Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

RN pisze:
06 lut 2021, 11:13
Henryk pisze:
06 lut 2021, 10:35
Krystian pisze:
06 lut 2021, 10:00
Korzysta Henryku jak wszyscy ŚJ z przekładu PNŚ.
Mam przekład NŚ, ale w nim brzmi ten werset inaczej. :-?
To może weż pod uwagę wydania PNŚ z różnych lat.
Im też się Słowo Boże zmienia, tylko, że ukradkiem.
Na chwilę obecną ukazało się 5 głównych wydań Biblii Tysiąclecia. Publikowane były one w latach I-1965, II-1971, III-1980, IV-1983 oraz V-1999. VI wydanie jest w opracowaniu od 2015 roku.

Prześledź sobie, ile tzw. rewizji przekładu dokonano w BW, BG itd. Jest to normalna procedura, mająca na celu stworzenie lepiej zrozumiałego przekładu dla czytelnika. Ot, wszystko! I o co kruszyć kopie?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: teska »

„Ty jesteś moim Bogiem. Duch twój jest dobry; niech mnie prowadzi” (PS. 143:10)
„Sam duch Boży razem z naszym duchem zaświadcza, że jesteśmy dziećmi Bożymi” (RZYM. 8:16)
"Wtedy duch Jehowy zstąpił na Gedeona i zadął on w róg...."(SĘDZ.6:34)
"Jehowa jest istotą duchową .I gdzie święty duch Jehowy tam wolność"(2KOR 3:17)
".............o ileż Ojciec w niebie da ducha świętego tym,którzy Go proszą!(ŁUK 11:13)

Duch Boży,duch Jehowy,duch święty to czynna siła Boża ,która oddziałuje na człowieka.

Bóg daje człowiekowi duch (dech) życia :

"Oto słowo Jehowy dotyczące Izraela-oświadcza Jehowa.
Ten ,który rozpostarł niebo ,założył fundament ziemi ,
który dał człowiekowi ducha życia".Zachariasza 12:1

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Albertus »

Duch Święty to Osoba. Jasno to wynika z Pisma:

J14: (14) Jeżeli poprosicie o coś w imię moje, ja to uczynię. (15) "Jeżeli mnie miłujecie, będziecie przestrzegać moich przykazań; (16) a ja Poproszę Ojca i da wam innego wspomożyciela, aby był z wami na wieki – (17) ducha Prawdy, którego świat nie może otrzymać, ponieważ go nie widzi, ani go nie zna. wy go znacie, ponieważ z wami pozostaje i jest w was. (18) Nie zostawię was osieroconych. Przyjdę do was. (19) Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy, ale wy mnie zobaczycie, ponieważ ja żyję i wy żyć będziecie. (20) W owym dniu będziecie wiedzieć, że ja jestem w jedności z moim Ojcem, a wy w jedności ze mną, ja zaś w jedności z wami. (21) Kto ma moje przykazania i przestrzega ich, ten mnie miłuje. A tego, kto mnie miłuje, umiłuje mój Ojciec i ja go miłuję, i wyraźnie mu się pokażę". (22) Judas, nie Iskariot, powiedział do niego: "Panie, co się stało, że zamierzasz się wyraźnie pokazać nam, a nie światu?' (23) Odpowiadając, Jezus rzekł do niego: "Jeżeli ktoś mnie miłuje, to będzie zachowywał moje słowo, a mój Ojciec będzie go miłował i przyjdziemy do niego, i Będziemy u niego przebywać. (24) Kto mnie nie miłuje, nie zachowuje moich słów; a słowo, które słyszycie, nie jest moje, lecz należy do Ojca, który mnie posłał. (25) "Powiedziałem to wam, przebywając z wami. (26) Ale wspomożyciel, duch święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, ten was nauczy wszystkiego i przywiedzie wam na pamięć wszystko, co ja wam powiedziałem.

J16:(7) Ja zaś mówię wam prawdę: Odchodzę dla waszego pożytku. Bo jeśli nie odejdę, wspomożyciel na Pewno do was nie przyjdzie, ale jeśli pójdę, to poślę go do was. (8) A gdy ten Przybędzie, da światu przekonujący dowód co do grzechu i co do prawości, i co do sądu; (9) najpierw co do grzechu, ponieważ nie wieżą we mnie; (10) potem co do Prawości, ponieważ idę do Ojca i już mnie nie zobaczycie; (11) potem zaś co do sądu, ponieważ władca tego świata został osądzony. (12) "Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale w tej chwili nie możecie tego znieść. (13) Kiedy jednak ten przybędzie – duch prawdy – wprowadzi was w całą Prawdę, bo nie będzie mówił sam z siebie, lecz będzie mówił to, co słyszy, i oznajmi wam to, co nadchodzi. (14) Ten otoczy mnie chwałą, ponieważ otrzyma z tego, co moje, i wam to oznajmi.


Jak widać, pomimo zmanipulowanego przekładu nie da się całkiem wyeliminować tego ze Duch Święty jest Osobą która naucza, przekonuje , słyszy itp.

Duch Święty ma też swoje własne Imię:

Mt28:(19) idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię ojca i Syna, i ducha świętego,

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: wuka »

Oczywiśc ie, że Duch święty to Osoba. Tyle razy pisano, dawano cytaty, dawano logiczne uzasadnienia, ale widocznie nie każdy ma dane to pojąć. W dodatku pisze, że jedynie Duch św. bada głebokości Boże, czyli jest też DUSZĄ SAMEGO BOGA. Jak więc można tak poniżać i zapierać się uparcie, nie pojmuję.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Krystian »

Bo Ty wuka kompletnie nie rozumiesz Pisma Świętego.
Skoro jest napisane, że każdy grzech, może być wybaczony, oprócz grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to powinno dać Ci do myślenia.
DŚ jako osoba nie może stać wyżej niż Bóg Ojciec i Jego Syn.I nie stoi, ponieważ nie jest osobą.
Jan Chrzciciel, chrzcił wodą, a Pan Jezus miał chrzcić DŚ. Skoro woda nie jest osobą, to tak samo DŚ. Ponadto DŚ został wylany na uczniów w dniu Pięćdziesiątnicy.
Od kiedy osobę się wylewa na wiele osób. 8-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Albertus »

Krystian pisze:
17 maja 2021, 15:46
Bo Ty wuka kompletnie nie rozumiesz Pisma Świętego.
Skoro jest napisane, że każdy grzech, może być wybaczony, oprócz grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to powinno dać Ci do myślenia.
DŚ jako osoba nie może stać wyżej niż Bóg Ojciec i Jego Syn.I nie stoi, ponieważ nie jest osobą.
Jan Chrzciciel, chrzcił wodą, a Pan Jezus miał chrzcić DŚ. Skoro woda nie jest osobą, to tak samo DŚ. Ponadto DŚ został wylany na uczniów w dniu Pięćdziesiątnicy.
Od kiedy osobę się wylewa na wiele osób. 8-)
A Bóg Ojciec jest Osobą?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
17 maja 2021, 15:46
Bo Ty wuka kompletnie nie rozumiesz Pisma Świętego.
Skoro jest napisane, że każdy grzech, może być wybaczony, oprócz grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to powinno dać Ci do myślenia.
DŚ jako osoba nie może stać wyżej niż Bóg Ojciec i Jego Syn.I nie stoi, ponieważ nie jest osobą.
Jan Chrzciciel, chrzcił wodą, a Pan Jezus miał chrzcić DŚ. Skoro woda nie jest osobą, to tak samo DŚ. Ponadto DŚ został wylany na uczniów w dniu Pięćdziesiątnicy.
Od kiedy osobę się wylewa na wiele osób. 8-)
Bo ty Krystian kompletnie nie rozumiesz Pisma Świętego.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Bobo »

wuka pisze:
17 maja 2021, 13:04
Oczywiśc ie, że Duch święty to Osoba. Tyle razy pisano, dawano cytaty, dawano logiczne uzasadnienia, ale widocznie nie każdy ma dane to pojąć. W dodatku pisze, że jedynie Duch św. bada głebokości Boże, czyli jest też DUSZĄ SAMEGO BOGA. Jak więc można tak poniżać i zapierać się uparcie, nie pojmuję.
Wuka, nie obraź się ale w jednym zdaniu potrafisz napisać tyle zgrzytów, że czytać nie można...
Duch jest duszą Boga... chyba sobie zapisze na kartce i powieszę na lodówce... będzie mnie odrzucać od podjadania :-D
Jak możesz tak poniżać czytelników pisać takie farmazony? :xpanda:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Krystian »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 16:06
Krystian pisze:
17 maja 2021, 15:46
Bo Ty wuka kompletnie nie rozumiesz Pisma Świętego.
Skoro jest napisane, że każdy grzech, może być wybaczony, oprócz grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to powinno dać Ci do myślenia.
DŚ jako osoba nie może stać wyżej niż Bóg Ojciec i Jego Syn.I nie stoi, ponieważ nie jest osobą.
Jan Chrzciciel, chrzcił wodą, a Pan Jezus miał chrzcić DŚ. Skoro woda nie jest osobą, to tak samo DŚ. Ponadto DŚ został wylany na uczniów w dniu Pięćdziesiątnicy.
Od kiedy osobę się wylewa na wiele osób. 8-)
A Bóg Ojciec jest Osobą?
Oczywiście, że Bóg jest osobą, ma swoje imię JHWH.
Natomiast Ty w swojej mądrości rzymsko - katolickiej, napisz jak ma na imię Duch Święty.
Bo, chyba nie napiszesz, że DŚ, to imię własne 8-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Albertus »

Krystian pisze:
18 maja 2021, 21:15
Albertus pisze:
17 maja 2021, 16:06
Krystian pisze:
17 maja 2021, 15:46
Bo Ty wuka kompletnie nie rozumiesz Pisma Świętego.
Skoro jest napisane, że każdy grzech, może być wybaczony, oprócz grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to powinno dać Ci do myślenia.
DŚ jako osoba nie może stać wyżej niż Bóg Ojciec i Jego Syn.I nie stoi, ponieważ nie jest osobą.
Jan Chrzciciel, chrzcił wodą, a Pan Jezus miał chrzcić DŚ. Skoro woda nie jest osobą, to tak samo DŚ. Ponadto DŚ został wylany na uczniów w dniu Pięćdziesiątnicy.
Od kiedy osobę się wylewa na wiele osób. 8-)
A Bóg Ojciec jest Osobą?
Oczywiście, że Bóg jest osobą, ma swoje imię JHWH.
Natomiast Ty w swojej mądrości rzymsko - katolickiej, napisz jak ma na imię Duch Święty.
Bo, chyba nie napiszesz, że DŚ, to imię własne 8-)
Krystian pisze:
18 maja 2021, 21:15
Albertus pisze:
17 maja 2021, 16:06
Krystian pisze:
17 maja 2021, 15:46
Bo Ty wuka kompletnie nie rozumiesz Pisma Świętego.
Skoro jest napisane, że każdy grzech, może być wybaczony, oprócz grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to powinno dać Ci do myślenia.
DŚ jako osoba nie może stać wyżej niż Bóg Ojciec i Jego Syn.I nie stoi, ponieważ nie jest osobą.
Jan Chrzciciel, chrzcił wodą, a Pan Jezus miał chrzcić DŚ. Skoro woda nie jest osobą, to tak samo DŚ. Ponadto DŚ został wylany na uczniów w dniu Pięćdziesiątnicy.
Od kiedy osobę się wylewa na wiele osób. 8-)
A Bóg Ojciec jest Osobą?
Oczywiście, że Bóg jest osobą, ma swoje imię JHWH.
Natomiast Ty w swojej mądrości rzymsko - katolickiej, napisz jak ma na imię Duch Święty.
Bo, chyba nie napiszesz, że DŚ, to imię własne 8-)
Skoro zgodziliśmy się że Bóg Ojciec jest Osobą to chyba wiesz że Bóg Jest Duchem?

J4:24 Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie».

Jak nie potrafisz zrozumieć jak to jest możliwe ze Osobę wylewa się na wiele osób to pewnie i nie potrafisz zrozumieć jak to możliwe ze w Osobie poruszamy sie, żyjemy i jesteśmy?

A jednak tak jest:

Dz17: (24) Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych (25) ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. (26) Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, (27) żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. (28) Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy.

To ze czegoś nie potrafisz zrozumieć nie oznacza ze tego nie ma.

A Duch Święty oczywiście Imię ma:

Mt28:(19) idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię ojca i Syna, i ducha świętego,

Imię Boga to nie jest jakiś zestaw dźwięków albo liter. Imię to odwołanie do Osoby, to żywa relacja a nie jakiś dźwięk traktowany magicznie jak hasło komputerowe które nie zadziała jeśli się go nie wypowie poprawnie

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Krystian »

Albertus nie pytam o formułę chrztu, bo i tak apostołowie w ten sposób nie chrzcili.
Chrzcili zawsze, tylko w Imię Pana Jezusa.C jak znajdziesz werset, że chrzcili w tej formule, to podaj werset z Pisma Świętego )
Nadal nie odpowiedziałeś jak Duch Święty ma na Imię?
Bóg Ojciec - Jahwe, Jehowah
Jego Syn - Jezus
Duch Święty - ?

p.s
Nie wiem dlaczego, podajesz mi werset, gdzie DŚ, jest napisany z małych liter?
DŚ to wielka moc Boga w działaniu.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: teska »

Część ducha można dać innym osobom.Tak jak Bóg Jehowa kazał zebrać się 70 mężczyznom ,następnie wziął część ducha ,który oddziaływał na Mojżesza i dał tym 70 osobom.

Zatem duch od Boga, zwany też duchem Bożym,duchem świętym, można rozdzielić aby oddziaływał na wiele osób.

Gdyby więc duch Boży był osobą to nielogiczne byłoby zesłanie ducha na 120 osób we wieczerniku.Także gdyby duch Boży był osobą to miałby swe imię.
Słowa Bóg,Syn,duch święty nie są imionami tylko tytułami.Natomiast Bóg ma imię Jehowa,Syn ma imię Jezus ,duch zaś jako siła od Boga nie ma imienia.

Liczb 11:16-17

Jehowa rzekł wtedy do Mojżesza: „Zbierz 70 mężczyzn spośród starszych Izraela, mężczyzn, o których wiesz, że są starszymi i zwierzchnikami ludu. Weź ich do namiotu spotkania i niech staną tam razem z tobą. 17 A ja zstąpię i będę tam z tobą rozmawiał. Wezmę część ducha, który oddziałuje na ciebie, i dam im. I będą ci pomagać nieść ten ciężar — cały ten lud — żebyś nie niósł go sam.

Do poznania prawdy potrzebna jest wnikliwość.

Przysłów 16:20
Kto w jakiejś sprawie okazuje wnikliwość, odniesie sukces,
a kto ufa Jehowie, jest szczęśliwy.

Jak podaje encyklopedia Britannica :"Nauka o DŚ jako odrębnej osobie boskiej została sformułowana w roku 381 ne Było to przeszło 250 lat po śmierci ostatniego z apostołów.
Co ciekawe,duch święty wymieniany jest z nieosobowymi rzeczownikami np

Dzieje Ap 6:5

Słowa te spodobały się zgromadzonym uczniom i wybrali Szczepana, człowieka o silnej wierze i pełnego ducha świętego, oraz Filipaf, Prochora, Nikanora, Tymona, Parmenasa i Nikolausa, prozelitę...

2Koryntian 6:6

Zachowujemy czystość, żyjemy zgodnie z wiedzą, przejawiamy cierpliwośći, życzliwośćj, poddajemy się kierownictwu ducha świętego, okazujemy nieobłudną miłość.

1Jana 5:7,8

Bo jest trzech, którzy świadczą: 8 duch, woda i krew. Ci trzej świadkowie są ze sobą zgodni.

Zatem duch święty to moc Boga w działaniu, Jego czynna siła (Micheasza 3:8; Łukasza 1:35). Gdy Bóg ‛posyła swego ducha’, oznacza to, że kieruje swoją energię w określone miejsce, by zrealizować jakieś zamierzenie (Psalm 104:30; 139:7).
Słowo „duch” jest tłumaczeniem greckiego wyrazu pneúma, którego zakres znaczeniowy obejmuje też pojęcie niewidzialnej siły. Według słownika opracowanego przez Williama Vine’a słowo pneúma „przede wszystkim odnosi się do wiatru (...), ponadto do oddechu, jak również do ducha, który — jak wiatr — jest niewidzialny, niematerialny i potężny” (An Expository Dictionary of New Testament Words).

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasop ... i%C4%99ty/

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 12:43
Duch Święty to Osoba. Jasno to wynika z Pisma:

Jak widać, pomimo zmanipulowanego przekładu nie da się całkiem wyeliminować tego ze Duch Święty jest Osobą która naucza, przekonuje , słyszy itp.

Duch Święty ma też swoje własne Imię:

Mt28:(19) idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię ojca i Syna, i ducha świętego,

Imię Jedynego Boga brzmi: Jehowa
Imię Syna Bożego brzmi: Jezus
Imię "Ducha Świętego: ???

Podaj dokładne imię "Ducha Świętego", jeżeli, jak twierdzicie, jest osobą. Według Biblii Tysiąclecia II wydanie, gdzie mowa o przywróceniu imienia Bożego w formie Jahwe powiedziano, że to, co nie ma imienia, nie istnieje. Jeżeli istnieje "Duch Święty", jako osoba, musi zatem posiadać konkretne imię.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

Albertus pisze:
18 maja 2021, 23:26

Skoro zgodziliśmy się że Bóg Ojciec jest Osobą to chyba wiesz że Bóg Jest Duchem?

Idąc Twoim tokiem katolickiego rozumowania, "jeżeli Bóg, jako osoba, jest duchem, to duch jest Bogiem" ... i według Ciebie, pozamiatane. Ale jak błędna jest ta retoryka pokażę Ci na przykładzie aniołów. Aniołowie, jako osoby, są duchami, czy zatem są Bogami, skoro, według Ciebie, Was, "duch jest Bogiem"?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Albertus »

DonCicio pisze:
14 cze 2021, 8:02
Albertus pisze:
18 maja 2021, 23:26

Skoro zgodziliśmy się że Bóg Ojciec jest Osobą to chyba wiesz że Bóg Jest Duchem?

Idąc Twoim tokiem katolickiego rozumowania, "jeżeli Bóg, jako osoba, jest duchem, to duch jest Bogiem" ... i według Ciebie, pozamiatane. Ale jak błędna jest ta retoryka pokażę Ci na przykładzie aniołów. Aniołowie, jako osoby, są duchami, czy zatem są Bogami, skoro, według Ciebie, Was, "duch jest Bogiem"?
Czy wierzysz że Bóg Ojciec jest Osobą i jest wszechmocny?

Wcześniej w dyskusji jako argument przeciwko temu że Duch Święty jest Osobą padło twierdzenie jakoby było niemożliwe że Osoba może rozdzielić sie na wiele osób równocześnie i w nich przebywać.

Czy uważasz że dla wszechmocnego Boga byłoby to niemożliwe?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”