Pochodzenie Ducha Świętego

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Widać te i inne argumenty, oraz logika do trynitarian nie trafia.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Duch Święty jest tożsamy z Bogiem Ojcem.
Nie jest to żadna "osoba Boża" ale ten sam Bóg Stworzyciel, którego ja nazywam "Wielkim Duchem" (podobnie jak moi nieznajomi Indianie).
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

EMET pisze:Taka niby kardynalna doktryna o Trójcy, a tylko dwa [2] [ ] wersety "na jej rzecz"
trochę więcej
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/20 ... iczna.html
EMET pisze:A przecież, sam Jezus jakże prosto nauczał o swoim Ojcu - 'jedynym prawdziwym Bogu'
W Nowym testamencie jest dziewięć cytatów mówiących o Bóstwie Jezusa:
J 1:1 bp "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
J 1:18 bp "(18) Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać."
Rz 9:5 bp "(5) Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen."
Tt 2:13 bp "(13) oczekując z radosną nadzieją chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa.
Hbr 1:8-9 bp "(8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość a znienawidziłeś bezprawie, dlatego namaścił Ciebie, Boże, Twój Bóg olejem wesela, a nie żadnego z Twych towarzyszy"."
2P 1:1 bp "(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, tym, którzy dzięki sprawiedliwości naszego Boga i Zbawiciela Jezusa Chrystusa otrzymali tę samą co my, cenną wiarę."
1J 5:20 bp "(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Lukian, niewiarygodne wprost niezrozumienie tekstu pisanego.
Popatrz "niedouczony" mój kolego:

Słowa Jezusa:
(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
Ew. Jana

Słowa z 1J:
"(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."

Czy ów list może być w sprzeczności ze słowami Jezusa. Nie może. Tak więc słowa:
"On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym" muszą odnosić się do Jedynego Prawdziwego Boga - Ojca, w którym jesteśmy POPRZEZ jego syna.

Czy mój niedouczony kolega już jest douczony?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

a co z pozostałymi 8.? :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

A co do tego jednego się zgadzasz?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

J 1:1 bp "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
Wypowiedziane słowo było przyczyną stworzenia.
Podobnie jak ktoś powie, że twoje słowo jest prawdą - to nie oznacza, że ty nie mówisz prawdy, tylko twoje słowo. Popatrz - słowo jest TWOJE, tak więc to TY mówisz.
Bogiem było, bo wypowiedziane było przez Boga.
To taki pierwotny ROZKAZ - stań się!
Dzieło stworzenia.

Jezus natomiast był Słowem w sensie takim, że mówił to, co mu Bóg objawił.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

i sama Miłość
Liczę do trzech i ???

1 Jn 4:8
8. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.
(BT)

1 Jn 4:16
16. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.
(BT)


Gdzie ta trzecia osoba???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Miłość nie zazdrości:
(4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
1List do Koryntian
Tymczasem:'
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Ks, Wyjścia

Wniosek:
Bóg biblijny NIE JEST miłością.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

nesto pisze:
Jezus natomiast był Słowem w sensie takim, że mówił to, co mu Bóg objawił.
Nieprawda. "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas...”( J 1, 14 )
"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30)

Czy bańka mydlana to błona czy bardziej powietrze w środku?
To taki fajny twór, posiada powierzchnię a w środku posiada nic.
I aby dostać się do tego niewidzialnego nic musimy zawsze przejść przez błonę, która jest przecież jedno z tym co w środku. Przecież nie ma bańki bez powietrza ani nie ma bańki bez błony. I trudno określić co było pierwsze i co ważniejsze czy powierzchnia czy środek.
Per filium czy filioque?
Taka głupia bańka mydlana a taka ciekawa...

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Nieprawda. "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas...”( J 1, 14 ) - ucieleśnienie literalnego slowa Stwórcy i zapowiedzi jego proroków w osobie Jezusa

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30) - Jedność ideologiczna, słyszałaś o czymś takim?

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Poczytaj o tej bańce mydlanej, może zrozumiesz.


Nie mamy żadnego kontaktu z Ojcem. Żadnego.
SŁOWO to jest trochę niefortunna nazwa czegoś co w informatyce ma swoja piękną nazwę
warstwa komunikacji = KOMUNIKAT
Jezus jest Komunikatem pomiędzy Ojcem a nami.
Duch Św. enkapsuluje komunikaty Logosu (uwielbiam nomenklaturę nazewniczą TCP/IP).

Bóg Ojciec jest nieskończonym prawdopodobieństwem. Jest dla nas kompletnie niewidoczny. Nie osiągniesz Go nigdy bo prędzej się dawno przez Niego przestrzelisz niż Go spotkasz.
Im wyżej idziesz nawet w medytacji transcendentalnej to opuszczając swoje ciało, wychodząc poza piramidę spotykasz się tylko samym sobą ale nigdy z Bogiem bo zanim spotkasz się z Nim nastąpi dekonstrukcja Ciebie.
Ojciec jest po prostu energią próżni, jednostajnym 10-cio wymiarowym szumem, w którym są wszystkie możliwe stany wszystkich możliwych wszechświatów we wszystkich ramkach czasowych.
Syn jest tą błoną na bańce mydlanej abyś mógł w ogóle zauważyć Ojca.
bez Syna nie ma Ojca ani Syna bez Ojca.
Oni są Jedno.
Fizycznie są Jedno, nie ideologicznie.

Króluj w nas Jezu Chryste.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Im wyżej idziesz nawet w medytacji transcendentalnej to opuszczając swoje ciało, wychodząc poza piramidę spotykasz się tylko samym sobą ale nigdy z Bogiem bo zanim spotkasz się z Nim nastąpi dekonstrukcja Ciebie.
czegoś tak głupiego nie czytałem nawet na forum protestanckim :-D

Czy Ty nie umiesz rozmawiać grzecznie? Czemu obrażasz czyjś tekst? I jednocześnie Forum Protestanci?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 10:22 przez nesto, łącznie zmieniany 1 raz.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Twoją wypowiedź pozostaje mi skomentować w dokładnie taki sam sposób:

Wasze wypowiedzi są kłamliwe bo jesteście w mocy diabła – władcy tego świata i autentycznie nie rozumiecie nawet tego co piszę. Ta moc nie pozwoli wam na zrozumienie tych słów.
O TAKICH JAK WY PAN JEZUS CHRYSTUS POWIEDZIAŁ:

43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca.


Króluj w nas Jezu Chryste

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Napisałem tak, bo tekst:
CYTUJĘ:
Im wyżej idziesz nawet w medytacji transcendentalnej to opuszczając swoje ciało, wychodząc poza piramidę spotykasz się tylko samym sobą ale nigdy z Bogiem bo zanim spotkasz się z Nim nastąpi dekonstrukcja Ciebie.


nie ma sensu i jest napisany koszmarnym stylem.
A może udajesz, że rozumiesz ten tekst?

Jeśli - piszę do Ciebie ShadowLady - nie rozumiesz tego tekstu, to:
Metanoia pisze:43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca.
No i co? Jak to jest - rozumiesz czy nie?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”