Czy w Mojżeszu działał duch Chrystusa, duch Namaszczenia?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Czy w Mojżeszu działał duch Chrystusa, duch Namaszczenia?

Post autor: Listek »

Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną, (9) osiągając cel wiary, zbawienie dusz.

(10) Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce, (11) starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie.
1 Piotr

Jak sądzisz,czy we wszystkich prorokach działał duch Namaszczenia, czyli duch Chrystusa?

Jeżeli tak ,to dlaczego niektóre słowa spisane przez proroka Mojżesza na rozkaz Boga uważasz za nieważne?


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 1/verse/21

w tym i:

2 Piotr. 1:21
21. Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek-napisał.
Jeżeli tak ,to dlaczego niektóre słowa spisane przez proroka Mojżesza na rozkaz Boga uważasz za nieważne?
To nie jest tak,ze niektóre słowa Pr.Mojżesza uważa sie za nieważne,tylko proroctwo wypowiedziane nie ma wypełnienia w całej historii ludzkiego istnienia,nie ma charakteru wiecznie obowiązującego,tylko czasem dotyczy jej fragmentów,czy tez przyszłości,Dlatego wypowiedziane słowo miało/ma, czasowe przeznaczenie.
Takie samo znaczenie ma prawo [ w wyrazie tym w wymiarze biblijnym,rozumię,naukę czy pouczenie]często dotyczy czasu,oraz miejsca obowiązywania ma czasowy charakter.Czasem istnieje w moim przekonaniu błędne zrozumienie,że jeżeli coś pochodzi od Boga,to musi istnieć wiecznie.Doświadczenie ludzkości,to długi proces o różnych epokach czasu,zmiennych,który w wymiarze Działania Bożego,jego planu prowadzić ma do doskonałości,wiecznego życia,jako ostatecznego celu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Po tym poznawało się prawdziwego proroka Boga,że mówił zgodnie z pismami Mojżesza.

J 5:47 nbg-pl jeśli nie wierzycie jego [Mojżesza]Pismom, jakże uwierzycie moim słowom?"- powiedział Jezus.

Jezus jest prorokiem zgodnym z Mojżeszem dlatego jest prawdziwym Mesjaszem.

(37) Ten właśnie Mojżesz powiedział do potomków Izraela: Proroka jak ja wzbudzi wam Bóg spośród braci waszych. (38) On to w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, ażeby wam je przekazać.
Dz.7

Jak słowa życia mogą być dla Ciebie nieważne, chryzolicie?

Myślisz,że względem uświęcenia Bóg oszukałby swój wybrany naród?

1P 1:16 nbg-pl "Ponieważ jest napisane: Bądźcie świętymi, bo ja jestem Święty."

Kpł 20:7 bw "Uświęcajcie się i bądźcie świętymi, gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym."

Kpł 19:2 Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty, PAN, Bóg wasz!"


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Jak to możliwe by Mojżesz był prorokiem Boga? Mojżesz swą "karierę" zaczyna od okradzenia Egipcjan! Uważacie, że takiemu człowiekowi mógł coś mówić Bóg? Czy naprawdę nie było w śród Izraelitów porządnych ludzi, żeby Bóg musiał korzystać z takich jak Mojżesz?

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:Jak to możliwe by Mojżesz był prorokiem Boga? Mojżesz swą "karierę" zaczyna od okradzenia Egipcjan! Uważacie, że takiemu człowiekowi mógł coś mówić Bóg? Czy naprawdę nie było w śród Izraelitów porządnych ludzi, żeby Bóg musiał korzystać z takich jak Mojżesz?
Pomijając intencje, to odpowiem w taki sposób - zobacz, co mówił Chrystus o Mojżeszu:
BW

Łukasza 24:44
Potem rzekł do nich: To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach.

Jana 5:45-47
(45) Nie myślcie, że Ja was będę oskarżał przed Ojcem; oskarża was Mojżesz, w którym wy złożyliście nadzieję.
(46) Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał.
(47) A jeśli jego pismom nie wierzycie, jakże uwierzycie moim słowom?
Czy te słowa Chrystusa uwiarygadniają Mojżesza w Twoim sercu, czy też pomimo tych słów ciągle masz wątpliwości?

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze:Czy te słowa Chrystusa uwiarygadniają Mojżesza w Twoim sercu, czy też pomimo tych słów ciągle masz wątpliwości?
Drogi Cyprianie. Dla mnie człowiek, który morduje i kradnie napadając na sąsiadów nigdy nie będzie wzorem do naśladowania. Potępiam tak samo złodziei, jak morderców, choćby nawet jego za wzór podawali mi dawni jego kompani i on sam, że robił to w imieniu jakiegoś boga, którego trudno nawet zidentyfikować.Dokładnie teraz robią tak muzułmanie. Napadają, gwałcą i zabijają mówiąc, że im tak jedyny bóg zwany Allahem nakazuje. Jakoś świat im nie wierzy. Ja nie wierzę, że PRAWDZIWY STWÓRCA I BÓG mógł komuś takiemu jak Mojżesz pomagać. Nigdy też nie uwierzę w to, że dobry i pokojowy Jezus mógł nam dać za wzór kogoś takiego jak Mojżesz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /3/verse/5

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /3/verse/6

Dz 7:37-38
37. Ten właśnie Mojżesz powiedział do potomków Izraela: Proroka jak ja wzbudzi wam Bóg spośród braci waszych.
38. On to w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, ażeby wam je przekazać.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Czyli na moje pytanie:
Czy te słowa Chrystusa uwiarygadniają Mojżesza w Twoim sercu, czy też pomimo tych słów ciągle masz wątpliwości?
Odpowiadasz: Nie, nie uwiarygadniają.

Odpowiadasz: nie, twierdząc, że
ZAMOS pisze: Nigdy też nie uwierzę w to, że dobry i pokojowy Jezus mógł nam dać za wzór kogoś takiego jak Mojżesz.
Zatem Twoim zdaniem te słowa Jezusa zapisane w ewangeliach skąd się wzięły? Domyślam się, że powiesz: sfałszowane? Czy prawidłowo się domyślam? Chyba tak, no bo jak inaczej?
ZAMOS pisze: Drogi Cyprianie. Dla mnie człowiek, który morduje i kradnie napadając na sąsiadów nigdy nie będzie wzorem do naśladowania. Potępiam tak samo złodziei, jak morderców, choćby nawet jego za wzór podawali mi dawni jego kompani i on sam, ...
Czyli Twoim zdaniem człowiek nie może się nawrócić na dobrą drogę, taki jak morderca czy złodziej? Pomimo tego, że nawet w literaturze świeckiej opisywane są takie przypadki?

A co powiedziałbyś na temat żonatego człowieka, który w swoim młodym, ale już dorosłym życiu uganiał się za kobietami, wśród których były nierzadko mężatki. Człowiek ten nie czynił dobrze - to wiadome, bo zdradzał żonę. Pomijając to, że ów człowiek doprowadzał owe kobiety do zdrady swoich mężów, to sam ten fakt mógł powodować u zdradzonych mężów ciągłe podejrzenia, tym samym doprowadzać do kłótni małżeńskich. Te kłótnie mogły mieć zły wpływ na dzieci tych małżeństw, źle się uczyły, źle się rozwijały. W końcu te kłótnie mogły doprowadzić do rozpadu małżeństw. Znów cierpiały dzieci. Nawet te kobiety, które mężatkami nie były, oddając się żonatemu mężczyźnie - powodowały w swojej psychice spustoszenie - bo przecież wiedziały, że źle czynią. Do tego spustoszenia psychiki doprowadzał ten żonaty człowiek.


Co byś o nim powiedział? Czy on mógł zejść ze złej drogi? Czy Bóg mógł mu pomóc w zejściu z tej złej drogi? Zważ, że w czasach starotestamentowych i morderstwo i zdradę karano tak samo: śmiercią.
ZAMOS pisze: Ja nie wierzę, że PRAWDZIWY STWÓRCA I BÓG mógł komuś takiemu jak Mojżesz pomagać. Nigdy też nie uwierzę w to, że dobry i pokojowy Jezus mógł nam dać za wzór kogoś takiego jak Mojżesz.
Powiedz mi jak to jest? Jak mam odczytywać ten Twój brak konsekwencji w postępowaniu z Pismem, które zdaje się być (niestety muszę to tak nazwać) przewrotnym postępowaniem?

Wierzysz, że Mojżesz zabił, a Izrael wyszedł ze złotem z Egiptu - bo tak jest w Piśmie.

Nie wierzysz w to, co Chrystus mówił o Mojżeszu - a te słowa Chrystusa są w Piśmie.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze: Zatem Twoim zdaniem te słowa Jezusa zapisane w ewangeliach skąd się wzięły? Domyślam się, że powiesz: sfałszowane? Czy prawidłowo się domyślam? Chyba tak, no bo jak inaczej?
Dawno przestałem wierzyć, że choć jedno słowo w biblii pochodzi od Boga i Jezusa. Jak mogę jeszcze zgodzić się z tym, iż Jezus nauczał PRAWDY O NASZYM BOGU, to po tym co z tej nauki zrobili tacy ludzie ja faryzeusz Paweł, czy jego uczeń Łukasz nie mam ani cienia wątpliwości, że cała biblia to SF ludzi, którzy napisali tą księgę poprawiając wcześniejsze nauki takich ludów jak Słowianie, Sumerowie, Egipcjanie, czy Hindusi. To zlepek tych dawnych nauk i praw podkolorowanych dla potrzeb Izraelitów by usprawiedliwić ich niecne uczynki na przestrzeni całej ich historii.
.Cyprian. pisze:Czyli Twoim zdaniem człowiek nie może się nawrócić na dobrą drogę, taki jak morderca czy złodziej? Pomimo tego, że nawet w literaturze świeckiej opisywane są takie przypadki?
Myślę, że człowiek może się nawrócić, czy jednak powinna być mu wybaczona zbrodnia jakakolwiek. Czyn zbrodniczy jest na ziemi nieodwracalny, więc jak można wybaczyć złodziejowi to już sprawa jest cięższa przy morderstwie. Jak wyobrażasz sobie cierpienie ludzi którym pomordowano krewnych?
.Cyprian. pisze: Zatem Twoim zdaniem te słowa Jezusa zapisane w ewangeliach skąd się wzięły?
Jak można udowodnić, że Jezus uznał Mojżesza, jak w tej samej biblii jest napisane, że Jezus bardzo, ale to bardzo jednoznacznie potępił Żydów w Ewangelii Jana zdaje mi się 8.
.Cyprian. pisze: Powiedz mi jak to jest? Jak mam odczytywać ten Twój brak konsekwencji w postępowaniu z Pismem, które zdaje się być (niestety muszę to tak nazwać) przewrotnym postępowaniem?

Wierzysz, że Mojżesz zabił, a Izrael wyszedł ze złotem z Egiptu - bo tak jest w Piśmie.

Nie wierzysz w to, co Chrystus mówił o Mojżeszu - a te słowa Chrystusa są w Piśmie.
Nie wierzę, że Izraelici w niewoli egipskiej byli i pisałem już tu gdzieś o tym dokładniej cytując badania historyków egipskich. Niewola egipska to bajka jak większość ich starotestamentowych podań nie trzymających się kupy legend. Nigdy też nie uwierzę, że Bóg ojciec Jezusa oddał go w ofierze za grzechy Żydów. Wyobraź sobie np. sąsiada, który przez kilka lat pluje na ciebie i ty mu mówisz, że jak zabije twego syna to ty mu wtedy jego plucie zapomnisz. To tak wielka bzdura, że nawet przy mojej wyobraźni jest nie do pomyślenia. Naprawdę trza być nieźle pokręconym by wpaść na takie rozwiązanie. Nic nie napiszę o tych co w to wierzą bo mnie wywalą z forum.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Zamosie, Biblia opisuje ludzi którzy z niewoli grzechu mogą dotrzeć do wolności fizycznej i duchowej.
PŚ jest instrukcją jak to zrobić. Nie naszą rolą jest oceniać bohaterów wiary, którzy tak samo jak każdy z nas rozmijali się wielokrotnie z wolą Bożą .A jednak Bóg wybaczył im grzechy i pozwolił podążać za Mesjaszem w świętości , czyli życiu zgodnym z Jego doskonałymi przykazaniami.We wszystkim tym dopomaga otrzymany duch Boży. Pocieszyciel dba, byśmy żyli w sprawiedliwości i świadomie nie grzeszyli.Korzystajmy z szansy powrotu na drogę Bożą póki żyjemy.

O Panie, prowadź mnie w swej sprawiedliwości,
na przekór mym wrogom:
wyrównaj przede mną Twoją drogę!
Ps.5,9


Dn 12:2 "Wielu zaś, co śpi w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”