Czasy Pogan-od kiedy do kiedy?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Jachu
ok -ale ja nie pisałem o porządku a o braniu i nie cytowałem a parafrazowałem
ale jeżeli Ci to wadzi to przepraszam
pozdrawiam

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Rysiu.Wcale mi nie wadzi,ale skorzystałem z okazji jaką Twój post przyniósl,a mianowicie
aby zajmować się rzeczami Nowego Porządku,mając jednocześnie na pamięci,że to co
niesie Nowe,było już dużo wcześniej przepowiedziane w Starym Przymierzu przez jego
obrazowe przekazy. Bo "Cale Pismo od Boga jest......"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Mały rysuneczek może?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2009, 0:02 przez Jachu, łącznie zmieniany 1 raz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I co z tego rysunku ma wynikać poza tym, że autor nagina sobie Słowo Boże do własnych pomysłów?

Mene, mene, tekel, ufarsin odnosi się do Baltazara, króla Babilonu, a nie do jakiegoś przedziału czasu.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
gdyby to był autor z kk to pewno by nie naginał ?
proszę nie rób tego typu uwag -to tylko ludzi śmieszy -wskaż błędy jak je widzisz a nie komentuj w stylu -fe bo nie nasze
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:proszę nie rób tego typu uwag -to tylko ludzi śmieszy -wskaż błędy jak je widzisz a nie komentuj w stylu -fe bo nie nasze
A komentarz w stylu "wypowiedź Daniela w kwestii znaczenia tych słów" wystarczy?

Dn 5:25-28 BT
„(25) A oto nakreślone pismo: mene, mene, tekel ufarsin.(26) Takie zaś jest znaczenie wyrazów: Mene - Bóg obliczył twoje panowanie i ustalił jego kres.(27) Tekel - zważono cię na wadze i okazałeś się zbyt lekki.(28) Peres - twoje królestwo uległo podziałowi; oddano je Medom i Persom.”

Tak więc, jak sam widzisz, mój komentarz jest w stylu "fe bo niezgodne z Danielem", a nie "fe bo nie nasze".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
A nie można było zacytować Słowa od razu zamiast pisać że ktoś nagina-każdy interpretuję więc pokaż lepszą interpretację chyba że też jesteś zwolennikiem komunikowania poprzez kalumnie i indektywy -
To co zacytowałeś jest ok -warte przemyślenia
pozdrawiam

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Jachu pisze: Wicie drogi. Ja niczego nie zapomniałem,ja dobrze wszystko wiem i rozumiem.
Jakoś z uporem zakładasz,że wiem mniej i gorzej od Ciebie,otóż tak nie jest.
Moja wypowiedź miała inną wymowę. Ja nie wiem ile i co wiesz; nie prowadzę dyskusji na podstawie Twojego zasobu wiedzy, którego przecież nie znam, tylko prowadzę dyskusję na podstawie treści Twoich wypowiedzi. I gdy padła wzmianka o świątyni w kontekście Nowego Przymierza, to raczyłem delikatnie zauważyć, że tej świątyni nie stanowiło ciało ziemskie Chrystusa, ani jego Pierwotny Kościół. Wszak duchowa świątynia funkcjonuje w oparciu o kapłaństwo Nowego Porządku Kapłańskiego, czyli Porządku Melchizedeka, natomiast Kościół czasów apostolskich to Kapłaństwo Lewickie z Porządku Aarona co wynika z treści Listu do Hebrajczyków.
Przedkładasz pewne wersety z NT nad wersety ST,a przecież sama Biblia mówi:
2 Tym. 3:16
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
(BW)
Traktuję równo wszystkie części Pisma, a co jedynie to przy interpretowaniu Pisma stosuję zasadę progresywności objawienia, tzn. starsze księgi i pisma odczytuję w świetle nowszych, głównie Listów Apostolskich, które to stanowią wykładnię Ewangelii i Nauki Apostolskiej. To zdrowa zasada, która pozwala odczytać przekaz i przesłanie całej Biblii, np. gdyby nie Listy Apostolskie, to nie wiedzielibyśmy, że obietnice dane Abrahamowi odnoszą się do jego duchowych potomków pochodzących z pogan. Staram trzymać się także zasady, która mówi, aby przedkładać teksty jednoznaczne nad teksty dwuznaczne i niejasne, czemu też dałem próbkę w moich wcześniejszych wypowiedziach, np. odczytywanie biblijnych okresów czasu.
Trochę w twoich postach nieskładności,ale jesteś w swoim zrozumieniu ugruntowany,
zatem na nic moje usiłowania.Jeżeli chcesz zatem pznac wykładnię Badaczy,wejdż na
stronę "Na Straży",jest tam mnóstwo materiałów do wyboru w zależności od tego,
co Cię interesuje.Możesz poczytać,wówczas poznasz co myślą i uważają Badacze.
Co do poglądów Badaczy, to muszę przyznać, że nie znam ich wykładni zbyt dobrze, a jedynie po przysłowiowych łebkach. Do tej pory byłem przekonany, że np. Epifaniści mają bardziej rozbudowane wykładnie proroctw, niż Badacze Wolni czy Zrzeszeni. Jednak z wielu Twoich wypowiedzi, gdzie akcentowałeś pewne daty, zwłaszcza rok 1980, dochodzę do wniosku, że chyba jest inaczej.
O powołaniu Kościoła wiesz chyba dobrze-trwało ono od powołania apostołów przez cały wiek ewangelii i już się zakończyło. Każdy powołany-zwycięzca umierał w swojej kolejności,a zmartwychwstał do duchowej -boskiej natury na koniec wieku ewangelii.
Mogę Ci przytoczyć daty konkretne,ale wiem,że i tak ich nie uznasz,jak i wielu dotąd.
Na koniec piszesz o datach bożych,przeciwstawiając je datom rzekomo ludzkim,a przecież tak nie jest,to wszystko są daty biblijne,dlaczego zatem jedne Ci pasują ,drugie nie,zadziwiające jest takie subiektywne wybieranie.
Co do powołania Bożego, to uważam, że istniało ono w okresie wczesnochrześcijańskim, a więc apostolskim, czyli w pierwszej połowie I wieku n.e. później niemal przez 2 tysiące lat nie było powołań, a dokończenie powołania tzw. Resztki następuje we współczesnych nam czasach. Natomiast odnośnie dat, to jako takimi nie operuję, ponieważ nie opieram swoich poglądów o jakiekolwiek wyliczenia, co raczej o konkretne wydarzenia, np. zburzenie świątyni w roku 70 n.e. I załóżmy, że gdyby się okazało, iż zburzenie miało miejsce w latach 68 lub 69, nie miałbym najmniejszych oporów do przyjęcia tej daty.
Kol. 1:17-29
17. On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18. On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
19. Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
20. I żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego.
21. I was, którzy niegdyś byliście mu obcymi i wrogo usposobionymi, a uczynki wasze złe były,
22. Teraz pojednał w jego ziemskim ciele przez śmierć, aby was stawić przed obliczem swoim jako świętych i niepokalanych, i nienagannych,
23. Jeśli tylko wytrwacie w wierze, ugruntowani i stali, i nie zachwiejecie się w nadziei, opartej na ewangelii, którą usłyszeliście, która jest zwiastowana wszelkiemu stworzeniu pod niebem, a której ja, Paweł, zostałem sługą.
24. Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
25. Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
26. Tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
27. Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
28. Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
29. Nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.
(BW)
Tu jest potrzebne rozróżnienie Ciała Chrystusa i przynależność do niego zgodnie z uwagą poczynioną przez Apostoła Pawła w 1 Koryntian 11:29, ponieważ jak wspomniałem we wcześniejszej wypowiedzi, inne ciało Chrystus posiadał ze swego ziemskiego życia i inne po zmartwychwstaniu, dlatego tak potrzebne jest rozróżnianie tych dwóch postaci ciała Chrystusa. W innym rodzaju Ciała funkcjonowali pierwsi chrześcijanie, pochodzący głównie z Żydów, i w innym mają funkcjonować dzisiejsi chrześcijanie pochodzący głównie z pogan, czyli ze wszystkich narodów.
Witowi.
Jest rzeczą oczywistą,że pierwsze Pańskie powołania dotyczyły Żydów jako narodu wybranego,z nich przecież pochodzą wszyscy apostołowie, z nimi jako apostołami zawarł
przymierze przy wieczerzy,w przeddzień ukrzyżowania,a przez nich pośrednio z każdym powoływanym członkiem Kościoła.Od 36 roku ne. gdy łaska przeszła do pogan,ten wybór zaczął również dotyczyć tychże "braci" z Pogan-pierwszym był Korneliusz.I tak się zaczynała budowa Świątyni Ciała,Ciała Chrystusowego.
Aby dobrze rozumiec przyszłośc,niezbędnym jest poznanie typów,obrazów,figur,przepisów
Zakonu,albowiem bez tego nie ma dobrego wyrozumienia przyszłej rzeczywistości,również
i tej o której pisze i Objawienie.Objawienie powinno być badane -wyrozumiewane w oparciu
o dobrą znajomość Starego Testamentu,bo on jest "cieniem rzeczy przyszłych"
My naprawdę nie wiemy, czy nawrócenie Korneliusza nastąpiło w roku 36 n.e. Powołujesz się zapewne na tzw. ostatni tydzień z proroctwa Daniela 9:27. Otóż uważam, że w tej części proroctwa chodzi o pewne okresy niekoniecznie odczytywane literalnie, jako 7 lat. Połowa tygodnia czyli 3,5 czasu [roku] to symboliczna liczba działalności Pierwotnego Kościoła, począwszy od jego powołania w dniu Pięćdziesiątnicy, a zakończona upadkiem świątyni w roku 70 n.e. kiedy to zostały zniesione ofiary krwawe i z pokarmów. Tak, jak działalność Chrystusa za jego życia na ziemi trwała 3,5 roku, tak i ta liczba została odniesiona do działalności jego ziemskiego ciała-Kościoła. Natomiast druga część tygodnia, przeznaczona na spustoszenie, odnosi się do 3,5 czasu [roku] tratowania Jerozolimy i świątyni Bożej przez pogan, i ten okres jest także liczbą symboliczną. Inaczej mówiąc, druga część tygodnia z Księgi Daniela 9:27 dotyczy dyskutowanych w niniejszym wątku czasów pogan.
I co jeszcze istotne. Gdy mowa o cieniu czy obrazie rzeczy [dóbr] przyszłych, to one dotyczą tylko ofiar składanych zgodnie z wymogami Zakonu Starego Przymierza (por. Hebrajczyków 8:5; 10:1).
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:A nie można było zacytować Słowa od razu zamiast pisać że ktoś nagina-
Akurat ten fragment Pisma Świętego jest jednym z bardziej znanych. :-)
Płaskowicki Rys pisze:każdy interpretuję więc pokaż lepszą interpretację(...) To co zacytowałeś jest ok -warte przemyślenia
Dn 5:17,25-28 BT
„(17) Wtedy odezwał się Daniel i rzekł wobec króla: (...) (25) A oto nakreślone pismo: mene, mene, tekel ufarsin.(26) Takie zaś jest znaczenie wyrazów: Mene - Bóg obliczył twoje panowanie i ustalił jego kres.(27) Tekel - zważono cię na wadze i okazałeś się zbyt lekki.(28) Peres - twoje królestwo uległo podziałowi; oddano je Medom i Persom.”


Nic więcej nie trzeba interpretować ani przemyślać - znaczenie słów mene, mene, tekel ufarsin zostało podane przez proroka Daniela.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
nie abym się sprzeczał ale jest gdzieś powiedziane
Bóg raz powiedział ale ja Go dwa razy usłyszałem./Treny/
Jest człowiek cielesny jest i duchowy.
Możliwe jest więc bez naginania -inne objawienie do tego samego miejsca
nie twierdzę że ten rysunek jest nim ale czy wykluczyć że Bóg mógł coś więcej przez ten napis objawić ?
Choć oczywiście to co wyjawił Daniel jest wiążące w stosunku do państwa Nowo Babilońskiego i co więcej wypełniło się. Wszelako istnieje nie tylko cielesny Babilon ale i duchowy -ten z Objawienia -i o nim to proroctwo może też mówić
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2009, 20:05 przez Płaskowicki Rys, łącznie zmieniany 1 raz.

Sivis Amariama
Posty: 753
Rejestracja: 10 cze 2008, 1:51

Post autor: Sivis Amariama »

Płaskowicki Rys, zacznij się posługiwać jakimś programem biblijnym i wyszukuj wersety, na które się powołujesz. Jak chcesz, chętnie napiszę dla Ciebie instrukcję obsługi.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ryszard, słyszałeś o czymś takim jak "gdybologia"?
Właśnie ją stosujesz, ale mi szkoda czasu na rozważanie wniosków tworzonych za jej pomocą.

I jeszcze jedno:
Płaskowicki Rys pisze:nie abym się sprzeczał ale jest gdzieś powiedziane
Bóg raz powiedział ale ja Go dwa razy usłyszałem./Treny/
To się nazywa: Wyrywanie fragmentu z kontekstu i nadawanie mu znaczenia innego, niż nadane przez autora. :-(
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
dlaczego tak piszesz /
Czy nie mam prawa czytać Biblii i otrzymywać od Boga Jego objawienia dla mnie ?
Czy moje zaufanie do tego że Bóg żyje i objawia nam swoją wolę w Słowie musisz nazywać
gdybylogią Wszak pisze o Duchu Sw
z mego wezmie i wam oznajmi
Czy Bóg w usłudze Ducha SW nie może już nic oznajmić ze Słowa ?
wszak powołuje we zborze proroków i ci w Duchu Sw wyjawiają ukryte skarby Jego Słowa.
Nie nazywaj daru prorokowania gdybylogią -bo ja sie o taki zgodnie z poleceniem Pawła modlę.
Nie twierdzę że ten rysunek to na pewno objawienie prorocze dla mnie -ale sprawdzę bo jest czyniony na podstawie Słowa
Wszystkiego doświadczajcie a co dobre tego się trzymajcie
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:dlaczego tak piszesz /
Ponieważ uprawiasz gdybologię. :-)
Płaskowicki Rys pisze:Czy nie mam prawa czytać Biblii i otrzymywać od Boga Jego objawienia dla mnie ?
A czy ja Ci zakasuję czytania Pisma Świętego? Ja podsumowałem Twoją próbę uzasadnienia tamtego wykresu, który, jak by nie patrzył, stoi w sprzeczności z tym, co zapisano w Piśmie Świętym.
Płaskowicki Rys pisze:Wszak pisze o Duchu Sw
z mego wezmie i wam oznajmi
Podaj namiary na fragment Pisma Świętego.
Płaskowicki Rys pisze:Czy Bóg w usłudze Ducha SW nie może już nic oznajmić ze Słowa ?
wszak powołuje we zborze proroków i ci w Duchu Sw wyjawiają ukryte skarby Jego Słowa.
Po porównaniu tego, co głoszą owi "prorocy ze zborów" z tym, co zapisano w Piśmie Świętym, które podobno jest jedyną podstawą ich wiary, to zdecydowanie nie mam podstaw do uznania, że oni głoszą w Duchu Świętym i przedstawiają "ukryte skarby Jego Słowa".
Płaskowicki Rys pisze:Nie nazywaj daru prorokowania gdybylogią -bo ja sie o taki zgodnie z poleceniem Pawła modlę.
To jeszcze nie oznacza, że posiadasz taki dar. Tych bowiem, którzy otrzymali dary od Ducha Świętego, cechuje pokora, a nie rozpowiadanie wszem i wobec, jakie to wielkie dary otrzymali.
Płaskowicki Rys pisze:Nie twierdzę że ten rysunek to na pewno objawienie prorocze dla mnie -ale sprawdzę bo jest czyniony na podstawie Słowa
Zestaw go sobie z zawartym w Piśmie Świętym wyjaśnieniem, co te słowa oznaczają, a będziesz wiedział, czy jest on "objawieniem proroczym". :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
ja napisałem że modlę się o dr prorokownia ,a nie o to że go mam ,
Twój tekst o skromności przyjmuję za "dobrą monetę " i zgadzam się
z tego właśnie powodu nie ma tego daru w kk i Twoja reakcja jest dla mnie zrozumiała ,zwalczasz przejawy tego daru bo wiesz że z powodu wyjątkowego wręcz poziomu poczucia godności własnej funkcjonariuszy Twojej denominacji -tego daru oni nie mają - więc wmawia się że go nie ma wcale
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”