dlaczego ??

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

dlaczego ??

Post autor: dominik benc »

dlaczego nikt nie pisze o przywróceniu wielożeństwa dla mężczyzn przez Boga,pod Prawem Chrystusowym i dlaczego religie ściśle pomijają drugie wybudzenie smoków Lewiatanów na ziemi w roku 2048 ne na początku lata ??

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: dlaczego ??

Post autor: RN »

dominik benc pisze:
29 lis 2021, 14:44
dlaczego nikt nie pisze o przywróceniu wielożeństwa dla mężczyzn przez Boga,pod Prawem Chrystusowym i dlaczego religie ściśle pomijają drugie wybudzenie smoków Lewiatanów na ziemi w roku 2048 ne na początku lata ??
Dlatego, że to pierwsze jest obce naszej kulturze i obyczajowości, a to drugie jest już na samą myśl absurdalne.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: dlaczego ??

Post autor: dominik benc »

proszę pana , gdyby religie rozczytały lub doczytały się w ST do pierwszego wybudzenia się smoków Lewiatanów na ziemi, co w ST jest opisane , tylko że wy tego nie widzicie, to wtedy tzw religie chrześcijańskie , polegające na treści Biblii straciłyby monopol na teorię życia wiecznego ludzi w niebie, bo Lewiatany są dzikim zwierzętami żyjącymi wiecznie na ziemi, a człowiek miał nad zwierzętami panować, więc musiał żyć także wiecznie na ziemi, ponieważ Lewiatany wybudzają się co 3521 lat,a za 27 lat będzie ich drugie wybudzenie na ziemi.więc tym samym teoria życia wiecznego w niebie dla ludzi upada. owszem , NT mówi o życiu ludzi w niebie , ale nie życiu wiecznym , bo życie wieczne ludzi i aniołów podlega tzw śmierci drugiej, a żyjący w niebie ludzie,śmierci drugiej nie podlegają: "6 Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat." ks Objawienia 20:6 .

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: dlaczego ??

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:25 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: dlaczego ??

Post autor: dominik benc »

to ,że Jehowa Bóg przywróci wielożeństwo dla mężczyzn , jest bezdyskusyjne. jak można się było dać wpuścić w taki kanał teorii jednożeństwa katolickiego ?? to jest po prostu skandal nie doczytania tekstu Biblii. wersety na temat wielożeństwa Chrześcijan można znaleźć w BG oraz w PNŚ. może "niewolnik " albo CK będzie mówiło Gedeonowi po zmartwychwstaniu ile ma mieć żon w małżeństwie ?? - bardzo wątpliwe: ,,, " I w owym dniu siedem kobiet uchwyci się jednego mężczyzny, mówiąc: „Będziemy jadły własny chleb i nosiły własne płaszcze; byleby tylko nazywano nas twoim imieniem, żeby została zdjęta nasza hańba” ks Izajasza 4:1- przecież Izajasz nie napisał tego dla Żydów , bo ci prawnie podlegali pod wielożeństwo zagwarantowane im w Prawie Mojżeszowym: "Jeżeli weźmie sobie jeszcze inną żonę, to nie może pierwszej żonie ująć niczego z wyżywienia i odzieży ani zaniedbywać wobec niej powinności małżeńskich" ks Wyjścia 21:10 (PNŚ- wds) - czyli musiał pisać o dniu tzw ostatnim trwającym 1000 lat,od 1914 ne do 2914 ne. co religie zrobiły po 1 wieku z wielożeństwem ?? zamieniły na katolickie jednożeństwo. to jest nagość i hańba dla "niewolnika". jak można hołdować katolickiemu odstępczemu jednożeństwu ?? ,,, "Oto przychodzę jak złodziej. Szczęśliwy, kto czuwa i strzeże swych szat wierzchnich, żeby nie chodzić nago i żeby nie patrzono na jego hańbę”. ks Objawienia 16:15 . jak można było przyłączyć się do złodziei własności małżeńskiej Boga Jehowy ?? nie do pomyślenia.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: dlaczego ??

Post autor: wybrana »

Ło matko!

Bobo, nie masz zamiaru zareagować?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: dlaczego ??

Post autor: dominik benc »

szkoda, że ta reakcja nie jest poparta merytorycznie wersetami z tekstu Biblii. to trzeba być wyjątkowo ślepym i fanatycznie nastawioną osobą. pomijać tekst Biblii, to się w głowie nie mieści.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: dlaczego ??

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
30 lis 2021, 21:47
Ło matko!

Bobo, nie masz zamiaru zareagować?
Wybrana dominik ma trochę racji.
Nigdzie nie znajdziesz w Biblii, że Bóg zabronił wielożeństwa.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: dlaczego ??

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Bobo, nie masz zamiaru zareagować?
A jakiej reakcji się spodziewasz? Mogę zareagować, ale przecież dominik pisze bzdury podobnie jak Ty.
To co...? Wywalić? Tylko, że wtedy... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: dlaczego ??

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
01 gru 2021, 13:34
wybrana pisze:Bobo, nie masz zamiaru zareagować?
A jakiej reakcji się spodziewasz? Mogę zareagować, ale przecież dominik pisze bzdury podobnie jak Ty.
To co...? Wywalić? Tylko, że wtedy... ;-)
Jesteś bezczelny to fakt.
Nie doceniłam dominika, bo ma rację. Faktycznie wasze święte pismo ST namawia to wielożeństwa, a przecież ono dla was liczy się tylko.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: dlaczego ??

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
01 gru 2021, 13:26
wybrana pisze:
30 lis 2021, 21:47
Ło matko!

Bobo, nie masz zamiaru zareagować?
Wybrana dominik ma trochę racji.
Nigdzie nie znajdziesz w Biblii, że Bóg zabronił wielożeństwa.
Jezus nauczał inaczej.
Ewangelia Mateusza:
19:4
A On, odpowiadając, rzekł: Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę?
19:5
I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem.
19:6
A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.
19:7
Mówią mu: Czemuż jednak Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i odprawić?
19:8
Rzecze im: Mojżesz pozwolił wam odprawiać swoje żony ze względu na zatwardziałość serc waszych, ale od początku tak nie było.
19:9
A powiadam wam: Ktokolwiek by odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, i poślubił inną, cudzołoży, a kto by odprawioną poślubił, cudzołoży.
19:10
Rzekli mu uczniowie: Jeśli tak się przedstawia sprawa męża i żony, nie warto się żenić.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: dlaczego ??

Post autor: nike »

wybrana pisze:
01 gru 2021, 14:56
Bobo pisze:
01 gru 2021, 13:34
wybrana pisze:Bobo, nie masz zamiaru zareagować?
A jakiej reakcji się spodziewasz? Mogę zareagować, ale przecież dominik pisze bzdury podobnie jak Ty.
To co...? Wywalić? Tylko, że wtedy... ;-)
Jesteś bezczelny to fakt.
Nie doceniłam dominika, bo ma rację. Faktycznie wasze święte pismo ST namawia to wielożeństwa, a przecież ono dla was liczy się tylko.
Dlaczego wiec korzystasz z tego nie swojego pisma?
Zauważyłam, że podpierasz się Starym Testamentem jak ci pasuje, powiedz wybrana czy takie postępowanie z twojej strony jest uczciwe? Zresztą tak samo postępujesz i z Nowym Testamentem, co ci pasuje to cytujesz i "niby przyjmujesz",a resztę odrzucasz.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: dlaczego ??

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
01 gru 2021, 14:56
Bobo pisze:
01 gru 2021, 13:34
wybrana pisze:Bobo, nie masz zamiaru zareagować?
A jakiej reakcji się spodziewasz? Mogę zareagować, ale przecież dominik pisze bzdury podobnie jak Ty.
To co...? Wywalić? Tylko, że wtedy... ;-)
Jesteś bezczelny to fakt.
Nie doceniłam dominika, bo ma rację. Faktycznie wasze święte pismo ST namawia to wielożeństwa, a przecież ono dla was liczy się tylko.
No, ja nie widzę jakiejś specjalnej różnicy jakościowej między tym, na co się oburzasz, a tym co sama piszesz :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: dlaczego ??

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
01 gru 2021, 16:24
wybrana pisze:
01 gru 2021, 14:56
Bobo pisze:
01 gru 2021, 13:34

A jakiej reakcji się spodziewasz? Mogę zareagować, ale przecież dominik pisze bzdury podobnie jak Ty.
To co...? Wywalić? Tylko, że wtedy... ;-)
Jesteś bezczelny to fakt.
Nie doceniłam dominika, bo ma rację. Faktycznie wasze święte pismo ST namawia to wielożeństwa, a przecież ono dla was liczy się tylko.
No, ja nie widzę jakiejś specjalnej różnicy jakościowej między tym, na co się oburzasz, a tym co sama piszesz :mrgreen:
To znaczy?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: dlaczego ??

Post autor: wybrana »

nike pisze:
01 gru 2021, 15:02
wybrana pisze:
01 gru 2021, 14:56
Bobo pisze:
01 gru 2021, 13:34

A jakiej reakcji się spodziewasz? Mogę zareagować, ale przecież dominik pisze bzdury podobnie jak Ty.
To co...? Wywalić? Tylko, że wtedy... ;-)
Jesteś bezczelny to fakt.
Nie doceniłam dominika, bo ma rację. Faktycznie wasze święte pismo ST namawia to wielożeństwa, a przecież ono dla was liczy się tylko.
Dlaczego wiec korzystasz z tego nie swojego pisma?
Zauważyłam, że podpierasz się Starym Testamentem jak ci pasuje, powiedz wybrana czy takie postępowanie z twojej strony jest uczciwe? Zresztą tak samo postępujesz i z Nowym Testamentem, co ci pasuje to cytujesz i "niby przyjmujesz",a resztę odrzucasz.
Ty chyba nie wiesz o czym tu piszemy.
Dominik mówi, że według twierdzenia prawa Mojżeszowego facet może wymieniać kobiety jak klacze, to trudno mu nie przyznać racji, bo takie tam są możliwości ujęte.
Chrześcijanie posiląc się nauką Jezusa odrzucają te niegodziwe postępowanie i odrzucają te fałszywe nauki.
Nie wiem, czy zakumasz, co chcę powiedzieć.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”