Ruach ha Kodesz w judaizmie wczesnym i współczesnym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

karol210 pisze:Duch ma energię a nie jest ,,samą energią" czy mógłbyś skomentować mój post tematu ,,Kim jest Duch Św.?" jestem ciekawy Twego rozumienia słowa ,,Duch"
Nie wiesz ze świat materii jest układem ,,Światła Bożego" to tłumaczy wiele z Pisma czytań.
Wybacz,ale nie bardzo potrafię zrozumieć to co napisałeś w tamtym temacie.Dla mnie jest to bardzo dziwne,że w chrześcijaństwie nie mówi się o istnieniu energii i nie uznaje Boga za Energię.Chrystus nauczał o niej i nie robił z tego tajemnic.

"...energia wychodziła z Jezusa i uzdrawiała wszystkich"

Niektóre obecne wyznania okłamują swoich wiernych,że obecnie nie istnieją Dary Ducha Świętego,Dary Energii Świętej,która jest dostępna za darmo
dla każdego człowieka.

"Energia,która wszystko przewyższa jest z Boga,a nie z nas,Boży to Dar".
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Duch nie składa się z samej ,,energii" dlatego nie można pisać ,,Bóg jest energią"Za to doskonale napisałes jest to Dar pochodzący od Boga"
Tłumaczy to wszelkie Cuda od tego Daru.Np.przechodzenie Jezusa przez sciany czy chodzenie po wodzie.Niektorzy tłumaczą ze miał ,,prąd" a ja nazwałbym to wiarą.Materia jest układem Bożego Światła co tłumaczy posiadanie Daru i układu materii z <<układu fotonow czy jako tam zwał>> a nie tylko ,,Bycie energią" w przytoczonym cytacie ,,a energią uchodziła z Niego i uzdrawiala wszystkich"
Drugi przykład znasz jak ,,gdy tylko woda sie poruszyła Anioł zstepywal a każdy kto wszedł zostawał uzdrowiony" Anioł też jest tylko energią? Tak to tlumaczyles ale Duch posiada energię a nie jest całkowicie nią
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 23:12 przez karol210, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Paszko

Z tematu:http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=395260#395260
Jaques

Osobiście wierzę w Ducha Świętego, który przenika wszystkich ludzi na świecie. Dotyczy on ludzi innych religii niż chrześcijańska i tych bez wiary w ogóle. Objawia się w dobrych uczynkach i chęci czynienia dobra, i niechęci do zła. Może nie tyle objawia, co sam jest tą chęcią i niechęcią. Duch to dość dawne wyrażenie, dziś moglibyśmy powiedzieć Myśl, Idea, a zamiast Święty można by użyć słów Dobro lub Sprawiedliwość.
Paszko

Moim zdaniem zastępowanie słowa Duch przez "myśl" czy "idea" to nie jest najlepszy pomysł - i to niezależnie od tego, czy mówimy o Duchu Świętym, czy też o złym duchu. Dla mnie w obu tych przypadkach mamy do czynienia z istotami nadprzyrodzonymi, stąd też określenie "duch" pasuje do nich idealnie. Obecność Ducha Świętego odczuwam jako coś w rodzaju błogiego dreszczu przebiegającego wzdłuż kręgosłupa, potylicy i po tyle oraz bokach czaszki, co zdarza mi się czasem podczas olśnienia w czasie kontemplacji Słowa Bożego, niekiedy podczas obserwowania jakiegoś zjawiska, które uznaję za Znak (najczęściej są to znaczące przypadki) i podczas odwiedzin jakiegoś szczególnego miejsca kultu, ale to rzadko.
[center]Obrazek [/center][center]zdjęcie aury człowieka[/center]

Podałeś bardzo dobry przykład odczuwania Bożego Ducha - Energii,która wpływa do aury człowieka,ducha/duszy,przez czakrę korony,znajdującą sie nad naszą głową i przepływa przez nasze dalsze czakry.Bóg jest Duchem-Energią i Duch-Energia,która do nas wpływa i jest w nas obecna,jest obecnym w nas Bogiem i ma wszystkie Jego atrybuty:Miłość,Mądrość,Świadomość,itd.

Zawsze piszę,że wielką szkodą dla ludzi jest pozbawianie ich możliwości korzystania z tego darmowego Daru Ducha Świętego,dostępnego dla wszystkich,którzy proszą o niego Boga. Potwierdziłeś realne i odczuwalne stnienie Daru Ducha Świętego.

Z jakiego powodu Świadkowie Jehowy i Badacze Pisma twierdzą wbrew prawdzie zawartej w NT,że Dar Ducha Świętego obecnie nie istnieje? Każdego dnia korzystam z tego Daru i każdemu go polecam.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Ratao doskonale znam te czakramy, to zwykle niebezpieczenstwo otwierac wiarą te praktyki bo niezdajesz sobie sprawy ile jest sil nieczystych ktore moga zafundowac Ci niezla jazde az po psychiatryk i smierc.Potwierdzam ze to prawda mialem ,,otwarte trzecie oko'' i nigdy przenigdy juz niechce, Piszesz a niewiesz co piszesz..jak mozna nazwac te superinteligentne byty energia? Jak?

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Ratao doskonale znam te czakramy, to zwykle niebezpieczenstwo otwierac wiarą te praktyki bo niezdajesz sobie sprawy ile jest sil nieczystych ktore moga zafundowac Ci niezla jazde az po psychiatryk i smierc.Potwierdzam ze to prawda mialem ,,otwarte trzecie oko'' i nigdy przenigdy juz niechce, Piszesz a niewiesz co piszesz..jak mozna nazwac te superinteligentne byty energia? Jak?
Czakramy to nic innego jak otwieranie sie na sily nieczyste

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Żadne nawet najbardziej miłe objawy odczuwalne w ciele człowieka nie są dowodem na działanie ducha Bożego.
Jedynie nowe narodzenie z Boga i następujący proces uświęcenia życia jest dowodem działania ducha Bożego w życiu człowieka. Uświęcenie to wypełnianie przykazań Boga na wzór Jezusa Chrystusa.

Hbr 12:14 bw "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"

Gdy naśladujemy Jezusa Chrystusa to wydajemy konkretne owoce, a Pan mówi, że mamy sądzić po owocach;

Ef 5:9 "A owocem światłości jest wszelka dobroć, sprawiedliwość i prawda."

Nie odczucia w ciele ale owoce jakie wydajesz są ważne.

Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. Ef.2,10

https://www.youtube.com/watch?v=eXw0c6iFGbE
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Dla ciekawskich ciezko otworzyc czakramy na tak zwane sily kosmiczne(ochrania Duch Św) ,,trzecie oko'' to juz szósty czakram i widzisz swiat niewidzialny a gdy otworzysz ,,korone'' umyslu demon ma pelna kontrole nad czlowiekiem bardzo ciezko wrocic od czakramu serca niemowiac o szostym i siódmym.Szatana mozna ulaskawic tym ale niebedzie ,,laskawy'' gdy odwrocisz sie od niego i wtedy robi taka jazde ze glowa mala.To dusza ta ktora emanuje energie a dusza to ,,byt'' a nie tylko energia. Nad nami co nas stworzyl Bog chroni Duch Św swą łaską przed silami nieczystymi
Ps:Grzesznicy np opetani seksualizmem maja w pelni otwarty czakram plciowy (opetanie sam widzisz tzw.zniewolenie) a korona czakram to krzeslo duszy ktorego chyba niechcesz dzielic z szatanem? Przezylem to i moge ksiazke napisac,i dziekuje Bogu ze odzyskalem Łaskę Uświecajacą ledwo ale udalo się to bylo cos okropnego ..byc pod wladzą demona, nie wierzysz to sprawdz i przezyj

Poprzedni POST potwierdzam w 100% i dodam ze gdyby grzechu nie bylo demony nie mieli by jak sie ,,karmic'' zmarnowaną łaską Uświecajacą i uschli by jak liscie
Bo Tylko od NIESKONCZONOSCI ,,JESTEM'' pochodzi zycie i lepiej od Boga sie nie odwracac bo On nas stworzyl do udzialu w jego ,,milosci'' a nie na potepienie a jego potwierdzeniem istnienia sa demony ktore same sie karmią
Demony potwierdzily proszac Jezusa by wyrzucil w swinie (roslina ma jeden wymiar,zwierze dwa,a czlowiek trzy + plus wolna Wola) swinie musialy utonac bo zabraly demony im energie a w otchlani Boga nie ma <<nie ma zycia >> tzw sily pozostaje tylko spectrum duszy na Sad Ostateczny gdzie Dusza albo uzyska Zycie lub zatracenie jakby jej niebylo..dlatego prosily Jezusa zeby jeszcze ,,zyli'' ciezko to okreslic ale nawet demon niechce zyc jak ,,umarly'' czekajac na Sąd a to wyglada jak sen a oni wola dzielic z czlowiekiem ,,swiadomosc'' jak grzeszy.Czlowiek po smierci jest we snie zabezpieczony przed silami nieczystymi a ludzie otwieraja sie na sily nieczyste roznymi praktykami...Dla wierzacych w horoskopy,koty,senniki moge powiedziec ze nie istnieje zadne przeznaczenie (Potwierdzeniem jest Przemienienie PAŃSKIE) oraz to co powiedzialem w sekcie gdy czarnego kota chcieli zabic:
-Co ten kot jest winny ze sie czarny urodzil?
Oczywiscie bylo poroznienie(otworzylem im oczy) ale czlowiek taki jest ze sam wybiera Prawde lub swoje zaklamanie dla ojca klamstwa tj.demona

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

karol210 pisze:Ratao doskonale znam te czakramy, to zwykle niebezpieczenstwo otwierac wiarą te praktyki bo niezdajesz sobie sprawy ile jest sil nieczystych ktore moga zafundowac Ci niezla jazde az po psychiatryk i smierc.Potwierdzam ze to prawda mialem ,,otwarte trzecie oko'' i nigdy przenigdy juz niechce, Piszesz a niewiesz co piszesz..jak mozna nazwac te superinteligentne byty energia? Jak?
Czakramy to nic innego jak otwieranie sie na sily nieczyste
Ze zdjęcia aury człowieka wynika,że wszyscy posiadamy czakry,a nie,że powinno się je otwierać.Znasz praktyki KK dotyczące działań na czakrach?
Piszesz a niewiesz co piszesz..jak mozna nazwac te superinteligentne byty energia? Jak?
Czakramy to nic innego jak otwieranie sie na sily nieczyste
O jakich superinteligentnych bytach napisałeś? Istnieją ludzie bez czakramów? Z tego co wiem,czakramy spełniają inną rolę,niż "otwieranie się na siły nieczyste".
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

karol210 pisze:Duch nie składa się z samej ,,energii" dlatego nie można pisać ,,Bóg jest energią"Za to doskonale napisałes jest to Dar pochodzący od Boga"
Tłumaczy to wszelkie Cuda od tego Daru.Np.przechodzenie Jezusa przez sciany czy chodzenie po wodzie.Niektorzy tłumaczą ze miał ,,prąd" a ja nazwałbym to wiarą.Materia jest układem Bożego Światła co tłumaczy posiadanie Daru i układu materii z <<układu fotonow czy jako tam zwał>> a nie tylko ,,Bycie energią" w przytoczonym cytacie ,,a energią uchodziła z Niego i uzdrawiala wszystkich"
Drugi przykład znasz jak ,,gdy tylko woda sie poruszyła Anioł zstepywal a każdy kto wszedł zostawał uzdrowiony" Anioł też jest tylko energią? Tak to tlumaczyles ale Duch posiada energię a nie jest całkowicie nią
To że pisze że Bóg jest duchem odnosi się do tego że jest niematerialny, co innego duch jako siła życiowa, moc..

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

daglezja77 pisze:
karol210 pisze:Duch nie składa się z samej ,,energii" dlatego nie można pisać ,,Bóg jest energią"Za to doskonale napisałes jest to Dar pochodzący od Boga"
Tłumaczy to wszelkie Cuda od tego Daru.Np.przechodzenie Jezusa przez sciany czy chodzenie po wodzie.Niektorzy tłumaczą ze miał ,,prąd" a ja nazwałbym to wiarą.Materia jest układem Bożego Światła co tłumaczy posiadanie Daru i układu materii z <<układu fotonow czy jako tam zwał>> a nie tylko ,,Bycie energią" w przytoczonym cytacie ,,a energią uchodziła z Niego i uzdrawiala wszystkich"
Drugi przykład znasz jak ,,gdy tylko woda sie poruszyła Anioł zstepywal a każdy kto wszedł zostawał uzdrowiony" Anioł też jest tylko energią? Tak to tlumaczyles ale Duch posiada energię a nie jest całkowicie nią
To że pisze że Bóg jest duchem odnosi się do tego że jest niematerialny, co innego duch jako siła życiowa, moc..
Wszystkie wielkie religie wiedzą,że Bóg &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;, Ojciec-Matka,Światłość jest Duchem-Energią.

Jeśli Badacze Pisma i ŚJ wierzą,że Bóg jako duch jest niematerialny,a " co innego duch jako siła życiowa, moc..",to skąd się bierze duch jako energia życiowa,siła,moc? Słowo "duch" tłumaczy się jak komu wygodnie.

W chrześcijaństwie ukrywa się istnienie Najwyższego Boga &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;, Ducha-Bożej Energii,Światłości.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Czym jest zatem człowieczy duch?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

ratao pisze:
karol210 pisze:Ratao doskonale znam te czakramy, to zwykle niebezpieczenstwo otwierac wiarą te praktyki bo niezdajesz sobie sprawy ile jest sil nieczystych ktore moga zafundowac Ci niezla jazde az po psychiatryk i smierc.Potwierdzam ze to prawda mialem ,,otwarte trzecie oko'' i nigdy przenigdy juz niechce, Piszesz a niewiesz co piszesz..jak mozna nazwac te superinteligentne byty energia? Jak?
Czakramy to nic innego jak otwieranie sie na sily nieczyste
Ze zdjęcia aury człowieka wynika,że wszyscy posiadamy czakry,a nie,że powinno się je otwierać.Znasz praktyki KK dotyczące działań na czakrach?
Piszesz a niewiesz co piszesz..jak mozna nazwac te superinteligentne byty energia? Jak?
Czakramy to nic innego jak otwieranie sie na sily nieczyste
O jakich superinteligentnych bytach napisałeś? Istnieją ludzie bez czakramów? Z tego co wiem,czakramy spełniają inną rolę,niż "otwieranie się na siły nieczyste".
Otworz je to bedziesz wiedział w moich postach wytłumaczyłem trzeba się rozpisać?Wszystko na pokładach Biblii
Bóg zamknął energię jak ktos dobrze to opisał w glinianym naczyniu tzn.ciele a Ty nadal nie rozumiesz co to energia a co to ,,byt''.W Biblii pisze jasno i sam widzisz w świecie materialnym i nadal nazywasz mądrość ,,byt'' świadomy tylko energią wprowadzając w żywy błąd

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Sformułowanie o 'świętym duchu Bożym' [inni: 'Duchu Bożym'] mamy już w Księgach SP; i tak --
(1) &#8222;11 Nie odrzucaj mnie sprzed swojego oblicza i racz mi nie odbierać swego świętego ducha.&#8221; - Psalm 51:11, 'PNŚ'; inna numeracja &#8211; Ps 51:13.
'Interlinia Vocatio', Tom PISMA, tak oddaje we fragmencie: &#8222;i_ducha świętości_Twojej&#8221; -- po hebrajsku: < v&#7498;r&#251;ă&#7717; q&#335;dhš&#7498;kh&#257; > /= < v&#7498;r&#251;ăch q&#335;dhsz&#7498;ch&#257; >/. Tłumaczenie: A. Horodecka i I. Golovanov.

(2) &#8222; 10 Lecz oni się zbuntowali i zasmucili jego świętego ducha. Wtedy przemienił się w ich nieprzyjaciela; toczył z nimi wojnę. 11 I zaczęto wspominać dawne dni, jego sługę Mojżesza: &#8222;Gdzie jest Ten, który z morza wyprowadził ich z pasterzami swej trzody? Gdzie jest Ten, który w niego włożył swego świętego ducha?&#8221; &#8221; &#8211; Izajasza 63:10, 11; 'PNŚ'.
'Int. Voc.', Tom PROROCY, oddaje we fragmencie/tach/: /z w. 10/: &#8222;**_ducha świętości_jego&#8221; -- po hebrajsku: < `&#277;th-r&#251;ă&#7717; q&#335;dhšô > /= < `&#277;th-r&#251;ăch q&#335;dhszô >/; /z w. 11/ &#8211; identycznie, jak w. 10. Tłumaczenie: Sławomir Stasiak.
Co się tyczy terminów rdzennych, to mamy: < r&#251;ă&#7717; > /= < r&#251;ăch >/ --&#8206; &#1512;&#1493;&#1468;&#1495;&#1463; // < q&#333;dh&#277;š > /= < q&#333;dh&#277;sz >/ -- &#8206; &#1511;&#1465;&#1491;&#1462;&#1513;&#1473;.

W zapisie mianownikowym, mamy w hebrajskich wersjach przekładowych 'Ksiąg NP' -- < r&#251;ă&#7717; hăqq&#333;dh&#277;š > /= < r&#251;ăch hăqq&#333;dh&#277;sz >/ -- &#1512;&#1493;&#1468;&#1495;&#1463; &#1492;&#1463;&#1511;&#1468;&#1465;&#1491;&#1462;&#1513;&#1473;. Np. w Łuk 1:35 &#8211; 'DHNT'/60 miejsc/, 'S.G.HNT'/55 miejsc/, 'MHT'/62 miejsca/. < > = rodzajnik; podwojenie litery q[of] - ma charakter gramatyczny. Jeśli nawet ktoś pisuje przez literę &#8222;k&#8221;, to również powinien podwajać [&#8222;kk&#8221;] w zapisie frazy. ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

karol210
Otworz je to bedziesz wiedział w moich postach wytłumaczyłem trzeba się rozpisać?Wszystko na pokładach Biblii
Pisałem o istnieniu czakramów,a nie o ich owieraniu.Wiadomo,że nie powinno się ich otwierać.
Bóg zamknął energię jak ktos dobrze to opisał w glinianym naczyniu tzn.ciele a Ty nadal nie rozumiesz co to energia a co to ,,byt''.
Boża Energia nie jest zamknięta.Ona ozywia ciało duchowe i fizyczne.Wpływa do czakramów,przepływa przez nie i wypływa z nas.Apostołowie udzielali tej Energii jako Ducha Świętyego przez nakładanie rąk.
W Biblii pisze jasno i sam widzisz w świecie materialnym i nadal nazywasz mądrość ,,byt'' świadomy tylko energią wprowadzając w żywy błąd.
Zawsze piszę o Bogu &#1497;&#1492;&#1493;&#1492; Ojcu-Matce,Miłości-Mądrości,że jest to Boża Energia,która ma Świadomość.Nie wiem o co Ci chodzi.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

daglezja77
daglezja77 pisze:Czym jest zatem człowieczy duch?
Duch ludzki jest to nasza właściwa istota,to kim jesteśmy jako dzieci Boże.
Wewnętrzny człowiek,z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha ludzkiego,jedynie ma wartość przed Bogiem &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;,jak jest napisane w( 1 Piotra 3.4).

Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym (ludzkim), że dziećmi Bożymi jesteśmy (Rz.8.16)
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”