Armagedon, czy rozpęta go człowiek?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Armagedon, czy rozpęta go człowiek?

Post autor: Albertus »

DonCicio pisze:
06 gru 2022, 10:14
Albertus pisze:
06 gru 2022, 8:25
DonCicio pisze:
06 gru 2022, 7:36

Niestety, Armagedon dla wielu nie będzie oznaczał Pax, Albertusie i boorisie ... przeciwnie! Dla jednych będzie to szok (Łuk 21:26), a dla innych wybawienie (Łuk 21:27,28).
Zgadza się.
Dlatego nasz Pan Jezus Chrystus do nas mówi:

Łk25 Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. 26 Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte7. 27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku8 z wielką mocą i chwałą. 28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie».

Pytanie zasadnicze: "kto dziś rozpoznaje te znaki?".
Wszyscy świadkowie Jezusa ( Dz1:8)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Armagedon, czy rozpęta go człowiek?

Post autor: DonCicio »

Albertus pisze:
06 gru 2022, 10:18
DonCicio pisze:
06 gru 2022, 10:14
Albertus pisze:
06 gru 2022, 8:25

Zgadza się.
Dlatego nasz Pan Jezus Chrystus do nas mówi:

Łk25 Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. 26 Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte7. 27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku8 z wielką mocą i chwałą. 28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie».

Pytanie zasadnicze: "kto dziś rozpoznaje te znaki?".
Wszyscy świadkowie Jezusa ( Dz1:8)

A Jezus czyim jest "świadkiem", w dodatku "wiernym" i "prawdziwym"?

"Do anioła zboru w Laodycei napisz: Tak mówi Amen, świadek, który jest wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego" (Obj 3:14)

Przeanalizuj proszę poniższe wersety:

"Gdybym świadczył sam o sobie, moje świadectwo nie byłoby wiarygodne (...) Ponadto Ojciec, który mnie posłał, sam złożył o mnie świadectwo. Nie słyszeliście Jego głosu ani nie widzieliście Jego postaci" (Jan 5:31,37)

"Nakazuję ci przed Bogiem, który podtrzymuje wszystko przy życiu, i przed Chrystusem Jezusem, który publicznie dał wspaniałe świadectwo przed Poncjuszem Piłatem" (1 Tym 6:13)

"Jezus mu rzekł: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie" (Jan 14:6)

"bo nie mówiłem z własnej inicjatywy, ale to Ojciec, który mnie posłał, nakazał mi, co mam mówić i czego nauczać" (Jan 12:49)

- O czym i o Kim świadczył Jezus?
- Czyim był świadkiem? sam dla siebie?
- Z czyjej inicjatywy stał się świadkiem? ze swojej?

Jezus dawał to samo świadectwo, które dziś, u schyłku dni końca, rozbrzmiewa po całej zamieszkałem ziemi, zgodnie z poleceniem naszego Mistrza i Wzorodawcy, Jezusa Chrystusa:

"Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów (...) ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy" (Mat 28:19,20)

"I ta dobra nowina o Królestwie będzie głoszona na całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. A potem nadejdzie koniec" (Mat 24:14)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Armagedon, czy rozpęta go człowiek?

Post autor: Albertus »

DonCicio pisze:
06 gru 2022, 11:10
Albertus pisze:
06 gru 2022, 10:18
DonCicio pisze:
06 gru 2022, 10:14



Pytanie zasadnicze: "kto dziś rozpoznaje te znaki?".
Wszyscy świadkowie Jezusa ( Dz1:8)

A Jezus czyim jest "świadkiem", w dodatku "wiernym" i "prawdziwym"?

"Do anioła zboru w Laodycei napisz: Tak mówi Amen, świadek, który jest wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego" (Obj 3:14)

Przeanalizuj proszę poniższe wersety:

"Gdybym świadczył sam o sobie, moje świadectwo nie byłoby wiarygodne (...) Ponadto Ojciec, który mnie posłał, sam złożył o mnie świadectwo. Nie słyszeliście Jego głosu ani nie widzieliście Jego postaci" (Jan 5:31,37)

"Nakazuję ci przed Bogiem, który podtrzymuje wszystko przy życiu, i przed Chrystusem Jezusem, który publicznie dał wspaniałe świadectwo przed Poncjuszem Piłatem" (1 Tym 6:13)

"Jezus mu rzekł: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie" (Jan 14:6)

"bo nie mówiłem z własnej inicjatywy, ale to Ojciec, który mnie posłał, nakazał mi, co mam mówić i czego nauczać" (Jan 12:49)

- O czym i o Kim świadczył Jezus?
- Czyim był świadkiem? sam dla siebie?
- Z czyjej inicjatywy stał się świadkiem? ze swojej?

Jezus dawał to samo świadectwo, które dziś, u schyłku dni końca, rozbrzmiewa po całej zamieszkałem ziemi, zgodnie z poleceniem naszego Mistrza i Wzorodawcy, Jezusa Chrystusa:

"Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów (...) ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy" (Mat 28:19,20)

"I ta dobra nowina o Królestwie będzie głoszona na całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. A potem nadejdzie koniec" (Mat 24:14)
Swiadek to ten który o czymś świadczy. A więc Jezus Chrystus jako Człowiek świadczy o miłości Boga do człowieka.

Co ne zmienia faktu że my jesteśmy świadkami Jezusa

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Armagedon, czy rozpęta go człowiek?

Post autor: wuka »

Kim są "słudzy Jehowy" z proroctwa Izajasza?
Świadkowie Jehowy i może Badacze :xhehe: :xble: :mrgreen: :mrgreen:
Cała reszta "do piachu" po wszelkich możliwych klęskach i dramatach :crazy:

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Armagedon, czy rozpęta go człowiek?

Post autor: DonCicio »

Albertus pisze:
06 gru 2022, 11:56
DonCicio pisze:
06 gru 2022, 11:10
A Jezus czyim jest "świadkiem", w dodatku "wiernym" i "prawdziwym"?
Swiadek to ten który o czymś świadczy. A więc Jezus Chrystus jako Człowiek świadczy o miłości Boga do człowieka.

Czy tylko miał świadczyć "o miłości Boga do człowieka"? Nie! Jezus miał świadczyć o Jehowie, o czym wymowie mówiło proroctwo na długo zanim przyszedł na ziemię:

"Będę oznajmiał Twoje imię swoim braciom, będę Cię wysławiał w zborze" (Ps 22:22)

Czy to się sprawdziło? Oczywiście! Wymownie zaznaczył ten fakt apostoł Paweł pisząc do Żydów:

"Bo wszyscy — zarówno uświęcający, jak i uświęcani — pochodzą od jednego i z tego powodu Jezus nie wstydzi się nazywać ich „braćmi”, gdy mówi: 'Będę oznajmiał Twoje imię swoim braciom, będę Cię pieśnią wysławiał w zborze'. Powiedział też: 'Będę Mu ufał' oraz 'Ja i dzieci, które mi dał Jehowa'" (Heb 2:11-13)

Czy zatem Jezus, świadcząc o Bogu, oznajmiając imię Jehowy, wysławiając Go w pieśniach, był Jego świadkiem? Oczywiście! Przecież to o nim powiedziano 63 lata po Jego śmierci, że był "świadkiem wiernym i prawdziwym" (Obj 1:5 / Obj 19:11 / Obj 3:14)

Tylko, czy oprócz ŚJ, ktoś jeszcze będzie miał odwagę to wyznać?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”