APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Bobo »

Nic nie wskazuje że to podróbka. Ale tak zinterpretował Russell. Błędnie zresztą.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
23 lip 2021, 21:30
Błędnie zresztą.
To tylko Twoja opinia, bezkrytycznie przyjęta od CK. :-D
Zdejmowanie pieczęci to proces, który trwa od momentu zesłania ducha świętego na uczni.
Skoro dla Was zerwano pierwszą pieczęć dopiero w 1914, to i interpretacja musi być inna.

Z chwilą zdjęcia pierwszej pieczęci przez Tego, który uzyskał do tego prawo, pojawia się pierwszy jeździec.
On to wprowadza czystą naukę, przekazuje ją apostołom. Rozpowszechnia się ta nauka po ówczesnym świecie w sposób cichy, mało zauważalny, a jednak skuteczny i szybki. Nawet bez chodzenia od drzwi do drzwi.
Jeździec miał na głowie wieniec, który wskazuje na zwycięzcę.
Ap 6:2 WSP "Spojrzałem i cóż zobaczyłem? Jeźdźca na białym koniu, uzbrojonego w łuk. Nałożono mu na głowę wieniec i wtedy ruszył jako zwycięzca do dalszych zwycięstw."

Wy twierdzicie, że ten właśnie jeździec rozpoczął wojnę w niebie i zrzucił Szatana na ziemię.
No ale skoro początek Waszej interpretacji jest taki, to i następne pieczęcie, jeźdźcy, muszą przedstawiać zupełnie coś innego. Coś co Wasze bożyszcze wymyśliło.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1271
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
23 lip 2021, 14:57
Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno):
Mesjasz , Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć....
Ty za to wiele zrozumiałeś skoro takie coś wklejasz.
Do twojej wiadomości-Mesjasz nie jest żadnym z jeźdżców Apokalipsy!

... czyżby?

Obj 6:1,2 "Potem zobaczyłem, że Baranek złamał pierwszą z siedmiu pieczęci, i usłyszałem, jak jedna z czterech żywych istot powiedziała głosem przypominającym grom: „Ruszaj!”. Wtedy spojrzałem i zobaczyłem białego konia, a na nim jeźdźca z łukiem. Dano mu koronę i wyruszył, żeby zwyciężać i odnieść ostateczne zwycięstwo

Baranek to nie Mesjasz? To kim wg Ciebie jest Baranek, któremu dano "koronę".

Trzeci werset powinien dać Tobie jednoznaczną odpowiedź:

Obj 6:3 "Kiedy Baranek złamał drugą pieczęć, usłyszałem, jak druga żywa istota powiedziała: „Ruszaj!”
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: radek »

Ap 6:1-2 BT5 "I ujrzałem: gdy Baranek otworzył pierwszą z siedmiu pieczęci, usłyszałem pierwszą z czterech Istot żyjących, gdy mówiła jakby głosem gromu: Przyjdź! (2) I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać."

Jak by nie patrzeć, o łuku mówi wcześniej Bóg

Rdz 9:12-13 BT5 "Po czym Bóg dodał: A to jest znak przymierza, które Ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: (13) Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wuka »

DonCicio pisze:
24 lip 2021, 9:34
wuka pisze:
23 lip 2021, 14:57
Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno):
Mesjasz , Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć....
Ty za to wiele zrozumiałeś skoro takie coś wklejasz.
Do twojej wiadomości-Mesjasz nie jest żadnym z jeźdżców Apokalipsy!

... czyżby?

Obj 6:1,2 "Potem zobaczyłem, że Baranek złamał pierwszą z siedmiu pieczęci, i usłyszałem, jak jedna z czterech żywych istot powiedziała głosem przypominającym grom: „Ruszaj!”. Wtedy spojrzałem i zobaczyłem białego konia, a na nim jeźdźca z łukiem. Dano mu koronę i wyruszył, żeby zwyciężać i odnieść ostateczne zwycięstwo

Baranek to nie Mesjasz? To kim wg Ciebie jest Baranek, któremu dano "koronę".

Trzeci werset powinien dać Tobie jednoznaczną odpowiedź:

Obj 6:3 "Kiedy Baranek złamał drugą pieczęć, usłyszałem, jak druga żywa istota powiedziała: „Ruszaj!”
Jezus NIE JEST ANI ZARAZĄ, ANI ŚMIERCIĄ, ANI RESZTĄ PLAG APOLKALIRSY. Już to wyjaśniałam, ale jak się nie chce czytac ze zrozumieniem, to kij zawsze się znajdzie do uderzenia.
Nie chcę z tobą rozmawiać, bo i tak na nic nie odpowiadasz, tylko wybiórczo, z klapami na oczach atakujesz. Od dawna mam cię w ignorowanych, ale niestety, pojawiają się powiadomienia.
Poczytaj argumenty i wpisy nie tylko moje, ale też innych, normalnie myślących użytkowników, a potem się odzywaj. Na razie to tylko nóżkami tupiesz i zakładasz klapy na oczy i uszy. Twoja sprawa, ale nie wciągaj w to innych.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Bobo »

Wuka, niby jak DonCicio wciąga? Ano tak, że sama to czytasz. Nie czytaj i nikt nigdzie cię nie wciągnie.
Co niby DonCicio ma zrobić, aby nie wciągać? 😠
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
24 lip 2021, 12:28
Jezus NIE JEST ANI ZARAZĄ, ANI ŚMIERCIĄ, ANI RESZTĄ PLAG APOLKALIRSY.
Oczywistym jest, że nie Jezus OSOBIŚCIE dosiadał białego konia! Nawet, jeśli przyjąć, że to tylko mowa obrazowa, symboliczna.

Do „rozwożenia” tej czystej, pierwszej nauki, upoważnił apostołów, i tych, co uwierzyli dzięki nim.
J 17:20 BR "Proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we Mnie."
Oni byli Jego przedstawicielami- świadkami. Zanosili tę naukę do tych, co mieli czyste i sposobne serca.

Ale następni jeźdźcy- to już niestety dalsze czasy w historii chrześcijaństwa.
Tamte „konie”, czyli nauki nie były już takie „białe”- czyste, a i jeźdźcy mieli co innego w ręce...
Następne konie wyruszyły najczęściej po przypadkowych, nieodrodzonych ludzi, co to ze strachu, lub chęci jakiegoś zysku przystępowali "chrześcijaństwa", które miało już władzę i prześladowało innych...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
24 lip 2021, 13:00
wuka pisze:
24 lip 2021, 12:28
Jezus NIE JEST ANI ZARAZĄ, ANI ŚMIERCIĄ, ANI RESZTĄ PLAG APOLKALIRSY.
Oczywistym jest, że nie Jezus OSOBIŚCIE dosiadał białego konia! Nawet, jeśli przyjąć, że to tylko mowa obrazowa, symboliczna.

Do „rozwożenia” tej czystej, pierwszej nauki, upoważnił apostołów, i tych, co uwierzyli dzięki nim.
J 17:20 BR "Proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we Mnie."
Oni byli Jego przedstawicielami- świadkami. Zanosili tę naukę do tych, co mieli czyste i sposobne serca.

Ale następni jeźdźcy- to już niestety dalsze czasy w historii chrześcijaństwa.
Tamte „konie”, czyli nauki nie były już takie „białe”- czyste, a i jeźdźcy mieli co innego w ręce...
Następne konie wyruszyły najczęściej po przypadkowych, nieodrodzonych ludzi, co to ze strachu, lub chęci jakiegoś zysku przystępowali "chrześcijaństwa", które miało już władzę i prześladowało innych...
Niezła wykładnia.
Mnie tylko oburzyła sugestia, że Mesjasz idzie jako zwiastun zarazy i tej całej reszty. Ale o co afera. Wiadomo, że adsy maja własne nauki, a ja się z większością z nich nie zgadzam. Ta nauka należy do jednej z takich właśnie. Kiedyś słuchałam cały cykl wykładów ich nauczyciela o Apokalipsie właśnie. Taki stary już mocno facet, nie pamiętam w tej chwili nazwiska, wiem, ze na literę K...Kapuściński, ?? Takiej interpretacji on nie podawał, ale widocznie nauki się zmieniają, gdzie ucho przyłożysz tam kolejna mądrość ;-)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
24 lip 2021, 13:27
Niezła wykładnia.
Wykładnie nie ma "się podobać", jedynie odpowiadać prawdzie.
W zgodzie ze zdrowym rozsądkiem i faktami historycznymi.
A co najważniejsze- w harmonii z resztą pism i proroctw!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: tom68 »

Tu nie chodzi o mnie i moje opinie ( mogę Ci napisać że ADS raczej uważają że pierwszy jeździec to jest Mesjasz czyli Chrystus którego nie przyjecie przez świat powoduje na nim klęski np. wojny, głód , zarazę , czyli jedną wielką śmierć ) tylko oto że na ten temat są od dawna dwa różne poglądy ...
Spotkania z Apokalipsą - z Księgą Objawienia (odc. 1)
https://youtu.be/IjFyqQFe47g
tom68

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

tom68 pisze:
24 lip 2021, 17:29
Tu nie chodzi o mnie i moje opinie ( mogę Ci napisać że ADS raczej uważają że pierwszy jeździec to jest Mesjasz czyli Chrystus którego nie przyjecie przez świat powoduje na nim klęski np. wojny, głód , zarazę , czyli jedną wielką śmierć ) tylko oto że na ten temat są od dawna dwa różne poglądy ...
No to taka interpretacja jest dla mnie nie do przyjęcia i sprzeczna z przekazem Biblijnym!
Za „nieprzyjęcie Jezusa” w wieku ewangelii kara dla świata? :aaa:
To tak jak odstępczy kościół, nawracanie „ogniem i mieczem”, aby uchronić dusze od piekła.
A jak pogodzić to z wolą Jezusa?
Mk 4:11-12 BW "I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach, (12) Aby patrząc, widzieli, a nie ujrzeli; i słuchając słyszeli, a nie rozumieli, żeby się czasem nie nawrócili i nie dostąpili odpuszczenia."
Sam Jezus nie chciał aby nieodrodzeni zrozumieli, i jednocześnie miałby ich za to karać?
Kto coś takiego wymyślił? Jakiś nieodrodzony sadysta!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wybrana »

Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? [Odpowiedział Jezus:] Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. E.Jana 18:28-38

Jezus jest Królem Duchowym.
Nigdy nie był Królem panowania we fizycznej władzy na ziemi.
Jeżeli SJ oczekują tak jak Żydzi, że przyjdzie ponownie Jezus i będzie sprawował fizyczną władzę na ziemi, to są w błędzie.
Jezus jest Królem Duchowym i Królestwo Jezusa nie jest z tego świata.
Królestwo Jezusa jest w Niebie. Tylko zbawieni zmartwychwstają do życia wiecznego w nowych chwalebnych ciałach i ich nowym domem jest Królestwo Boże w Niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
24 lip 2021, 20:36
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata.
[...]
Jezus jest Królem Duchowym.
Nigdy nie był Królem panowania we fizycznej władzy na ziemi.
Dlaczego tacy domorośli mędrkowie zawsze uchwycą się jednego wersetu, jednej wypowiedzi, i na tym budują całą swoją teologię?
Doprawdy, jest to dla mnie niezrozumiałe.
I co z tego, że Jezus pochodził nie z naszego fizycznego świata? :roll:
Czyż nie kazał modlić się: „przyjdź Królestwo Twoje”?
Jak myślisz- do niebios miało ono na powrót przyjść?
(Choć biorąc pod uwagę Świadkowe niebo z Szatanem- to kto wie?)
Prosimy o nastanie królestwa Bożego na tej ziemi- dzisiaj jeszcze zniszczonej przez grzech i ludzi.
Dlaczego kazał modlić się, aby wola Boża wykonywana w niebie, była realizowana także na ziemi?

Kazał prosić o coś, czego nigdy, przenigdy nie zamierzał zrealizować?
Takiego kłamcę czynisz z Niego?
Modlisz się w ogóle? A jeśli nawet- to zastanowiłaś się raz nad słowami wypowiadanymi?

Król przebywa na zamku, a jego władza sięga najdalszych krain, a nawet wysp.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
25 lip 2021, 9:09
wybrana pisze:
24 lip 2021, 20:36
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata.
[...]
Jezus jest Królem Duchowym.
Nigdy nie był Królem panowania we fizycznej władzy na ziemi.
Dlaczego tacy domorośli mędrkowie zawsze uchwycą się jednego wersetu, jednej wypowiedzi, i na tym budują całą swoją teologię?
Doprawdy, jest to dla mnie niezrozumiałe.
I co z tego, że Jezus pochodził nie z naszego fizycznego świata? :roll:
Czyż nie kazał modlić się: „przyjdź Królestwo Twoje”?
Jak myślisz- do niebios miało ono na powrót przyjść?
(Choć biorąc pod uwagę Świadkowe niebo z Szatanem- to kto wie?)
Prosimy o nastanie królestwa Bożego na tej ziemi- dzisiaj jeszcze zniszczonej przez grzech i ludzi.
Dlaczego kazał modlić się, aby wola Boża wykonywana w niebie, była realizowana także na ziemi?

Kazał prosić o coś, czego nigdy, przenigdy nie zamierzał zrealizować?
Takiego kłamcę czynisz z Niego?
Modlisz się w ogóle? A jeśli nawet- to zastanowiłaś się raz nad słowami wypowiadanymi?

Król przebywa na zamku, a jego władza sięga najdalszych krain, a nawet wysp.
Prosimy, o Królestwo Boże, by one królowało w sercu i duszy ludzi, by ten Duch królował nad duchem tego świata. Jeżeli nasze dusze nie odrodzą się duchowo, to jak po śmierci ciała będą mogły wejść do Królestwo Bożego? ,przecież tam nie mogą wejść skażone grzechem dusze. Tam wchodzą dusze czyste - odrodzone. Jezus zmartwychwstał i pragnie byśmy my również zmartwychwstali w Krolestwie Bożym, które jest w Niebie.
Ziemia jest przedsionkiem do tego Królestwa.

E.Mateusza 23:15
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
24 lip 2021, 20:36
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? [Odpowiedział Jezus:] Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. E.Jana 18:28-38

Jezus jest Królem Duchowym.
Nigdy nie był Królem panowania we fizycznej władzy na ziemi.
Jeżeli SJ oczekują tak jak Żydzi, że przyjdzie ponownie Jezus i będzie sprawował fizyczną władzę na ziemi, to są w błędzie.
Jezus jest Królem Duchowym i Królestwo Jezusa nie jest z tego świata.
Królestwo Jezusa jest w Niebie. Tylko zbawieni zmartwychwstają do życia wiecznego w nowych chwalebnych ciałach i ich nowym domem jest Królestwo Boże w Niebie.
To oczywiste, że Jezus przybył z Królestwa spoza ziemi.
Misja Jezusa i cel narodzenia się Boga w ciele nie dotyczyła królowania nad państwem i wikłaniem się w sprawy polityczne. Ale to nie znaczy, że Jezus nie był królem. Jak najbardziej był, jest i będzie. Zwróć uwagę, co mówi o sobie do Piłąta. Daje do zrozumienia, że jest królem, ale ani Piłat, ani ludzie tamtego czasu nie pojęli, że mówi o Królestwie obejmującym zarówno ten ziemski świat, jak i każdy inny, dla nas niewidzialny.
Według Biblii inna rola Jego będzie w czasie drugiego przyjścia.
Wybrana, musisz pamiętać, że biblijne mowy i sytuacje są najczęsciej przedstawiane na dwóch płaszczyznach. Jedna to ta literalna z której możemy wnioski wyciągać i stosować w życiu. Drugie "dno" jest duchowe.
I tu masz rację, ale chyba trochę ugrzęzłaś.
Weź pod uwagę wpis Henryka (poza osobistymi przytykami, ale on by się rozchorował, gdyby nie kopnął :-/ ).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”