Czy koniec nadejdzie za Twojego życia?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy uważasz, że proroctwo dotyczące końca świata spełni się za Twojego życia?

1. Tak
11
39%
2. Nie
17
61%
 
Liczba głosów: 28

credible
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2013, 15:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: credible »

wiesia pisze:
rozumiem jako Islam kontra Katolicyzm...
Katolicyzm? Chyba chrześcijaństwo. Nie każdy Chrześcijanin jest katolikiem,a tym bardziej rzymskim ;-)
oj tak wybacz pomyliłam pojęcia

Awatar użytkownika
Czernin
Posty: 53
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Czernin »

Nie, ja nie wierzę, że stanie się to za mojego życia, chociaż bardzo bym chciał. Obecnie mam 15 lat, więc myślę, że mój żywot rozwiąże się w najbliższych 50-70 latach. Uważam, że koniec jest bliski, tzn. Jezus może przyjść powtórnie na ziemie w najbliższe 200-400 lat, albo nawet wcześniej.

Znaki zwiastujące koniec spełniają się i będę się spełniać, nasilać.
Popatrzmy się chociaż na prześladowania chrześcijan, podobno rocznie z tego powodu ginie ok. 100 tys chrześcijan. Prześladowania się znacznie nasiliły, są silniejsze niż 2000 lat temu.
Ludzie umierają z głodu, każdego z dnia umiera kilkanaście ludzi z tego powodu, szczególnie w Afryce. Choroby, zarazy, również się rozrastają. Jedzenie w sklepach jest nafaszerowane chemią, ludzie chorują na raka, a tacy aborygeni w Australii, dziką żyjący już nie. Coraz więcej osób popada w nałogi, depresje. Lęk w dzisiejszym świecie coraz częściej nam towarzyszy, w tym również stres. Trzęsienia ziemi w Japonii, Ameryce środkowej, np. Haiti. Huragany, tornada. Pszczoły wymierają. Globalne ocieplenie. Wojny. Od dawien dawna na bliskim Wschodzie, a Afganistanie, Iraku czy Palestynie, Izraelu są różnorodne wojny, potyczki, bunty, a teraz też Ukraina i Rosja. Kościół jest podzielony, jedni na drugich plują jadem. Ludzie wymyślają własne wyznania, herezje, sekty, tylko dla tego, że kościół "A" się jednemu nie podoba, bo jest to, kościół "B" też, bo jeszcze coś innego, itd.
To wszystko się nasili, jestem pewien, że jeszcze za mojego życia może wybuchnąć III wojna światowa, ba! nawet jestem pewien tego. Świat bez wojny nie może wytrzymać. W najbliższej III wojnie światowej mogą zostać użyte już inne, drastycznie środki militarne, takie jak broń atomowa czy gaz. Niewinni biedni, starzy, schorowani ludzie przez głupotę innych ludzi będą ginąć. Niektórzy mówią, że III wojna światowa może wybuchnąć nawet w tym roku, jesienią, czy zimą. To wszystko się nasili, trzęsienia ziemi, huragany, tornada, głód. Wtedy będzie olbrzymim zadaniem, aby zakończyć bieg z wiarą i wystąpić w dobrych zawodach.
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Koniec mojego świata - tak. Ale innych nie.
;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

a gdzie opcja nie wiem 8-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”