Imiona Ducha Świętego

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

nike pisze:
therapon pisze:A więc okreslenia te wskazują, iż te trzy osoby stanowią jak gdyby każda z nich jakąś część Boga, tworząc razem całego Boga. :crazy:
A to co napisałeś to nawet jest nieco zabawne. mógłbyś mi powiedzieć której części Bóg ojciec nie posiadał, kiedy Jezus był na ziemi?
Z tego co piszesz to można zrozumieć,że był przez 33 lata okaleczony, ponieważ pewna część z Boga poszła na ziemię z Jezusem.
therapon pisze:Bóg Ojciec też ma wiele imion:

1. Zazdrosny (Wyj 34:14)
2. Odkupiciel (Iz 63:16)
3. Pan Bóg Zastępów (Am 5:27)
4. Abba
5. Ojciec
Tak?? 1/ imię, czy stwierdzenie?:
2/ Odkupiciel? Nie jest to imię własne jest to czynność
3/ jw.
4/ po polsku tatuś, ty też jesteś tatusiem, to uważasz,że tak masz na imię?
5/ po hebrajsku aw --ojciec nazwa a nie imię.
Podobnie z Jezusem. mieszasz nazwy, tytuły z imionami.

EMET:
Byłoby w sensie --
Pytanie: "Jak ma na imię Duch Święty?"
Odpowiedź: "Duch Święty"
Doszła by jedynie stylizacja w hebrajskim, aramejskim i greckim.

Np. hebr. termin < szem > oznacza nie tylko imię własne, ale też: nazwa, miano, określenie; stąd też np. rzeki i miasta w Biblii mają swoje 'imiona'.
Podręczny Vocatio: "imię; nazwa; sława; reputacja; wspomnienie; < szem > niekiedy = < JHVH >." - strona 363, ks. Briks, Oficyna Vocatio.

Jest też postać o imieniu "szem", co znaczy właśnie, jak wyżej. ;-)

Byłoby zatem tak --
Pytanie: "Jakie jest Twoje nazwisko?"
Odpowiedź: "Nazwisko"
Nie wiem, czy ktoś nosi nazwisko - "Nazwisko"... :?:

Co się tyczy imion, to owe wymawiamy wg zasad transkrypcji, nie zaś wg znaczeń mimo, że znamy precyzyjne znaczenie.
Przykładowo mówimy "Eleazar", nie zaś "Bóg dopomógł".

Do mnie Bracia duchowi nie zwracają się per: "Bracie Wieniec", ew. "Bracie Korona" [bo takie jest znaczenie greckiego < stephanos >], tylko zwracają się w brzmieniu takim, jak owe imię mam zapisane i w jakim jestem znany, nie zaś wg etymologii.

Skoro wyłuszcza się owe 'liczne imiona Boga i Ducha Świętego', to raczej nie spotkałem się z tym, żeby ktoś zwracał się do Boga per "Qanna" [Ex 34:14], ew. "Goalenu Meolam" [Iz 63:16]; no, chyba, że jakiś Żyd znający niuanse...

Imiona się zapisuje oraz zapodaje w wymowie wg zasad transkrypcji i wymowy fonetycznej, nie zaś zapodaje wg objaśnień etymologicznych.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

therapon

Post autor: therapon »

nike pisze:A to co napisałeś to nawet jest nieco zabawne. mógłbyś mi powiedzieć której części Bóg ojciec nie posiadał, kiedy Jezus był na ziemi?
Bóg będzie zawsze tym samym Bogiem. A więc nie był niczego pozbawiony gdy Jezus był na ziemi. Twoje pytanie świadczy, iż sprowadzasz Boga do skończonego przedmiotu. Myśle,że to nieładnie tak naśmiewać się ze Stwórcy. :-(

nike pisze:Tak?? 1/ imię, czy stwierdzenie?:
wj 34:14 bw (14) Gdyż nie będziesz się kłaniał innemu bogu. Albowiem Pan, którego imię jest 'Zazdrosny', jest Bogiem zazdrosnym.

nike pisze:2/ Odkupiciel? Nie jest to imię własne jest to czynność
iz 63:16 bw (16) Ty wszak jesteś naszym ojcem, gdyż Abraham nas nie zna, a Izrael nas nie uznaje! Ty, Panie, jesteś naszym ojcem i naszym Odkupicielem. To jest twoje imię od wieków.

nike pisze: 4/ po polsku tatuś, ty też jesteś tatusiem, to uważasz,że tak masz na imię?
Właśnie nasz Stwórca Bóg tak się uniżył, iż chce abyśmy nazywali go Ojcem:

Mat 6:9 bw A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje,


Apostołowie piszący listy nazywają Boga &#8222;Ojcem&#8221;, nie wspominając określenia &#8222;Jehowa&#8221;:

Paweł - &#8222;Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem&#8221; Ef 3:14

Piotr - &#8222;Jeżeli bowiem Ojcem nazywacie Tego&#8221; 1P 1:17

Jakub - &#8222;Przy Jego pomocy wielbimy Boga i Ojca&#8221; Jk 3:9

Jan - &#8222;Łaska, miłosierdzie i pokój Boga Ojca&#8221; 2J 3

Juda - &#8222;którzy są powołani, umiłowani w Bogu Ojcu&#8221; Jud 1



EMET pisze:Byłoby w sensie --
Pytanie: "Jak ma na imię Duch Święty?"
Odpowiedź: "Jehowa". I napisane jest to nawet w Twojej własnej Biblii:

2kor 3:18 ns (18) I my wszyscy, z odsłoniętymi obliczami odbijając niczym zwierciadła chwałę Jehowy, jesteśmy przeobrażani w ten sam obraz, z chwały w chwałę, dokładnie tak, jak to sprawia Jehowa, [ów] Duch.

To [ów] usuń sobie z tekstu, bowiem nie ma go w oryginalnym tekście greckim. Mamy więc wyrażenie: Jehowa Duch. :mrgreen:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

therapon pisze:Bóg będzie zawsze tym samym Bogiem. A więc nie był niczego pozbawiony gdy Jezus był na ziemi. Twoje pytanie świadczy, iż sprowadzasz Boga do skończonego przedmiotu. Myśle,że to nieładnie tak naśmiewać się ze Stwórcy.
Sam tak napisałeś, więc nie miej do mnie pretensji.
therapon pisze:Mat 6:9 bw A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje,
Zgadza się. Ale te słowa to nie JHWH mówi tylko Jego Syn Jezus. Uczy nas jak mamy zwracać się do Boga JHWH
therapon pisze:Apostołowie piszący listy nazywają Boga &#8222;Ojcem&#8221;, nie wspominając określenia &#8222;Jehowa&#8221;:
Ale pisali o Ojcu Jezusa i o Jezusie. Ja tez nie powtarzam często Jehowa.
Nie musi być co chwila Jehowa, wystarczy Bóg znasz grekę jak zrozumiałam, tam jeżeli jest mowa o JHWH jest bodajże przedimek "ho" ten konkretny Bóg. do Jezusa chyba raczej nie jest stosowany przedimek "ho"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:Tak?? 1/ imię, czy stwierdzenie?:
Wj 34:14 BT &#8222;Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Jahwe ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym.&#8221;
nike pisze:2/ Odkupiciel? Nie jest to imię własne jest to czynność
Iz 63:16 BT &#8222;Boś Ty naszym Ojcem! Zaiste, nie poznaje nas Abraham, Izrael nas nie uznaje; Tyś, Panie, naszym Ojcem, 'Odkupiciel nasz' to Twoje imię odwieczne.&#8221;
nike pisze:3/ jw.
Am 5:27 BT &#8222;Dlatego przesiedlę was poza Damaszek, mówi Jahwe, Bóg Zastępów - to imię Jego.&#8221;
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Tak samo jak Yarpen Zirgin, jest twoje własne imię, co ci rodzice na chrzcie dali.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

To jest moje imię w Internecie, nike, a Ty niczego nie zdołasz zmienić w wymowie fragmentów, które zacytowałem. Czarno na białym stoi w nich, że Zazdrosny, Odkupiciel nasz i Bóg Zastępów to imiona Boga. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:To jest moje imię w Internecie, nike, a Ty niczego nie zdołasz zmienić w wymowie fragmentów, które zacytowałem. Czarno na białym stoi w nich, że Zazdrosny, Odkupiciel nasz i Bóg Zastępów to imiona Boga. :-D
A YZ jak zwykle robi wodę z mózgu ;-), wie dobrze, że w Biblii słowo 'IMIĘ' oznacza również różne określenia, jak to co podał YZ czyli 'zazdrosny'. Jeśli mowa o zwierzętach i roślinach to też mają IMIONA? Przecież Adam nadał im wszystkim IMIONA, tak mówi BIBLIA.
19 A Jehowa Bóg kształtował z ziemi wszelkie dzikie zwierzę polne i wszelkie latające stworzenie niebios i zaczął przyprowadzać je do człowieka, żeby zobaczyć, jak nazwie każde z nich; i jak ją człowiek nazwał &#8211; każdą duszę żyjącą &#8211; tak się nazywała (szem). (Gen. 2:19 PNS)

19 A gdy stworzył Pan Bóg z ziemi wszelki zwierz polny, i wszelkie ptactwo niebieskie, tedy je przywiódł do Adama, aby obaczył jakoby je nazwać miał; a jakoby nazwał Adam każdą duszę żywiącą, tak aby było imię (szem) jej. (Gen. 2:19 BGP)
Czy miasta tez mają IMIONA?
17 Następnie Kain współżył ze swą żoną i ona stała się brzemienna, i urodziła Henocha. Potem zabrał się do budowy miasta i nazwał (szem) to miasto od imienia (szem) swego syna Henocha. (Gen. 4:17 PNS)

17 I poznał Kain żonę swą, która poczęła, i porodziła Enocha; i zbudował miasto, i nazwał imię (szem) miasta tego imieniem (szem) syna swego, Enoch. (Gen. 4:17 BGP)
Jak widać, YZ wykorzystuje niewiedzę innych do własnych celów.

Czy jak powiem MAŁY WOJTUŚ, a wszyscy będą na niego wołali MAŁY to już to jest jego IMIĘ? Czy tak będzie miał w dowodzie? Czy jeśli ktoś spyta go o imię to powie MAŁY? Ja twierdzę, że powie: Na imię mam Wojciech. Zgadzasz się ze mną YZ?

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Arius:

Czy jak powiem MAŁY WOJTUŚ, a wszyscy będą na niego wołali MAŁY to już to jest jego IMIĘ? Czy tak będzie miał w dowodzie? Czy jeśli ktoś spyta go o imię to powie MAŁY? Ja twierdzę, że powie: Na imię mam Wojciech. Zgadzasz się ze mną YZ?


EMET:
Ciekawe, czy ktoś do kobiety o imieniu "Rachela" mówi: "Pani Owco", ew. "Owco/a/" [o ile jest z Nią na "Ty"]; imię "Rachela" znaczy bowiem... "owca".
Wymawia się wg znaczenia czy według zapisu transkr.? Wg zapisu z trans.

Z hebr. mamy: < rachel > [z ang. wymawiają: "Reiczel"].

Tak jest i z innymi imionami...
Imiona mamy z zapisu trans., nie wg znaczeń, bowiem nie mówimy: "Ojcze Mnóstwa", tylko... "Abrahamie".


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

therapon pisze:Byłoby w sensie --
Pytanie: "Jak ma na imię Duch Święty?"

Odpowiedź: "Jehowa". I napisane jest to nawet w Twojej własnej Biblii:
a ja odpowiem Jezus Chrystus:)))

Obj. 2
(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników: (2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami. (3) Masz też wytrwałość i cierpiałeś dla imienia mego, a nie ustałeś. (4) Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość. (5) Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i upamiętaj się, i spełniaj uczynki takie, jak pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie upamiętasz. (6) Na swoją obronę masz to, że nienawidzisz uczynków nikolaitów, których i ja nienawidzę. (7) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym. (8) A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył; (9) znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana. (10) Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota. (11) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci. (12) A do anioła zboru w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma ostry miecz obosieczny. (13) Wiem, gdzie mieszkasz, tam, gdzie jest tron szatana; a jednak trzymasz się mocno mego imienia i nie zaparłeś się wiary we mnie, nawet w dniach, kiedy Antypas, świadek mój wierny, został zabity u was, gdzie szatan ma swoje mieszkanie. (14) Lecz mam ci nieco za złe, mianowicie, że są tam tacy, którzy trzymają się nauki Balaama, który nauczał Balaka, jak uwodzić synów izraelskich, by spożywali rzeczy bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd. (15) Tak i ty masz u siebie takich, którzy również trzymają się nauki nikolaitów. (16) Upamiętaj się więc; a jeżeli nie, przyjdę do ciebie wkrótce i będę z nimi walczył mieczem ust moich. (17) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje. (18) A do anioła zboru w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży, który ma oczy jak płomień ognia, a nogi jego podobne są do mosiądzu. (19) Znam uczynki twoje i miłość, i wiarę, i służbę, i wytrwałość twoją, i wiem, że ostatnich uczynków twoich jest więcej niż pierwszych. (20) Lecz mam ci za złe, że pozwalasz niewieście Izebel, która się podaje za prorokinię, i naucza, i zwodzi moje sługi, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom. (21) I dałem jej czas, aby się upamiętała, ale nie chce się upamiętać we wszeteczeństwie swoim. (22) Toteż rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, wtrącę w ucisk wielki, jeśli się nie upamiętają w uczynkach swoich. (23) A dzieci jej zabiję; i poznają wszystkie zbory, że Ja jestem Ten, który bada nerki i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych. (24) Wam zaś, pozostałym, którzyście w Tiatyrze, wszystkim, którzy nie macie tej nauki, którzyście nie poznali, jak mówią, szatańskich głębin, powiadam: Nie nakładam na was innego ciężaru; (25) trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę. (26) Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami, (27) i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane; (28) taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną. (29) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.

Obj. 3

(1) A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły. (2) Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem. (3) Pamiętaj więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeż tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie będziesz czujny, przyjdę jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cię zaskoczę. (4) Lecz masz w Sardes kilka osób, które nie skalały swoich szat, więc chodzić będą ze mną w szatach białych, dlatego że są godni. (5) Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami. (6) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. (7) A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy. (8) Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed tobą otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką masz moc, jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia. (9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem. (10) Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi. (11) Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej. (12) Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię. (13) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. (14) A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego: (15) Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich. (17) Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły, (18) radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał. (19) Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się. (20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. (21) Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie. (22) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.

Pan Jezus mowi tutaj jako Duch Swiety.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2010, 14:26 przez Pati, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Pati,
Pan Jezus mowi tutaj jako Duch Swiety.
Czyli Jezus jest DŚ :shock: :?: :?: :?:
SOLA SCRIPTURA &#8212; 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Essart,
tez zrobilam takie oczy:)
kiedy dotarlo do mnie KIM JEST PAN JEZUS
a co tu czytasz?

wg. tego tekstu mowiacy jest:
Synem Bozym
Swietym
Tym , ktory bada serca i nerki
ten, ktory ma siedem duchow Bozych
Duchem


i problem maja Ci, ktorzy wyznaja Trojce....
Trojca pomogla mi rozpoznac JHWH w Jezusie, nie zatrzymuj sie na Trojcy

Jezus jest wszystkim czego potrzebujesz
only Jesus!

powiedz mi, kto tu mowi- tylko bez sciemy;)
ile osob przemawia!

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

kto ma 7 Duchow Bozych
przed czyim tronem sa owe Duchy?
chrzcijcie w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego'
w czyje imie apostolowie chrzcili?
co taki zdziwiony?

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Pati, Czyli ty wierzysz w Modalizm ?? Dla Ciebie Jezus to Ojciec Syn i DŚ ? Zarazem. :?:
SOLA SCRIPTURA &#8212; 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

nie odpowiedziales na pytania...
wierze, ze Boga nie oddziela sie od swojego Slowa
Wierze, ze Jezus i Ojciec sa jednym
wierze tez w to- kto widzial Syna widzial Ojca

Nie zatrzymuj sie na Trojcy
niech Jezus objawia Ci siebie

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Pati, Ale no to pomyśl,Jak to możliwe?By Jezus na krzyżu wołał Ojca,a sam nim był? To troszkę nie tak. :-x
SOLA SCRIPTURA &#8212; 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”