Między nami charyzmatykami

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Między nami charyzmatykami

Post autor: Dezerter »

Brakuje mi na forum takiego tematu, gdzie ludzie zainteresowani Działaniem Ducha Św we współczesnych wspólnotach chrześcijańskich mogliby w przyjaznej atmosferze porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, uwagami, radami, ciekawymi linkami itd.
temat trudny, niepewny, delikatny i ulotny więc bez napinek i ostrych sądów, bo mądre to nie bezie.
Denominacja nie ma dla mnie znaczenia, bo ja jestem z tych co to naiwnie wierzą, że jest Jeden Bóg, Jeden Pan Jezus Chrystus, Jeden Jego Kościół i Jeden Duch w tym Kościele, który jeśli chce to działa.

Mnie zawsze ciągnęło do charyzmatyków, do odnowy w Duchu Św, zawsze takie tematy, wydarzenia przyciągały moją uwagę i pociągały....
ale zawsze coś lub ktoś mi przeszkadzało, zniechęcało i tak lata leciały a Duch Św był mi odległy i prawie nieznany :-(
Zaczęło się pięknie, bo udało mi się wreszcie zorganizować w parafii (z wikarym) studium biblijne. Spotykaliśmy się co piątek i z czasem te spotkanie przerodziły się w Seminarium Odnowy w Duchu Św - chyba 10 tygodni, w których było min
- spowiedź generalna z całego życia
- modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie/uwolnienie
- zawierzenie swego życia Jezusowi i uznanie go za swego Pana
- modlitwa o wylanie Ducha Św

Owoce:
- Dostałem ogromnego kopa na drodze wzrastania duchowego do Boga,
- uporządkowałem swoje sumienie, sprawy/grzechy z przeszłości,
- doznałem uzdrowienia duchowego (trwałego!) w dwóch sprawach teraźniejszych z którymi nie umiałem sobie poradzić
- poczułem delikatne działanie Ducha Św
- mój pokój wewnętrzny i radość pogłębiły się
- zbliżyłem się do żony i nasze relacje uległy znacznej poprawie
- rozwijam się duchowo poprzez czytanie Biblii, modlitwę spontaniczną, modlitwę uwielbienia, modlitwę śpiewem.
tyle na poczatek zapraszam chętnych do rozmowy
a do posłuchania jedna pieśń , która wielbię Boga często i ochoczo :-D
http://www.youtube.com/watch?v=aIvwBuzcaPE
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

https://www.youtube.com/watch?v=FnRAVeE ... EYtkk#t=12


Ponieważ Jezus jest w niebie i będzie tam przebywał do czasu odnowienia wszechrzeczy - jak podaje NT, został wysłany do ludzi Duch Boży, który woła Abba Ojcze. !

Dz 3:21 "Niebo musi Go [Jezusa]zatrzymać, dopóki nie nadejdą czasy odnowienia wszechrzeczy, o których Bóg od wieków mówił przez usta swoich świętych proroków."

https://www.youtube.com/watch?v=d4HrwrKzsEU

Ciekawi mnie czemu we wspólnotach łamane jest polecenie by nie korzystać z daru języków na zgromadzeniach jeśli nie ma tłumacza.

1 KOr.14,(27) Jeżeli korzysta ktoś z daru języków, to niech mówią kolejno dwaj, najwyżej trzej, a jeden niech tłumaczy!
(28) Gdyby nie było tłumacza, nie powinien mówić na zgromadzeniu;



Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Masz rację Paweł nie zaleca by przemawiać językami grupowo na dużych i otwartych zgromadzeniach, gdzie mogą wejść poganie, albo ludzie nieprzygotowani i nieobeznani ze sprawami duchowymi i ze Słowem Bożym.
Ale kontekst wyraźnie wskazuje czemu to czyni. Samego daru jednak nie potępia, mimo, że ceni go najmniej ze wszystkich darów i charyzmatów.
Mówienie językami na zgromadzeniach otwartych faktycznie może budzić sensację i błędne interpretacje, zamęt , niezrozumienie = nie powodować wzrastania do Boga u słyszącego.
Natomiast we wspólnotach, zgromadzeniach zamkniętych , mówienie językami w szczególnych chwilach połączone z modlitwą zrozumiałą i wielbieniem Boga językiem polskim - moim zdaniem nie jest łamaniem zalecenia Pawła jeśli przeczyta je się w szerszym kontekście 1 Kor 14 1-40
Uważam, że w tym przypadku chodzi - podobnie jak i w wielu innych - by "nie gorszyć maluczkich"
Co powiesz na takie ograniczone stosowanie w praktyce mówienia językami - czy będzie właściwe?
ps
linki jak obejrzę to skomentuje - dopisane - zajrzałem i posłuchałem :-D
nie znałem ich

szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

1. tylko dla Dezertera (reszta może to przeskoczyć):
Dezerter pisze:Brakuje mi na forum takiego tematu, gdzie ludzie zainteresowani Działaniem Ducha Św we współczesnych wspólnotach chrześcijańskich mogliby w przyjaznej atmosferze porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, uwagami, radami, ciekawymi linkami itd.
Być może Tobie brakuje trochę czegos innego niż mi, bo ja optowałem wprost o takim prostym kąciku, gdzie chętni tego chrzescijanie mogliby się grupować wokół okreslonych, własnych poglądów, a tam byliby chronieni przed krytyką. Czemu tego nie poparłes? nie wiem. Czyżby tutaj każdy musiał być wyróżniony przez skupienie uwagi na nim? mam nadzieję, że Tobie to nie przyswieca. Jednak własciwie nikt mojej propozycji nie poparł, i mamy brak kącików, gdzie np. charyzmatycy są po prostu normalną grupą prowadzącą swobodne dyskusje bez nagabywań, wracania ciągle do początku wszystkich założeń, bo kolejna osoba czuje się własciwie wszędzie u siebie (wyjątek to temat "tylko dla kobiet" czy "tylko dla mężczyzn", gdzie doskonale idea taka "komfortu" jest realizowana, bo są pewne dodatkowe założenia dla takiego a takiego tematu). Tutaj po paru oftopach, krytykach i powróceniu do dyskusji z gdzie indziej by dalej wałkować swój ulubiony temat, - temat będzie zapewne wyglądał jak tasiemiec wszystkich o wszystkim, a w tym w niewielkim procencie to, czego bys oczekiwał, Ty osobiscie a nie bezduszny internet. Potem powstanie identyczny temat gdzies obok, bo kolejna osoba będzie chciała wyróżnić się swoim pierwszym słowem.

2. dla wszystkich, w tym dla Dezertera:
Dezerter pisze:Brakuje mi na forum takiego tematu, gdzie ludzie zainteresowani Działaniem Ducha Św we współczesnych wspólnotach chrześcijańskich mogliby w przyjaznej atmosferze porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, uwagami, radami, ciekawymi linkami itd.
Oczywiscie istnieje wiele tematów, gdzie poruszałem, i nie tylko ja tematy działania Ducha sw. Piszę Ducha z dużej, swiętego z małej bez jakiejkolwiek istotnej przyczyny. Każdy może sobie znaleźć cos w dziale Protestanci, np. ostatnio wprost o charyzmatycznych
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 449#294449
tu nie mojego autorstwa. Piszą tam prawdziwi charyzmatycy ale od razu są tak różni, że niecharyzmatyczni mogą czuć tak samo jak oni w temacie jak u siebie.
Listek pisze:Ciekawi mnie czemu we wspólnotach łamane jest polecenie by nie korzystać z daru języków na zgromadzeniach jeśli nie ma tłumacza.
Myslę, że odpowiedzi jest b. wiele. Nie ma odgórnych zakazów dla charyzmatyka by się nie odzywał na języku. Ogólnie jest to dobrze widziane, jesli ktos modli się tam na językach, co Paweł potwierdził: 'chciałbym, żeby wszyscy mówili językami...". Czy masz jeszcze więcej obiekcji w tym temacie? Tarcze przygotowane :-)
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Odpowiedź dla Leszeda
leszed pisze:Być może Tobie brakuje trochę czegos innego niż mi, bo ja optowałem wprost o takim prostym kąciku, gdzie chętni tego chrzescijanie mogliby się grupować wokół okreslonych, własnych poglądów, a tam byliby chronieni przed krytyką. Czemu tego nie poparłes? nie wiem.
Poparłem - sprawdź sam, może mało gorąco, bo nie wiedziałem o co ci dokładnie chodzi, teraz mam pewność, że o to co mi. Miejmy nadzieję, że temat na tyle mało atrakcyjny, że nie przyciągnie troli :-P - w razie czego będę prosił Ciebie o interwencję :xhehe: - jest opcja usuń post nic nie wnoszący do wątku, o niskim poziomie intelektualnym i jakoś podobny 3 - ja z tych funkcji/uprawnień korzystałem.
Wątek ma nazwę Między nami charyzmatykami

Dla wszystkich
Znam Leszedzie tamten wątek, ale tam o administracji i organizacjach itp... a ja o Ducha w duchu moim własnym i innych osób, które zechcą coś napisać o konkretach, radach doświadczeniach, praktyce, duchowości, charyzmatach i darach ...
bo ja jestem na początku drogi, mało wiem i mało doświadczyłem
Wątek ma nazwę Między nami charyzmatykami więc nie jest to wątek o mnie

wybieram się na rekolekcję charyzmatyczne z księdzem Antonello Cadeddo i chciałbym się do nich dobrze przygotować - jakieś rady ?
http://www.poslanie.pl/rekolekcje-z-o-a ... o-cadeddu/
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak to u katolików wygląda to zapraszam do Torunia 29-31.08
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

"Po tym poznawajcie Ducha Bożego:

Wszelki duch, który przyznaje, że Jezus jest Mesjaszem, który przyszedł w ciele, jest z Boga,"1J 4:2 bpd

"Zechciał bowiem Bóg, aby w Nim [w Jezusie] zamieszkała cała Pełnia" Kol 1:19 bt

"w Nim bowiem w cielesnej postaci mieszka cała pełnia boskości"Kol 2:9 bpd


Duch Boży prowadzi człowieka do podporządkowania się Prawu Bożemu. Ponieważ jednak człowiek ma skłonność do przeciwstawiania się każdemu przykazaniu Bożemu, dlatego trwa walka pomiędzy duchem a ciałem w człowieku.

Ciało nie chce się podporządkować Prawu Bożemu , a Duch Boży poucza ducha ludzkiego o posłuszeństwie Bogu we wszystkim.Tylko gdy jesteśmy Bogu posłuszni wtedy mieszka w nas Duch Boży.

"A my jesteśmy świadkami tych spraw, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy są Mu posłuszni." Dz 5:32 bpd


1Tm 4:1 bpd "A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary chwytając się duchów zwodniczych i demonicznych nauk,"

Trzymajmy się nauki Bożej, gdyż anioł światłości Lucyfer czyni cuda.byśmy tylko porzucili Słowo Boże.

Ez 36:27 bw "Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je."


https://www.youtube.com/watch?v=z26ovVT ... xAy-N6ERKw


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 8:14 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Dezerter pisze:Znam Leszedzie tamten wątek, ale tam o administracji i organizacjach itp... a ja o Ducha w duchu moim własnym i innych osób, które zechcą coś napisać o konkretach, radach doświadczeniach, praktyce, duchowości, charyzmatach i darach ...
bo ja jestem na początku drogi, mało wiem i mało doświadczyłem
Wątek ma nazwę Między nami charyzmatykami więc nie jest to wątek o mnie

wybieram się na rekolekcję charyzmatyczne z księdzem Antonello Cadeddo i chciałbym się do nich dobrze przygotować - jakieś rady ?
Tych wątków o Duchu św., zielonoświątkowcach, językach itp. pamiętam, że powstało wiele, podałem ostatni jaki wpadł mi w ręce tylko dla pokazania czegoś.
Jedź na spotkanie charyzmatyczne, to dla Ciebie zapewne teraz najlepsze co mogę zasugerować, a czego nie odrzucisz. Moja droga była inna, można powiedzieć, że przypadkowo znalazłem się w nieco innej sytuacji.
Jakby co Dezerter, jestem na pw.

Dzięki za wszystko

Pozdrawiam
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dezerter pisze:wybieram się na rekolekcję charyzmatyczne z księdzem Antonello Cadeddo i chciałbym się do nich dobrze przygotować - jakieś rady ?
"Wszystko to czyńcie modląc się i prosząc Boga o pomoc. Módlcie się zresztą nieustannie, poddając się działaniu Ducha [Świętego]. Bądźcie bardzo czujni i módlcie się za wszystkich wiernych."Ef 6:18 br

Życzę dużo radości.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Listek pisze:
Dezerter pisze:wybieram się na rekolekcję charyzmatyczne z księdzem Antonello Cadeddo i chciałbym się do nich dobrze przygotować - jakieś rady ?
"Wszystko to czyńcie modląc się i prosząc Boga o pomoc. Módlcie się zresztą nieustannie, poddając się działaniu Ducha [Świętego]. Bądźcie bardzo czujni i módlcie się za wszystkich wiernych."Ef 6:18 br

Życzę dużo radości.

Pozdrawiam
dzięki
podobna radę dostałem od organizatorów
Rekolekcje są czasem spotkania z Bogiem i tak jak nie przychodzi się
na ważną uroczystość bez stosownego ubioru, tak nie przyjeżdża się na
rekolekcje bez stosownego przygotowania.

Dlatego prosimy codziennie do czasu zakończenia rekolekcji o modlitwę
w intencji dobrego przeżycia tego czasu dla siebie i innych
uczestników (choćby krótka, ale codzienna modlitwa, np. Ojcze Nasz
lub Chwała Ojcu w tej intencji).

„Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś
hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie." (2Kor 9.6)

Prosimy zabrać ze sobą:
- Pismo Święte
zapowiada się ciekawie, bo Cadeddu jest jednym z najważniejszych charyzmatyków współczesnych w naszym kościele.
Jego główne motto działalności to jak sam mówi:
Bóg budził nas na dwa różne sposoby: poprzez ubogich i poprzez charyzmaty. Pan Jezus powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.
Ujęło mnie jego świadectwo życia w ubóstwie i w środowisku bezdomnych - tych "najmniejszych" - on widzi w każdym z nich Jezusa
dla mnie intelektualnie i duchowo jest do przyjęcia, akceptuję i rozumiem to, ale
jako człowiek, w mojej psyche jest to trudne do realizacji i ja jeszcze tak nie umiem, by w innym człowieku widzieć Jezusa i tak go traktować :-? :oops: - może kiedyś, gdy dojrzeje duchowo

Listku często linkujesz wykłady takiego pana na temat mesjanistycznego widzenia rożnych aspektów wiary - może masz taki wykład na temat działania Ruach Ha Kodesz i jego darów i charyzmatów
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Leszedzie, po raz kolejny tłumaczę, że nie można stworzyć "kącików" bez określania do której grupy (wyznania) się należy. System może stworzyć GRUPY (każde oznakowane innym kolorem czcionki) i wydzielić dla każdej GRUPY niewidoczny dla innego wyznania tzw. pokój.
Dezerter zainteresowany CHARYZMATYKAMI, aby wejść do POKOJU CHARYZMATYKÓW, musiałby prosić administrację, o zmianę - z katolika na charyzmatyka, aby POKÓJ był dla niego widoczny, aby mógł w nim toczyć dyskusje. Jednocześnie nie widziałby POKOJU "Katolicy".
Obecny wątek i tak Dezerter musiałby (jak teraz ) założyć na forum OGÓLNYM , bo przecież zwraca się do WSZYSTKICH, prosząc o wsparcie i dyskusje.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Anna pochwaliła się charyzmatem ....administracyjnym :xhehe:
a może jeszcze jakimś innym? - byle w temacie wątku! :-P

Trochę musiałem odczekać po rekolekcjach, bo nie chciałem pisać niczego pod wpływem emocji.
Było ciekawie, prowadzący kontrowersyjny, głównie w zachowaniu, ma specyficzny sposób nauczania - nie rozgryzłem go do końca. Postać na pewno nie tuzinkowa, ale co by o nim osobiście nie myśleć, to potrafi zbliżyć do Boga, potrafi dać odczuć działanie Ducha Św - to na pewno!
Więc jak łatwo się domyślić - jestem zadowolony z rekolekcji. Nie będę opisywał całości, bo tego opisać się nie da - to trzeba przeżyć, ale opiszę moment dla mnie najbardziej mistyczny, charyzmatyczny, duchowy - najmocniejsze przeżycie duchowe.
Antonello Cadedu kazał wsiąść Biblie (wszyscy musieli mieć ze sobą) i przeczytać fragment:
Uzdrowienie kobiety w szabat Łuk 13 10-17


10 Nauczał raz w szabat w jednej z synagog. 11 A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować. 12 Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: «Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy». 13 Włożył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga. 14 Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus w szabat uzdrowił, rzekł do ludu: «Jest sześć dni, w których należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!» 15 Pan mu odpowiedział: «Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? 16 A tej córki Abrahama, którą szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?» 17 Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

ten wytłuszczony
poprosił jedną dziewczynę/kobietę na środek kazał jej się pochylić i udawać, a właściwie odgrywać tą chorą kobietę z synagogi. Tam nie było udawania, kobieta pochylona bardzo z rękami opuszczonymi miała trwać w takiej pozycji, aż Antonello nie powie jej, że ma się wyprostować. A no niespiesznie z namaszczeniem i szczegółami zaczął wprowadzać nas w świat sprzed 2000 lat, do tej synagogi, gdzie przebywał i nauczał Jezus, gdzie wokół albo przed Jezusem zgromadzili się mężczyźni a gdzieś przy wejściu w miejscu oddzielonym i wyznaczonym dla kobiet - stała pochylona kobieta. Przychodziła tam w takim inwalidzkim stanie od 18 długich lat, pomiatana, wyśmiewana, poniżana przez mężczyzn, opuszczona przez większość przyjaciółek i koleżanek, mająca świadomość, że jest ciężarem i utrapieniem dla rodziców i rodziny - "za co Bóg ich tak pokarał?" - słyszeli pewnie nie raz. A ona co czuła? co mówiła Bogu, przychodząc do synagogi i stojąc przez te 18 lat?, oglądając świat z perspektywy pyłu ziemi i butów przechodniów, bez perspektyw na miłość, małżeństwo, dzieci, bez radości tańca ...
taką ją zobaczył Jezus
Antonello wprowadził nas bardzo plastycznie i przekonywując w tą scenę w synagodze,... a tymczasm u nas biedne dziewczę już ledwo stało w tym pochyleniu upłynęło z 30 minut, więc gdy słowami Jezus "przywołał ją do siebie" nie mogła się ruszyć! Tylko z wysiłku zaczęła drżeć - podszedł do niej chwycił ją za rękę i poprowadził do przodu - szła z wielkim trudem i wysiłkiem, jak ta w synagodze niepewnie - łamiąc zakaz przebywania miejscu dla mężczyzn - w końcu powiedział:
"wstań" i położył na jej plecach dłoń a drugą na głowę i pomógł jej wstać:
przywołał ją i rzekł do niej: «Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy». 13 Włożył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się
po chwili upadła w tzw "spoczynku w Duch Św"
- mówił teraz do niej o tym, że Jezus ją uzdrawia ...tu wymieniał jej bardzo osobiste problemy i zranienia jakie w sobie nosi, później kazał jej się rozradować z obecności Jezusa i Ducha Św w niej i pozostać w takim stanie jakiś czas...

teraz zajął się nami - kazał wstać zamknąć oczy i pochylić się tak jak ta kobieta w synagodze, kazał stanąć na jej miejscu, wczuć się w nią, kazał pomyśleć o naszych zranieniach, problemach, uwiązaniach o tym co oddziela nas od Boga, co wymaga uzdrowienia w nas ...
zaczęła grać delikatnie muzyka na żywo taki nastrojowy podkład...
w pewnym momencie gdy już "stałem w synagodze w miejscu dla kobiet" - Antonello powiedział:
Jezus przywołuje cie - podejdź w myślach/wyobraźni do Niego stań przed Nim! stań przed Jezusem ty sam i On!
On kładzie teraz dłoń na twojej głowie i mówi " jesteś wolny od swej niemocy", uzdrawia cię, otacza Swoją Miłością ...
nie wiem co mówił jeszcze ...
nie słyszałem bo ....
stałem przed samym Jezusem! i jego rękę czułem na mojej pochylonej głowie i byłem tylko ja i On ....
czułem jak po policzkach płyną mi łzy, ryczałem jak dziecko, rozmawiałem z mim
- pozwólcie, że zostawię to sobie co i o czym
- to nie była modlitwa - to była rozmowa twarzą w twarz z Jezusem!
Coś wspaniałego :idea:

nie wiem czy chociaż trochę udało mi się oddać tą wspaniałą chwile jaką przeżyłem
- czy poczuliście to chociaż trochę?
A łatwo nie było skupić na Jezusie ...
gdy Antonello wypowiadał słowa, że Jezus kładzie dłoń na naszych głowach i uzdrawia nas - pani obok padła mi pod nogi, pomogłem jej się jakoś ułożyć i wyswobodzić a tu następni z tyłu padali między krzesła, robiąc rumor, ktoś głośno płakał, ktoś inny ...
ale ja już wówczas byłem znów sam na sam z Jezusem.

były jeszcze 3 mocne momenty podczas tych rekolekcji ale ... wystarczy
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dezerter pisze:stałem przed samym Jezusem! i jego rękę czułem na mojej pochylonej głowie i byłem tylko ja i On ....
Czy postanowiłeś obchodzić szabat tak jak czynił to Chrystus Jezus ?

J 5:47 nbg-pl "Ale jeśli nie wierzycie jego Pismom, jakże uwierzycie moim słowom?"

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

A Listek niezmiennie - co by się nie działo i o czym wątek by nie był - swoje :xhehe:
Listek pisze:
Dezerter pisze:stałem przed samym Jezusem! i jego rękę czułem na mojej pochylonej głowie i byłem tylko ja i On ....
Czy postanowiłeś obchodzić szabat tak jak czynił to Chrystus Jezus ?

J 5:47 nbg-pl "Ale jeśli nie wierzycie jego Pismom, jakże uwierzycie moim słowom?"

Pozdrawiam
Nie Listku o szabacie nie rozmawialiśmy :roll:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Rethel

Post autor: Rethel »

Dezerter pisze:A Listek niezmiennie - co by się nie działo i o czym wątek by nie był - swoje :xhehe:
Bo może Listek, to nie Listek, a program który z automatu wpisuje co popadnie.
Czasami mam wątpliwości. Administracja powinna się temu uważniej przyjrzeć... :roll:

Może to bot, albo U-Boot... :crazy:
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2014, 0:31 przez Rethel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ef 5:14 bpd "wszystko bowiem, co jest ujawniane, jest światłem. Dlatego mówi:

Obudź się, który śpisz, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus.
"


Obudź się Dezerterze !!!

Ducha św. otrzymują ludzie posłuszni Bogu !!


Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy są Mu posłuszni." Dz 5:32 bpd
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”