Między nami charyzmatykami

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dezerter pisze:10 przykazań - TAK
przepisy prawa szczegółowe dotyczące żydów - NIE
Dezerterze to nie naszym umysłem rozeznajemy co ważne, a co nieważne dla nas w Biblii. To Duch Boży kolejno będzie Ci pokazywał pewne przykazania i wtedy zaczniesz rozumieć ich wagę i je stosować bowiem:

2Tm 3:16 bgn "Całe Pismo natchnione jest przez Boga oraz pomocne do nauki, do dowodu, do rewizji, do wychowania dzieci w sprawiedliwości;"

Razem z Żydami jesteśmy w jednym ciele Mesjasza i Bóg wymaga tego samego posłuszeństwa od wszystkich Swych dzieci.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

janwisniewski68 pisze:Była tylko jedna świątynia zbudowana ludzką ręką na ziemi która była świątynią prawdziwego Boga ta w Jerozolimie którą postawił Salomon wszystkie inne budowane i nazywane świątyniami to świątynie pogańskie
Jednak przyznasz,ze Jezus, gdyby uważał synagogę za dom bałwochwalczy, na pewno by do niej nie wchodził i nie nauczał przywódców żydowskich.

Dla mnie synagoga to po prostu miejscowy dom nauki .
Natomiast masz rację ,ze świątynia może być tylko jedna w Jerozolimie, zbudowana według wzoru jaki podał Bóg.

Synagogę szataną stanowią ludzie, którzy mówią ,że są Żydami a nimi nie są, lecz kłamią.

Ap 3:9 nbg-pl "Oto z domu zgromadzeń szatana wyznaczę tych, co sobie mówią, że oni są Żydami a nie są, lecz kłamią.

Ap 3:9 bt "Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią.

Chodzi tu raczej o ludzi, którzy głoszą ,,teologię zastąpienia", choć ap Paweł wyraźnie podkreśla w Rz.11:

Rz 11:1 bug "Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud?

Nie daj Boże!



Rz 11:2 bw "Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Listek pisze:
janwisniewski68 pisze:Była tylko jedna świątynia zbudowana ludzką ręką na ziemi która była świątynią prawdziwego Boga ta w Jerozolimie którą postawił Salomon wszystkie inne budowane i nazywane świątyniami to świątynie pogańskie
Jednak przyznasz,ze Jezus, gdyby uważał synagogę za dom bałwochwalczy, na pewno by do niej nie wchodził i nie nauczał przywódców żydowskich.

Dla mnie synagoga to po prostu miejscowy dom nauki .
Natomiast masz rację ,ze świątynia może być tylko jedna w Jerozolimie, zbudowana według wzoru jaki podał Bóg.

Synagogę szataną stanowią ludzie, którzy mówią ,że są Żydami a nimi nie są, lecz kłamią.

Ap 3:9 nbg-pl "Oto z domu zgromadzeń szatana wyznaczę tych, co sobie mówią, że oni są Żydami a nie są, lecz kłamią.

Ap 3:9 bt "Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią.

Chodzi tu raczej o ludzi, którzy głoszą ,,teologię zastąpienia", choć ap Paweł wyraźnie podkreśla w Rz.11:

Rz 11:1 bug "Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud?

Nie daj Boże!



Rz 11:2 bw "Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.
Pozdrawiam
Świątyniami bożków są kościoły katolickie i cerkwie oraz buddyjskie i inne które czczą obrazy i posągi .Natomiast synagogę założyli ci co stworzyli religię judaistyczną ,i ta sama synagoga utworzyła organizację syjonistyczną !! Do synagogi należeli nie wszyscy Judejczycy tak zwani w świecie "Żydzi" I pamiętaj że Judejczycy to tylko jedno plemię Izraela i nie mieli prawa nazwać swojego państwa Izraelem a co najwyżej Judeą !!. Ci z Synagogi kolaborowali z Rzymem jeszcze przed przyjściem Jezusa . Izrael zostanie zjednoczony dopiero w trakcie armagedonu !!~Sami tak zwani żydzi są podzieleni na dzień dzisiejszy jak katolicy czy Islamiści .Religia ŚJ to organizacja syjonistów !!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

janwisniewski68 pisze: I pamiętaj że Judejczycy to tylko jedno plemię Izraela i nie mieli prawa nazwać swojego państwa Izraelem a co najwyżej Judeą !

W kwestii nazwy państwa czy symbolu flagi decydujące zdanie miał Rotschild.

Mnie interesuje ruch Żydów mesjańskich.

Autor listu do Żydów,zwraca się do Izraelitów, w związku z tym,że dary łaski i powołania Boże są nieodwołalne:

Hbr.5,12) Gdy bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, sami potrzebujecie kogoś, kto by was pouczył o pierwszych prawdach słów Bożych, i mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu.

13) Każdy, który pije /tylko/ mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem. (14) Przeciwnie, stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła.

Nadejdzie czas gdy:

"Tak mówi WIEKUISTY Zastępów: I będzie w owe dni, że dziesięciu mężów z każdego języka narodów, uchwyci się – tak, uchwycą się skraju sukni jednego Judejczyka i powiedzą: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że Bóg jest z wami !" Za 8:23 nbg-pl

Rz 11:29 bpd "Dlatego że dary łaski i powołanie ze strony Boga są nieodwołalne."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

jak zapewne wiecie tworzę od roku w mojej parafii wspólnotę "odnowy w Duchu Św" w związku z tym chciałbym Wam przybliżyć duchowość takich wspólnot, pokazać czym żyję ja i mój kościół, jak działa w nim Duch Św i jacy ludzie tworzą te wspólnoty
http://www.youtube.com/watch?v=YtMc8-5_Q9g
Duch Święty (Widzialne i Niewidzialne)
polecam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dezerter pisze:chciałbym Wam przybliżyć duchowość takich wspólnot
Czy w tych wspólnotach znana jest i stosowana, nauka sprawiedliwości Bożej ?

Hbr.5,13) Każdy, który pije /tylko/ mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem.

https://www.youtube.com/watch?v=4PQlMgdqf1c



Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Listek pisze:
Dezerter pisze:chciałbym Wam przybliżyć duchowość takich wspólnot
Czy w tych wspólnotach znana jest i stosowana, nauka sprawiedliwości Bożej ?

Hbr.5,13) Każdy, który pije /tylko/ mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem.

https://www.youtube.com/watch?v=4PQlMgdqf1c



Pozdrawiam
obejrzałem:
Początek to oczywista oczywistość, mój wikary dawno mi to powiedział
nie wiem jak jest u ewangelików i zielonych, ale u nas katolików jest:
posłuszeństwo, chrystocentryzm (w Odnowie i na kursie Alfa)
Mówca dokonuje dużej i nieuczciwej manipulacji:
miesza i zrównuje dwa całkowicie odmienne pojęcia:
Kurs Alfa - w którym brałem udział
ze stanem alfa - stanem mózgu, umysłu osiąganym podczas min medytacji
jedno z drugim nie ma nic wspólnego!!!!!!!!!!!!!!!
poza słowem "alfa" :lol:
podczas kursu Alfa ani razu nie byłem w stanie alfa
Kurs Alfa - bierze nazwę od tego, który jest nazwany Alfa i Omega - w biblii
ale
dziękuję za troskę i dbanie o to bym nie uległ zwiedzeniu i zbłądzeniu
u nas dzisiaj na spotkaniu Odnowy był porządek i spokój, Jezus był w centrum, były modlitwy dziękczynne i uwielbienia, później dzieliliśmy się Słowem Bożym (Dz 18-21) - tym co ono mówi do nas, co nas w tych rozdziałach poruszyło.
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Dezerter pisze:
Listek pisze:
Dezerter pisze:chciałbym Wam przybliżyć duchowość takich wspólnot
Czy w tych wspólnotach znana jest i stosowana, nauka sprawiedliwości Bożej ?

Hbr.5,13) Każdy, który pije /tylko/ mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem.

https://www.youtube.com/watch?v=4PQlMgdqf1c



Pozdrawiam
obejrzałem:
Początek to oczywista oczywistość, mój wikary dawno mi to powiedział
nie wiem jak jest u ewangelików i zielonych, ale u nas katolików jest:
posłuszeństwo, chrystocentryzm (w Odnowie i na kursie Alfa)
Mówca dokonuje dużej i nieuczciwej manipulacji:
miesza i zrównuje dwa całkowicie odmienne pojęcia:
Kurs Alfa - w którym brałem udział
ze stanem alfa - stanem mózgu, umysłu osiąganym podczas min medytacji
jedno z drugim nie ma nic wspólnego!!!!!!!!!!!!!!!
poza słowem "alfa" :lol:
podczas kursu Alfa ani razu nie byłem w stanie alfa
Kurs Alfa - bierze nazwę od tego, który jest nazwany Alfa i Omega - w biblii
ale
dziękuję za troskę i dbanie o to bym nie uległ zwiedzeniu i zbłądzeniu
u nas dzisiaj na spotkaniu Odnowy był porządek i spokój, Jezus był w centrum, były modlitwy dziękczynne i uwielbienia, później dzieliliśmy się Słowem Bożym (Dz 18-21) - tym co ono mówi do nas, co nas w tych rozdziałach poruszyło.
szalom
Miałem być na kursie Alfa 8 w środę ale z orientowałem się dopiero w czwartek .Może w następną środę ich odwiedzę .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

janwisniewski68 pisze:Miałem być na kursie Alfa 8 w środę ale z orientowałem się dopiero w czwartek .Może w następną środę ich odwiedzę .
Ja byłem właśnie w środę w Toruniu, ale w Warszawie jest prowadzony w kilku miejscach - zapraszam Janie przyjdź i sam zobacz i zostań do końca na grupach dzielenia również
Nie wiem czemu napisałeś - "Alfa 8" ?
Kurs Alfa (nazwa jego wywodzona jest również od pierwszej litery, czyli jest to kurs podstawowy, w którym można:
- poznać Boży plan zbawienia dla nas
- dowiedzieć kim jest Jezus
- zawierzyć swoje życie Jezusowi i publicznie wyznać, że Jezus jest moim Panem
- zostać uzdrowiony w Duchu Św
- doświadczyć napełnienia/wylania Ducha Św, czyli przeżyć chrzest w Duchu Św
- doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem i poczuć jego działanie/obecność
- zjeść dobrą kolację
to tylko niektóre atrakcje czekające na Was
ale ja zapraszam i piszę o:
http://www.alfapolska.org/pl/vdepartment/map
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Dezerter pisze:
janwisniewski68 pisze:Miałem być na kursie Alfa 8 w środę ale z orientowałem się dopiero w czwartek .Może w następną środę ich odwiedzę .
Ja byłem właśnie w środę w Toruniu, ale w Warszawie jest prowadzony w kilku miejscach - zapraszam Janie przyjdź i sam zobacz i zostań do końca na grupach dzielenia również
Nie wiem czemu napisałeś - "Alfa 8" ?
Kurs Alfa (nazwa jego wywodzona jest również od pierwszej litery, czyli jest to kurs podstawowy, w którym można:
- poznać Boży plan zbawienia dla nas
- dowiedzieć kim jest Jezus
- zawierzyć swoje życie Jezusowi i publicznie wyznać, że Jezus jest moim Panem
- zostać uzdrowiony w Duchu Św
- doświadczyć napełnienia/wylania Ducha Św, czyli przeżyć chrzest w Duchu Św
- doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem i poczuć jego działanie/obecność
- zjeść dobrą kolację
to tylko niektóre atrakcje czekające na Was
ale ja zapraszam i piszę o:
http://www.alfapolska.org/pl/vdepartment/map
8 października w środę Mieszkam na Tarchominie a dokładnie Nowo Dwory A odbywa się to w
Społeczność Chrześcijańska "Północ". ul. Elektronowa
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Listek pisze:
janwisniewski68 pisze: I pamiętaj że Judejczycy to tylko jedno plemię Izraela i nie mieli prawa nazwać swojego państwa Izraelem a co najwyżej Judeą !

W kwestii nazwy państwa czy symbolu flagi decydujące zdanie miał Rotschild.

Mnie interesuje ruch Żydów mesjańskich.

Autor listu do Żydów,zwraca się do Izraelitów, w związku z tym,że dary łaski i powołania Boże są nieodwołalne:

Hbr.5,12) Gdy bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, sami potrzebujecie kogoś, kto by was pouczył o pierwszych prawdach słów Bożych, i mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu.

13) Każdy, który pije /tylko/ mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem. (14) Przeciwnie, stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła.

Nadejdzie czas gdy:

"Tak mówi WIEKUISTY Zastępów: I będzie w owe dni, że dziesięciu mężów z każdego języka narodów, uchwyci się – tak, uchwycą się skraju sukni jednego Judejczyka i powiedzą: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że Bóg jest z wami !" Za 8:23 nbg-pl

Rz 11:29 bpd "Dlatego że dary łaski i powołanie ze strony Boga są nieodwołalne."

Pozdrawiam
Syjonizm upadnie ostatecznie nie oni będą rządzić światem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Syjonizm upadnie ostatecznie nie oni będą rządzić światem.
Światem będzie rządzić jesień?

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

W wątku o Sądzie padło pytanie
Biblijny.net pisze:Listek, czy chcesz powiedzieć, że już nie grzeszysz (w sensie, że już nigdy, a nigdy, ani razu od dłuższego czasu)?
na które mądrze bardzo odpowiedział:
MieczDucha pisze:
Biblijny.net pisze:Nikogo nie łapię. :)
Czasami spotykam się z opiniami podobnymi do opinii Listka, a nigdy nie miałem okazji lepiej poznać tego punktu widzenia. A poznam tylko wtedy, kiedy zadam kilka trudnych pytań. Nie zadaję ich ze złośliwości, czy chęci wmanewrowania kogokolwiek, ale z chęci poznania poglądów innych.
Wg mnie apostoł Jan piszę o nie grzeszenie w sensie nie życia w grzechu-dla grzechu. Czyli mówi o takiej osobie, której styl życia nie jest nastawiony na grzech, jeśli pojawi się jakiś grzech u takiej osoby to jest to wyjątkiem od reguły a nie normą. Taka osoba chodzi w światłości i gdy przydarzy się jej nawet grzech to pokutuje, w swoim chodzeniu w światłości jest oczyszczana krwią. Zostaje jej wybaczone, ale i zostaje uwolniona z mocy danego grzechu aby nie upaść znowu. Proces uświęcenia tutaj moim zdaniem zachodzi, który trwa całe życie.

"Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy. (7) Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu" - 1 list apostoła Jana 1:6-7 -

- jedni chodzą w ciemności

- drudzy w światłości i to o nich pisze że krew oczyszcza ich jeśli zdarzy im się jakiś upadek, który jest wyjątkiem jak pisałem a nie częścią ich życia -

I właśnie o takim chodzeniu w światłości mówi Jan tutaj : " Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy" - 1 list Jana 2:1 BW


"Kto ukrywa występki, nie ma powodzenia, lecz kto je wyznaje i porzuca, dostępuje miłosierdzia" - księga przysłów Salomona 28:13 BW
Biblijny.net odpowiedział
Biblijny.net pisze:MieczDucha, rozumiem to własnie podobnie, jak Ty.
Ale chciałbym też poznać inne opinie.
Na co ja napisałem :
i ja podobnie - brawo dla MieczDucha za świetny post :idea:
zanim Listek odpowie powiem jak jest u mnie, bo "nawrócenie"- w znaczeniu "chrzest Duchem" przeszedłem niedawno, będąc - jak mi się wydawało pobożnym i świadomym chrześcijaninem. Ale wówczas grzeszyłem, niewiele, ale dość regularnie, często powtarzałem te same grzechy - nie mogłem sobie z nimi poradzić mimo poważnego postanowienia poprawy. Po przejściu seminarium odnowy w Duchu Św i Kursu Alfa - stałem się innym człowiekiem. Zerwałem skutecznie z grzechami, które mnie stale prześladowały ...
czy jestem teraz już święty i doskonały? - NIE, ale zmiana jest ogromna
- już świadomie nie grzeszę,
- już nie mam przywiązania do grzechów z którymi sobie całymi latami nie radziłem
- rozliczyłem się z przeszłością czyli wyspowiadałem z całego życia a szczególnie z grzechów , które gdzieś tam w sumieniu delikatnie mi o sobie przypominały i sprawiały, że czułem się grzeszny - a grzech oddala od Boga
reasumując - nie byłem u spowiedzi już z miesiące, bo nie bardzo mam z czym iść, grzechy lekkie typu złość, krzyczenie na kogoś, sprawienie komuś przykrości niezamierzone, łamanie przepisów drogowych, czy piękne kobiety wokoło :xhehe: (ale tylko myślą i szybko ucinam grzeszne myśli ) - to załatwia spowiedź ogólna/powszechna podczas Eucharystii. Pewnie na pamiątkę narodzenia Jezusa pójdę do spowiedzi, ale może dopiero na Wielkanoc .... zaczynam rozumieć pierwotny Kościół, który miał 1 chrzcielne odpuszczenie grzechów. I próżniejszy, który wymagał spowiedzi 1 w roku ...
10 Przykazań - przestało być dla mnie ciężarem

tak to jest u mnie - ciekawe jak u Listka - mam nadzieję, że nie poczęstujesz nas 3 cytatami, tylko coś napiszesz od serca
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Dezerter pisze:a grzech oddala od Boga
A grzechem jest obżeranie się mięsem w Wieli Piątek, bo to dzień śmierci Pańskiej.
Za taki grzech spędzić można całą wieczność (ile to lat?) w piekle..

Grzechem jest również oddawanie czci cielcowi z Samarii bodajże, ale nie wiadomo czym jest ten "cielec" i dlaczego w ogóle ktoś by mu cześć oddawać chciał.. :-D

Nadto charyzmaty (to w temacie) są wg. mnie objawem bliżej niepoznanej choroby psychicznej, czego niestety nie mogę udowodnić. Dlatego wszelcy charyzmatycy mogą uważać się za WYBRANYCH, cokolwiek to znaczy.. :-P

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
Dezerter pisze:a grzech oddala od Boga
A grzechem jest obżeranie się mięsem w Wieli Piątek, bo to dzień śmierci Pańskiej.
Za taki grzech spędzić można całą wieczność (ile to lat?) w piekle..

Grzechem jest również oddawanie czci cielcowi z Samarii bodajże, ale nie wiadomo czym jest ten "cielec" i dlaczego w ogóle ktoś by mu cześć oddawać chciał.. :-D

Nadto charyzmaty (to w temacie) są wg. mnie objawem bliżej niepoznanej choroby psychicznej, czego niestety nie mogę udowodnić. Dlatego wszelcy charyzmatycy mogą uważać się za WYBRANYCH, cokolwiek to znaczy.. :-P
Są ludzie którzy mają wiedzę o Jezusie i Bogu ale nie mają wiary !!!
A co do nie jedzenia mięsa w piątek to nakaz Boga czy kk.?
Czy post polega na niejedzeniu mięsa ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”