Nadzieje dla Żydów?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Nadzieje dla Żydów?

Post autor: Jachu »

Czy nie mówią proroctwa o przywróceniu Żydów do łaski?

U Jeremiasza 30 rozdział:
Jr 30:7-11
7. Ach, jak wielki to dzień, nie ma on równego sobie! Będzie on czasem ucisku Jakuba, a jednak on zostanie zeń wybawiony!
8. W dniu tym - wyrocznia Pana Zastępów - skruszę jarzmo znad ich szyi, zerwę ich więzy, tak że nie będą więcej służyć obcym.
9. Będą zaś służyć Panu, swemu Bogu, i Dawidowi, swojemu królowi, którego im wzbudzę.
10. Ty się jednak nie bój, sługo mój Jakubie - wyrocznia Pana - i nie lękaj się, Izraelu, bo Ja cię wybawię z dalekiej ziemi, twoje potomstwo z kraju jego wygnania. Powróci Jakub i będzie zażywał nie zmąconego niczym pokoju, a nikt go nie będzie trwożył.
11. Ja bowiem jestem z tobą - wyrocznia Pana - by cię wybawić. Zgotuję zagładę wszystkim narodom, między którymi cię rozproszyłem, ciebie zaś nie wyniszczę. Ukarzę cię jednak sprawiedliwie i nie ujdziesz zupełnie bezkarnie.

(BT)
U Ezechiela 37 rozdział:
Ez 37:10-14
10. Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie.
11. I rzekł do mnie: Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas.
12. Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela,
13. i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój.
14. Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - wyrocznia Pana Boga.

(BT)
U Amosa 9
Am 9:8-15
8. Oto oczy moje, Pana Boga, zwrócone są na królestwo grzeszne i zgładzę je z powierzchni ziemi. Nie zgładzę jednak zupełnie domu Jakuba - wyrocznia Pana.
9. Gdyż oto Ja rozkażę i przesieję pomiędzy wszystkimi narodami dom Izraela, jak się przetakiem przesiewa, a żadne ziarnko nie upada na ziemię.
10. Od miecza zginą wszyscy grzesznicy z mego ludu, ci, którzy mówią: Nie zbliży się ani nie dotknie nas niedola.
11. W tym dniu podniosę szałas Dawidowy, który upada, zamuruję jego szczeliny, ruiny jego podźwignę i jak za dawnych dni go zbuduję,
12. by posiedli resztę Edomu i wszystkie narody, nad którymi wzywano mojego imienia - wyrocznia Pana, który to uczyni.

13. Oto nadejdą dni - wyrocznia Pana - gdy będzie postępował żniwiarz [zaraz] za oraczem, a depczący winogrona za siejącym ziarno; z gór moszcz spływać będzie kroplami, a wszystkie pagórki będą nim opływać.
[14. Uwolnię z niewoli lud mój izraelski - odbudują miasta zburzone i będą w nich mieszkać; zasadzą winnice i pić będą wino; założą ogrody i będą jeść z nich owoce.
15. Zasadzę ich na ich ziemi, a nigdy nie będą wyrwani z ziemi, którą im dałem - mówi [/Pan Bóg twój.

(BT)
I znowu Jeremiasz w 31
Jr 31:8-12
8. Oto sprowadzę ich z ziemi północnej i zgromadzę ich z krańców ziemi. Są wśród nich niewidomi i dotknięci kalectwem, kobieta brzemienna wraz z położnicą: powracają wielką gromadą.
9. Oto wyszli z płaczem, lecz wśród pociech ich przyprowadzę. Przywiodę ich do strumienia wody równą drogą - nie potkną się na niej. Jestem bowiem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim synem pierworodnym.
10. Słuchajcie, narody, słowa Pańskiego, głoście na dalekich wyspach, mówiąc: Ten, co rozproszył Izraela, zgromadzi go i będzie czuwał nad nim jak pasterz nad swą trzodą.
11. Pan bowiem uwolni Jakuba, wybawi go z ręki silniejszego od niego.

12. Przyjdą i będą wykrzykiwać radośnie na wyżynie Syjonu i rozradują się błogosławieństwem Pana: zbożem, winem, oliwą, owcami i wołami. Życie ich będzie podobne do zroszonego ogrodu i nigdy już sił im nie zbraknie.
(BT)
U Zachariasza 12
Za 12:6-10
6. W owym dniu sprawię, że przywódcy judzcy będą jak kocioł na ogniu i jak żagiew płonąca wśród snopów; i wyniszczą wszystkie sąsiednie ludy na prawo i lewo. Jednak Jeruzalem pozostanie nadal na swoim miejscu.
7. Najpierw wesprze Pan rody judzkie, aby sława domu Dawida i sława mieszkańców Jeruzalem nie przewyższała Judy.
8. W owym dniu Pan będzie obroną mieszkańców Jeruzalem, a każdy z nich, kto jest słaby, będzie jak Dawid, a dom Dawida jak bóstwo, jak anioł Pański na ich czele.
9. W owym dniu sprawię, że wszystkie ludy, które targnęły się na Jeruzalem, będą zniszczone.

10. Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym.
(BT)
A Dziejach Ap. 3
Dz 3:14-15
14. Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy.
15. Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.

(BT)
Dz 3:17-18
17. Lecz teraz wiem, bracia, że działaliście w nieświadomości, tak samo jak zwierzchnicy wasi.
18. A Bóg w ten sposób spełnił to, co zapowiedział przez usta wszystkich proroków, że Jego Mesjasz będzie cierpiał.

19. Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone,
(BT)

Prorok Izajasz 2
Iz 2:2-4
2. Stanie się na końcu czasów, że góra świątyni Pańskiej stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki. Wszystkie narody do niej popłyną,
3. mnogie ludy pójdą i rzekną: Chodźcie, wstąpmy na Górę Pańską do świątyni Boga Jakubowego! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo Pańskie - z Jeruzalem.

4. On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny.
(BT)
Izajasz 60
Iz 60:3
3. I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu.
(BT)
Iz 60:5
5. Wtedy zobaczysz i promienieć będziesz, a serce twe zadrży i rozszerzy się, bo do ciebie napłyną bogactwa zamorskie, zasoby narodów przyjdą ku tobie.
(BT)
Iz 60:10
10. Cudzoziemcy odbudują twe mury, a ich królowie będą ci służyli. Bo uderzyłem cię w moim gniewie, lecz w mojej łasce okazałem ci litość.
(BT)
Iz 60:12

12. [Bo naród i królestwo, które by ci nie służyły, wyginą, i poganie zostaną całkiem wygładzeni].
(BT)
Jeremiasz 3
Jr 3:14-18
14. Wróćcie, synowie wiarołomni - wyrocznia Pana - bo jestem Panem waszym i przyjmę was, po jednym z każdego miasta, po dwóch z każdego rodu, by zaprowadzić na Syjon.
15. I dam wam pasterzy według mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie.

16. A gdy się rozmnożycie i wydacie liczne potomstwo na ziemi w tamtych dniach - wyrocznia Pana - nikt nie będzie już mówił: Arka Przymierza Pańskiego! Nikt już nie będzie o niej myślał ani jej wspominał, odczuwał jej braku, ani też nie uczyni nowej.
17. W tamtych czasach Jerozolima będzie się nazywała Tronem Pana. Zgromadzą się w niej wszystkie narody w imię Pana i nie będą już postępowały według zatwardziałości swych przewrotnych serc.
18. W owych dniach pójdzie dom Judy do domu Izraela i przyjdą zgodnie z kraju północnego do ziemi, którą dałem na dziedzictwo waszym przodkom.

(BT)
Łukasza 13
Łk 13:28
28. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych.
(BT)
Psalm 45
Ps 45:17
17. Niech twoi synowie zajmą miejsce twych ojców; ustanów ich książętami po całej ziemi!
(BT)
Łk 21:24
24. jedni polegną od miecza, a drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody. A Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż czasy pogan przeminą.
(BT)
Dn 2:44
44. W czasach tych królów Bóg Nieba wzbudzi królestwo, które nigdy nie ulegnie zniszczeniu. Jego władza nie przejdzie na żaden inny naród. Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze,
(BT)

Jr 24:5-7
5. To mówi Pan, Bóg Izraela: Jak na te wyborne figi, tak patrzę życzliwie na mieszkańców Judy uprowadzonych w niewolę, których wysłałem z tego miejsca do ziemi Chaldejczyków - dla ich dobra.
6. Skieruję wzrok na nich dla ich dobra, sprowadzę ich do tego kraju, odbuduję ich, by więcej nie rujnować.
7. Dam im serce zdolne do poznania Mnie, że Ja jestem Pan. Oni będą moim narodem, Ja zaś będę ich Bogiem, ponieważ z całego serca powrócą do Mnie.

(BT)
Jr 30:18-22
18. To mówi Pan: Oto przywrócę do poprzedniego stanu namioty Jakuba i okażę miłosierdzie nad jego siedzibami. Miasto zostanie wzniesione na swych ruinach, a pałace staną na swoim miejscu.
19. Rozlegną się stamtąd hymny pochwalne i głosy pełne radości. Pomnożę ich, i nie zmaleje ich liczba, przysporzę im chwały, by nimi nikt nie pogardzał.
20. Jego synowie będą tak jak dawniej i jego zgromadzenie powstanie wobec Mnie; ukarzę natomiast wszystkich jego ciemięzców.

21. A jego władca będzie spośród niego, panujący jego będzie od niego pochodził. Zapewnię mu dostęp do Siebie, tak że się zbliży do Mnie. Bo kto inaczej miałby odwagę zbliżyć się do Mnie? - wyrocznia Pana.
22. Wy będziecie moim narodem, a Ja będę waszym Bogiem.

(BT)


Za 12:1-5
1. Wyrok. Słowo Pana o Izraelu. Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i ducha tchnął we wnętrze człowieka.
2. Oto uczynię Jeruzalem upajającą czarą dla wszystkich postronnych narodów. Na Judę również ześlę doświadczenie w czasie oblężenia Jeruzalem.
3. W owym dniu uczynię Jeruzalem ciężkim głazem dla wszystkich ludów. Każdy, kto go spróbuje podnieść, dotkliwie się pokaleczy. Wszystkie narody się zgromadzą przeciw niemu.
4. W owym dniu - wyrocznia Pana - porażę każdego konia trwogą, a jeźdźca obłędem. Lecz na naród judzki spojrzę łaskawie, wszystkie zaś <konie> pogan porażę ślepotą.

5. Wówczas przywódcy judzcy pomyślą sobie: Potężną pomoc otrzymują mieszkańcy Jeruzalem od swego Boga, Pana Zastępów.
(BT)

Zach. 2:5-13
5. A ja będę, mówi Pan, murem jego ognistym w około, i będę sławą w pośrodku jego.
6. Nuże, nuże! Ucieczcie już z ziemi północnej, mówi Pan, ponieważ na cztery strony świata, mówi Pan, rozproszyłem was.
7. Nuże Syonie! który mieszkasz u córki Babilońskiej, wyswobódź się.
8. Bo tak mówi Pan zastępów: Posłał mię po sławę przeciwko tym narodom, którzy was złupili; bo kto się was dotyka, dotyka się źrenicy oka mego.
9. Albowiem oto Ja podniosę rękę moję przeciwko nim, i będą łupem sługom swoim, a dowiecie się, iż mię Pan zastępów posłał.
10. Zaśpiewaj a rozraduj się, córko Syońska! bo oto Ja przyjdę, a mieszkać będę w pośrodku ciebie, mówi Pan.
11. I przyłączy się w on dzień wiele narodów do Pana, i będą ludem moim, i będę mieszkał w pośród ciebie, a dowiesz się, iż Pan zastępów posłał mię do ciebie.
12. Tedy Pan Judę weźmie w osiadłość za dział swój w ziemi świętej, i obierze zaś Jeruzalem.
13. Niech umilknie wszelkie ciało przed obliczem Pańskiem; albowiem się ocuci z mieszkania świętobliwości swojej.

(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Masz na myśli cielesny Izrael z narodem?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Witam w nowym dniu.

Nigdzie w Biblii-St Testamencie,nie ma obietnic duchowych dla cielesnego Izraela, są obietnice wiecznego życia na poziomie ziemskiej natury. Nawet Zakon dawał obietnice,że kto go wypełni,przezeń żyć wiecznie będzie,ale na ziemi. Tym nasieniem jest Chrystus z Kościołem,a i Wielka Rzesza-Wielkie Grono.
Obietnice wprawdzie były w zawoalowany sposób dane np Abrahamowi,że jego nasienie rozmnoży się jako gwiazdy na niebie i o różnej jasności-blasku,jako pewnej hierarchii,
co dopiero objaśnione zostało w Nowym testamencie.
Pierwszymi powołanymi do wyższej,bo duchowej natury,byli Apostołowie i inni w tamtym czasie,a dopiero od Korneliusza w 36 roku,łaska i sposobność rozszerzona została na Pogan.
To Chrystus" żywot i nieśmiertelność na jaśnię wywiódł"
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Jachu,

Masz racje te wszystkie obietnice odnoszą się do cielesnego Izraela .Również apostoł Paweł pisze :

Rzy 11: (1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:

Rzy 11 :25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.

Czy serca Izraela duchowego są zatwardzone ? czy Izrael duchowy jest bezbożnym ?

wers 28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.

Słowa te żadną miarą nie mogą się odnosić do duchowego Izraela ale do cielesnego - to cieleśni potomkowie Jakuba kiedy nie przyjęli Mesjasza stali się co do ewangelii nieprzyjaciółmi Boga lecz co do wyboru i obietnic są umiłowani ze względu na praojców ..
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Kto jest prawdziwym Izraelem!

Post autor: bhakta Jezusa »

Ostatnimi czasy wytworzyła się jakaś swoista żydomania i izraelomania. Jakieś ekscentryczne trendy na Izraela jako naród wybrany. Najpierw ta dziwna niebiblijna mania dotyczyła wyłącznie protestantyzm amerykański. Teraz temu dziwactwu ulega również i Kościół Katolicki. Czy to jest zjawisko biblijne, to znaczy czy jest zgodne z Pismem Świętym? Nie!

Obecnie żyjemy pod Nowym Przymierzem Prawa. Stare nie obowiązuje. Sprawę tę dokładnie wyłuszcza List do Hebrajczyków.
Nie teraz dwóch prawdziwych Izraelów. Nie ma dwóch ludów wybranych. Jest wyłacznie jeden.
A jest nim Izrael według Ducha a nie według ciała. Izrael ten jest w Jezusie, bez względu na to czy ktoś jest rodowitym Żydem czy też nie-Żydem. Pochodzenie etniczne małe ma teraz znaczenie. Prawdziwym Żydem jest się w Jezusie a nie z cielesnego pochodzenia. Tym Nowym Izraelem jest zgromadzenie Jezusa (zbór) składający się ze wszystkich narodów, a w tym z Żydów rodowitych. Żaden rodowity Żyd nie będzie zbawiony dopóki się nie nawróci. Nie ma się co łudzić. Po skompletowaniu wybranych z narodów, nawróci się część rodowitych Żydów. List do Rzymian nie mówi, że będą to wszyscy bez wyjątku Żydzi ale część ich, stanowiąca ich pełnię wybrania. Ma to być pełna liczba wybranych a nie pełna liczba wszystkich bez wyjatku Żydów. Taka nauka jest zdrowego ducha, zrównoważona i zgodna z pełnią kontekstu biblijnego. Jakiekolwiek promowanie obecnie rodowitego Izraela i Żydówm nie jest zgodne z nauczaniem apostołów na ten temat. Chrześcijanie nie mają głosić ani Izraela cielesnego ani też nawet duchowego ale Jezusa Pomazańca. Mamy wierzyć nie w Żydów a w Jezusa. A prawdziwymi Żydami są wszyscy wierzący w Jezusa... !
Każda ewangelia, która zakrywa kimkolwiek osobe Jezusa jest inna ewangelią... !
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

letter

Post autor: letter »

A jeśli mowa o Izraelu to przez cielesny Izrael rozumiemy potomków Izraela/Judy których jest tylko mała garstka wśród mieszkańców państwa o nazwie Izrael tudzież mieszkają poza tym państwem jako jednostki/grupy jednostkowe.

Lucyfer

Re: Kto jest prawdziwym Izraelem!

Post autor: Lucyfer »

Kohelet pisze: Nie teraz dwóch prawdziwych Izraelów. Nie ma dwóch ludów wybranych. Jest wyłacznie jeden.
A jest nim Izrael według Ducha a nie według ciała. Izrael ten jest w Jezusie, bez względu na to czy ktoś jest rodowitym Żydem czy też nie-Żydem. Pochodzenie etniczne małe ma teraz znaczenie. Prawdziwym Żydem jest się w Jezusie a nie z cielesnego pochodzenia. Tym Nowym Izraelem jest zgromadzenie Jezusa (zbór) składający się ze wszystkich narodów, a w tym z Żydów rodowitych. Żaden rodowity Żyd nie będzie zbawiony dopóki się nie nawróci. Nie ma się co łudzić.
Z tym się zgadzam bo to prawda i tak powinni wszyscy rozumieć nową rzeczywistość a nie wracać do Egiptu by szukać w piramidach Boga i wywyższać jedną rasę niewierzącego cielesnego Izraela.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto jest prawdziwym Izraelem!

Post autor: Jachu »

Kohelet pisze:Ostatnimi czasy wytworzyła się jakaś swoista żydomania i izraelomania. Jakieś ekscentryczne trendy na Izraela jako naród wybrany. Najpierw ta dziwna niebiblijna mania dotyczyła wyłącznie protestantyzm amerykański. Teraz temu dziwactwu ulega również i Kościół Katolicki. Czy to jest zjawisko biblijne, to znaczy czy jest zgodne z Pismem Świętym? Nie!

Obecnie żyjemy pod Nowym Przymierzem Prawa. Stare nie obowiązuje. Sprawę tę dokładnie wyłuszcza List do Hebrajczyków.
Nie teraz dwóch prawdziwych Izraelów. Nie ma dwóch ludów wybranych. Jest wyłacznie jeden.
A jest nim Izrael według Ducha a nie według ciała. Izrael ten jest w Jezusie, bez względu na to czy ktoś jest rodowitym Żydem czy też nie-Żydem. Pochodzenie etniczne małe ma teraz znaczenie. Prawdziwym Żydem jest się w Jezusie a nie z cielesnego pochodzenia. Tym Nowym Izraelem jest zgromadzenie Jezusa (zbór) składający się ze wszystkich narodów, a w tym z Żydów rodowitych. Żaden rodowity Żyd nie będzie zbawiony dopóki się nie nawróci. Nie ma się co łudzić. Po skompletowaniu wybranych z narodów, nawróci się część rodowitych Żydów. List do Rzymian nie mówi, że będą to wszyscy bez wyjątku Żydzi ale część ich, stanowiąca ich pełnię wybrania. Ma to być pełna liczba wybranych a nie pełna liczba wszystkich bez wyjatku Żydów. Taka nauka jest zdrowego ducha, zrównoważona i zgodna z pełnią kontekstu biblijnego. Jakiekolwiek promowanie obecnie rodowitego Izraela i Żydówm nie jest zgodne z nauczaniem apostołów na ten temat. Chrześcijanie nie mają głosić ani Izraela cielesnego ani też nawet duchowego ale Jezusa Pomazańca. Mamy wierzyć nie w Żydów a w Jezusa. A prawdziwymi Żydami są wszyscy wierzący w Jezusa... !
Każda ewangelia, która zakrywa kimkolwiek osobe Jezusa jest inna ewangelią... !
To zwykła dogmatyka,nie poparta wersetami z Biblii
A Biblia wyrażnie pisze i naucza o przywróceniu Żydów do łaski,no ale nie wszystkim dane jest rozumne czytanie i Biblii,a do tego dochodzą również ksenofobia i antysemityzm.
Kto na takiej kanwie zabiera glos,z takim nie pisuję. Nie interesują mnie dogmaty i rewelacje nie poparte Biblią.

BTW
Nie ma Nowego Przymierza,bez Pośrednika tegoż Przymierza.
Pośrednikiem jest Jezus,a już pośredniczy dla kogoś z ziemian? :lol:
Kto z was widzi Pośrednika i gdzie ?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

letter

Post autor: letter »

To z czym się nie zgadzasz (lub raczej odrzucasz świadomie i celowo propagujesz) jest w 100% zgodne z tym co jest zapisane w Biblii.

Aby nikt nie miał wątpliwości:

Izaj. 4:2
2. W on dzień latorośl Pańska zacna i sławna będzie, a owoc ziemi bujny i pozorny tym, którzy zachowani będą z Izraela.
(BG)

OSTATKI z Izraela (mowa o potomkach a nie o obywatelach państwa Izrael), nie wszyscy z Izraela (mowa o potomkach a nie o obywatelach państwa Izrael).

Rzym. 9:27
27. A Izajasz woła nad Izraelem, mówiąc: Choćby liczba synów Izraelskich była jako piasek morski, ostatki zachowane będą.
(BG)
Rzym. 9:33
33. Jako napisano: Oto kładę w Syonie kamień obrażenia i opokę otrącenia, a wszelki, który w niego wierzy, nie będzie pohańbiony.
(BG)
Rzym. 11:5
5. Tak tedy i teraźniejszego czasu ostatki podług wybrania z łaski zostały.
(BG)

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Nowy Izrael!

Post autor: bhakta Jezusa »

Jeżeli ktoś będzie używał wobec moich argumentacji promującej równość rodowitych Żydów i nie-Żydów w Jezusie, inwektywów i pomówień mówiących, że jest to z mojej strony ksenofobia i antysemityzm, to ja nie będę z takimi osobami rozmawiać a nie one ze mną.
Na razie jedynie ogólnie podałem, co na ten temat mówią apostołowie, bez podawania szczegółowo wersetów biblijnych. Te zawsze mogę podać w dalej toczącej się dyskusji, jeżeli takowa na ten temat zaistnieje. Co do argumentacji, że w Jezusie Żydzi i nie-Żydzi są sobie równi, to jest ona tak obfita, że musiałbym przytoczyć na ten temat połowę Listu do Rzymian i niemal cały List do Galacjan. Oczywiście, że takie wersety, jeżeli bedzie taka potrzeba, podam, ale jest ich tak dużo, że trzeba się dobrze zastanowić, który z nich nalezy przedstawić.
Powiem na razie jedynie w skrócie o czym pisał apostoł Paweł w obydwóch listach. Otóż apostół przedstawia swoje wywody na ten tamt od Abrahama. I mówi, że potomstwem jego nie jest to potomstwo według ciała ale według Ducha w Chrystusie. Poza tym mówi wyraźnie kto jest prawdziwym Żydem. Nie kto inny jak ten kto jest w Jezusie.
Z kolei apostoł Jan w Apokalipsie 2:9 i 3:9 nazywa obecna Synagogę, "synagogą szatana".
Oczywiście wszystkie te fakty nie zabraniają Żydom nawracać sie od demonów do Boga żywego i prawdziwego.
Pan Jezus powiedział wyraźnie, że w końcu będzie jedna owczarnia i jeden pasterz a nie dwie owczarnie.
Nauka o dwóch oddzielnych owczarniach, o dwóch narodach wybranych jest w istocie fałszywą ewangelią. Prawdziwa Ewangelia skupia się przede wszystkim na Jezusie i jego krzyżu a nie na potomstwie Abrahama niezależnie od tego, jak kto to abrahamowe potomstwo rozumie... Pozdrawiam
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Nowy Izrael!

Post autor: .Cyprian. »

Co dokładnie masz na myśli pisząć:
Kohelet pisze: Oczywiście wszystkie te fakty nie zabraniają Żydom nawracać sie od demonów do Boga żywego i prawdziwego.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

David77 pisze:Masz racje te wszystkie obietnice odnoszą się do cielesnego Izraela .Również apostoł Paweł pisze :
Nieprawda David. Milczalam w tym temacie proszac o dokladne zrozumienie, ktore otrzymalam wczoraj.

David77 pisze:Rzy 11 :25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.
O jakim Israelu Pawel tutaj prawi? Czy nie widzisz tego Davidzie?
Pawel dzieli Israel na czesc duchowa oraz czesc cielesna.
W swietle takiej wizji przeczytaj jeszcze raz jego slowa. Jak teraz brzmia?
- zatwardzialosc przyszla na czesc cielesnego Israela, dopoki czesc duchowa-czyli poganie nie wejda w pelni. W ten sposob zbawiony zostanie CALY ISRAEL-ten cielesny i duchowy.
Przyjdzie Zbawiciel i odwroci bezboznosc od Jakuba-cielesnej czesci Izraela, wowczas odwroci sie od niej do swojego Zbawcy i tak caly lud Bozy bedzie ocalony. Ktos wam to zle zinterpretowal:(

Wiemy przeciez, ze z cielesnoego tylko RESZTKA ocaleje.
O tym masz tutaj...

Rzym 9

27) A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie

Rzym. 11
(4) Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. (5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.

Oni potykaja sie caly czas o kamien odrazy i skale zgorszenia- czyli cialo Stworcy. Rozpoznaliscie w Chrystusie Mesjasza...ale nie tego kim on jest.
Zatwardzialosc ta potrwa do czasu pelni pogan, pozniej zostanie wylany Duch laski na wasz dom.
Israelowi cielesnemu NIE DZIWIE SIE...ale sa tutaj tacy, ktorzy powinni chodzic w swietle, poki swiatlo maja i stac sie dziecmi swiatla, gdyz na krotka chwile jeszcze jest u pogan...

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Kohelet pisze:prawdziwymi Żydami są wszyscy wierzący w Jezusa... !
Prawda, tylko nie wszyscy wierza kim on naprawde jest.

Ob. 3
(8) Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed tobą otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką masz moc, jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia. (9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.


Ci co nie zaparli sie Imienia Jezusa i tego co ono doklanie oznacza-BOG Zbawicielem!

Ostatnio zrozumialam pewna rzecz. Tutaj chodzi nie tylko o cielesny Israela, ale rowniez o duchowy. Jesli w cielesnym istnieje Synagoga Szatana, istnieje rowniez w duchowym Israelu. Zatem sa to slowa ostrzezenia-uwazac na tych, ktorzy podaja sie za Israel czy cielesny, czy duchowy, a nim nie jest- Pan o nich swiadczy-Synagoga Szatana.
Synagoga S przyjdzie i POKLONI SIE temu prawdziwemu!
Chwala Panu Jezusowi!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Każdy uważny badacz Biblii,wie,że ilekroć w Biblii jest mowa o Jakubie,to to odnosi sie do Izraela cielesnego . Izraelem duchowym już niekoniecznie jest Izrael cielesny.
Pierwszym z Pogan zaproszonych do poświecenia sie Jezusowi został Korneliusz z rodziną w 36 roku ne. Był to początek przywileju dla Pogan,którzy dołączyli do wszystkich poprzednio powołanych z Żydów,-od Apostołów począwszy.
Kościół Pierworodnych- Chrystusowy,składać sie miał tylko ze 144000 wybranych z ludzi. Aczkolwiek w Biblii jest mowa też o Wielkim Ludzie,który wyjdzie z ucisku i wybieli szaty swoje we krwi Baranka. W tym przypadku nie ma wzmianki o liczbie tego Ludu Wielkiego. Lud ten nie będzie Kościołem,a Pannami-towarzyszkami Kościoła,o czym pisze Psalm 45.

Proroctwa o powrocie Izraela do łaski,sięgają korzeniami do bardzo odległych czasów, bo ok 4 tysiące lat wstecz. Wówczas to Bóg obiecał Abrahamowi-praojcu narodu izraelskiego,że da jemu i jego potomstwu ziemię Chanaan w osiadłość wieczną:

Rdz 17:7-8
7. Przymierze moje, które zawieram pomiędzy Mną a tobą oraz twoim potomstwem, będzie trwało z pokolenia w pokolenie jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim, a potem twego potomstwa.
8. I oddaję tobie i twym przyszłym potomkom kraj, w którym przebywasz, cały kraj Kanaan, jako własność na wieki, i będę ich Bogiem.
(BT)

Póżniej przez Mojżesza Bóg powiedział:

5 Moj. 30:1-6
1. Gdy tedy przyjdzie na cię to wszystko, błogosławieństwo i przekleństwo, które ci przedłożyłem, i weźmiesz je sobie do serca pośród wszystkich narodów, dokąd wypędzi cię Pan, Bóg twój,
2. I nawrócisz się do Pana, Boga twego, i będziesz słuchał jego głosu zgodnie z tym wszystkim, co ja ci dziś nakazuję, ty i twoi synowie, z całego serca twego i z całej duszy twojej,
3. To wtedy przywróci Pan, Bóg twój, twoich jeńców i zmiłuje się nad tobą, i zgromadzi cię z powrotem ze wszystkich ludów, gdzie cię rozproszył Pan, Bóg twój.
4. Choćby twoi wygnańcy byli na krańcu nieba, to i stamtąd zgromadzi cię Pan, Bóg twój, i stamtąd cię zabierze,
5. I sprowadzi cię Pan, Bóg twój, do ziemi, którą posiadali twoi ojcowie, i posiądziesz ją i ty, i uczyni cię szczęśliwszym i liczniejszym od twoich ojców,
6. I obrzeże Pan, Bóg twój, twoje serce i serce twego potomstwa, abyś miłował Pana, Boga twego, z całego serca twego i z całej duszy twojej, abyś żył.

(BW)

Rozbudzoną w sercach narodu nadzieję, podtrzymywał Bóg i umacniał przez dalsze liczne proroctwa Starego i Nowego Testamentu.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Jachu pisze:Kościół Pierworodnych- Chrystusowy,składać sie miał tylko ze 144000 wybranych z ludzi.
A to ciekawe, Kosciol Bozy tworza dzieci Boze...ilu ich Pan zdola powolac.
Aczkolwiek w Biblii jest mowa też o Wielkim Ludzie,który wyjdzie z ucisku i wybieli szaty swoje we krwi Baranka. W tym przypadku nie ma wzmianki o liczbie tego Ludu Wielkiego. Lud ten nie będzie Kościołem,a Pannami-towarzyszkami Kościoła,o czym pisze Psalm 45.
To badz moja towarzyszka, jesli tak chcesz;) Ja naleze do Oblubienicy, taka dostalam obietnice od Ojca. Tylko Oblubienica moze zasiasc na tronie krolewskim jako wspolkrolujaca.

Obj. 20

(4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

Wierze ze ci ktorzy oddali sie Chrystusowi naleza do niego i sa jego OBLUBENICA; CI OZYJA I ZASIADA Z NIM NA TRONIE
Lud ten nie będzie Kościołem,a Pannami-towarzyszkami Kościoła,o czym pisze Psalm 45.
Psalm 45 pokazuje okazalosc Oblubienicy...a Pannami mysle, ze bedzie lud nam poddany, ktorego wychowamy rozga naszych ust, oni to przyjda i beda uslugiwac, klaniac sie i nam USLUGIWAC...

Iz. 49
(23) Królowie będą twoimi piastunami, a ich księżniczki twoimi niańkami, twarzą do ziemi będą ci oddawać pokłon i proch z twoich nóg będą zlizywać. Wtedy poznasz, że ja jestem Pan i że nie zawiodą się ci, którzy we mnie pokładają nadzieję

Byc moze sa to te glupie panny,ktore nie oczyscily swoich lamp, nie wiem....

z cielesnego ocaleje tylko GARSTKA...


Rzym . 6
(6) Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; (7) i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.

(8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo. (9) Albowiem tak brzmi słowo obietnicy: W oznaczonym czasie przyjdę i Sara będzie miała syna. (10) Ale nie tylko to, gdyż dotyczy to również Rebeki, która miała dzieci z jednym mężem, praojcem naszym Izaakiem. (11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem. (14) Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. (15) Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. (16) A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego.

Dlatego Israel musi narodzic sie NA NOWO.
Z Ducha Chrystusa.
Innej drogi nie ma-ale to dopiero w czasie laski dla tego narodu...

WIEC OBIETNICE DOTYCZA SIE CALEGO ISRAELA- czesci duchowej i cielesnej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”