Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

ale jak to proroctwo ma sie do Ismaela i Izaaka

cos mi tu nie pasuje.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

sio pisze:
Jachu pisze:Widzę,że nie rozróżniasz grzechu ludzkiego wynikłego z nieznajomości i nieświadomości, od grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.
,,wszystkie !!! grzechy i bluźnierstwa których by się ludzie dopuścili , będą im odpuszczone...,,

...@Jachu, nie ma tu potrzeby kombinowania/rozróżniania/ ,,WSZYSTKIE..,, to wszystkie, bez wyjątku !!!!

...moje zrozumienie i osobista refleksja nad miłością Boga Ojca to słowa ,,...nigdy nie otrzyma odpuszczenia ..,, nie dotyczą człowieka a szatana,, nikt z ludzi nie był w niebie ,,...jaśniejącym, Synem Jutrzenki..,,Izaj.14 nikt z ludzi nie był ,,..odbiciem doskonałości, pełnym mądrości, niezrównanie pięknym..,, nikt z ludzi nie ,,...mieszkał w Edenie, ogrodzie Bożym..,, nikt z ludzi nie był ,,...cherubem , doskonałym od dnia stworzenia...,, Ez 28

...mieć takie poznanie, taką wiedzę, taką czystą prawdę, być kimś takim i być kimś tak zaparcie złym, przeciwnym, uparcie wrogim to tylko dla takiej postawy mogę zrozumieć że nie będzie odpuszczenia
hmm ciekawe podejście,ale czy wsród ludzi nie ma takiego a co z pokoleniem Dana
o którym sie mówi ze z niego wyjdzie Syn Zatracenia który bedzie blznił Bogu.
Bogu !
a Goliat a inni ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ale proroctwo odnosi się do rodu Ismaela, a Isaac miał dowieść sensu jego zachowania, by mu wybaczono. Chodzi o to, że nie powinniśmy potępiać innych nawet za najcięższe grzechy

Bóg nie wzbudza jedynie ze względu na zaistnienie śmierci, bo to my jesteśmy Jego sługami a nie On naszym sługą i to my powinniśmy wzbudzać dla Niego to co martwe

Łk 23:34 eib "W tym czasie Jezus mówił: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Oni zaś losowaniem rozstrzygali, co komu ma przypaść z Jego szat."

Pozdrawiam
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

My nie musimy potepiac oni sami sie potepiaja Slowo ich osądza a ja nie muszę.

I wiesz co my tak do konca nie jestesmy zwolnieni z osadu skoro napisano ,ze
nie mamy sie modlic za tym kto grzeszy na śmierc .

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tola pisze:My nie musimy potepiac oni sami sie potepiaja Slowo ich osądza a ja nie muszę.

I wiesz co my tak do konca nie jestesmy zwolnieni z osadu skoro napisano ,ze
nie mamy sie modlic za tym kto grzeszy na śmierc .
Ale ja uważam, że nie możemy być powodem zgorszenia, dlatego by nie pomylić się ciągle uważnie słucham i systematycznie się rozwijam

Mat 13:43 eib "(43) Wtedy sprawiedliwi wzejdą jak słońce w Królestwie swego Ojca. Kto ma uszy, niech rozważy moje słowa!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

O jakim zgorszeniu mowisz ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Mówię o pogłębianiu niepożądanego, w oczach Boga, stanu naszego rozmówcy. Choćby wszyscy grzeszyli, ja muszę trwać przy postanowieniu, że powodu do grzechu nie dam

Mat 10:16 eib "Posyłam was jak owce między wilki, bądźcie zatem przebiegli jak węże i niewinni jak gołębie."

Mat 5:45 eib "(45) Tak czyniąc, zachowujcie się, jak przystało na dzieci waszego Ojca w niebie. On sprawia, że słońce wschodzi nad złymi i dobrymi, a deszcz spada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

powinienes wiedziec ze beda sie gorszyc bo tak lubia bo tak oskarzaja
Jeszua Mesjasz gorszyl religijnych i musieli sie Go pozbyc przez smierc.

Niechce zeby moja ostroznosc wyszla na tchorzostwo zaden apostol nie pasowal
mocom ciemnosci a to im chodzi by cie powstrzymac,

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Przedstawiciel tzw. ciemności ceni Mądrość, a Ona wiąże się ze Świętością. Prawa rządzące Światem ustanowione przez Boga są mądre. Grzech jest prawem wiodącym do śmierci, lecz chrzest w Duchu Świętym daje władzę nad grzechem uwalniając spod jego jarzma. Jeśli ochrzczony trwa w Duchu Świętym ma władzę nad życiem

Mat 13:3-9 eib "(3) Wiele im wówczas przekazał, a w swojej mowie odwoływał się do porównań. W jednym z nich powiedział: Pewien siewca wyszedł na pole. (4) Kiedy siał, niektóre ziarna padły na brzeg drogi. Wtedy przyleciały ptaki i zjadły je. (5) Inne padły na grunt skalisty. Nie miały tam wiele gleby. Kiełki szybko strzeliły w górę, bo gleba nie była głęboka. (6) Ale gdy wzeszło słońce, zwiędły. Ze względu na słaby korzeń — uschły. (7) Jeszcze inne padły między ciernie. Ciernie wyrosły i zadusiły je. (8) I w końcu inne padły na żyzną ziemię. Te wydały plon: stokrotny, sześćdziesięciokrotny lub trzydziestokrotny. (9) Kto ma uszy, niech rozważy moje słowa."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Ciemność Ceni mądrość?
to dlaczego Mądrosc ukrzyzowali ?
Nie wiesz ,ze marosc tego świata jest demoniczna ?
Nie wiesz ze przedstawiciele CIEMNOSCI nie mogli sprostac Madrości Szczepana ?

Nie opowiada bzdur ze marosc tego swiata ciemnosci wiąze sie ze ŚWIĘTOŚCIA
mieszasz madrosc koranu z Marościa i Rozumem z Chochma i Bina czy naprawde nie pojmujesz co robisz ?

Grzech jest prawem jakim prawem czyim ?
wiedzie do śmierci bo jest jej żądłem wiesz o tym ?

O smierci gdzie Żadło twoje ....Wąż wpuscił swój jad w Edenie a my zbieramy tego
skutki .
nie nasz grzech wiedzie nas do smierci bo my rodzimy sie z ZAPISEM GRZECHU I SMIERCI ,mówi o tym ap Paweł którego opluwaja własnie dlatego,zeby ta Prawda
nie ujrzała ŚWIATŁA ,ale Duch Prawdy Objawia Pokornym.

chrzest w Duchu swietym wprowaza zamieszanie powinno sie mówic prawidłowo
Jan powiedział Za mna idzie TEN który ZANURZA W DUCHU- swoim .
WIDZISZ róznice bo wielu nie ma pojecia czym jest chrzest
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Napisałem, że ciemność ceni mądrość, lecz nie, że ciemność jest mądrzejsza od Boga, przecież w Edenie Wąż nie odpowiedział Bogu. Jeśli chodzi o cierpienie Jezusa, to nie przyjął On oferty władzy nad Światem od Szatana, wolał oddać się w ręce ludzi
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

radek pisze:Napisałem, że ciemność ceni mądrość, lecz nie, że ciemność jest mądrzejsza od Boga, przecież w Edenie Wąż nie odpowiedział Bogu.
Jaka mądrość ceni bo napisałes -Przedstawiciel tzw. ciemności ceni Mądrość, a Ona wiąże się ze Świętością.

coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?

Quran ceni sobie Węża tak ?

Jeśli chodzi o cierpienie Jezusa, to nie przyjął On oferty władzy nad Światem od Szatana, wolał oddać się w ręce ludzi
Wąż oferował ale za oddanie jemu pokłonu i sie nie doczekał .
radek mozesz wyjasnic te półsłówka ?
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tola pisze:Jaka mądrość ceni bo napisałes -Przedstawiciel tzw. ciemności ceni Mądrość, a Ona wiąże się ze Świętością.
Szatan ceni mądrość i świętość, a dowiadujemy się tego np. z próby pożarcia Syna Niewiasty z dwunastego rozdziału Objawienia, bo chciał by On był na jego usługach

Ap 12:4 eib "Jego ogon zmiótł z nieba trzecią część gwiazd i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, u której rozpoczął się poród. Chciał pożreć jej dziecko, gdy tylko się urodzi."
tola pisze:coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?
Chciałem tym uwydatnić, że nie miał przeciw Słowom Boga argumentów
tola pisze:Quran ceni sobie Węża tak ?
Quran uczy o Bogu Miłosiernym i Litościwym i niedoścignionym w sprawiedliwości osądu

tola pisze:
Jeśli chodzi o cierpienie Jezusa, to nie przyjął On oferty władzy nad Światem od Szatana, wolał oddać się w ręce ludzi
Wąż oferował ale za oddanie jemu pokłonu i sie nie doczekał .
Szatan chcąc oddać innej osobie władzę nad światem musiał wiedzieć, że oddaje świat w dobre ręce, można tu dopatrzeć się podobieństwa do wymagania Boga co do wyłącznego oddania
tola pisze:radek mozesz wyjasnic te półsłówka ?
Piszę to, co myślę, że powinienem napisać, zawsze możesz dopytać
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

radek pisze:

Szatan ceni mądrość i świętość, a dowiadujemy się tego np. z próby pożarcia Syna Niewiasty z dwunastego rozdziału Objawienia, bo chciał by On był na jego usługach
kto miał byc na czyich usługach ?

Ap 12:4 eib "Jego ogon zmiótł z nieba trzecią część gwiazd i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, u której rozpoczął się poród. Chciał pożreć jej dziecko, gdy tylko się urodzi."

Co tu madrego ze Wąż-Smok chciał pożrec mężczyznę ?
Co to za kobieta moze to przenośnia ?

tola pisze:coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?
Chciałem tym uwydatnić, że nie miał przeciw Słowom Boga argumentów
tola pisze:Quran ceni sobie Węża tak ?
o jakie słowa chodzi ?
Quran uczy o Bogu Miłosiernym i Litościwym i niedoścignionym w sprawiedliwości osądu
powaznie ? bo patrzac na wyznawców koranu widzi sie wsciekłosc amok białagorączke morowanie ,gwałt .w ty w ktorym miejscu wyczytałas litosc czy kiedy nakazuje bic kobiety ?

Szatan chcąc oddać innej osobie władzę nad światem musiał wiedzieć, że oddaje świat w dobre ręce, można tu dopatrzeć się podobieństwa do wymagania Boga co do wyłącznego oddania
Co znaczy w dobre ręce ? Jeszuah to dobre ręce dla świata ?
przeciez ten świat nie nawidzi Miłosci ,Litosci Miłosierdzia CZYSTOSCI .
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tola pisze:
radek pisze:

Szatan ceni mądrość i świętość, a dowiadujemy się tego np. z próby pożarcia Syna Niewiasty z dwunastego rozdziału Objawienia, bo chciał by On był na jego usługach
kto miał byc na czyich usługach ?

Ap 12:4 eib "Jego ogon zmiótł z nieba trzecią część gwiazd i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, u której rozpoczął się poród. Chciał pożreć jej dziecko, gdy tylko się urodzi."

Co tu madrego ze Wąż-Smok chciał pożrec mężczyznę ?
Co to za kobieta moze to przenośnia ?
Może, a miałem na myśli to, że Szatan chciał by Jej Syn był na Jego(Szatana) usługach

tola pisze:coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?
Chciałem tym uwydatnić, że nie miał przeciw Słowom Boga argumentów
tola pisze:Quran ceni sobie Węża tak ?
o jakie słowa chodzi ?

Sprawa Szatana nie została jeszcze rozliczona. W Biblii czytamy, że jest on wrzucony do jeziora ognia po tysiącletnim panowaniu Chrystusa. Quran ujawnia, że Aniołowie i Duch będą podnosić przez swą postawę ludzi z grzechu przez pięćdziesiąt tysięcy lat

Quran 70:1-4
Zapytał żądający wyjaśnienia o karę spadającą Na niewiernych - której nikt oddalić nie potrafi - Pochodzącą od Boga, władcy stopni. Aniołowie i Duch wznoszą się ku Niemu w Dniu, którego wielkość - pięćdziesiąt tysięcy lat.
tola pisze:
Quran uczy o Bogu Miłosiernym i Litościwym i niedoścignionym w sprawiedliwości osądu
powaznie ? bo patrzac na wyznawców koranu widzi sie wsciekłosc amok białagorączke morowanie ,gwałt .w ty w ktorym miejscu wyczytałas litosc czy kiedy nakazuje bic kobiety ?
Quran uczy czcić łona, a ci, co tego nie potrafią nie umieją odnaleźć się w wielu sytuacjach i rozwiązywać problemów, mówię tu o błędach mężczyzn i błędach Niewiast, prowadzących do nieprzyjemnych dla nich sytuacji, prędzej lub później

tola pisze:
Szatan chcąc oddać innej osobie władzę nad światem musiał wiedzieć, że oddaje świat w dobre ręce, można tu dopatrzeć się podobieństwa do wymagania Boga co do wyłącznego oddania
Co znaczy w dobre ręce ? Jeszuah to dobre ręce dla świata ?
przeciez ten świat nie nawidzi Miłosci ,Litosci Miłosierdzia CZYSTOSCI .
Ten Świat nie zupełnie rozumie te pojęcia i by być szczęśliwym potrzebuje wiedzy na ich temat
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”