CZY DARY ŚWIĘTEGO DUCHA BOŻEGO PRZEMINĘŁY ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
eksplorator pisze:
efroni pisze: No cóż ... :bardzo_smutny: .... bo można było odpowiedzieć jednym zdaniem .
Jakim jednym zdaniem?
Że tu i teraz nie ma takich ludzi ?
Wydawałoby się, że tutaj na forum biblijnym będą sami wybrani nad którymi roztacza się Boży parasol, a tymczasem wygląda na to, że są prawie wyłącznie przez Boga opuszczeni.

A wymogi są przecież takie proste do spełnienia.
Smutne to............ bardzo smutne.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jest to potężne działanie Ducha Świętego-Energii Świętej. Widać jasno,że Dar Ducha Świętego nie przeminął,jakby to niektórzy chcieli.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:
eksplorator pisze:
efroni pisze:No cóż ... bo można było odpowiedzieć jednym zdaniem .
Jakim jednym zdaniem?
Że tu i teraz nie ma takich ludzi ?
Przecież cały czas o tym piszę, ja oraz inni, powołując się na Biblię, że 'Dary Ducha' miały przeminąć wraz ze śmiercią apostołów, bo to niemalże wyłącznie w ich obecności one się działy, również poprzez innych uczniów, lecz zawsze w obecności apostołów, i dzisiaj, od około 1917 lat, nie ma na tej planecie człowieka, który przejawiał by prawdziwie Boże 'Dary Ducha' - te 'Dary Ducha' ... nie myląc ich z 'Owocami Ducha', gdyż to zupełnie inna sprawa.

Uważa się, że ostatni z apostołów, Jan, zmarł około roku 100-go n.e. w Efezie, za rządów cesarza Trajana, spisując wpierw około roku 98 Ewangelię oraz trzy listy (Księgę Objawienia napisał wcześniej, w roku 96 na wygnaniu, na wyspie Patmos).

Skoro Żydzi zabili rękami Rzymian Syna Bożego, który czynił na ich oczach niezwykłe rzeczy, nie miało by najmniejszego sensu utrzymywanie w mocy owych 'Darów Ducha', tym bardziej, że niemalże wszyscy pozostali apostołowie przejawiający 'Dary Ducha', czyniąc cuda, również zginęli śmiercią męczeńską.
Dzie 2;22,23 BT (22) Mężowie izraelscy, słuchajcie tego, co mówię: Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, (23) tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście.
Biblia mówi ponadto, że teraz "w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy" 2 Kor 5;7 BW i jakiekolwiek cuda, którymi dziś posługują się rzekomi wyznawcy Jezusa, są cudami szatańskimi, zwodniczymi ... bo to, że takowe szatańskie cuda oglądamy, nie ulega wątpliwości, i jedynie potwierdza spełnianie się Biblijnych proroctw w dniach końcowych;
Mat 24;24 BW (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25) Oto przepowiedziałem wam.

Mat 7;22,23 BW (22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?


(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
[center]Czemuż zatem nie chcecie uznać słów Jezusa, jako pewnika, i nadal oczekujecie Jego cudów?[/center]

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
efroni pisze:
eksplorator pisze:
efroni pisze: No cóż ... :bardzo_smutny: .... bo można było odpowiedzieć jednym zdaniem .
Jakim jednym zdaniem?
Że tu i teraz nie ma takich ludzi ?
Wydawałoby się, że tutaj na forum biblijnym będą sami wybrani nad którymi roztacza się Boży parasol, a tymczasem wygląda na to, że są prawie wyłącznie przez Boga opuszczeni.

A wymogi są przecież takie proste do spełnienia.
Smutne to............ bardzo smutne.
Nikt przez Boga nie jest opuszczony .
To ludzie oddalają się od Boga , a oddalają się z powodu swojej natury , natury "dzikiego osła"

Żeby zbliżyć się do Boga trzeba tą naturę przełamać , przeciwstawić się jej
a to nie jest takie proste do spełnienia .
Przecież człowiek kocha tą swą naturę bardziej niż wszystko inne na świecie .
I to jest ... i smutne i prawdziwe , niestety.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Przykładem daru Ducha Świętego jest oświecenie Marii Jezusem

Łk 1:35 pau "Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i osłoni Cię moc Najwyższego; dlatego Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym."

Mt 24:35 pau "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą."

Oświecenie jest darem dla tych, którzy podobają się Bogu

J 6:65 pau "I dodał: „Dlatego właśnie powiedziałem wam: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeśli Ojciec mu tego nie da”."

Mat 13:43 pau "(43) Sprawiedliwi natomiast zajaśnieją jak słońce w królestwie swego Ojca. Kto ma uszy, niech słucha."

Dan 12:3 pau "(3) Mądrzy będą jaśnieć jak blask nieba, a ci, którzy wielu prowadzili ku sprawiedliwości -jak gwiazdy po wieczne czasy."

Oświecenie jest wyrazem zaufania, dlatego Jezus mówi, że

Mt 12:31 pau "Oświadczam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą ludziom odpuszczone. Jednak bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone."

Przykładem oświecenia jest Jan podarowany Elżbiecie

Mat 11:11 pau "(11) Zapewniam was: Nie ma większego człowieka od Jana Chrzciciela, a jednak najmniejszy w królestwie niebieskim jest od niego większy."

Co wskazuje na to, mówiąc hinduistycznie, że żaden człowiek nie zrealizował się, zatem oświecenie jest możliwe dla każdego, skądkolwiek by się nie podnosił

Mt 19:26 pau "Jezus przyjrzał się im uważnie i odpowiedział: „Dla ludzi to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe”."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

RN
RN napisał:"Wydawałoby się, że tutaj na forum biblijnym będą sami wybrani nad którymi roztacza się Boży parasol, a tymczasem wygląda na to, że są prawie wyłącznie przez Boga opuszczeni."
Ludzie nie wiedzą,że Boga powinni szukać jako zamieszkującego w sercu duchowym każdego człowieka.Podałem przykłady korzystania z Bożej Energii i jakoś nikt tego nie zauważył.Nie widać,aby byli chętni do umacniania się w Bogu i w Jego potężnej Energii.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Ludzie nie wiedzą,że Boga powinni szukać jako zamieszkującego w sercu duchowym każdego człowieka.Podałem przykłady korzystania z Bożej Energii i jakoś nikt tego nie zauważył.Nie widać,aby byli chętni do umacniania się w Bogu i w Jego potężnej Energii.
Jak Bóg byłby tylko energią to byłby bez świadomości i bez woli.

_____________________________________________________

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

tropiciel pisze:Jak Bóg byłby tylko energią to byłby bez świadomości i bez woli.
Energia to nie jest tylko to,co masz w gniazdku z pradem,tropiciel.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

tropiciel pisze:
ratao napisał:Ludzie nie wiedzą,że Boga powinni szukać jako zamieszkującego w sercu duchowym każdego człowieka.Podałem przykłady korzystania z Bożej Energii i jakoś nikt tego nie zauważył.Nie widać,aby byli chętni do umacniania się w Bogu i w Jego potężnej Energii.
Jak Bóg byłby tylko energią to byłby bez świadomości i bez woli.
Bóg jest Duchem-Energią,Świadomością i Życiem we wszelkim bycie.Gdyby Bóg nie miał Świadomości,to i my jako Jego dzieci,też byśmy jej nie mieli.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

tropiciel pisze:
Ludzie nie wiedzą,że Boga powinni szukać jako zamieszkującego w sercu duchowym każdego człowieka.Podałem przykłady korzystania z Bożej Energii i jakoś nikt tego nie zauważył.Nie widać,aby byli chętni do umacniania się w Bogu i w Jego potężnej Energii.
Jak Bóg byłby tylko energią to byłby bez świadomości i bez woli.

_____________________________________________________

Zgadza się

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

karol210 pisze:
tropiciel pisze: Jak Bóg byłby tylko energią to byłby bez świadomości i bez woli.
Zgadza się
*bip* *bip*

Kod: Zaznacz cały

Wykryto okultyzm.
+++ Błąd: Brak Sera. Zacznij Z Początku +++

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

jakkolwiek ktoś by rozumiał energię - to Bóg JEHOWAH - Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba nie jest tylko energią !!!

____________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Biblia sama mówi o tym, że Bóg jest 'Potężny' i obdarzony 'Mocą';
5 Moj 9;29 BW (29) A przecież oni są twoim ludem i twoim dziedzictwem, które też wyprowadziłeś swoją wielką mocą i swoim ramieniem wciągniętym.

Hiob 36;5 BW (5) oto Bóg jest potężny, lecz nikim nie gardzi; potężny siłą i sercem.
Jego 'siła' to nie tylko niewyobrażalna dla człowieka 'moc' (Hiob 26;11,12 Ps 21;14), ale Jehowa potężny jest również 'sercem', o czym powiedziano powyżej w Hioba, co potwierdza też apostoł Jan w swoim 1 Liście pisząc, że Bóg jest 'miłością';
1 Jan 4;8 BW (8) Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością
.

Jego niezłomne zasady oparte na miłości sprawiają, że jest "doskonały w swoim postępowaniu";
2 Sam 22;31 PNŚ (31) 31 Co się tyczy prawdziwego Boga, droga jego jest doskonała; wypowiedź Jehowy odznacza się czystością.
Moc, potęga i mądrość Stwórcy widoczna jest wokół nas, tylko mało kto ją dostrzega. Wystarczy wziąć 'pod lupę' coś tak, wydawać by się mogło, zwykłego i banalnego jak burza. Chmura burzowa może wyzwolić więcej energii niż bomba atomowa o mocy 20 kiloton trotylu. Dla porównania, bomba atomowa zrzucona na Hiroszimę miała mniej, bo około 15 kt. Zadziwiające jest też to, że piorun może mieć temperaturę 30.000°C, czyli pięciokrotnie więcej aniżeli temperatura występująca na słońcu (6000°C). Jeżeli dodamy jeszcze, że "na całym świecie w tym samym czasie ma miejsce około 1800 burz i około 100 wyładowań w ciągu sekundy", (Wikipedia - burze), to i tak, tylko w ułamku przybliży nam 'moc' i 'potęgę' Jehowy Boga, który pyta;
Hiob 38;25;35 BW (25) Kto wyrąbał chodnik dla ulewy i wyznaczył drogę piorunowi, (35) Czy możesz wypuścić błyskawice, aby poszły i rzekły do ciebie: Oto jesteśmy!?
Każdego dnia nasza planeta 'bombardowana' jest ogromną ilością energii, która przez Stwórcę jest w pełni kontrolowana i życiodajna.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Bóg nie jest tylko mocą i potęgą, bo posiada wolę i żaden człowiek nie ma na to najmniejszego wpływu : Rzym. 9 : 15 - 18; 12 : 2; 1 Tes. 4 : 3; 1 Piotra 2 : 15.

______________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

eksplorator pisze: Ze sprawozdania za ubiegły rok 2015 wynika, że 'Dobrą Nowinę' o 'Królestwie Bożym' rozgłaszano w 240 krajach, a czyniło to 8.220.105 głosicieli, którzy prowadzili 9.708.968 studiów Biblijnych, z czego 260.273 zainteresowanych potwierdziło swe oddanie Bogu poprzez chrzest wodny
1. Po pierwsze, to co głosicie, to nie jest żadna Dobra Nowina - powiedziałbym że zła.
2. Po drugie: rzekome studia biblijne prowadzi się na podstawie książek: Teraz jest nią: 'Czego naprawdę uczy Biblia', wcześniej była "Prawda, która prowadzi do życia wiecznego" i in. Dlaczego rzekome?
Piotr Andryszczak pisze: Czy rozmowę prowadzoną na podstawie samej Biblii można raportować jako studium? (...) Ale niekiedy spotyka się ludzi, którzy nie chcą korzystać z żadnej innej literatury poza Pismem Świętym. (...) Gdy dana osoba nabierze zaufania, będzie można wprowadzić stosowną literaturę. Gdy już jednak dojdzie do tego, będziemy unikać wywołania wrażenia, że studium Biblii zamieniliśmy na studium książki."

dalej czytamy:
"Gdy będziesz odczytywać, uwypuklać i objaśniać wersety biblijne przytoczone w studiowanym materiale, zainteresowany powinien nadal odnosić wrażenie, że - jak to w gruncie rzeczy ma miejsce - studiujecie Pismo Święte."

Teraz jest wszystko jasne!".
Cytat pochodzi ze strony: http://piotrandryszczak.pl/czego_napraw ... iblia.html
I takie to 'studium biblijne'. :P

A ten chrzest na który się powołujesz, to nie żaden chrzest tylko 'symbol'. Pytanie tylko czego. Jest to chrzest niebiblijny, bo nie jest udzielany w "Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Kolejna sprawa: "Dlaczego drugie owce głoszą innym coś, co nie jest dla nich samych przeznaczone?"
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”