Odrodzenie panstwa Izrael a bliskosc powrotu Chrystusa

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jyakkudesu

Odrodzenie panstwa Izrael a bliskosc powrotu Chrystusa

Post autor: jyakkudesu »

Jezus następnie dodał do proroctw, mówiących o Jego drugim przyjściu przypowieść o drzewie figowym: "Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie iż blisko jest Królestwo Boże (i w związku z tym drugie przyjście Chrystusa). Zaprawdę powiadam wam:" Nie przeminie to pokolenie aż się wszystko stanie" (Łk 21:29-32). Obserwując pąkujące rośliny mamy intuicyjne przeczucie wiosną, że nadchodzi lato albo zmiana pory roku; tak też gdy "drzewo figowe" zaczyna puszczać pączki, powinniśmy mieć podobną świadomość, że nasze pokolenie zobaczy drugie przyjście. Drzewo figowe jest biblijnym symbolem narodu Izraela (Jl 1:7; Mi 7:1; Oz 9:10; Jr 24:2 por Ez 36:8). Ten specjalny znak powrotu Chrystusa odnosi się więc do odrodzenia się ("wypuszczania pączków") Izraela. Dramatyczne wydarzenia, które towarzyszą rozwijaniu się Izraela od czasu ustanowienie go jako narodu od 1948 roku, z pewnością mają znaczenie w tym kontekście.
zrodlo: Osnowy Biblii http://www.biblebasicsonline.com/polish/App/App03.html

Odrodzenie sie panstwa Izrael po wielowiekowej jego nieobecnosci na mapie swiata samo w sobie graniczy z cudem, jednak najprawdopodobniej wskazuje ono na cos wiecej. Mianowicie na bliskosc powrotu Pana w chwale. Czy istnieja inne fragmenty biblii oprocz przypowiesci o drzewie figowym traktujace o odrodzeniu Izraela i ktore zdawalyby wskazywac na to, ze to wlasnie odrodzenie oznacza bliskosc Jego powtornego przyjscia?

Goraco pozdrawiam,

jyakkudesu

Yarpen_Zirgin

Post autor: Yarpen_Zirgin »

jyakkudesu pisze:
Jezus następnie dodał do proroctw, mówiących o Jego drugim przyjściu przypowieść o drzewie figowym: "Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie iż blisko jest Królestwo Boże (i w związku z tym drugie przyjście Chrystusa). Zaprawdę powiadam wam:" Nie przeminie to pokolenie aż się wszystko stanie" (Łk 21:29-32). Obserwując pąkujące rośliny mamy intuicyjne przeczucie wiosną, że nadchodzi lato albo zmiana pory roku; tak też gdy "drzewo figowe" zaczyna puszczać pączki, powinniśmy mieć podobną świadomość, że nasze pokolenie zobaczy drugie przyjście. Drzewo figowe jest biblijnym symbolem narodu Izraela (Jl 1:7; Mi 7:1; Oz 9:10; Jr 24:2 por Ez 36:8). Ten specjalny znak powrotu Chrystusa odnosi się więc do odrodzenia się ("wypuszczania pączków") Izraela. Dramatyczne wydarzenia, które towarzyszą rozwijaniu się Izraela od czasu ustanowienie go jako narodu od 1948 roku, z pewnością mają znaczenie w tym kontekście.
zrodlo: Osnowy Biblii http://www.biblebasicsonline.com/polish/App/App03.html

Odrodzenie sie panstwa Izrael po wielowiekowej jego nieobecnosci na mapie swiata samo w sobie graniczy z cudem, jednak najprawdopodobniej wskazuje ono na cos wiecej. Mianowicie na bliskosc powrotu Pana w chwale. Czy istnieja inne fragmenty biblii oprocz przypowiesci o drzewie figowym traktujace o odrodzeniu Izraela i ktore zdawalyby wskazywac na to, ze to wlasnie odrodzenie oznacza bliskosc Jego powtornego przyjscia?
Ciekawa analiza... totalnie wyrwanego z konktekstu fragmentu Biblii. Nic więc dziwnego, ze i wnioski sa bezsensowne.
Rzeczony fragmencik jest poprzedzony kompletną listą znaków, zaś przykład drzewa figowego jest zobrazowaniem tego, jak trzeba do nich podchodzić. Tak więc, tak jak kiedy rozwijają sie pączki drzew mówimy, iż nadchodzi lato, tak mamy po pojawiających się znakach (opisanych w wersach Łk 21:25-28) rozpoznawać nadchodzacy powrót Chrystusa.
Niestety, widać do wtedy, kiedy sie czyta Łk 21:25-32, a nie samo Łk 21:29-32.

Nota bene, zawartość witryny która podałeś wymagała by dłuższej analizy, bo tak jak ją pobierznie przejzałem, to jej zgodnosć z Biblią i faktami jest często iluzorczyna.

kato

Post autor: kato »

Jakiś czas temu "odrodził się" Timor Wschodni...
Ciekawe czego będzie to zapowiedzią?

haael

Post autor: haael »

Timorczycy wschodni nie byli narodem wybranym ani nie wiążą się z nimi żadne przepowiednie. Ale mnie ciekawi co innego. Jak sami Żydzi zapatrują się na utworzenie swojego państwa? Czy też wiążą z tym jakieś mesjańskie proroctwa?

kato

Post autor: kato »

"Timorczycy wschodni nie byli narodem wybranym ani nie wiążą się z nimi żadne przepowiednie"

Stawiam dolary przeciw orzechom, że mają na ten temat swoje legendy.

haael

Post autor: haael »

Stawiam dolary przeciw orzechom, że mają na ten temat swoje legendy.
Ale ja jestem chrześcijaninem i wierzę w świadectwo Biblii a nie wierzę w legendy Timorczyków wschodnich. Relacje Biblii trzeba brać poważnie.

Pytanie jest raczej takie: czy zgodnie z Biblią, naszymi wierzeniami itp. powstanie Izraela coś oznacza, czy nie? Ja twierdzę, że raczej nie, ale nie wykluczam, że coś może znaczyć. I ciekawi mnie czy Żydzi coś z tym wiążą, bo powinniśmy też zwracać uwagę na ich sposób interpretacji Pisma. W końcu to oni je spisali, więc są najlepsi w jego interpretacji.

kato

Post autor: kato »

"Ale ja jestem chrześcijaninem i wierzę w świadectwo Biblii a nie wierzę w legendy Timorczyków wschodnich."
A ja jestem realistą i wiem, że każdy naród ma swój "mesjanistyczny" wątek.

"I ciekawi mnie czy Żydzi coś z tym wiążą, bo powinniśmy też zwracać uwagę na ich sposób interpretacji Pisma. W końcu to oni je spisali, więc są najlepsi w jego interpretacji."
Musieliby być skończonymi głupcami, gdyby dopuszczali takie spekulacje.

haael

Post autor: haael »

Napiszę jaśniej: nie obchodzą mnie mity Timorczyków, tylko moje własne. Czy z moich własnych mitów wynika coś na temat Izraela i końca świata? W mity podobne do moich wierzy wiele innych osób i do nich kieruję te pytania.

Android

Post autor: Android »

Więc ... sądze ze jak juz chcemy rozmawaic o mitach.. o tej całej mitycznej mitologii stworzonej prawdopodobnie przy ognisku gdzies w mitycznych casach przez mitycznych herosów propagandy, która najprawdopodobniej jest mitem, ówczesnych mitycznych dni..
to uwazam ze trudno wymyslac nowe mity, skoro odrzuca się mit o wypelnieniu prawa przez chrystusa..
skoro mit o przyjsciu mesjasza sie spełnił - i ktos nie chcial w ten mit uwierzyc - to to chyba jego sprawa...
Moznaby uwazac ze jesli Mesjasz nie przyszedł .. to co oni wyjerzdzają z tym mitem o odbudowie jeruzalem ... skoro najpierw mial przyjsc On, potem wstapic na tron - a potem dopiero mial sie israel odbudowac (chrzescijanie iwerza w mit o odbudowie DUCOWEGo izrala.. ale mit zydów o fizycznym tez ma swoje uzasadnienie - głównie w ich nacjonalistycznych poglądach podobnych bardzo do tych z czasów III rzeszy.. ale podobno to jest mit co oni wyprawiają z arabami w tym - okazuje się - kraju odrodzonym za sprawą Boga..

Kesja

Post autor: Kesja »

Tak ten kraj JEST odrodzony za sprawa Boga ich.


Bolejesz nad tym co to Israel robi palestyńczykom ,ale może
za tym kryje sie cos innego ?

Jesli spojrzy sie na to co Duch Przemawiał przez proroków to jest
naprawde groza , tylko głupiec by sie nie bał .
Izaj 14/29-31
wypowiedz o filistynach : nie raduj sie cała ziemio filistyńska ,że
złamany jest kij ,który cie bił .....

lecz twój ród zamorze głodem a twoja resztke zabije .
Wyj ,bramo ! krzycz ,miasto rozpaczaj cała ziemio.....


Jesli lew zaryczy ,którz by sie nie bał !!!
_________________

Android

Post autor: Android »

Czyli teraz juz izraelscy nazisci będą niedosyc ze modowali palestynczyków to jeszcze szukali w ich rodowodach filistynów?
Kesja... proszę... nie podpisuj aktów ludobójstwa pod biblię..
Jak sadzę jesteś Żydówką - nie róbtego co chrześcijanie kiedyś robili..

Czasy MIEJSCA skończyłysię.. teraz sa czasy DUCHA

Kesja

Post autor: Kesja »

AN


chciałam wskazac ,że ludzie sa tak zaslepieni tym Ludem i do
głowy im nie przychodzi ,że jest to dzieło Boga

lecz twój ród zamorze głodem a twoja resztke zabije .
Wyj ,bramo ! krzycz ,miasto rozpaczaj cała ziemio.....
tak otworzyłam i tak akurat wybrałam ,nie myslałam o filistynach

Czy dzis ludzie widza ramie Boga w tym co sie dzieje ?
kataklizmy tragedie choć by Katowice itp.

dzis są zapatrzeni w siebie na siebie ale zobacz

Czemu to burza sie narody ,a ludy myślą o próżnych rzeczach
powstaja królowie ziemscy i książeta zmawiają sie społem

Przeciw JHWH i Pomazancowi Jego

Zerwijmy ich więzy .I zrzucmy z siebie ich pęta !

Ten ,który mieszka w niebie śmieje sie z nich

JHWH im urąga.
wtedy przemówi do nich w gniewie swoim

I gwałtownościa swoja ich przerazi
.


Ja myslę że sami Zydzi sie pogubili , w działaniu ku wolności
oni tez musza zaufac , ale musi sie wypełnic .

Ich zabiegi nic im nie pomoga daremny tród.

Android

Post autor: Android »

Samo panstwo israel moze sie odrodzic - mozna tak tlumaczyc biblie - ale na pewno nie mialo byc takie jak teraz.. a potwierdzanie takich rzeczy jeszcze bardziej wspiera nazistoski ruch w izraelu. Juz wogole są bezkarni - a jak jeszcze sie zachłysną biblią to juz wogole ...

Kesja

Post autor: Kesja »

Android

Czy ty naprawde nie pojmujesz ?

Zydzi wiedza jak straszny ucisk ma na nich przyjść a to co teraz
robia np. budowa Muru ,to sa cielesne srodki ,które maja
im dac poczucie bezpieczeństwa.

Oni maja pośród siebie mędrców i proroków i badaja czasy
sa tu tez tacy Zydzi ,którzy nie uznaja tego Israela

ani sposobu w jaki sie chroni i broni ,oni nie sa bezkarni ,oni sie Boja!
popatrz na Pierwsze przymierze ,czy JHWH nie miał im za złe ich

postępowania ,czy czynił ich bezkarnymi ,nie!

On nawet własnego
Syna nie oszczedził ale wydał go za nas.....
Myslisz ,że to się tyczy tylko Jeszui ? nie !
ale jeśli On nie oszczędził własnego syna to ,co bedzie z nie synem ?


jak się zachłysna biblia ? o dałby Bóg ,aby sie zachłysneli...wtedy
ujrza Kogo przebodli .

Android

Post autor: Android »

ucisk ma przyjsć nie tylko na nich.
Bardziej bym nawet uwazal ze tyczy sie to raczej chrzescijan.

co do pogrubionego przez Ciebie tekstu.. no wlasnie
to jest polityka niebios... tzw. miłość...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”