Proroctwa

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Proroctwa

Post autor: wybrana »

Queza pisze:
08 lis 2020, 14:28
Bóg jest wieczny, nie ostaxtni, a my nie jesteśmy wieczni.
Jesteśmy wieczni, bo jesteśmy częścią Boga. Bóg jest oceanem, a my kroplami tego oceanu. Jesteśmy duszami, a dusze są nieśmiertelne.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Proroctwa

Post autor: Krystian »

Jesteśmy wieczni, bo jesteśmy częścią Boga. Bóg jest oceanem, a my kroplami tego oceanu. Jesteśmy duszami, a dusze są nieśmiertelne.
8-)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2020, 0:53 przez Krystian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Proroctwa

Post autor: Krystian »

Jesteśmy wieczni, bo jesteśmy częścią Boga. Bóg jest oceanem, a my kroplami tego oceanu. Jesteśmy duszami, a dusze są nieśmiertelne.


Już Ci kiedyś wybrana podawałem wersety, że dusza jest śmiertelna, ale Ty nadal swoje.
Pan Jezus nigdzie nie nauczał o duszy nieśmiertelnej.
Twoje wpisy, świadczą o braku zrozumienia nauk Pana Jezusa.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Proroctwa

Post autor: radek »

Krystian pisze:
11 lis 2020, 0:45
Pan Jezus nigdzie nie nauczał o duszy nieśmiertelnej.
Bóg dał człowiekowi wolną wolę, jednocześnie wiedział co mogłoby spowodować śmierć człowieka i ostrzegł go żeby po to nie sięgał. Jednak nawet gdy sytuacja stała się dla ludzi trudna Bóg nas nie opuścił i działa dla naszego Dobra. Tak więc mając wolną wolę człowiek jeśli wybierze drogę oferowaną przez Boga, polegającą na utrwalaniu Prawdy, będzie żyć

J 3:16 EIB "Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

J 15:7 EIB "Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Proroctwa

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
11 lis 2020, 0:45

Już Ci kiedyś wybrana podawałem wersety, że dusza jest śmiertelna, ale Ty nadal swoje.
Pan Jezus nigdzie nie nauczał o duszy nieśmiertelnej.
Twoje wpisy, świadczą o braku zrozumienia nauk Pana Jezusa.
A Jezus mówił co innego: Ewangelia Jana. Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Proroctwa

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
11 lis 2020, 12:06
Krystian pisze:
11 lis 2020, 0:45

Już Ci kiedyś wybrana podawałem wersety, że dusza jest śmiertelna, ale Ty nadal swoje.
Pan Jezus nigdzie nie nauczał o duszy nieśmiertelnej.
Twoje wpisy, świadczą o braku zrozumienia nauk Pana Jezusa.
A Jezus mówił co innego: Ewangelia Jana. Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
Te wersety co zapodałaś, nic nie mówią o duszy nieśmiertelnej
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Proroctwa

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
13 lis 2020, 0:36
wybrana pisze:
11 lis 2020, 12:06
Krystian pisze:
11 lis 2020, 0:45

Już Ci kiedyś wybrana podawałem wersety, że dusza jest śmiertelna, ale Ty nadal swoje.
Pan Jezus nigdzie nie nauczał o duszy nieśmiertelnej.
Twoje wpisy, świadczą o braku zrozumienia nauk Pana Jezusa.
A Jezus mówił co innego: Ewangelia Jana. Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
Te wersety co zapodałaś, nic nie mówią o duszy nieśmiertelnej
A mówią o tym, że z ciałem o ziemskiej strukturze fizycznej - wejdziesz do domu z Ojca w Niebie?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Proroctwa

Post autor: wuka »

W 2Kor.4,18 mamy takie stwierdzenie: "To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie." Czy to nie jest jedna z wskazówek życia wiecznego. Dusza - wiemy, że istnieje, bo inaczej nas by tu nie było, my jesteśmy duszami, o czym także Paweł pisze w innym miejscu. Chyna też nikt nie zaprzeczy, że śmierć to oddzielenie tego ducha od ziemskiej powłoki, która zostanie pogrzebana i zmieni się w proch, natomiast dusza jest niewidzialna dla nas. W wersecie jest wskazówka a właściwie napisane wprost, że to niewidzialne jest wieczne.
Zresztą Pan Jezus mówił także wprost o życiu wiecznym. No przecież nie o naszych ciałach.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Proroctwa

Post autor: Krystian »

Ręce mi opadają Jak was czytam w kontekście duszy nieśmiertelnej
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Proroctwa

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
13 lis 2020, 20:16
Ręce mi opadają Jak was czytam w kontekście duszy nieśmiertelnej
Moze zamiast krytyki wersety przytocz. W innym temacie Radek kolejne wersety daje,ale ty swoje. Nie bo nie. Mnie rece opadaja na to, ze mozns pol biblii przytoczyc, a niektorym i tak rece beda opadac. To jednak ani dla mnie ani dla duszy niesmiertelnej nie ma zadnego znaczenia.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Proroctwa

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
13 lis 2020, 20:16
Ręce mi opadają Jak was czytam w kontekście duszy nieśmiertelnej
No to może daj coś od siebie i poucz nas ( nie kumatych) jak ty sobie wyobrażasz życie wieczne? Gdzie? Kiedy?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Proroctwa

Post autor: radek »

Prawda to zwięzła wypowiedź zawierająca skompresowane informacje pożyteczne dla wszystkich słuchających. Prawda przybywa z góry i jest nią Dobra Nowina. Ludzie bojący się Boga mają przed sobą perspektywę świętości wraz ze wszystkimi jej atrybutami, tym niemniej niektórzy z nich chwilowo cierpią nie będąc gotowymi na interakcję ze światem. Dlatego Prawda musi dotrzeć do każdego przytłoczonego i ograniczonego trudnościami człowieka i poprowadzić go od bycia ubogim do manifestowania swojej przychylności

Mat 19:24-26 EIB "Jeszcze raz to powiem: Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igły niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego. (25) Gdy uczniowie to usłyszeli, byli bardzo zdziwieni: Kto w takim razie może być zbawiony? — pytali. (26) Jezus spojrzał na nich i powiedział: Po ludzku rozumując, jest to niemożliwe, ale z Bogiem możliwe jest wszystko."

Iz 42:16 EIB "i poprowadzę niewidomych drogą, której nie znali, sprawię, że pójdą nieznanymi sobie szlakami, ciemne miejsca rozjaśnię przed nimi, a wyboje zamienię w równinę — tego właśnie dokonam, od tego nie odstąpię!"

Mat 5:3 EIB "Szczęśliwi świadomi swej nędzy, gdyż ich jest Królestwo Niebios."

Koran 2:2-5
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta
dla bogobojnych;
Dla tych którzy wierzą w to co skryte, którzy odprawiają modlitwę i
rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy;
i dla tych, którzy wierzą w to, co tobie zesłaliśmy, i w to, co
zostało zesłane przed tobą; oni wierzą mocno w życie ostateczne.
Tacy są na drodze prostej, danej im od ich Pana, i oni będą
szczęśliwi.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Proroctwa

Post autor: radek »

Miejsce i czas wypełnienia się proroctw mądrze jest pozostawić w gestii osoby, która ma nad nimi władzę, czyli Duchowi. Naszym zadaniem jest bycie filarami zbudowanymi z najpiękniejszego i najtrwalszego kamienia w Świątyni Bożej. Mądrość jaką zdobywamy powinna pozwolić nam na przyjęcie każdego słowa z należną przychylnością. A wypowiadane przez nas wtedy uświęcone słowa staną się duchowym paliwem dla duchowej machiny zajmującej się spełnianiem proroctw, ale i innymi ważnymi dla Królestwa posługami

J 1:10-14 BT5 "Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. (11) Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. (12) Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. (14) A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy."

Mat 13:52 BT5 "A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”