Między nami charyzmatykami

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dezerter pisze: znany po 50-tnicy - mówienie w istniejących językach obcych nieznanych mówiącemu, ale znanych słuchającym
Zebrani w wieczerniku Żydzi wyszli i przemawiali w różnych językach do ludzi z diaspory , którzy przybyli do Jerozolimy na święto Tygodni, wyznaczone przez Boga.. Głosili dzieła Boże w językach sobie nieznanych lecz zrozumianych przez przybyszy.


Inne przykłady podane przez Ciebie Dezerterze są bardzo wątpliwe a przede wszystkim niebiblijne.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

EMET pisze:EMET:
Zatem byłoby w założeniu coś takiego, że o żadnej weryfikacji mowy nie ma
jest Emecie drogi - jedna uniwersalna i biblijna - "po owocach je poznacie"
W 'gromadzie' mamy uniesienie i samoakceptację: to nie dziwi. Jednak, o ile są tam treści oraz zachowania naganne, to czy podciągniemy to pod coś takiego, co koniecznie ma Bożą akceptację?
byłem w takiej gromadzie - ok 500 ludzi - większość modliła się "językami" - na dodatek było to spotkanie z charyzmatykiem takim z pierwszej ligi światowej! - uwierzyć musisz mi na słowo Emecie, że krytycyzm ani mi ani 3 paniom , które ze mną były nie znikł - po pierwszym spotkaniu , gdy wsiadaliśmy do samochodu, by wrócić z Torunia do domu zadałem pytanie:
"komu się nie podobało zachowanie Antonello?"
MI - odpowiedziały 3 damskie głosy - dopowiedziałem i słusznie!, bo mi też nie!
W drugim dniu zwróciłem uwagę najbardziej charyzmatycznemu księdzu - polakowi, który w nieco inny sposób sprawował liturgię - mimo, że był wspaniałym prowadzącym i jednym z najwspanialszych księży jakich w życiu spotkałem!
No, chyba, że pod "język anielski"...?
z jakiegoś powodu Paweł mówi: " gdybym mówił językami ludzi i aniołów"
więc jest to prawdo podobnie możliwe - Listku i biblijne jak najbardziej (czyli 1 i 4 )
a teraz dowód na to, Listku, że 2 i 3 tez są biblijne - dziwie się, że muszę to ci cytować :
„Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8,26).
innemu dar języków4 i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków4. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.
(1 Kor 12, 10)
14
1 Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! 2 Ten bowiem, kto mówi językiem1, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy1, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne. 3 Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze. 4 Ten, kto mówi językiem, buduje siebie samego, kto zaś prorokuje, buduje Kościół. 5 Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali. Większy jest bowiem ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami - chyba że jest ktoś, kto tłumaczy, aby to wyszło na zbudowanie Kościołowi. 6 Bo przypuśćmy, bracia, że przychodząc do was będę mówił językami: jakiż stąd pożytek dla was, jeżeli nie przemówię do was albo objawiając coś, albo przekazując jakąś wiedzę, albo prorokując, albo pouczając? 7 Podobnie jest z instrumentami martwymi, które dźwięki wydają, czy to będzie flet czy cytra: jeżeli nie można odróżnić poszczególnych dźwięków, to któż zdoła rozpoznać, co się gra na flecie lub na cytrze? 8 Albo jeśli trąba brzmi niepewnie, któż będzie się przygotowywał do bitwy?
9 Tak też i wy: jeśli pod wpływem daru języków nie wypowiadacie zrozumiałej mowy, któż pojmie to, co mówicie? Na wiatr będziecie mówili. 10 Na świecie jest takie mnóstwo dźwięków, ale żaden dźwięk nie jest bez znaczenia. 11 Jeżeli jednak nie będę rozumiał, co jakiś dźwięk znaczy, będę barbarzyńcą2 dla przemawiającego, a przemawiający barbarzyńcą dla mnie. 12 Tak też i wy, skoro jesteście żądni darów duchowych, starajcie się posiąść w obfitości te z nich, które się przyczyniają do zbudowania Kościoła. 13 Jeśli więc ktoś korzysta z daru języków, niech się modli, aby potrafił to wytłumaczyć. 14 Jeśli bowiem modlę się pod wpływem daru języków, duch mój wprawdzie się modli, ale umysł nie odnosi żadnych korzyści3. 15 Cóż przeto pozostaje? Będę się modlił duchem, ale będę się też modlił i umysłem, będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i umysłem. 16 Bo jeśli będziesz błogosławił w duchu, jakże na twoje błogosławienie odpowie «Amen» ktoś nie wtajemniczony, skoro nie rozumie tego, co ty mówisz? 17 Ty wprawdzie pięknie dzięki czynisz, lecz drugi tym się nie buduje. 18 Dziękuję Bogu, że mówię językami lepiej od was wszystkich. 19 Lecz w Kościele wolę powiedzieć pięć słów według mego rozeznania, by pouczyć innych, zamiast dziesięć tysięcy wyrazów według daru języków.
ja nie mam wątpliwości, że w tych cytatach jest o moich punktach 2 i 3
... a to nie wszystkie cytaty - jest tego więcej!
ale jak ktoś nie chce tego zauważyć - trudno - zatwardziałość, to takie biblijne ... :-?
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dezerterze ja nie wątpię ,że dar języków istnieje.Tylko obawiam się, że człowiek nie wiedząc co wypowiada może przeklinać Boga.

Dlaczego głoszący Ewangelię i bełkoczący w nieznanych językach zabierają ze sobą tłumaczy?

Dar języków przecież jest przede wszystkim po to by głosić dzieła Boże ludziom o różnych językach.

Dz 2: (4) I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. (5) Przebywali wtedy w Jerozolimie pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. (6) Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku. (7) Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami? - mówili pełni zdumienia i podziwu. (8) Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Dezerter pisze:Dezerterze ja nie wątpię ,że dar języków istnieje.Tylko obawiam się, że człowiek nie wiedząc co wypowiada może przeklinać Boga.
ale to ty tak twierdzisz niebiblijne! skąd u ciebie pomysł "przeklinania Boga" :aaa:
Biblia mówi co innego Listku:
a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne.
Ty wprawdzie pięknie dzięki czynisz,
Jeśli bowiem modlę się pod wpływem daru języków, duch mój wprawdzie się modli, ale umysł nie odnosi żadnych korzyści
Jak widzisz wszystkie 4 przypadki mówienia języków mają podstawy (mocniejsze albo słabsze, ale mają!) biblijne
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Dary i charyzmaty Ducha Św. - próba usystematyzowania Dezertera.

Charyzmaty (gr. charisma) czyli bezinteresowne dary łaski, są udzielane dla budowania wspólnoty Kościoła Świętego, ostatecznym celem posługiwania charyzmatami jest zawsze chwała Boża. Możemy je grupować, systematyzować, jednak ich ilość jest nieokreślona, jest ich nieskończenie wiele, albowiem Duch Święty jest nieskończony w swoich darach, łaskach. Posiadanie charyzmatów nie świadczy o osobistej świętości. Pierwsi chrześcijanie byli w pełni tego słowa znaczenia charyzmatykami.
O darach charyzmatycznych czytamy również w Katechizmie Kościoła Katolickiego:
(799): Charyzmaty, zarówno nadzwyczajne, jak również proste i zwyczajne, są łaskami Ducha Świętego, bezpośrednio lub pośrednio służącymi Kościołowi"

(768): Aby Kościół mógł wypełniać swoje posłanie, Duch Święty uposaża go w rozmaite dary hierarchiczne oraz charyzmatyczne i przy ich pomocy nim kieruje".

Święty Paweł w swoich listach wyróżnia kilka systematyk darów (charyzmatycznych) i charyzmatów (nadzwyczajnych) Ducha Świętego
„Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: «Niech Jezus będzie przeklęty!». Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus». Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.” (1 Kor 12).

Dary łaski................................Posługiwania.................................. Działania
Mądrości słowa..........................Łaska uzdrawiania.............................Czynienie cudów
Umiejętność poznawania.............Proroctwo.........................................Dar języków
Wiary.......................................Rozpoznawanie duchów
...............................................Łaska tłumaczenia języków
...............................................Uwalnianie


9 darów Ducha Św. dla wszystkich ochrzczonych według O. Robert De Grandis SSJ:

Poznania...................................Mocy....................................Związanych z mową
Mądrość.....................................Wiara......................................Dar proroctwa
Słowo poznania...........................Uzdrawianie.............................Dar tłumaczenia języków
Rozeznanie.................................Czynienie cudów...................... Dar języków

9 owoców Ducha Świętego: Ga 5, 22
Owocem zaś Ducha jest:
miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.


jest to próba usystematyzowania więc mile widziane konstruktywne uwagi
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Dezerter,

Przy rozpatrywaniu kwestii mówienia językami należy zwrócić uwagę na to co napisał apostoł Paweł .

1 Kor 14: 13 Dlatego ten, kto mówi językami, niechaj się modli o dar wykładania ich.

19 wszakże w zborze wolę powiedzieć pięć słów zrozumiałych, aby i innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy słów językiem niezrozumiałym.

Jaki porządek podczas nabożeństwa zaleca apostoł Paweł ?

1 Kor 14: 27 Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada;

ten werset jest bardzo wymowny , Paweł zaleca aby podczas nabożeństwa jeżeli ktoś już mówi językami to niechaj czyni to dwie lub najwyżej trzy osoby , nie powinny mówić one na raz lecz po kolei .No i bardzo istotny fakt aby ktoś te języki tłumaczył , jeżeli nie ma osoby która tłumaczy owe języki to wszyscy powinni milczeć .

wers 28 a jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu.

Dlaczego powinni milczeć ?


wers 23 . Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie?

Oczywiście mówienie językami w Iw miało swój określony cel - głoszenie dobrej nowiny wszystkim ludziom , wiadomo że nie każdy chrześcijanin znał biegle 10 języków dlatego dar mówienia w obcych językach spaniał swój cel.

Czy mamy jakiś zapis gdzie można by było wnioskować iż były dwa różne rodzaje ,, mówienie językami '' ? niestety ale nie .

Trudno mi sobie wyobrazić Apostoł Pawła siedzącego w więzieni aby wychwalał Boga językiem anielskim , bo niby w jakim to celu ?

Z własnego doświadczenia wiem że będąc w zborze niemieckojęzycznym więcej korzystają inni kiedy rozmawiam z nimi w ich ojczystym języku .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Ja czasami mówię "językami" ale z reguły bywa tak po solidnej imprezie :-D

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

nesto pisze:Ja czasami mówię "językami" ale z reguły bywa tak po solidnej imprezie :-D
Ja nie mówię językami i wątpię w taki dar.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dezerter pisze:
Dezerter pisze:Dezerterze ja nie wątpię ,że dar języków istnieje.Tylko obawiam się, że człowiek nie wiedząc co wypowiada może przeklinać Boga.
ale to ty tak twierdzisz niebiblijne! skąd u ciebie pomysł "przeklinania Boga" :aaa:
Biblia mówi co innego Listku:
A to wszystko co biblijne musi pochodzić od Boga? Jaka pewność, że w tym gadaniu od rzeczy Diabeł palca nie macza? Wśród Siedmiu Darów Ducha Świętego nie ma daru języków.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Qłeza30 pisze: Jaka pewność, że w tym gadaniu od rzeczy Diabeł palca nie macza?
Oj niestety macza palce gdyż wielu ludziw czasie tzw. modlitwy w jezykach wpada w odmienne stany świadomości- transe hipnotyczne i mocne przeżycia emocjonalne. A to robota przeciwnika.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Listek pisze:
Qłeza30 pisze: Jaka pewność, że w tym gadaniu od rzeczy Diabeł palca nie macza?
Oj niestety macza palce gdyż wielu ludziw czasie tzw. modlitwy w jezykach wpada w odmienne stany świadomości- transe hipnotyczne i mocne przeżycia emocjonalne. A to robota przeciwnika.

Pozdrawiam
Jak widać nie tylko palce macza ale i atrament, napisał o tym w Biblii i podaje, że od Boga pochodzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Listek pisze:
Qłeza30 pisze: Jaka pewność, że w tym gadaniu od rzeczy Diabeł palca nie macza?
Oj niestety macza palce gdyż wielu ludziw czasie tzw. modlitwy w jezykach wpada w odmienne stany świadomości- transe hipnotyczne i mocne przeżycia emocjonalne. A to robota przeciwnika.

Pozdrawiam
Może tak Listku w twoim zborze się dzieje u mesjanistów, bo u katolików takich dziwów nie zaobserwowałem
być może u mesjanistów "Diabeł palce macza" - nie wiem, nie widziałem, ale skoro tak twierdzisz pewnie wiesz. Ja wiem jak u katolików jest i nic takiego nie zaobserwowałem jak odmienne stany świadomości, czy transy hipnotyczne
Mówmy i piszmy o tym co wiemy i czego byliśmy świadkami a wówczas będzie to miało sens :-D :-?

Qłeza30
ale ty mówisz o owocach a są jeszcze dary i charyzmaty - popatrz na mój wcześniejszy post!
Wysłany: 2015-04-07, 20:30 Temat postu:
Dary i charyzmaty Ducha Św. - próba usystematyzowania Dezertera.
tyle się napracowałem a ty jak by tego postu wcale nie było
ni z gruszki ni z pietruszki :roll: :-?

Dawid
Pełna zgoda, Paweł też tak uważa - znasz widzę Słowo Boże, ale w niczym to nie zmienia tego, że ten sam Paweł mówi, że mówienie językami jest dla zbudowania siebie i że powinno być wykorzystywane, dla modlitwy osobistej.
Praktyka wspólnot charyzmatycznych zaświadcza o tym, że dar mówienia językami, rozwija duchowo i otwiera na inne dary jak proroctwo, rozeznanie, słowa poznania, uzdrawianie
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dezerter pisze:Mówmy i piszmy o tym co wiemy i czego byliśmy świadkami a wówczas będzie to miało sens
Właśnie w charyzmatycznej wspólnocie katolickiej widziałem transe hipnotyczne.padanie na plecy, niekontrolowany, kretyński śmiech , wyśpiewywanie mantry,dziwne stany emocjonalne i wydawanie odgłosów zwierząt.
Dezerter pisze: próba usystematyzowania więc mile widziane konstruktywne
Bardzo ładnie to zebrałeś. Dzięki.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dezerter pisze: Mówmy i piszmy o tym co wiemy i czego byliśmy świadkami a wówczas będzie to miało sens :-D :-?
Ja byłam świadkiem jak Diabeł mówi w odmiennym języku, dlatego uważam, że mówienie językami pochodzi od niego.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dezerter pisze: Praktyka wspólnot charyzmatycznych zaświadcza o tym, że dar mówienia językami, rozwija duchowo i otwiera na inne dary jak proroctwo, rozeznanie, słowa poznania, uzdrawianie
szalom
Ja rozumiem dar mówienia językami czyli znajomość języków obcych, tak jak to było w przypadku Jana Pawła II a nie jakiś bełkot.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”