Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturGN
Posty: 4
Rejestracja: 06 gru 2021, 15:33

Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: ArturGN »

Teraz przynajmniej widać, po co w dziale powitalnym bawiłem się w wrzucanie obrazków ; )
Tytułem wstępu tyle powiem tylko, że to wszystko jest bardzo proste, bo i takie powinno być.
Poniżej zamieszczam 8 wierszy z ósmego rozdziału księgi Daniela i dwa obrazki ; )
Zanim przeczytasz te 8 wierszy, obejrzyj obrazki ; )

Obrazek

Obrazek

1 W trzecim roku panowania króla Baltazara miałem widzenie, ja, Daniel, po tym, co ujrzałem poprzednio.
2 Gdy patrzałem podczas widzenia, zobaczyłem siebie w Suzie, w warowni, która leży w kraju Elam. Patrzałem w widzeniu i znalazłem się nad rzeką Ulaj.
3 Podniosłem oczy i spojrzałem, a oto jeden baran stał nad rzeką; miał on dwa rogi, obydwa wysokie, jeden wyższy niż drugi, a wyższy wyrósł później.
4 Ujrzałem barana bodącego ku zachodowi, północy i południu. Żadne ze zwierząt nie mogło mu sprostać ani nikt nie mógł uwolnić się z jego mocy. On zaś czynił, co chciał, i stawał się wielki.
5 Ja zaś patrzałem uważnie i oto od zachodu szedł kozioł po całej powierzchni ziemi, nie dotykając jej. Kozioł ten miał okazały róg między oczami.
6 Podszedł on aż do barana o dwóch rogach, którego widziałem stojąc nad rzeką, i rzucił się na niego z całą swą złością.
7 Zobaczyłem, jak on zbliżywszy się do barana rozzłościł się na niego, i uderzył barana, i złamał oba jego rogi. Baran nie miał siły, by mu stawić czoła. Powalił więc on go na ziemię i podeptał nogami, a nie było nikogo, kto by wyrwał barana z jego mocy.
8 Kozioł urósł niezmiernie, ale gdy był w pełni sił, wielki róg uległ złamaniu, a na jego miejscu wyrosły cztery inne4 - ku czterem stronom świata

Bardzo proste... choć z pewnością wymaga odrobinę chęci i pracy, by to sobie poukładać.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: wuka »

No ok, ale co z tego ma wynikać.
Ja wiem, że Ks.Daniela jest w swoich fragmentach prorocka. I trudna. Jednak sporo z tamtych proroctw wypełniło się i dotyczyło głównie terenów Bliskiego Wschodu.

Czy chcesz powiedzieć, że: " Zobaczyłem, jak on zbliżywszy się do barana rozzłościł się na niego, i uderzył barana, i złamał oba jego rogi. Baran nie miał siły, by mu stawić czoła. Powalił więc on go na ziemię i podeptał nogami, a nie było nikogo, kto by wyrwał barana z jego mocy." - USA (i wszyscy co za nimi stoją) pokonają Rosję? No to biada nam. Nam Polakom i nam ludzkości.

Czy chcesz powiedzieć, że: Kozioł urósł niezmiernie, ale gdy był w pełni sił, wielki róg uległ złamaniu, a na jego miejscu wyrosły cztery inne4 - ku czterem stronom świata"
Jak już świat będzie pod totalnym butem USA to ktoś sie z tej koalicji totalitaryzmu wyłamie i powstaną cztery kolejne "buciory" depczące ludzkość? Bo ja tak to widzę. Czyli nie ma końca gnębicielom. Wybór między dżumą a cholerą.

Generalnie - przestałam wierzyć w proroctwa. Co ma być to będzie.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: booris »

Pierwsza mapa przedstawia panstwo,druga kontynent i prawde mowiac zadna z nich nie przypomina mi zwierzat,a juz na pewno nie tych sugerowanych-ale to kwestia mojej wyobrazni.Natomiast 8 wersow jest,jak dla mnie,wyrwane z kontekstu,gdyz w dalszej czesci rozdzialu jest wyjasnione znaczenie widzenia z baranem i kozlem.Baran to krolestwa Medow i Persow.koziol natomiast to krolestwo Jawanu.Media i Persja sa latwe do zidentyfikowania i nie jest to panstwo z mapy.Jawan,o ile pamietam ale moge sie mylic,to okreslenie Grecji,wiec takze nie jest to kontynent przedstawiony na mapie.
A tak na marginesie-baran z mapy bodzie nie zachod,polnoc czy poludnie a wschod,a kontynent amerykanski jest obrocony tak,by pasowal do obrazka z kozlem,czyli geograficzna polnoc jest na zachodzie.

Awatar użytkownika
ArturGN
Posty: 4
Rejestracja: 06 gru 2021, 15:33

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: ArturGN »

[/quote]
prawde mowiac zadna z nich nie przypomina mi zwierzat,a juz na pewno nie tych sugerowanych
vs
A tak na marginesie-baran z mapy bodzie nie zachod,polnoc czy poludnie a wschod
możesz to wyjaśnić? widzisz gdzie baran ma głowę i bodzie? ale samego barana nie widzisz?
ale to kwestia mojej wyobrazni


to żebyś jej nie nadwyrężał, to wrzucę jeszcze takie coś ; )

Obrazek

bo może nawet nie chodzi o to, że baran ma głowę w okolicach odbytu... (to wuka pewnie już całkiem skreśli Daniela? ;)
ale o ten byt polityczny który obrazek przedstawia - rosję radziecką i w sumie spory kawał historii 20 wieku? w pigułce...

czy strzałki pokazują zachód, północ i południe?
czy któreś ze zwierząt z końcówkami SSR w nazwie mogło się wyrwać z jego mocy?
a kontynent amerykanski jest obrocony tak,by pasowal do obrazka z kozlem
podobnie i tutaj, widzisz że kontynent jest obrócony tak żeby pasował do obrazka z kozłem? ale nie przypomina Ci żadnych zwierząt. a już napewno nie tych... eh ; )

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: booris »

:-D No to juz Ci odpowiadam.Obrazek z Rosja bardziej przypomina mi byka z jaskini Lascaux lub losia,ktorego glowa jest dokladnie po przeciwnej stronie niz ta ktora pokazujesz Ty.Natomiast obrocony kontynent amerykanski wyglada bardziej jak pies na smyczy...tak to widze i dlatego napisalem to,co napisalem.
ArturGN pisze:czy któreś ze zwierząt z końcówkami SSR w nazwie mogło się wyrwać z jego mocy?
Nie wiem czy dobrze zauwazylem,Twoja mapa Rosji to juz ta wspolczesna(mowie oczywiscie o mapie z Twojego pierwszego posta),bez dawnych SSR,bo gdyby uwglednic dawne republiki to wygladalaby tak:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:New_Union_Treaty.svg
Tu juz zadnego zwierzeciopodobnego tworu nie widze.
Tyle moich wyjasnien. :)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: wuka »

Prawdę mówiąc ja też nie widzę związku tych map z Dan. i z wykładnią ArturGN.
Czytałam czy słyszałam, że raczej tzw. walka Goga i Magoga jest utożsamiana z konfliktem Rosja - Zachód.
Artur, masz jakąś wiedzę w takiej kwestii?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: RN »

Czyli co :?: USA są odwrócone górą do dołu, czyli leżą na łopatkach :-) To jest nawet interesujące.
Oj ludzie, ludzie, jakie wy macie ciagoty do tego, do czego rozum nie sięga.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: booris »

RN pisze:
21 sty 2023, 17:29
Czyli co :?: USA są odwrócone górą do dołu, czyli leżą na łopatkach :-) To jest nawet interesujące.
Oj ludzie, ludzie, jakie wy macie ciagoty do tego, do czego rozum nie sięga.
Nie USA,a cala Ameryka Polnocna,lacznie z Kanada.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: RN »

booris pisze:
22 sty 2023, 21:45
RN pisze:
21 sty 2023, 17:29
Czyli co :?: USA są odwrócone górą do dołu, czyli leżą na łopatkach :-) To jest nawet interesujące.
Oj ludzie, ludzie, jakie wy macie ciagoty do tego, do czego rozum nie sięga.
Nie USA,a cala Ameryka Polnocna,lacznie z Kanada.
To zółte czy tam bezowe zdjecie, a własciwie jego prawa dolna strona przypomi9na mi przodek jakiegoś warana bądż mrówkojada
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Ksiega Daniela - baran, kozioł i takie tam

Post autor: booris »

RN pisze:To zółte czy tam bezowe zdjecie, a własciwie jego prawa dolna strona przypomi9na mi przodek jakiegoś warana bądż mrówkojada
To jest Nunavut,terytorium Kanady w jej czesci polnocnej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nunavut

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”