Wskrzeszenie i Zmartwychwstanie to nie żarty...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Wskrzeszenie i Zmartwychwstanie to nie żarty...

Post autor: karol210 »

Najostrzejszy tekst dla nierozumiejących z Starego Pisma...

<<7 i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał. >>

Sam ducha własnego oddam a wiem że mnie obudzi Ojciec ....
Gdy byłem pod złym WPLYWEM szatana to mialem gniew czemu mam ducha oddać???

Wiem juz ze to byłe było złe......

O tym Jezus wiedział mówiąc ,,Ojcze przyjmij ducha mego" duch własny...człowieka
Bóg Ojciec szuka przyjaciół nieba a Swemu Synowi ktory nie był marnotrawny chciał oddać Wszystko...to tak jak Ojciec odpisuje w spadku..Ale Syn pełnią świadomości nie przyjął bo u Ojca jak to w Domu sam nie chciałbyś rządzić bo Chwała należy sie temu co daje wszystko...Dalej..
Jak widzicie Jezus był tak zapisany w Pamieci Bożej ze Zmartwychwstał bo Zwyciężca szatana musiał objawić umarłym dlatego musiałbyć też w szeolu bo chciał i wierzył by wyciągnąć stamtad Sprawiedliwych...kohelet pisał i tak było ze po umarlych nic nie ma.. inaczej mógłby predzej z Krzyża Wniebowstąpić.
Idąc tam odebrał klucze Szeolu i tym pozbawił szatanowi kluczy.
Kazdy czlowiek ktory umiera a jest sprawiedliwy idzie do Chrystusa...trzeciego Nieba przed Sądem Ostatecznym bo jeszcze nikt do nieba nie wstąpił prócz Syna Człowieczego...
Inni mogą se gdybać to gdzie Mojzesz i Eliasz? Przeciez wniebowstąpili...oczywiscie do nieba a trzecie niebo to tak zwane nie Pokój a bycie juz przedsionku jak u babci w zime koło kominka

Jezus Miłosierny Zmartwychwstał ale czemu do nieba odrazu nie poszedł? Szykował miejsce dla tych co byli sprawiedliwi ale juz zmarli bedący w Szeolu...
A do żyjący Wstepując do nieba powiedział idę szykować Wam miejsce...u Boga Ojca

<<24 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. 25 Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci>>


Naukowość i Religia tak idzie w parze ze szok tylko czemu nie idą? Kto rządzi światem... mamona ?

Ludzie szlachetni nie potrzebują praw ani pieniedzy ....

PS:naprawde mozna pisac i pisac trzeba wiązac wszystko jak puzzle...by zrozumiec a nie teksty wyrywac...

Tu jest przyklad dwa teksty wyjasnione czym drugi cytat z Bibli sam to podparł..

PS:Mam czas ale mi sie nie chce dalej tlumaczyc kto ma zrozumiec zrozumie glupich nie ucze nie mam tyle sily

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

karol210 pisze:Ludzie szlachetni nie potrzebują praw ani pieniedzy
Dopóki nie jesteś jak Jezus to potrzebujesz uświęcenia przykazaniami Boga , a do tego konieczna jest znajomość Prawa Bożego.

Zbawienie to wyzwolenie z grzechów, czyli doprowadzenie z pomocą Bożą, do stanu umysłu i serca gdy człowiek brzydzi się wszelkim grzechem i przestaje świadomie łamać Prawo Boga.

Rz.7,7
jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Podejmowanie się zrobienia czegokolwiek musi być poparte kompletną wiedzą. Sukces jednak nie może być zaplanowanym udziałem osoby wykonującej, lecz jest owocem pracy przeznaczonym dla osoby, której wykonawca postanowił usłużyć. Śmierć wynika z bezradności wobec skomplikowanych i nieintuicyjnych reguł tworzonych w pewnym sensie chaotycznie, ograniczających możliwość satysfakcjonującego służenia Światu. Moduły pozytywne czyli sprzyjające życiu przeważają nad negatywnymi, więc każdą regułę świata utrudniającą służenie mu można widzieć z perspektywy szerszego porządku rozwijając w ten sposób świadomość. Przeliczanie wszystkiego na pieniądze, to pożądanie zapłaty za swoją służbę, a więc nie jest to już służba Właścicielowi świata, lecz pieniądzu, a więc taki pracownik nieświadomie zamyka się w klatce. Gdy wszyscy ludzie osiągną świadomość doskonałej służby wzajemnej opartej na kompletnie optymalnej wiedzy, to ci co są przy życiu wykorzystując swój potencjał służebny spojrzą na śmierć w taki sposób, że straci ona swą władzę i powstaną ci, którzy byli w jej więzieniu. Oczywiście świadomość należy rozwijać w Prawdzie
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Biblia dowodzi,że można być wskrzeszonym,a jednak nie zmartwychwstałym.

Jan. 11:40-47
40. Rzekł jej Jezus: Czyż ci nie powiedziałem, że, jeśli uwierzysz, oglądać będziesz chwałę Bożą?
41. Usunęli więc kamień, gdzie leżał umarły. A Jezus, wzniósłszy oczy w górę, rzekł: Ojcze, dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał.
42. A Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz, ale powiedziałem to ze względu na lud stojący wkoło, aby uwierzyli, żeś Ty mnie posłał.
43. A gdy to rzekł, zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź!
44. I wyszedł umarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była owinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu odejść.
45. Wielu więc z Żydów, którzy przyszli do Marii i ujrzeli to, czego dokonał Jezus, uwierzyło w niego.
46. A niektórzy z nich odeszli do faryzeuszów i powiedzieli im, czego dokonał Jezus.
47. Tedy arcykapłani i faryzeusze zwołali Radę Najwyższą i mówili: Cóż uczynimy? Człowiek ten dokonuje wielu cudów.
(BW)

A przecież Łazarz potem umarł.
Jan. 3:13
13. A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Rozwój świadomości następuje wg pewnego porządku, a śmierć, zgodnie z Pismem, będzie pokonana jako ostatni przeciwnik, dlatego, że ludzie są wyznaczeni do zwierzchnictwa nad światem i umarli wrócą do życia, gdy żywi im to umożliwią poprzez przygotowanie świata, który będzie potrzebował wszystkich jako żywych. Najpierw muszą być spełnione warunki, jakie postawili ci, którzy pomarli
Obrazek

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Jachu pisze: Biblia dowodzi,że można być wskrzeszonym,a jednak nie zmartwychwstałym.
EMET:
Dla przypomnienia w tej to tematyce mój post &#8211;
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#427327

też --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#52145

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Wskrzeszenie i zmartwychwstanie oznacza, i jest tym samym jakby tego nie nazywać. Wszystko opiera się o czas. Ludzie wskrzeszeni przez proroków w Starym Testamencie i ów Łazarz wskrzeszony przez Jezusa w Nowym Testamencie mogli żyć dalej na ziemi aż do swojej śmierci. Dlaczego? Odpowiedzią jest tu czas w jakim to się działo a raczej co jeszcze się nie wydarzyło. A mianowicie, Chrystus nie poniósł męczeńskiej śmierci. Co powiedział Jezus gdy umierał?

Dokonało się!

I skonał, po jego śmierci otworzyły się groby i powychodzili z nich święci i prorocy i wielu ich widziało.

Wielu składa to na karb tego że było w tym casie trzęsienie ziemi i ciała powypadały z grobów. Jest to kłamstwo gdyż w Bibli pisze całkiem inaczej w tym temacie.


Jezus umierając otworzył drogę do nieba dla świętych, którzy swoim życiem na ziemi udowodnili że są tego godni.

Zauważcie że następne zmartwychwstanie będzie już tylko na Sąd albo do życia albo ponownej śmierci. Każdy zostanie zważony na wadze i według niej osądzony tak jak to zapisane w Pismie. Czyli , więcej uczynków i słów niezakłamanych było więcej czy mniej. Co przechyli wagę?


Ludzie wskrzeszeni przez proroków i Jezusa przed jego śmiercią, mogli żyć jak inni ludzie. Natomiast ci zmartwychwstali na sąd po jego śmierci, będą mieli inną świadomość, będą jak aniołowie, nie będą już pragnąć, jeżeli zostaną zweryfikowani pozytywnie. Będą przeznaczeni nie do życia na ziemi lecz do Nowego Jeruzalem. Tak jak to opisane jest w Ewangelii.
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

badacz pisma pisze:Wskrzeszenie i zmartwychwstanie oznacza, i jest tym samym jakby tego nie nazywać.
Mylisz się.
Wskrzeszenie jest chwilowe. Zmartwychwstanie wieczne.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ap 20:4-6
4. I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na
5. A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.

(BT)


Ap 20:12-14
12. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów.
13. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów.
14. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia.

(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

badacz pisma
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:44
Lokalizacja: gwiezdny pył

Post autor: badacz pisma »

Jachu pisze:Ap 20:4-6
4. I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na
5. A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.

(BT)


Ap 20:12-14
12. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów.
13. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów.
14. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia.

(BT)



Dziękuję Jachu za skorygowanie i doprecyzowanie tym cytatem do mojej wypowiedzi.
A oto synowie Izraela: Ruben, Symeon, Lewi, Juda, Issachar, Zebulon, Dan, Józef, Beniamin, Naftali, Gad i Aser. pierwsz. księ. kronik.2-1.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

badacz pisma pisze: Jezus umierając otworzył drogę do nieba dla świętych, którzy swoim życiem na ziemi udowodnili że są tego godni
A gdzie zatem będą przebywać wierni słudzy Boży tacy jak Mojżesz, Jozue, Dawid, Abraham, Jakub itd., zakładając, że poniższe słowa Jezusa oznaczają zmartwychwstanie tu na ziemi;
Jan 5;28,29 "Nie dziwcie się temu, bo nadchodzi czas, gdy wszyscy, którzy są w grobach, usłyszą jego głos i wyjdą. Dla postępujących dobrze okaże się to zmartwychwstaniem do życia, a dla postępujących niegodziwie&#8212; zmartwychwstaniem na sąd"
Czy owi "święci", o których napisałeś, nie będą obejmować wymienionych mężów Bożych? To co w końcu odziedziczą, niebo czy ziemię? Przecież Twój Kościół mówi tylko o nagrodzie w niebie albo potępieniu w piekle? O ziemi milczy jak "grób"!
Mat 5;5 "Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię"

Ps 37;11 "Natomiast potulni posiądą ziemię i będą się rozkoszować obfitym pokojem

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Łk 13:24-28
24. Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli.
25. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: Panie, otwórz nam! lecz On wam odpowie: Nie wiem, skąd jesteście.
26. Wtedy zaczniecie mówić: Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś.
27. Lecz On rzecze: Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości!

28. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych.
(BT) :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Jachu pisze:Biblia dowodzi&#8230;
Biblia dowodzi, powiadasz? :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Marius Bienius pisze:
Jachu pisze:Biblia dowodzi&#8230;
Biblia dowodzi, powiadasz? :-)
... dowodzi i przewodzi :xhehe:

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

eksplorator pisze: ... dowodzi i przewodzi :xhehe:
Nie, papier nie jest przewodnikiem :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”