Żydzi Naród Wybrany

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Eutychus pisze:No coś Ty Jachu, Heniusia Kubika nie znasz?
To ten między innymi od płaskiej ziemi?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Eutychus pisze:No coś Ty Jachu, Heniusia Kubika nie znasz?
:xhehe: :xhehe: :xhehe: A powinienem znać??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Henryk pisze:
Eutychus pisze:No coś Ty Jachu, Heniusia Kubika nie znasz?
To ten między innymi od płaskiej ziemi?
Między innymi, podobnie bzdurnymi poglądami, jak np. o wyższości Ezawa nad Jakubem.
Niezłomny w tropieniu spisków Żydo-Masońskich.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Jachu pisze:
Eutychus pisze:No coś Ty Jachu, Heniusia Kubika nie znasz?
:xhehe: :xhehe: :xhehe: A powinienem znać??? :aaa:
To było retoryczne pytanie :-P
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wiedziałem :lol:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Pismo samogłoskami daje dużą możliwość manipulacji
Nie wiem czy istnieje alfabet samogłoskowy,chyba coś Ci się pomyliło.
To czy na tej steli jest imię Dawida to nie jest kwestia wiary,a naukowego podejścia.
W egipskim Karnaku też jest zapis hieroglificzny o Dawidzie.

I jeszcze jedno,na tej steli akurat wyrazy są oddzielone kropką.A stela jest napisana po aramejsku.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

A ja nie znam.Każdy ma swoich znajomych.
Pozdrawiam.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Żydzi nie mają nic do zaoferowania dla Chrześcijan. Zupełnie nic. Nie dysponują żadnymi walorami duchowymi, którymi mogliby ubogacić naśladowców Chrystusa. To Forum, na którym piszemy, dokumentuje dobitnie i jednoznacznie, że userzy o prozelickim nastawieniu, albo są agresywnymi apostołami nienawiści, albo nijakimi osobami pozbawionymi własnego zdania.
Być może Bóg ma w stosunku do nich (Żydów) jakieś plany - niech się wykonują (owe plany). Byle owe plany nie zakładały podporządkowania Chrześcijaństwa Żydom.
Głową Chrześcijaństwa jest Chrystus, głową Żydów jest Mojżesz, a to oznacza, że Chrześcijaństwo i Judaizm nie będą uzupełniały, dopóki Żydzi nie uznają zwierzchnictwa Chrystusa.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RM pisze:Głową Chrześcijaństwa jest Chrystus, głową Żydów jest Mojżesz
Ha ,ha ,ha

5:47
"Jeśli zaś nie wierzycie pismom Mojżesza, jak uwierzycie mojemu nauczaniu?”."
- powiedział Jezus.

Jezus i apostołowie nauczali nauki Ojca Niebieskiego, Boga Izraela.
Jak chcesz RM wymazać fragmenty Tory z NT?

Jan 14,(24)
Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
Obecnie uczniowie Jezusa nauczają nauki Ojca Niebieskiego w interpretacji Chrystusa Jezusa, Mesjasza Izraela.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

RM pisze:To Forum, na którym piszemy, dokumentuje dobitnie i jednoznacznie, że userzy o prozelickim nastawieniu, albo są agresywnymi apostołami nienawiści, albo nijakimi osobami pozbawionymi własnego zdania.
Tekst wypisz wymaluj o Tobie, trzeba tylko zamienić "prozelickie nastawienie", na kliniczny antysemityzm.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Eutychus,
a czy Ty w ogóle potrafisz zdefiniować semityzm? Pytam, aby Ci podpowiedzieć, że tylko jeśli potrafisz zdefiniować semityzm, zrozumiesz, co to jest antysemityzm. A jak na razie to jednoznacznie widać, że nie masz bladego pojęcia, cóż to takiego jest semityzm. Jak już się z tym uporasz, to zapytaj kogoś, co to jest syjonizm. Jak już będziesz wiedział, co to jest syjonizm, to postaraj się odróżnić semityzm od syjonizmu i już prawie będziesz u celu, bo wtedy będziesz miał szanse zrozumieć, co to jest antysyjonizm. Wtedy sobie poklikamy na temat antysemityzmu i antysyjonizmu. Póki nie odrobisz tej lekcji, daj sobie spokój z połajankami w moją stronę, bo obnażasz jedynie swoją ignorancję.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Listek
Jezus i apostołowie nauczali nauki Ojca Niebieskiego, Boga Izraela.
[center] Jezus nie uważał za Boga,boga Żydów [/center]
Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie sluchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku byl on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest klamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, slów Bożych slucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Mat. 12,34-35: „Plemie żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów.Określał go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa.

Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

RM pisze:Eutychus,
a czy Ty w ogóle potrafisz zdefiniować semityzm? Pytam, aby Ci podpowiedzieć, że tylko jeśli potrafisz zdefiniować semityzm, zrozumiesz, co to jest antysemityzm. A jak na razie to jednoznacznie widać, że nie masz bladego pojęcia, cóż to takiego jest semityzm. Jak już się z tym uporasz, to zapytaj kogoś, co to jest syjonizm. Jak już będziesz wiedział, co to jest syjonizm, to postaraj się odróżnić semityzm od syjonizmu i już prawie będziesz u celu, bo wtedy będziesz miał szanse zrozumieć, co to jest antysyjonizm. Wtedy sobie poklikamy na temat antysemityzmu i antysyjonizmu. Póki nie odrobisz tej lekcji, daj sobie spokój z połajankami w moją stronę, bo obnażasz jedynie swoją ignorancję.
No popatrz jaki erudyta się nam objawił, uczony w piśmie że ho ho :roll:
To chyba m. innymi takich miał Pan Jezus na myśli w Mat 11:25, czy Łuk 10:21
Poza tym, to kto tu pierwszy zaczął od połajanek i wręcz chamskiego obrażania innych? :-|
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Listek pisze:Jezus i apostołowie nauczali nauki Ojca Niebieskiego, Boga Izraela.
Jak chcesz RM wymazać fragmenty Tory z NT?
Listku,
nauka Ojca Niebieskiego, to została objawiona przez Jezusa. Pisma, które powstały przed Jezusem, jedynie wskazywały na Jezusa, były drogowskazem do Pomazańca, a nie żadną nauką Ojca Niebieskiego.
Po co mam wymazywać fragmenty Tory z NT? Przecież tą są fragmenty, które wskazują na Pomazańca.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Eutychus,
czy zwrócenie komuś uwagi na braki w wiedzy jest chamstwem?
Gdzie ja Ciebie obraziłem wcześniej? Jakoś nie kojarzę żadnej polemiki pomiędzy nami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”