Globalny konflikt w Biblii

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Globalny konflikt w Biblii

Post autor: MieczDucha »

" Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu ostatecznego " DANIELA 8:17


" i rzekł: Oto ja objawię ci, co się będzie dziać pod koniec czasu gniewu, bo widzenie dotyczy końca czasu " DANIELA 8:19


Jednym z głownych znakow ktore umozliwia rozpoznanie "poczatku bolesci" bedzie wojna , ktora najbardziej szczegółowo zostala opisana w Księdze Daniela , poprawne rozpoznanie "barana i kozła" bedzie rownoznaczne z rozpozaniem drugiego i trzeciego zwierzecia z 7 rozdzialu Ksiegi Daniela a to moze miec wielkie znaczenie aby m.in prawidlowo rozpoznac pozniejsze przymierze z wieloma na jeden tydzien czyli 7 lat - Daniela 9:27


" Baran z dwoma rogami, którego widziałeś, oznacza królów Medii i Persji.A kozioł, to król grecki ..." DANIELA 8:20-21

BARAN - współczesny odpowiednik starożytnej Mego-Persji

KOZIOŁ - wspólczesny odpowiednik starożytnej Grecji



......................................................


" A w widzeniu, gdy patrzyłem, zdawało mi się, że jestem w twierdzy Suzie w krainie Elam ; w widzeniu znalazłem się nad rzeką Ulaj " DANIELA 8:2 - SUZA , kraina ELAM i rzeka ULAJ(prawdopodobnie wspolczesna Karkheh lub Karun) - wszyskie one leza w dzisiejszym Iranie , wiec jednym z elementów składowych wspolczesnego odpowiednika starożytnej Medo-Persji moze byc Iran ktory jeszcze niedawno nosil nazwe Persja.


Odnośnie KOZŁA to moim Zdaniem najlepszy kandydat i wg mnie jedyny na dzis dzien to UNIA EUROPEJSKA ktora po wejsciu w zycie Traktatu Lizbońskiego nabrala charakteru panstwa federalnego a wspolczesne panstwo Grecja jest jak wiemy jego czescia.


.......................



BARAN z terenów dzisiejszego Iranu wyruszy na zachód , pólnoc i poludnie.Słowa : "żadne zwierzę nie mogło mu się oprzeć i nikt nie mógł wyratować z jego mocy; robił co chciał, i był coraz silniejszy" jasno moim zdaniem pokazuja ze na poczatku kampania wojenna BARANA bedzie nie do zatrzymania i podbije on okoliczne kraje i bedzie wzrastala jego potega militarna - dopiero KOZIOŁ ktory nadejdzie z zachodu zatrzyma ten zwycieski pochód.

KOZIOŁ nadchodzacy po powierzchni calej ziemi nie dotykajac jej - Daniela 8:5 , ukazuje moimm zdanie siły morskie i moze lotnictwo - to samo moim zdaniem wydarzenie tylko w innej perspektywie ukazane jest w DANIELA 11:29-30 , gdzie kittejskie OKRĘTY zwyciezaja - wojna ta odbedzie sie przed ustanowiniem ohydy spustoszenia wiec czasowo rownie pasuje do wojny miedzy baranem a kozłem.

KITTIM oznacza z tego co wiem panstwa na zachód od Judei lub ogolnie kierunek zachodni - koziol rowniez nadchodzi z zachodu.




Jesli UE obecnie juz jest "KOZŁEM" to wiele moze wskazywac na to ze tzw prezydent UE, HERMAN VAN ROMPUY jest rogiem KOZŁA czyli PIERWSZYM KRÓLEM - Daniela 8:8 , "a wielki róg, który jest między jego oczami, to król pierwszy" DANIELA 8:21.
VAN ROMPUY wybrany zostal do 31.05.2012 roku wiec jesli on jest "pierwszym królem" to wojna powinna wybuchnac najpozniej do zakonczenia jego kadencji no chyba ze to nie on jest pierwszym królem - podaje to bardziej jako pewna ciekawa mozliwosc niż interpretacje.


Jesli UE to "kozioł" to po zwycieskiej wojnie rozrosnie sie i otrzyma władze ale pozniej sie rozpadnie - " i dano mu władzę " DANIELA 7:6 , " A kozioł wyrósł bardzo; a gdy najbardziej spotężniał, złamał się wielki róg i na jego miejscu wyrosły cztery inne rogi na cztery strony nieba " DANIELA 8:8 - po rozpadzie KOZŁA na cztery z jednego z tych własnie czterech wywodzic sie bedzie zwierze-król zuchwały - DANIELA 8:9-12 , DANIELA 8:23-25




...............................................................................................


" Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec " MATEUSZA 24:6

" Gdy zaś usłyszycie o wojnach i rozruchach, nie lękajcie się; to bowiem musi stać się najpierw, lecz nie zaraz potem będzie koniec " ŁUKASZA 21:9


Mateusza pisze o wojnach i wiesciach wojennych a Łukasz uzupełnia to rowniez o rozruchy.Wieksza czesc historii ludzkosci to wojny i rozruchy wiec na pozor nic nowego tu nie ma ale wlasnie to tylko pozory.

Głowny nacisk moim zdaniem w tych wersetach polozony jest na SŁYSZENIU o wojnach , wiesciach wojennych lub rozruchach czyli jest to proroctwo o niesamowitym przeplywie informacji na calym swiecie.Pan Jezus powiedzial ze ewangelia bedzie rozpowszechniona po calym swiecie , proroctwa te czytaja ludzie ze wszystkich zakatkow swiata wiec "SŁYSZENIE" odnosi sie do nas chrzescijan gdziekolwiek jestesmy i gdziekolwiek czytamy te zdania z ewangelii.Przez media szczegolnie Tv , internet i radio wiesci niosa sie po calym swiecie w ekespresowym tempie wiec proroctwo to wypelnia sie jak nigdy , 100 , 200 czy 1000 lat temu wiesci nie niosly sie tak jak obecnie , nie kazdy wtedy mogl uslyszec o wojnach lub o wiesciach wojennych.
SŁYSZENIE o wojnach i wiesciach wojenncy jak mowi Słowo nie mialo byc koncem , ŁUKASZ przekazal ze nie zaraz bedzie koniec poniewaz po tym nastanie szeroko rozumiany SWIATOWY KONFLIKT :


"Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. Ale to wszystko dopiero początek boleści. Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego." MATEUSZA 24:7-9


"Naród przeciwko narodowi" - wg mnie to wojny domowe

"królestwo przeciwko królestwu" - klasyczny konflikt pomiedzy panstwami lub zwiazkami panstw


Ta globalna zawierucha doprowadzi do miejscowego wystepowania chorób , głodu , wystapia rowniez miejscowo wielkie trzesienia ziemi - czyzby BROŃ GEOFIZYCZNA ? , wszystko to bedzie "POCZATKIEM BOLESCI" ktore moim zdaniem zakoncza sie zawarciem przymierza z wieloma na jeden tydzien czyli 7 lat - DANIELA 9:27



O tym konflikcie wg mnie rowniez mowi OBJAWIENIE JANA 6:3-4 " A gdy zdjął drugą pieczęć, usłyszałem, jak druga postać mówiła: Chodź! I wyszedł drugi koń, barwy ognistej, a temu, który siedział na nim, dano moc zakłócić pokój na ziemi, tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz " - WIELKI MIECZ oczywiscie nie symbolizuje nic dobrego.




..............................................................................



Moim zdaniem wojna ukazana Ksiedze Daniela jak równiez w Ewangeliach i Objawieniu Jana nie bedzie wojna totalną z uzyciem masowo broni nuklearnej , prawdopodobnie wojna ta doprowadzi bezposrednio i posrednio do wielkiej ilosci ofiar ale nie sadze mimo wszystko zeby to byla wojna totalna , przynajmniej nie caly swiat tak ja odczuje - w OBJAWIENIE 6:8 spersonifikowana smierc i hades-grób otrzymuja wladze nad czwarta czescia ziemi.


Po wojnie ludzie znowu beztrosko beda zyc , komsumcjonizm i materializm nadal beda panowac , ludzie beda podniecac sie "pokojem i bezpieczenstwem" i wiekszosc nie bedzie chciala sluchac ze pochwycenie i wielki ucisk jest blisko.

" A o czasach i porach, bracia, nie ma potrzeby do was pisać. Sami bowiem dokładnie wiecie, iż dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy.Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną. Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby was dzień ten jak złodziej zaskoczył." 1 TESALONICZAN 5:1-4


" A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego. Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich.Podobnie też było za dni Lota: Jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali; a w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich.Tak też będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.Jeśli kto w owym dniu będzie na dachu, a rzeczy jego w mieszkaniu, niechaj nie schodzi na dół, aby je zabrać; a kto będzie na polu, podobnie, niechaj nie wraca. Wspomnijcie żonę Lota.Ten, który zabiegać będzie o życie swoje, by je zachować, utraci je, a kto je utraci, odzyska je.Powiadam wam: Tej nocy dwaj będą na jednym łożu, jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony.Dwie mleć będą na jednym miejscu, jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. Dwóch będzie na roli; jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony " ŁUKASZA 17:26-36


..................................................................



Jak juz wyzej pisalem moim zdaniem poczatkowe bolesci w tym pewnie dla wielu chrzescijan zakoncza sie po wejsciu w zycie przymierza na 7 lat - DANIELA 9:27 - oczywiscie szatan jak zwykle slowa nie dotrzyma ;).

Pierwsza polowa tych 7 lat bedzie dla bezboznych i dla jakiejs liczby chrzescijan czasem wzglednego spokoju ale najgorsze jest to ze wielu chrzescijan da sie zlapac na fałszywa propagande "POKOJU I BEZPIECZEŃSTWA" przed ktora ostrzegal Paweł , wielu jesli nie wiekszosc chrzescijan nie bedzie sluchac ostrzezen przed "wielkim uciskiem" lub przed nadchodzacym "ZNAMIENIEM ZWIERZECIA" , wszystko wyglada na to ze sytuacja ekonomiczna i spoleczna bedzie mniej wiecej taka jak dzis lub moze nawet lepsza.

Król zuchwały-człowiek niegodziwosci po dojsciu do pelni mocy ktora otrzyma od szatana(13 rodzial Objawienia Jana) obudzi brutalnie z fałszywego snu tych chrzescijan ktorzy nie sluchali ostrzezen - z wielkiego ucisku jednak wyjdzie wielka liczba osob ktore sie nawroca do PANA BOGA i PANA JEZUSA - Objawienie Jana 7:9 , 7:14


Wielu z tych ktorzy dzis gardza lub nasmiewaja sie ze Słowa Bożego , z proroctw , wiary lub ci ktorzy sluchaja falszywych religii - oni dopiero podczas wielkiego ucisku poznaja prawde i sie nawroca - cena w wiekszosci wypadkow bedzie smierc ale nagroda ich nie ominie - OBJAWIENIE JANA 15:3 , 20:4




Jesli UNIA EUROPEJSKA w tym Polska zostana wciagnete w wojne to my chrześcijanie nie powinnismy w tym szatanskim przedstawieniu brac zadnego udziału , nawet jak propaganda bedzie grzmiec ze trzeba walczyc za wolnosc , za UE , Polske czy cokolwiek innego nie dajmy sie na to nabrac - nasza ojczyzna nie jest z tego swiata a my nie mamy prawa wyciagac reki na innych ludzi nawet jak nas nienawidza - bo kto mieczem wojuje od miecza zginie.





..............................................................................................



Co do wojny miedzy BARANEM a KOZŁEM to obserwujmy uwaznie bliski wschód a szczegolnie IRAN bo takie szczególy geograficzne jakie zawarte sa w Księdze Daniela a ktore wskazuja na terytorium dzisjejszego Iranu nie sa przypadkiem ale moim zdanie bardzo wazna wskazówka.


Tak samo nie jest przypadkowy program nuklearny Iranu i rosnace wokol niego zamieszanie - coraz czesciej slyszy sie nawolywania do zbombardowania tego kraju a Iran ze swojej strony tez nakreca spirale napiecia i nienawisci.Przywodcy panstw to swietni aktorzy grajacy w tym samym filmie i pilnie sluchaja swojego rezysera - szatana - miedzy moznymi moim zdaniem mimo tego co sie potocznie sadzi nie ma wrogów , najlepiej to widac na spotkaniach G20 itp jak wszyscy z usmiechami na twarzy robia sobie zdjecia i przybijaja piatki.


Media ze swojej strony odpowiednia manipulaja ludzmi aby wrecz cieszyli sie jak Iran zostanie zaatakowany , strasza nas ze Iran nas zaatakuje bronia nauklearna tak jak wczesniej straszyli bronia chemiczna ktora niby mial Saddam.Budowanie fundamentu pod wojne trwa od dlugiego czasu a ile dokladnie czasu zostalo swiatu to wie Tylko Pan Bóg a nie jak ostatnio baba vanga i inne tego samozwanczy wieszczkowie , tylko proroctwa biblijne sa prawdziwe i bezbłedne a dat nie znamy i nie bedziemy znac co najwyzej znamy okresy czasu.


Znowu historia sie powtórzy zaprzedani przywodcy panstwa napuszcza swoje narody na siebie a szatan z reszta swojej bandy bedzie sie smial ze nieswiadomi niczego ludzie wypelniaja jego plan - plan zbudowania globalnej władzy ktora zwiedzie ludzi aby czcili szatana i ktora doprowadzi na krotki czas do najciezszych czasów w historii ludzkosci ale dzieki Panu Bogu , Pan Jezus powroci i zakonczy ten okres.

- "I tak rzekł: Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją " DANIELA 7:23

" dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami " OBJAWIENIE JANA 13:7


...........................................................


My w zadnym wypadku nie bierzmy udzialu w zadnych wojnach , rozruchasz bo to nie nasz swiat i nie nasze brudy :

" Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych " OBJAWIENIE JANA 13:10



"Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego: Zerwijmy ich więzy I zrzućmy z siebie ich pęta !Ten, który mieszka w niebie, śmieje się z nich, Pan im urąga.Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim I gwałtownością swoją przerazi ich: Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej. Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem.roś mnie, a dam ci narody w dziedzictwo I krańce świata w posiadanie.Rozgromisz je berłem żelaznym, Roztłuczesz jak naczynie gliniane. Bądźcie więc teraz rozsądni, królowie, Przyjmijcie przestrogę, sędziowie ziemi! " PSALM 2:2-10



"Bezbożni dobyli miecza i napinają łuk swój, Aby powalić ubogich i biednych, Aby wymordować tych, którzy idą drogą prawą, Lecz miecz ich wbije się w ich własne serca, A łuki ich będą połamane " PSALM 37:14-15

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”