Nadzieje dla Żydów?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Jak to co niektórzy potrafią sami sobie pomieszać w mózgu.

Żydzi obecnie zamieszkujący Izrael są Żydami, i Izraelczykami, tez Hebrajczykami. Używają języka hebrajskiego, dlaczego nie izraelskiego?
Bo to jest wszystko to samo.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Oto co wyprawia tkzw. "..naród wybrany"...

http://www.youtube.com/watch?v=lw-lGKl_w-Q
Jan Gryko

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

To jest tylko jedna strona, a czy sluchałeś drugiej?
Jeżeli nie, to postaraj posłuchać i dopiero wtedy wyrażaj swoja opinię.
Niemcy również twierdzili,że obozy to nie ich zasługa jest.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jgs pisze:Oto co wyprawia tkzw. "..naród wybrany"...
A mówi się, każdy bez wyjątku odwet Izraelczyków jest poprzedzony ostrzeżeniem. Bardzo często telefonicznie mieszkańców danego budynku? (Na pięć minut przed).
A mówi się, że rakiety bombardujące Izraelskie miasta, są wystrzeliwane przez Hamas prawie wyłącznie z budynków żłobków, przedszkoli, szkół, szpitali?
Dlaczego nie użyją do tego swoich domów?

Podczas ostatniego konfliktu Hamas wystrzelił na Izraelskie miasta i wsie 1506 rakiet.
System obronny „Iron Dome” zdołał zestrzelić 421 z nich...
Na tereny zabudowane spadło 58 z nich...
Informacje uzyskano ze strony

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Henryk pisze:Informacje uzyskano ze strony
To może przejdżmy do wiarygodniejszych materiałów .
http://palestyna.wordpress.com/2012/11/ ... a-o-gazie/
http://palestyna.wordpress.com/2012/11/ ... rakietowe/

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Kto jest tam okupantem,czy Bóg powziął zamiar o powstaniu Izraela w 1948 roku.
Ostatnia decyzja Boga w sprawie Izraela to rozproszenie ich po całej ziemi,wie to każdy Zyd,który do Izraela nie chce wracać,a opinie o tym państwie tychże Żydów nie są zbyt pochlebne,mówiąc delikatnie.
Rozumiem,że dawny Izrael otrzymał prawa do tych ziem od Boga,ale teraz tak nie było.

white
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2012, 21:37

Post autor: white »

Państwo zwane Izraelem jest powołane, zarządzane, itd przez satanistów. To oni również stworzyli hamas i go kontrolują.
Joseph Weitz, head of the Jewish Agency’s Colonization Department, wrote in 1940:
“Between ourselves, it must be clear that there is no room for both peoples together in this country. We shall not achieve our goal if the Arabs are in this small country. There is no other way than to (get rid of) all of them. Not one village, not one tribe should be left.”
-
The secret Koenig Report, later published in 1976, said:
“We must use terror, assassination, intimidation, land confiscation and the cutting of all social services to rid the Galilee of its Arab population.”
-
Chairman Heilbrun of the Committee for the Re-Election of Tel Aviv mayor Shlomo Lahat (1974 – 1993) stated:
“We have to kill all the Palestinians unless they are resigned to live here as slaves.”
-
Former IDF Chief of Staff Raphael Eitan (1978 – 1983) said:
“We declare openly that the Arabs have no right to settle on even one centimeter of Eretz Israel….Force is all they do or ever will understand. We shall use the ultimate force until the Palestinians come crawling to us on all fours.”
-
Other Israeli leaders voiced similar extremism, including David Ben Gurion, Israel’s first prime minister, saying in 1937 that :
“We must expel the Arabs and take their place and if we have to use force, to guarantee our own right to settle in those places – then we have force at our disposal.”

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Nadzieja dla Żydów?

Rz 11:25-29
25. Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan.
26. I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba.
27. I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy.
28. Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na praojców - przedmiotem miłości.
29. Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne.

(BT)

Izrael to Jakub,dwa imiona prznależne Żydom,nie Poganom
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

white
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2012, 21:37

Post autor: white »

Jachu pisze:Izrael to Jakub,dwa imiona prznależne Żydom,nie Poganom
Mylisz się. Chodzi o Lud Boży.
Czyli tak np. Żyd, mormon, katolik, ateista może się nawrócić i wejść do Izraela czyli Ludu Bożego.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Moj. 32:24-30
24. Jakub zaś pozostał sam. I mocował się z nim pewien mąż aż do wzejścia zorzy.
25. A gdy widział, że go nie przemoże, uderzył go w staw biodrowy i zwichnął staw biodrowy Jakuba, gdy się z nim mocował.
26. I rzekł: Puść mnie, bo już wzeszła zorza. Ale on odpowiedział: Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz.
27. Wtedy rzekł do niego: Jakie jest imię twoje? I odpowiedział: Jakub.
28. Wtedy rzekł: Nie będziesz już nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi i zwyciężyłeś.
29. A Jakub zapytał, mówiąc: Powiedz mi, proszę, jakie jest imię twoje? Na to odpowiedział: Dlaczego pytasz o imię moje? I tam mu błogosławił.
30. I nazwał Jakub to miejsce Peniel, mówiąc: Oglądałem Boga twarzą w twarz, a jednak ocalało życie moje.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Elius pisze:Kto jest tam okupantem,czy Bóg powziął zamiar o powstaniu Izraela w 1948 roku.
Oczywiście,że Bóg powziął taki zamiar.

"Cieszcie, cieszcie lud mój! mówi Bóg wasz.
Mówcie do serca Jeruzalemu:
ogłaszajcie mu, że się już dopełnił czas postanowiony jego,
że jest odpuszczona nieprawość jego,
i że wziął z ręki Pańskiej w dwójnasób za wszystkie grzechy swoje"
(Izajasz 40:1, 2).

SŁOWA tych wersetów bez wątpienia nie odnoszą się do Izraela duchowego i niebiańskiego Jeruzalem, lecz nasienia Jakubowego mozolącego się od wieków w cierpieniu i bólu - do narodu bez ziemi, narodu posiadającego najwspanialsze obietnice, a jednak cieszącego się bardzo nielicznymi - narodu rozrzuconego między wszystkie inne narody. Jednak zgodnie z Boską obietnicą, daną na początku jego organizowania się (3 Moj. 26:44), zachował swoją odrębność narodową! Żydzi są cudem sami w sobie. Dla cywilizowanego świata są świadectwem Boskich obietnic i ich mocy w ludzkim umyśle. Tak jak przepowiedziano w Piśmie Świętym, przez wiele wieków nie mieli oni proroka, kapłana, efodu, wizji od Boga ani objawienia (Oz. 3:4). Naród, który w przeszłości jako jedyny dostąpił zaszczytu poznania Boskich celów, przez ponad osiemnaście stuleci pozbawiony był jakichkolwiek dowodów Boskiej łaski z wyjątkiem jednego: została zachowana jego narodowa solidarność.

Nikt nie jest okupantem, ponieważ nigdy w dziejach ludzkości nie bylo i nie ma nacji Palestyńczyk

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

nike pisze:
Nikt nie jest okupantem, ponieważ nigdy w dziejach ludzkości nie bylo i nie ma nacji Palestyńczyk
Starożytność
Filistyni po arabsku, po egipsku Paleset, po hebrajsku Plisztim, a z łacińskiego Palestyna.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Warto przeczytać trochę historii o "Paletyńczykach"i wzmianek biblijnych o tym ludzie:

http://www.nastrazy.pl/nastrazy/czytaj. ... pukt_zap_4
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.

Czy można odpowiedzialnie stwierdzić, że już się dopełniły czasy pogan?

Raczej trwają i posuwają się w swym szaleństwie cały czas na przód..

Wniosek: Poganie nadal depczą Jerozolimę...

A co do Palestyńczyków jak niektórzy twierdzą Filistynów i Izraela to naprawdę nie cofajmy Bożego zegara czasu wstecz... Wszelkie podziały klasowe i rasowe skończyły się z chwilą wyniesienia do chwały Jezusa Chrystusa.

Nie masz Żyda ani Greka, nie maż niewolnika ani wolnego, nie maż mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. Galacjan 3: 28

Nie bądźmy mądrzejsi od tego co napisane.. i nie szukajmy różnic tam gdzie ich nie ma...
Jan Gryko

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

jgs pisze:Wniosek: Poganie nadal depczą Jerozolimę...
Zły wniosek. Od 1980 roku uchwałą Knesetu,jaroaolima jest wieczną i niepodzielną stloicą Państwa Zydowskiego. To juz 32 lata. No kto odbierze Jerozolimę Izraelowi? Aczkolwiek próbują. Ale:

Za 2:6-17
6. Dokąd idziesz? - zapytałem. A on rzekł: Chcę przemierzyć Jerozolimę, aby poznać jej szerokość i długość.
7. I wystąpił anioł, który do mnie mówił, a przed nim stanął inny anioł,
8. któremu on nakazał: Spiesz i powiedz temu młodzieńcowi: Jerozolima pozostanie bez murów, gdyż tak wiele ludzi i zwierząt w niej będzie.
9. Ja będę dokoła niej murem ognistym - wyrocznia Pana - a chwała moja zamieszka pośród niej.
10. Biada, biada! Uciekajcie z kraju północy - wyrocznia Pana. Na cztery strony świata rozproszyłem was.
11. Biada ci, chroń się, Syjonie, który jeszcze przebywasz w Babilonii.
12. Tak mówi Pan Zastępów, Przesławny, do narodów, które was ograbiły: Kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka.
13. Już prawica moja nad nimi wyciągnięta i staną się łupem swoich niewolników, a wy poznacie, że Pan Zastępów mnie posłał.
14. Ciesz się i raduj, Córo Syjonu, bo już idę i zamieszkam pośród ciebie - wyrocznia Pana.
15. Wówczas liczne narody przyznają się do Pana i będą ludem Jego, i zamieszkają pośród ciebie, a ty poznasz, że Pan Zastępów mnie posłał do ciebie.
16. Tak więc Pan zawładnie Judą jako swoim dziedzictwem w Ziemi Świętej i wybierze sobie znów Jeruzalem.
17. Zamilknij, wszelkie ciało, przed obliczem Pana, bo już powstaje ze świętego miejsca swego.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”