APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: tom68 »

APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Świat w XXI wieku czeka piekło albo niebo.... ale tak czy inaczej wiele zależy od naszych wyborów.... bo czasu już prawie nie ma -
Umberto Eco (ur. 5 stycznia 1932 w Aleksandrii, zmarł. 19 lutego 2016 w Mediolanie) – włoski semiolog, filozof, bibliofil i mediewista, powieściopisarz, autor felietonów i esejów ) ....
Cytaty Świat Książki .....

Czterech jeźdźców Apokalipsy w XXI wieku

Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno):
Mesjasz , Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć....
według tej interpretacji pierwszy jeździec to Jezus Chrystus,
a pozostali symbolizują nieszczęścia
( ponieważ świat wcześniej odrzucił ewangelię )
w dniach końca:
wojnę (2),
głód (3)
i śmierć (4).
Apokalipsa wymienia z imienia tylko czwartego jeźdźca –
Śmierć i jego towarzyszkę Otchłań
(Hades, piekło) ...

Według drugiej interpretacji istnieją również przesłanki ku temu, aby pierwszym jeźdźcem był sam Antychryst, jako że jeźdźcy przynosili Ziemi niekorzystne skutki, a nie ma wyraźnych powodów ku temu, żeby pierwszy jeździec miał symbolizować Jezusa Chrystusa
(podczas Wielkiego Ucisku Ziemia będzie pod rządami Antychrysta,
Jezus Chrystus pojawia się później jako wybawca sprawiedliwych z ucisku ...
czytaj poniżej ...

Obj. 6:1-8
1. I widziałem, jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!
2. I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.
3. A gdy zdjął drugą pieczęć, usłyszałem, jak drugą postać mówiła: Chodź!
4. I wyszedł drugi koń, barwy ognistej, a temu, który siedział na nim, dano móc zakłócić pokój na ziemi, tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz.
5. A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej.
6. I usłyszałem, jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj.
7. A gdy zdjął czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartej postaci, która mówiła: Chodź!
8. I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a piekło szło za nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.
Obj. 16:14-16
14. A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
15. Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.
16. I zgromadził ich na miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon.
(BW)


Unia Europejska jak Cesarstwo Rzymskie.
Nadchodzi nowe średniowiecze ...

Świat, który znamy rozpada się na naszych oczach.
W zamian wracają zjawiska i zwyczaje znane ze średniowiecza.
Takie jak wielka wędrówka ludów, państwo uniwersalne oraz bałkanizacja Europy i ostentacyjny powrót religii.
Identycznie wyglądało późne Cesarstwo Rzymskie....

https://klubjagiellonski.pl/2017/11/04/ ... niowiecze/

Wojny w XXI w ...

Świat Zachodni to jest Europa a raczej tylko UE i Ameryka Płn oraz Australia .....
od II wojny światowej czyli ponad 70 lat nie zna wojny na swoim terytorium
( choć wojska z różnych państw z tych kontynentów brały i biorą udział w różny sposób w wielu konfliktach )
w Azji czy Afryce cały czas trwają jakieś wojny
a w XXI w mogą to być wojny o wodę i jedzenie już dziś....
między innymi z powodu wojen i biedy mamy emigrację ...

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... nacza.read

Wielki Głód w XXI w ....

Z raportu ONZ wynika, że w 2020 roku 30 proc. światowej populacji, nie miało całorocznego dostępu do odpowiedniej żywności.
Głodu na świecie doświadczyło o 161 milionów więcej, niż w 2019 roku.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... yczne-dane



Choroby i zarazy w XX i XXI w ...

Za sprawą nowoczesnych środków transportu, umożliwiających bardzo szybkie przemieszczanie się wielkich mas ludzkich, nawet między dwoma krańcami świata, choroby mogą obecnie rozprzestrzeniać się tak szybko i na taką skalę, jak nigdy dotąd w dziejach ludzkości ...

https://m.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmana ... lucz_spis=


ps :

Jak przetrwać koniec świata ?

Wykłady 1 - 12 - Jacek Matter

https://youtu.be/LhPSDoInyMs
tom68

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wybrana »

Co ty tu piszesz za wymysły?
Chrześcijanie są świadomi swojego życia, bo Jezus nauczał gdzie jest przyszłość człowieka.
Przyszłość człowieka to życie wieczne w Królestwie Bożym w Niebie lub żywot w otchłani szatana.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: tom68 »

Nie wiele rozumiesz z tego tekstu ....
tom68

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wuka »

Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno):
Mesjasz , Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć....
Ty za to wiele zrozumiałeś skoro takie coś wklejasz.
Do twojej wiadomości-Mesjasz nie jest żadnym z jeźdżców Apokalipsy! Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno): Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć.
Jeśli Chrystus ma być zwiastunem takich - pierwszym jeźdźcem - takich klęsk to nie wiem na co czekają ludzie. Już lepiej bez tego wszystkiego, a świat grzęźnie w bagnie i bez pomocy zapowiadanego przez ads pierwszego jeźdźca. Chrystus, Mesjasz ma dać nadzieję zbawionym i światu. Co wyście znowu wymyślili :aaa: A może jakieś zagubione proroctwo Elenki się odnalazło :mrgreen:
Dalej nie czytam, skoro od idiotyzmów się zaczyna :roll:

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
23 lip 2021, 14:57
Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno):
Mesjasz , Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć....
Ty za to wiele zrozumiałeś skoro takie coś wklejasz.
Do twojej wiadomości-Mesjasz nie jest żadnym z jeźdżców Apokalipsy! Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno): Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć.
Jeśli Chrystus ma być zwiastunem takich - pierwszym jeźdźcem - takich klęsk to nie wiem na co czekają ludzie. Już lepiej bez tego wszystkiego, a świat grzęźnie w bagnie i bez pomocy zapowiadanego przez ads pierwszego jeźdźca. Chrystus, Mesjasz ma dać nadzieję zbawionym i światu. Co wyście znowu wymyślili :aaa: A może jakieś zagubione proroctwo Elenki się odnalazło :mrgreen:
Dalej nie czytam, skoro od idiotyzmów się zaczyna :roll:
No widzisz jakie wymysły i manipulacje. Nawet z Jezusa uczynili jeźdźca apokaliptycznego.
Do czego ludzie są zdolni? - szok!
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
23 lip 2021, 15:06
wuka pisze:
23 lip 2021, 14:57
Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno):
Mesjasz , Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć....
Ty za to wiele zrozumiałeś skoro takie coś wklejasz.
Do twojej wiadomości-Mesjasz nie jest żadnym z jeźdżców Apokalipsy! Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno): Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć.
Jeśli Chrystus ma być zwiastunem takich - pierwszym jeźdźcem - takich klęsk to nie wiem na co czekają ludzie. Już lepiej bez tego wszystkiego, a świat grzęźnie w bagnie i bez pomocy zapowiadanego przez ads pierwszego jeźdźca. Chrystus, Mesjasz ma dać nadzieję zbawionym i światu. Co wyście znowu wymyślili :aaa: A może jakieś zagubione proroctwo Elenki się odnalazło :mrgreen:
Dalej nie czytam, skoro od idiotyzmów się zaczyna :roll:
No widzisz jakie wymysły i manipulacje. Nawet z Jezusa uczynili jeźdźca apokaliptycznego.
Do czego ludzie są zdolni? - szok!
I jeszcze ci powie, że ty niczego nie rozumiesz. Ja też nie rozumiem, jak takie głupoty można wymyślać.
Gdzie wy macie w biblii napisane, że Jezus to zaraza, że Chrystus to same te klęski! No wkurzyłeś mnie maksymalnie. Wręcz prxeciwnie. Pisze, że jak te wszystkie zapowiedziane przez Jezusa klęski nadejdą z nasileniem, to mamy podnieść głowy i cieszyć się, bo Chrystus wraca. Po co wraca? Aby czekających dobić!, pogrążyć?! Czy dać nadzieję!
Co ty tom68 myślisz wklejając takie brednie. A potem się wielce uskarżasz, że ktoś cię krytykuje. Sam guzik rozumiesz. Masz szczęście, że tak ciągle swoje zdrowotne kłopoty przypominasz, bo w innym przypadku dokładnie bym ci wytłumaczyła... :roll:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Bobo »

Wuka, a ja ci powiem, zamknij się, bo tylko ujadasz...
Nie podoba ci się? Nie czytaj, ale ty i tak musisz z siebie to gó..o wyrzucić. 😠
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
23 lip 2021, 15:06
No widzisz jakie wymysły i manipulacje. Nawet z Jezusa uczynili jeźdźca apokaliptycznego.
Do czego ludzie są zdolni? - szok!
No widzisz?
Nawet Jezus będzie sądził i karał nieposłusznych! Bez litości, kierując się jedynie sprawiedliwością.
Do tego jest zdolny! Uważaj!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: tom68 »

Nie wiem co tu jest nie jasne według apokaliptycznej interpretacji pierwszy jeździec to Antychryst albo Mesjasz czyli Chrystus a ponieważ świat przyjmuje Antychrysta lub nie przyjmuje Mesjasza to nachodzą inni jeźdźcy wojna głóg zaraza inaczej śmierci taka wykładnia jest od wieków w chrześcijaństwie i tylko nieuk o tym nie wie ,,,, :cry:

Sześć pieczęci i Jeźdźcy APOKALIPSY

https://youtu.be/BDj3IlCdQEg
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, 19:28 przez tom68, łącznie zmieniany 1 raz.
tom68

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

tom68 pisze:
23 lip 2021, 19:18
Nie wiem co tu jest nie jasne według apokaliptycznej interpretacji pierwszy jeździec to Antychryst albo Mesjasz czyli Chrystus [...]
Jednak w dalszej części wizji, którą otrzymał Jan, jest precyzyjnie wytłumaczone, kim jest jeździec na białym koniu:
Ap 19:11-13 BW "I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział, nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy. (12) Oczy zaś jego jak płomień ognia, a na głowie jego liczne diademy. Imię swoje miał wypisane, lecz nie znał go nikt, tylko on sam. (13) A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże."
Czytać, czytać, i... czytać.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: tom68 »

Henryk to co piszesz jest dalszym fragmencie Apokalipsy i nie musi odnosić się do 4 jeźdźców ....

Sześć pieczęci i Jeźdźcy APOKALIPSY

https://youtu.be/BDj3IlCdQEg
tom68

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

tom68 pisze:
23 lip 2021, 19:42
Henryk to co piszesz jest dalszym fragmencie Apokalipsy i nie musi odnosić się do 4 jeźdźców ....
Wystarczy, że precyzuje tego pierwszego. :-D
Tomaszu- naprawdę nie mam czasu na godzinne słuchanie, pomimo, że jestem emeryt.
Mam inne obowiązki i zajęcia. I tak chyba do końca moich dni...
Chyba że prędzej przyjdzie Niemiec o nazwisku Alzheimer. :-?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: tom68 »

Henryk są dwie możliwości pierwsza to Mesjasz druga Antychryst a wiec wiele zależny od interpretacji i tyle w temacie :-)
tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Krystian »

Wniosek prosty.
Apokalipsę można różnie interpretować.
To prawda, część jest zrozumiała, ale większość to księga symboli.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

tom68 pisze:
23 lip 2021, 20:22
Henryk są dwie możliwości pierwsza to Mesjasz druga Antychryst a wiec wiele zależny od interpretacji i tyle w temacie :-)
Jak to?
Nie potrafisz odróżnić Chrystusa od Jego podróbki? :aaa:
Oj, nie dobrze... :bardzo_smutny:
Chociaż... większość ludzkości tego nie potrafi.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”