Jak brzmi ,,nowa pieśń" ?

Dyskusje o proroctwach biblijnych

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Jak brzmi ,,nowa pieśń" ?

Post autor: Listek »

Dlaczego wielu Żydów "nie mogło się nauczyć" ,, nowej pieśni".?

Nie mogli się jej nauczyć ponieważ nie przyjęli Chrystusa jako Zbawiciela,
gdyż zatwardzili swoje serca, odrzucili Go jako Mesjasza, a poprzez swój upór sprzeciwili się działaniu Ducha Świętego (por. Mt 12,22-32)! .A jednak dla dobra pogan Bóg zatwardził im serca.

Kiedy Żydzi o otwartych i szczerych sercach uświadomili sobie, że Jezus jest Zbawicielem, w świętej trwodze pytali: "Co mamy czynić?!" (Dz.Ap 2,37), a pouczeni o Nim przez Apostołów, wyznawali swoje grzechy, przyjmowali chrzest, i napełnieni Duchem Świętym, wzrastali ku żywotowi wiecznemu (Dz.Ap 2,38.39.41-46) i zaczynali nauczać Żydów przekazując dobrą nowinę o wypełnieniu obietnic ,które Bóg dał ich ojcom. i nauczać także pogan nauki Bożej -Tory co było od zawsze ich powołaniem.

Dz.Ap.13, (32) My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom: (33) że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa.

https://www.youtube.com/watch?v=hJMikjd-I4M

Dzieje Apostolskie wg słowa Bożego.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Teresa
Posty: 201
Rejestracja: 02 paź 2012, 12:57

Post autor: Teresa »

Listek pisze:Dlaczego wielu Żydów "nie mogło się nauczyć" ,, nowej pieśni".?
Nie dotyczyło i nie dotyczy to tylko Żydów.

A jak brzmi „ nowa pieśń” ?

Według mnie treścią „nowej pieśni „jest Boży Syn. Tą „nową pieśń „ będą mogli zaśpiewać tylko ci, w których życiu nastąpiła przemiana upodabniająca ich do Syna Bożego.

Narodzeni z Ducha i przez Niego prowadzeni wrośli w Jego Istotę, stając się jednym ciałem. Ich sposób myślenia i postępowania w kolejnych etapach życia jest widoczną cząstką tej " nowej pieśni" , która w całości będzie śpiewana w wieczności.

Pozdrowienia Teresa
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Teresa pisze:Według mnie treścią „nowej pieśni „jest Boży Syn. Tą „nową pieśń „ będą mogli zaśpiewać tylko ci, w których życiu nastąpiła przemiana upodabniająca ich do Syna Bożego.
Masz rację Tereso.

Rz 8:29 bt "Albowiem tych, których przedtem poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był Pierworodnym między wielu braćmi."

Pozdrawiam serdecznie
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

Listek pisze:
Teresa pisze:Według mnie treścią „nowej pieśni „jest Boży Syn. Tą „nową pieśń „ będą mogli zaśpiewać tylko ci, w których życiu nastąpiła przemiana upodabniająca ich do Syna Bożego.
Masz rację Tereso.

Rz 8:29 bt "Albowiem tych, których przedtem poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był Pierworodnym między wielu braćmi."

Pozdrawiam serdecznie
Tak to prawda:)
a jak rozpoznać kiedy stanie sie człowiek na wzór Syna:)
W tych czasach ludzkie denominacje serwują nam zwodnicze nauki opierając się nawet o Pismo Święte a brak ich naukom Chrystusowego Ducha , nieraz mowią tak mocna mową, ze nie wiadomo czy mają racje czy się mylą :bardzo_smutny:, a nieraz myśli w sercu kłócą się z tym czego nauczają

jfs300

Post autor: jfs300 »

Teresa pisze:Według mnie treścią „nowej pieśni „jest Boży Syn. Tą „nową pieśń „ będą mogli zaśpiewać tylko ci, w których życiu nastąpiła przemiana upodabniająca ich do Syna Bożego.
Tak ale ten moment jest prawie ze nie uchwytny:)
Co mowi Jezus:
Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. 2 Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: "Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim". 3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego". 4 Nikodem powiedział do Niego: "Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?" 5 Jezus odpowiedział: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha".

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:a jak rozpoznać kiedy stanie sie człowiek na wzór Syna:
Człowieka, który naśladuje Jezusa poznać po posłuszeństwie względem Ojca.

Jezus napełniony Duchem Bożym żył zgodnie Prawem Bożym.
O tym jak mamy żyć zgodnie z wolą Boga a na wzór Chrystusa, w skrócie napisał prorok Ezechiel.

Ezechiel 36,(27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Dzięki krwawej ofierze Syna Bożego, my wierzący przybliżamy się do Boga i zaczynamy kochać każde słowo, które od Boga pochodzi.A gdy słowo Boże zakorzenia się w naszym sercu to zaczynamy według niego żyć . Alleluja !!!

Bóg wybaczył nam grzechy dzięki Jezusowi, ale od tej chwili mamy żyć przykładnie, jak Jezus ,nasz Pan.

I Koryntian 15, (28) A gdy już wszystko zostanie Mu [ Jezusowi] poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

Jezus napełniony Duchem Bożym żył zgodnie Prawem Bożym.
Bóg wybaczył nam grzechy dzięki Jezusowi, ale od tej chwili mamy żyć przykładnie, jak Jezus ,nasz Pan.
No właśnie- przykładnie- tylko , że Jezus nie tylko żył zgodnie z Prawem Bożym, ale i działał niósł wolę Ojca, pokazywał czynem dzieła Ojca, my wszak mocy nie mamy by czynić cuda ale mozemy czynami pokazywać miłość Bożą i jego miłosierdzie.
Musimy przy tym uważać zeby nie zdeprawować kogoś swobodą do grzechu.
Wiec też jasno ustalić granice tej swobody
ktore wyznacza prawo Boże.

Ale wątpliwość moja polega na tym ze Jezus (słusznie )łamał ludzkie konwenanse prawa ktore BYŁO UZNAWANE za Boże , czyli np uzdrawiał, biesiadował, robił cuda w szabat,
jadł z grzesznikami
. Żydzi oskarżali go ze łamie w ten sposób szabat, oraz Prawo Boże
choc oczywiście zarzucali mu nieprawdę bo tak naprawde te zapisy nie należały do prawa Ojca. (Podobnie jak rzezanie , ktore należało nakazów ciała od przodków (Ew śJana 7:22)
2 Oto Mojżesz dał wam obrzezanie - ale nie pochodzi ono od Mojżesza, lecz od przodków - i wy w szabat obrzezujecie człowieka. 23 Jeżeli człowiek może przyjmować obrzezanie nawet w szabat, aby nie przekroczono Prawa Mojżeszowego, to dlaczego złościcie się na Mnie, że w szabat uzdrowiłem całego człowieka? 24 Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy"
Podobnie jest teraz z różnymi nakazami religii i denominacji nakazują coś czego tak naprawde w prawie Bożym nie ma.

Ciężkie rozróznienie
Znajomość pisma może to potwierdzić co w przypadku gdy ktoś Pism nie czytał a przestrzega prawo Boże, a co gdy ludzie mu zrobili tak ze zaczal przestrzegać także ludzkich nakazów ?.
Ja mysle ze policzone mu to będzie na poczet pokory, a Ty listku jak myslisz?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:w przypadku gdy ktoś Pism nie czytał a przestrzega prawo Boże, a co gdy ludzie mu zrobili tak ze zaczal przestrzegać także ludzkich nakazów ?.
Po to mamy PŚ i Ducha św., by oddzielać słowo Boże od nauk tylko ludzkich .To jest czasem ciężkie gdyż jak mówłL Jezus, nauczyciele chytrze uchylają przykazania Boże głosząc swoje , ludzkie nauki.

Mk 7:9 bw "I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować."

Mt.7,(12) Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. (13) Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują. (15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Swego rodzaju pieśnią jest Izrael, lecz:

Mt 21:43 bt5 "Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce."

Wiemy jednak, że:

Mat 15:24 bt5 "(24) Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela."

A skoro:

2Tm 2:8 bt5 "Pamiętaj na Jezusa Chrystusa, potomka Dawida. On według Ewangelii mojej powstał z martwych."

Więc:

Ap 14:1-3 bt5 "(1) Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach. (2) I usłyszałem głos z nieba, jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał tak], jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy. (3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Istotami żyjącymi, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi."

A jak brzmi ta pieśń ?

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to, to że uskutecznia życie:

Rz 2:7 bt5 "tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności – życie wieczne;"
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:A jak brzmi ta pieśń ?
Ap 15:3 bpd "i śpiewali pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i oraz pieśń Baranka, takiej treści:

Wielkie i zdumiewające są Twoje dzieła, Panie, Boże Wszechmogący; sprawiedliwe i słuszne są Twoje drogi, Królu narodów;
"


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Obj. 14:3
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
(BW)

Przecież Biblia wyraźnie określa czyja to pieśń i kto ją może zaśpiewać/śpiewać.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Zgodnie z tym, co zauważył Listek:

Ap 15:3 bt5 "(3) A taką śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka: Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny! Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów!"

Ci którzy "śpiewają" tą pieśń, pełnią swej świadomości doświadczają dzieł Bożych. Do czasu narodzin z Ducha "było Prawo i Prorocy", po narodzeniu z Ducha głoszona jest dobra nowina. Jako że Izrael jest narodem Duchowym, dlatego mamy:

Ap 14:3 bt5 "I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Istotami żyjącymi, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi."

Luk 16:16 nwt-pl "(16) "Aż do Jana było Prawo i Prorocy. Od tego czasu jako dobra nowina oznajmiane jest królestwo Boże i ku niemu prą osoby wszelkiego pokroju."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Życie polega na nadawaniu sensu Światu, wprowadzaniu komfortu definiując zjawisko, cechującego się trwałością wynikającą z perfekcji określenia. Umocnieni w Duchu Świętym obejmują swą wypowiedzią wszystko co wiedzą, a jednak okazuje się, że mówią o wiele więcej

Mt 13:12 pau "Bo temu, kto ma, będzie dodane i będzie miał w nadmiarze. A temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma."

Mt 7:14 pau "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, i jakże nieliczni są ci, którzy ją znajdują!"
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

sekwencje realizacji dążeń

Post autor: radek »

W królestwie wieczności prawość jest obiektem pożądania

Ap 22:17 pau "A Duch i Oblubienica mówią: „Przyjdź!”. I kto słucha, niech powie: „Przyjdź!”. Kto jest spragniony, niech przyjdzie i kto chce, niech zaczerpnie wody życia - za darmo."

Mt 19:12 pau "Niektórzy bowiem już od urodzenia są niezdolni do małżeństwa. Innych niezdolnymi uczynili ludzie. A jeszcze inni postanowili nie zawierać małżeństwa ze względu na królestwo niebieskie. Kto może to pojąć, niech pojmuje”."

Rz 10:5 bt5 "Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełni, osiągnie przez nie życie."
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Re: sekwencje realizacji dążeń

Post autor: karol210 »

radek pisze:W królestwie wieczności prawość jest obiektem pożadania.
Miło jest być zaskoczonym Prawdą to ucho igielne serce i prawość tj.
Dobro i ządanie prawdy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Proroctwa”