Żydzi Naród Wybrany

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:a w ostatnim czasie także przez Swego pierworodnego Syna Chrystusa Jezusa.
Też ŻYDA.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Bóg zechciał by to Żydzi byli Jego świadkami.Zechciał objawić się światu poprzez Jzrael,
Tylko Żydzi nie zechcieli...

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Też ŻYDA.
Żyda? Pochodzenie Jezusa jest Boga, czy od Żydów?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Pochodzenie Jezusa od Żydów, bo masz nawet fałszywe rodowody w Biblii :-D
Ale zbawienie od Boga, a nie od Żydów jest dane podobno.
Bóg nie jest Żydem, no ale pewnie się mylę..
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do tematu.

Proponuje,zapoznać się z ''Wywiad z Rosenthalem,opublikowany przez C,H.Weismana.''

Przytoczę tylko krótki fragment,całość można łatwo znaleść,wpisując to nazwisko w Google.
Kontrola nad religia

Gdy godziny mijaly w tej intensywnej lecz serdecznej rozmowie, pan Rosenthal wylozył swoje mysli dotyczace religii.

”Religia takze musi byc nauczana i w tej dziedzinie my tez pracowalismy. (Jak to powiedzial Karol Marks: “religia to opium ludzkosci”). Poniewaz zawiadujemy przemyslem podreczników i nowymi mediami my mozemy miec pozycje jako autorytety religijne. Wielu naszych rabinów jest profesorami w rzekomo chrzescijanskich teologicznych seminariach. My jestesmy zdumieni glupota chrzescijan, którzy przyjmuja nasze nauki i rozpowszechniaja je jako swoje. (To jest jeden z glównych powodów sily i wplywu żydów jakie osiagneli nad bialymi narodami – ze przyjely żydowski sposób bycia. Jak to wyrazil Henry Ford: Chrzescijanie nie moga czytac biblii inaczej jak tylko przez zydowskie okulary i przez to czytaja ją źle”. (Miedzynarodowy Żyd, tom IV, str. 238). W rezultacie, Chrzescijanie nie maja slowa bozego w pewnych sprawach, maja żydowskie slowo). Judaizm jest nie tylko nauczaniem w synagogach lecz takze doktryna kazdego “Chrzescijanskiego Kosciola” w Ameryce. Dzieki naszej propagandzie Kosciól stal sie naszym najbardziej entuzjastycznym stronnikiem. To nam dalo nawet specjalne miejsce w spoleczenstwie, oni wierza w klamstwo, ze my jestesmy “narodem wybranym” a oni sa gorszym ludem (gentiles).

Te zwodzone dzieci Kosciola bronia nas do takiego stopnia, ze az niszcza swoja wlasna kulture. (żydzi nie musza trzymac swoich palców na wszystkich guzikach które powoduja zniszczenie lub judeizacje chrzescijanskiej cywilizacji, poniewaz w wielu przypadkach oni maja swoich prozelitów lub gojów-poslanców (szbesgojów) aby to uczynic. Ta prawda jest oczywista nawet dla tepaków,
Przyjemnego rozważania.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:Bóg nie jest Żydem, no ale pewnie się mylę..

A Jego Syn Jezus Chrystus jest odroślą i potomstwem króla Dawida.

Apokalipsa 22,(16)
Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

RM pisze:
Też ŻYDA.
Żyda? Pochodzenie Jezusa jest Boga, czy od Żydów?
Zydem jest sie po matce,nie po ojcu.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

A Jego Syn Jezus Chrystus jest odroślą i potomstwem króla Dawida.
Nie masz żadnej podstawy by ci uwierzyć z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że w biblii niestety niema rodowodu Jezusa, a drugi już mniej mniej biblijny, ale też bardzo ważny. Otóż jest mało prawdopodobnym, że postać taka jak Dawid, król Izraela istniał kiedykolwiek. To wymyślona na potrzeby judaizmu postać. Jak taki "wielki" król naprawdę by żył to znaleźlibyśmy o nim jakieś pozabiblijne wzmianki, ale tak niestety się nie stało. Wniosek jest bardzo prosty. Król Dawid to wymyślona postać.
Żaden prawdziwy Żyd nigdy nie powiedział, że Jezus był Żydem. To NAZAREJCZYK, a ci Żydami nie byli, chodź przez Żydów są przeklinani do dzisiaj.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze:Jak taki "wielki" król naprawdę by żył to znaleźlibyśmy o nim jakieś pozabiblijne wzmianki, ale tak niestety się nie stało. Wniosek jest bardzo prosty. Król Dawid to wymyślona postać.
A to na przykład?
Stela z Tel Dan – bazaltowa stela znaleziona podczas prac wykopaliskowych na stanowisku archeologicznym Tel Dan w 1993 i 1994 roku w północnym Izraelu. Stela ta pochodzi z IX wieku p.n.e. Tekst został zapisany w języku aramejskim. Jest to prawdopodobnie triumfalna inskrypcja, w której Chazael, król Aramu-Damaszku, chwali się swoimi zwycięstwami nad królem Izraela i jego sojusznikiem, królem z „Domu Dawida” (bjtdwd). Stela stanowi najstarsze pozabiblijne źródło, w którym pojawia się imię króla Dawida[1].
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

kansyheniek pisze:A to na przykład?

Cytat:
Stela z Tel Dan – bazaltowa stela znaleziona podczas prac wykopaliskowych na stanowisku archeologicznym Tel Dan w 1993 i 1994 roku w północnym Izraelu. Stela ta pochodzi z IX wieku p.n.e. Tekst został zapisany w języku aramejskim. Jest to prawdopodobnie triumfalna inskrypcja, w której Chazael, król Aramu-Damaszku, chwali się swoimi zwycięstwami nad królem Izraela i jego sojusznikiem, królem z „Domu Dawida” (bjtdwd). Stela stanowi najstarsze pozabiblijne źródło, w którym pojawia się imię króla Dawida[1].
Ja nie jestem tak łatwowierny i raczej trudno mi przyjąć, że na tej steli pisze o królu Dawidzie.
Obrazek

Pismo samogłoskami daje dużą możliwość manipulacji w zrozumieniu tekstu. Dla mnie dziwnym jest, że izraelscy rabini nie zachowali umiejętności interpretacji swego dawnego języka i pisma samogłoskami. Mało tego to te teksty pisane są bez przerw na wyrazy, zdania, czy liczby, które też zapewne w tych tekstach występują. Trzeba mieć ogromną wiarę w to co i jak piszą rabini by im uwierzyć. Ja takiej wiary niestety nie mam, więc nadal mówię, że nic wiarygodnego o tym, że Dawid był żyjącą postacią niema.
warto może byś przeczytał artykuł z linku poniżej
http://cyfroteka.pl/catalog/ebooki/0303 ... ter1_8.xml

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do Tematu.
Z przytoczonego cytatu.''Wywiad z Rosenthalem,opublikowany przez C,H.Weismana.''
Jeden urywek jest zaskakujacy.
Te zwodzone dzieci Kosciola bronia nas do takiego stopnia, ze az niszcza swoja wlasna kulture. (żydzi nie musza trzymac swoich palców na wszystkich guzikach które powoduja zniszczenie lub judeizacje chrzescijanskiej cywilizacji, poniewaz w wielu przypadkach oni maja swoich prozelitów lub gojów-poslanców (szbesgojów) aby to uczynic. Ta prawda jest oczywista nawet dla tepaków,
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

chryzolit pisze:Do Tematu.
Z przytoczonego cytatu.''Wywiad z Rosenthalem,opublikowany przez C,H.Weismana.''
Jeden urywek jest zaskakujacy.
Te zwodzone dzieci Kosciola bronia nas do takiego stopnia, ze az niszcza swoja wlasna kulture. (żydzi nie musza trzymac swoich palców na wszystkich guzikach które powoduja zniszczenie lub judeizacje chrzescijanskiej cywilizacji, poniewaz w wielu przypadkach oni maja swoich prozelitów lub gojów-poslanców (szbesgojów) aby to uczynic. Ta prawda jest oczywista nawet dla tepaków,
Pozdrawiam.
http://www.zbawienie.com/rosenthal.htm

Już Ci kiedyś gratulowałem sojusznika. Gratuluję kolejnego:

http://www.zbawienie.com/oswiadczenie.htm
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Eutychus.
Ja nie szukam sojuszników.
Rzeczywistość,prawda,a nie budowanie frontów,mnie interesuje.
Jeżeli natomiast Ciebie interesują sojusznicy,a wygląda że tak,to szukaj.[jednego chyba masz,złośliwość,ale to jest marny sojusznik]
Mnie tego czynić nie musisz.Ale,dziękuje za troskę.
Pozdrawiam.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Kiedyś był na FB user sword,to on powoływał się na stronkę zbawienie.com Chyba to była jego stronka.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Jachu pisze:Kiedyś był na FB user sword,to on powoływał się na stronkę zbawienie.com Chyba to była jego stronka.
No coś Ty Jachu, Heniusia Kubika nie znasz?
Nie napiszę nic o jego poglądach, bo musiałbym użyć słów uważanych za niecenzuralne, a nie lubuję się w warn'ach, czy jak niektórzy mówią waranach.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”