syna Bożego ludzie widzieli ,Jezus tak bardzo naśladował Ojca ,że sam powiedział :Kto mnie widzi ,widzi Tego ,który mnie posłał"Jana 12:45.
Przysłów 8. 23 PNŚ

23 Od czasu niezmierzonego zostałam ustanowiona

Jeżeli ten fragment odnosi się do Jezusa, to Jezus był rodzaju żeńskiego.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Bobo »

Jezus występuje tam jako uosobiona mądrość. Słowo mądrość jest rodzaju żeńskiego.
Podobnie jak miłość. A Bóg jest miłością. TĄ miłością.
Czasem zona na mnie mówi: żabko. A wcale nie jestem rodzaju żeńskiego. Tak jak ja na nią wołam, kwiatku w rodzaju męskim...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wuka »

Trudno was pojąć.
Zakładacie temat z Koryntian, a więc NT. Następnie cały czas nadajecie o ST.
Żeby to w jednym temacie, ale tak jest z Badaczami i Swiadkami cały czas.
Tkwicie po uszy wyłącznie w starych mojżeszowych przymierzach. Nic nowego dla tych denominacji nie przyniósł Jezus.
To jest takie przygnębiające...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Bobo »

Myślałby kto, że akurat wuja respektuje tylko NT.
Zresztą, kogo obchodzi to przygnębienie wuki w sprawach doktrynalnych? Niech się przygnębia. Forum należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Wuka robi dramat życiowy... 😉
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
21 maja 2021, 9:26
Myślałby kto, że akurat wuja respektuje tylko NT.
Zresztą, kogo obchodzi to przygnębienie wuki w sprawach doktrynalnych? Niech się przygnębia. Forum należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Wuka robi dramat życiowy... 😉
Naprawdę tak uważasz? Dramat życiowy? Mój? Z powodu forumowych bredni?
Chyba naprawdę się załamię, ale to będzie tylko mój dramat.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: Bobo »

Bo widzisz, twoja norma, czy oddzielenie NT od ST to twoja norma. Nie wytykaj ludziom tego, że Biblię traktują całościowo.
Oszołomstwu mówię NIE!

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: teska »

Przysłów 8. 23 PNŚ

23 Od czasu niezmierzonego zostałam ustanowiona

Jeżeli ten fragment odnosi się do Jezusa, to Jezus był rodzaju żeńskiego.
„Mądrość potwierdza swą prawość swoimi dziełami” ​(Mateusza 11:19).

"..Chrystus jest mocą Bożą i mądrością Bożą"( 1 Koryntian 1:24)

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: teska »

wuka pisze:
21 maja 2021, 8:49
Trudno was pojąć.
Zakładacie temat z Koryntian, a więc NT. Następnie cały czas nadajecie o ST.
Żeby to w jednym temacie, ale tak jest z Badaczami i Swiadkami cały czas.
Tkwicie po uszy wyłącznie w starych mojżeszowych przymierzach. Nic nowego dla tych denominacji nie przyniósł Jezus.
To jest takie przygnębiające...
Wuka ,chyba wiesz,że Pisma hebrajskie czyli ST zawiera wiele proroctw,które spełniły się na Jezusie.
Więc znając je, lepiej poznajemy Jezusa a także Boga Jehowę.Zresztą całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne.


Czy biblijne proroctwa dotyczące Mesjasza spełniły się na Jezusie?
Biblijna odpowiedź: Tak.
Kiedy Jezus był na ziemi, spełniło się na nim wiele proroctw dotyczących „Mesjasza Wodza”, który miał się okazać
„Wybawcą świata” (Daniela 9:25; 1 Jana 4:14).
Takie proroctwa spełniały się na nim nawet po jego śmierci (Psalm 110:1; Dzieje 2:34-36).
Co znaczy słowo „Mesjasz”? Czy wiesz?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kiedy się spełnia to proroctwo 1Koryntian 2:9?

Post autor: nike »

wuka napisdała/
Naprawdę tak uważasz? Dramat życiowy? Mój? Z powodu forumowych bredni?
Chyba naprawdę się załamię, ale to będzie tylko mój dramat.
Tak to prawda są też forumowe brednie, to normalne jest na forach. Prawdą jest też,ze jest to tylko twój dramat,ale on skończy się już wkrótce, bo KRÓLESTWO JEZUSA jest już we drzwiach, a wtedy zrozumiesz, bo ci się oczy otworzą, ze Bóg to JHWH---JEHOWA, JAHWE, a Jego Syn JESZUA---TO JEZUS, który przez 1000 lat wraz ze swoja OBLUBIENICĄ składającą się ze--- 144000-- będzie pomagał nam ludziom w naszych niedomaganiach. Życzę ci tego z całego serca. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”