Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Post autor: EMET »

EMET:
O ile mamy BIBLIJNY pogląd na duszę, to wszelkie tzw. nawarstwienia teologiczne są odrzucone! Wg Biblii: dusza jest śmiertelna i może zostać z grobu z martwych wzbudzona. Stąd też to, co mamy w tzw. 'Składzie Apostolskim' - "ciała zmartwychwstanie", należałoby zastąpić "dusz zmartwychwstanie"... np., jak czytamy w Hioba [Ijjow] 33:28: "On wykupił moją duszę od zejścia do dołu, a moje życie ujrzy światło".

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Post autor: wuka »

EMET pisze:
13 lut 2023, 14:09
EMET:
O ile mamy BIBLIJNY pogląd na duszę, to wszelkie tzw. nawarstwienia teologiczne są odrzucone! Wg Biblii: dusza jest śmiertelna i może zostać z grobu z martwych wzbudzona. Stąd też to, co mamy w tzw. 'Składzie Apostolskim' - "ciała zmartwychwstanie", należałoby zastąpić "dusz zmartwychwstanie"... np., jak czytamy w Hioba [Ijjow] 33:28: "On wykupił moją duszę od zejścia do dołu, a moje życie ujrzy światło".

Stephanos, ps. EMET
Ja nie pomyślałam o "Składzie Apostolskim". Według mnie jest sporo miejsc w PS, które dają dowód na to, że dusza żyje. Nawet po śmierci ciała fizycznego, a także przed wejściem w ciało fizyczne.
Nie poruszam tu sprawy, czy dusza żyje wiecznie, czy nie.
Chodzi jedynie o życie duszy przed wcieleniem, pobyt w ciele i dalsze życie duszy po śmierci ciała. Św.Paweł chociażby o tym pisze, gdy pragnie opuścić ten namiot i być z Chrystusem. To tylko pierwszy z brzegu przykład, który mi się teeraz nasunął.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Post autor: EMET »

EMET:
Nie potrzeba daleko szukać, gdyż mamy werset z Ks. Rodzaju [Bereszith] 2:7: "I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą." ['PNŚ-1997'].
,,dech życia'' - w hebrajskim: "niszmath hajjim"; // ,,duszą żyjącą" - w hebrajskim: "lenefesz chajjam". Lapidarnie: ,,I wylał wtóry Anioł czaszę swoję na morze, i stało się jakoby krew umarłego, a każda dusza żywa zdechła w morzu'' - Objawienie dane Janowi 16:3, B. Gdańska [ed. 1632r.]. Także: ,,Zatem rzekł Samson: Niech umrze dusza moja z Filistynami; a gdy się o nie mocno oparł, upadł dom na książęta, i na wszystek lud, który w nim był, i było umarłych, które on pobił umierając, więcej niż onych, które pobił za żywota swego." - Sędziów 16:30, 'BGd.'.
Bez teologii i w oparciu o tekst Biblii.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”