WIELKA NIERZĄDNICA Z KSIĘGI APOKALIPSY - KIM ONA JEST ?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel, bo są przygłupami.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

jeśli Jezus był drugą osobą trójjedynego Boga to zgodnie z Filipian 2 : 9 na jakie jeszcze wyższe stanowisko mógłby być wyniesiony ??? Musiałby być kimś ponad Bogiem Wszechmocnym !

Gdyby był z kolei archaniołem Michałem czyli drugą po Bogu istotą, wodzem aniołów, osobową Mądrością przez którą Bóg stworzył wszechświat, to jeśli zostałby jeszcze bardziej wywyższony zgodnie z Filipian 2 : 9 musiałby sam stać się Bogiem Wszechmocnym.


W jednym i w drugim przypadku mamy jawny absurd ! Natomiast jeśli Syn Boży był tylko człowiekiem, to jego wywyższenie jest jak najbardziej logiczne i zgodne z pozostałą częścią Biblii.


____________________

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel, ciekawy argument i bardzo trafny. Nie spotkałem się z nim jeszcze, ale jest spójny i logiczny.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

nesto pisze:
eksplorator pisze:"Słowo Boże" ... "Logos" ... to Jezus, który był na "początku" (Jan 1;1)!
Sam jesteś logos.
Nie rozumiesz co czytasz.
Po polsku może być to przetłumaczone "mowa".
Napisz teraz, że "TEN MOWA - to Jezus".
Szurnięci nauczyciele!
Biblia pisze:
Jan 1;14 PNŚ A Słowo stał się ciałem i przebywał wśród nas, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę, jaka się od ojca należy jednorodzonemu synowi; i był pełen życzliwości niezasłużonej i prawdy

Fil 2;7 PNŚ "Przeciwnie, ogołocił samego siebie i przybrał postać niewolnika, i stał się podobny do ludzi"

Jan 8;58 PNŚ Jezus im rzekł: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Zanim Abraham zaczął istnieć, ja już byłem”

Jan 17;5 PNŚ "Teraz więc ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy tobie, zanim był świat"

[center] "Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, żebyś i ty się z nim nie zrównał" Przy 26;4 PNŚ[/center]

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

eksplorator pisze: "Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, żebyś i ty się z nim nie zrównał" Przy 26;4 PNŚ
Dlatego takiemu idiocie jak ty odpowiadać raczej nie należy wcale.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Cóż... nesto bryka, bo moderacja znikła. Dlaczego TAKIE GNIOTY znajują radochę w swoim pisaniu GŁUPIM i BEZSENSOWNYM? Mam nadzieję, że większość forumowiczów ma takiego DUPKA w liście IGNOROWANYCH.
Dlaczego nesto jest dupkiem? Bo NIM chce być. Ma radochę z bycia takim...
Żenada... :-\
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

jak Bobo bryka na forum i defekuje gdzie sie da,to jest ok.Ale jak bryka ktos,kogo Bobo nie lubi...lolaboga,sodomia,gomoria,ruja i porubstwo. :-D

"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy."
Zenada :-D

eksplorator

Post autor: eksplorator »

"Jakże wielkie są twe dzieła, Jehowo! Bardzo głębokie są twoje myśli.
Żaden mąż nierozumny nie potrafi ich poznać i żaden głupiec nie potrafi tego zrozumieć.
Gdy niegodziwcy wyrastają jak roślinność i rozkwitają wszyscy krzywdziciele,
dzieje się tak po to, by zostali unicestwieni na zawsze"

Psalm 92;5-7 PNŚ

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Bobo, i inni. Nazwałem kogoś tam idiotą, bo on nazwał mnie głupcem.
Jeśli ktoś tego nie widzi sam jest i jednym i drugim.
Ogólnie raczej nie obrażam dyskutantów, nawet takich jak bobo.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

eksplorator pisze:"Jakże wielkie są twe dzieła, Jehowo! Bardzo głębokie są twoje myśli.
Żaden mąż nierozumny nie potrafi ich poznać i żaden głupiec nie potrafi tego zrozumieć.
Gdy niegodziwcy wyrastają jak roślinność i rozkwitają wszyscy krzywdziciele,
dzieje się tak po to, by zostali unicestwieni na zawsze"

Psalm 92;5-7 PNŚ
(25) W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom (głupkom).
Ta twoja religia jest całkowicie porypana. Same sprzeczności i.. gadająca oślica.
Szalone to i u podatnych ludzi wywołujące szaleństwo, co widać, słychać i czuć.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

xx
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 18:26 przez tropiciel, łącznie zmieniany 5 razy.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

nesto pisze: (25) W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom (głupkom).
[center]"Słowa z ust mędrca są przyjemnością, lecz usta głupca gubią jego samego"
Koh 10;12 BT [/center]

Mat 11;25 BG (25) W on czas odpowiadając Jezus, rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi! żeś te rzeczy zakrył przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je niemowlątkom.

Mat 11;25 BW-P (25) Tego czasu Jezus rzekł: Uwielbiam Cię, Ojcze, Władco nieba i ziemi, iżeś zakrył to wszystko przed mądrymi i uczonymi, a objawiłeś całkiem maluczkim.

Mat 11;25 BP (25) W tym czasie Jezus powiedział: - Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś to przed mądrymi i uczonymi (w Prawie), a objawiłeś ludziom prostym.
[center]Dokądże głupcy mają kochać głupotę, szydercy miłować szyderstwo, a nierozumni pogardzać nauką?
Przy 1;22 BT
[/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

JEHOWAH Bóg Wszechmocny stworzył wielkie dzieła sam !!! - Izajasz 44 : 24; Hiob 9 : 8
Jan 1;14 PNŚ A Słowo stał się ciałem i przebywał wśród nas,...
to fakt, że logos czyli słowo jest rodzaju męskiego, ale mądrość - jest rodzaju żeńskiego. Poza tym, gdzie tu jest napisane, że logos w Prologu 1: 1 to Jezus ??? Greckie słowo egeneto ( werset 14 ) można równie dobrze przetłumaczyć : A słowo było ciałem. Egeneto występuje np. w Jana 2 : 1, a jakos nikt nie tłumaczy tego zdania : " stało się wesele w Kanie Galilejskiej "…
Fil 2;7 PNŚ "Przeciwnie, ogołocił samego siebie i przybrał postać niewolnika, i stał się podobny do ludzi"
już kiedyś zadałem to pytanie KIEDY ? ogołocił samego siebie - w niebie czy na ziemi ??? kiedy przybrał postać niewolnika ? gdy był małym dzieckiem czy wtedy gdy oddał się na czynienie woli Bożej po chrzcie ???
Jan 8;58 PNŚ Jezus im rzekł: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Zanim Abraham zaczął istnieć, ja już byłem”

a kontekst porusza kwestię przedludzkiego istnienia czy kwestię identyfikacji Mesjasza ???
Jan 17;5 PNŚ "Teraz więc ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy tobie, zanim był świat"
A tą chwałą miał być otoczony tylko Jezus ( por. werset 22 ) ???


___________________________________

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

tropiciel pisze:
Jan 1;14 PNŚ A Słowo stał się ciałem i przebywał wśród nas,...
to fakt, że logos czyli słowo jest rodzaju męskiego, ale mądrość - jest rodzaju żeńskiego. Poza tym, gdzie tu jest napisane, że logos w Prologu 1: 1 to Jezus ??? Greckie słowo egeneto ( werset 14 ) można równie dobrze przetłumaczyć : A słowo było ciałem. Egeneto występuje np. w Jana 2 : 1, a jakos nikt nie tłumaczy tego zdania : " stało się wesele w Kanie Galilejskiej "…
Tu jest cała lista, jak tłumaczone jest w przekładach ἐγένετο: http://biblehub.com/greek/egeneto_1096.htm

I jak widzimy funkcjonują tłumaczenia tego greckiego słowa na became (stał się).
Przecież to zależy od kontekstu.

Przecież mogę napisać:

Barack Obama był prezydentem - tym samym stwierdzam, że był prezydentem.

Gdy jednak z pozycji teraźniejszości chcę opisać proces, jakiemu ta osoba została poddana w przeszłości, to napiszę:

Barack Obama został [stał się] prezydentem;

Obama nie był prezydentem zawsze.

Nie może być Jana 1:14 przetłumaczone na "A Słowo było ciałem i zamieszkało wśród nas", gdyż musiano by uznać przy takim tłumaczeniu w tym kontekście, że Słowo zawsze było ciałem. Istotą tu jest jednak to, że zamieszkało wśród nas. By zamieszkać wśród nas, Słowo stało się ciałem.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 21:14 przez .Cyprian., łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Poza tym, gdzie tu jest napisane, że logos w Prologu 1: 1 to Jezus ???
No tak, przecież w Biblii aż roi się od Logosów, których jedno z imion brzmi 'Słowo Boże' i na dodatek jeżdżą na "białych koniach" (Obj 9;11), dowodząc "wojskami niebiańskimi" składających się z aniołów (Obj 9;14 Łuk 4;10)
Fil 2;7 PNŚ "Przeciwnie, ogołocił samego siebie i przybrał postać niewolnika, i stał się podobny do ludzi"

już kiedyś zadałem to pytanie KIEDY ? ogołocił samego siebie - w niebie czy na ziemi ??? kiedy przybrał postać niewolnika ? gdy był małym dzieckiem czy wtedy gdy oddał się na czynienie woli Bożej po chrzcie ???
Proszę sobie przeanalizować 53 rozdział proroctwa z Księgi Izajasza, tam jest zawarta odpowiedź w którym momencie Chrystus „ogołocił samego siebie”
(1) Kto uwierzył w to, cośmy usłyszeli? I komu zostało objawione ramię Jehowy? (2) I wyrośnie przed jego obliczem jak gałązka i jak korzeń z bezwodnej krainy. Nie odznacza się okazałą postacią ani wspaniałością; a gdy go zobaczymy, nie będzie miał takiego wyglądu, żebyśmy go pożądali. (3) Był wzgardzony i unikany przez ludzi, mąż mający zaznać boleści i poznać, co to choroba. I było tak, jak gdyby ktoś zakrywał przed nami twarz. Był wzgardzony i uważaliśmy go za nic. (4) Zaprawdę, on dźwigał nasze choroby i nosił nasze boleści. A myśmy go poczytywali za utrapionego, ugodzonego przez Boga i udręczonego. (5) Lecz jego przebijano za nasz występek, miażdżono za nasze przewinienia. Spadła na niego kara mająca przynieść nam pokój i dzięki jego ranom zgotowano nam uzdrowienie. (6) Wszyscy błąkaliśmy się jak owce; każdy z nas zszedł na własną drogę; a Jehowa sprawił, że jego dotknęło przewinienie nas wszystkich. (7) Był wielce uciśniony i pozwalał się dręczyć; lecz nie otwierał swych ust. Prowadzono go jak owcę na rzeź; i tak jak owca, która oniemiała przed swymi postrzygaczami, on też nie otwierał swych ust. (8) Zabrano go z powodu ograniczeń i sądu; a kto się będzie zajmował szczegółami jego pokolenia? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących. Otrzymał cios za występek mego ludu. (9) A ten da mu grobowiec wśród niegodziwców i wśród bogaczy, gdy on poniesie śmierć, chociaż gwałtu się nie dopuścił, a w jego ustach nie było podstępu. (10) Lecz Jehowie spodobało się go zmiażdżyć; przyprawił go o chorobę. Jeżeli dasz jego duszę jako dar ofiarny za przewinienie, to ujrzy on swe potomstwo, przedłuży swe dni i w jego ręce powiedzie się to, w czym Jehowa ma upodobanie. (11) Za strapienie swej duszy zobaczy, nasyci się. Dzięki swej wiedzy ten prawy, sługa mój, udostępni wielu ludziom stan prawości; ich przewinienia sam poniesie. (12) Dlatego dam mu dział wśród wielu i z mocarzami będzie dzielił łup, ponieważ wylał na śmierć swą duszę i do występnych został zaliczony; i on poniósł grzech wielu ludzi, i zaczął się ujmować za występnymi.

Iz 53; 1-12 PNŚ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”