Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: amiko »

Prawdziwy Bóg יהוה jest Duchem - Energią, z której wszystko powstało i powstaje. Energią: Męską Miłością i żeńską Mądrością. Świadomością i życiem we wszelkim bycie.W obecnym chrześcijaństwie nie ma dla niego miejsca.

Ludzie niebiańscy, którzy są z Boga i ich ojczyzna jest w Niebie, mają w sobie Ducha Bożego, Chrystusa, który jest połączony z Bogiem złotym sznurem.
Ludzie ziemscy nie są z Boga i nie mają w sobie Ducha Bożego.
Duch Boży, który jest częścią Boga, jest tak jak Bóg: Energią męską Miłością i żeńską Mądrością.
Duch Święty jest Energią żeńską Mądrością.
Wynika z tego wniosek, że Duch Boży, Duch Chrystusowy nie jest Duchem Świętym.
Duch Boży i Duch Święty nie są osobami. Mają świadomość, więc trzeba je traktować jak osoby.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: wybrana »

amiko pisze:
31 lip 2020, 20:34
Prawdziwy Bóg יהוה jest Duchem - Energią, z której wszystko powstało i powstaje. Energią: Męską Miłością i żeńską Mądrością. Świadomością i życiem we wszelkim bycie.W obecnym chrześcijaństwie nie ma dla niego miejsca.

Ludzie niebiańscy, którzy są z Boga i ich ojczyzna jest w Niebie, mają w sobie Ducha Bożego, Chrystusa, który jest połączony z Bogiem złotym sznurem.
Ludzie ziemscy nie są z Boga i nie mają w sobie Ducha Bożego.
Duch Boży, który jest częścią Boga, jest tak jak Bóg: Energią męską Miłością i żeńską Mądrością.
Duch Święty jest Energią żeńską Mądrością.
Wynika z tego wniosek, że Duch Boży, Duch Chrystusowy nie jest Duchem Świętym.
Duch Boży i Duch Święty nie są osobami. Mają świadomość, więc trzeba je traktować jak osoby.
amiko pisze:
31 lip 2020, 20:34
Prawdziwy Bóg יהוה jest Duchem - Energią, z której wszystko powstało i powstaje. Energią: Męską Miłością i żeńską Mądrością. Świadomością i życiem we wszelkim bycie.W obecnym chrześcijaństwie nie ma dla niego miejsca.

Ludzie niebiańscy, którzy są z Boga i ich ojczyzna jest w Niebie, mają w sobie Ducha Bożego, Chrystusa, który jest połączony z Bogiem złotym sznurem.
Ludzie ziemscy nie są z Boga i nie mają w sobie Ducha Bożego.
Duch Boży, który jest częścią Boga, jest tak jak Bóg: Energią męską Miłością i żeńską Mądrością.
Duch Święty jest Energią żeńską Mądrością.
Wynika z tego wniosek, że Duch Boży, Duch Chrystusowy nie jest Duchem Świętym.
Duch Boży i Duch Święty nie są osobami. Mają świadomość, więc trzeba je traktować jak osoby.
Ludzie ziemscy są z Boga i od początku byli obdarzeni Duchem Bożym, ale przez kłamstwo i zwiedzenie utracili moc tego Ducha. Tracili światło i ciemność ich ogarnęła. Sam sobie zaprzeczasz, bo najpierw piszesz, że Duch Boży to pierwiastek męski i żeński, a później piszesz, że pierwiastek żeński - Duch Święty - nie jest Duchem Bożym.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: amiko »

wybrana

Jeśli Duch Boży składa się z dwóch energii, a Duch Święty z jednej, tak jak napisałem, to Duch Boży nie może być Duchem Świętym, ponieważ 2 nie może być 1. To co jest niebieskie, nie może być brązowym.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: nike »

amiko pisze:
31 lip 2020, 20:34
Prawdziwy Bóg יהוה jest Duchem - Energią, z której wszystko powstało i powstaje. Energią: Męską Miłością i żeńską Mądrością. Świadomością i życiem we wszelkim bycie.W obecnym chrześcijaństwie nie ma dla niego miejsca.

Ludzie niebiańscy, którzy są z Boga i ich ojczyzna jest w Niebie, mają w sobie Ducha Bożego, Chrystusa, który jest połączony z Bogiem złotym sznurem.
Ludzie ziemscy nie są z Boga i nie mają w sobie Ducha Bożego.
Duch Boży, który jest częścią Boga, jest tak jak Bóg: Energią męską Miłością i żeńską Mądrością.
Duch Święty jest Energią żeńską Mądrością.
Wynika z tego wniosek, że Duch Boży, Duch Chrystusowy nie jest Duchem Świętym.
Duch Boży i Duch Święty nie są osobami. Mają świadomość, więc trzeba je traktować jak osoby.
Mam pytanie do ciebie amiko, czy to co napisałeś jest twoim wymysłem, czy może gdzieś przeczytałeś, jeżeli przeczytałeś to podaj namiary chętnie też przeczytam takie nowości.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

Iz 11:2 "Spocznie na nim duch Jehowy, duch mądrości i zrozumienia, duch rady i potęgi, duch wiedzy i bojaźni przed Jehową"

Który z nich to duch Boży, duch święty, święty duch Jehowy?

Odpowiedź znajdziesz w Księdze Ezechiela:

"Potem uniósł mnie jakiś duch i usłyszałem za sobą potężny grzmiący głos: „Niech wysławiają chwałę Jehowy w miejscu, gdzie On przebywa”. Usłyszałem odgłos ocierających się o siebie skrzydeł żywych stworzeń i odgłos kół w ich pobliżu, potężny łoskot. A ten duch uniósł mnie i zabrał. Byłem pełen goryczy i rozgniewany w duchu, ale zaczęła na mnie silnie oddziaływać moc Jehowy" Ez 3:12-14
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
06 lut 2021, 8:03
"Potem uniósł mnie jakiś duch i usłyszałem za sobą potężny grzmiący głos: „Niech wysławiają chwałę Jehowy w miejscu, gdzie On przebywa”. Usłyszałem odgłos ocierających się o siebie skrzydeł żywych stworzeń i odgłos kół w ich pobliżu, potężny łoskot. A ten duch uniósł mnie i zabrał. Byłem pełen goryczy i rozgniewany w duchu, ale zaczęła na mnie silnie oddziaływać moc Jehowy" Ez 3:12-14[/size]
Możesz DonCicio podać z jakiego przekładu biblijnego korzystasz?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Henryk »

Henryk pisze:
06 lut 2021, 8:35
DonCicio pisze:
06 lut 2021, 8:03
"Potem uniósł mnie jakiś duch i usłyszałem za sobą potężny grzmiący głos: „Niech wysławiają chwałę Jehowy w miejscu, gdzie On przebywa”. Usłyszałem odgłos ocierających się o siebie skrzydeł żywych stworzeń i odgłos kół w ich pobliżu, potężny łoskot. A ten duch uniósł mnie i zabrał. Byłem pełen goryczy i rozgniewany w duchu, ale zaczęła na mnie silnie oddziaływać moc Jehowy" Ez 3:12-14[/size]
Możesz DonCicio podać z jakiego przekładu biblijnego korzystasz?
A przy okazji gdybyś był uprzemy podać brzmienie wersetów Jan 12:37-41 z tego samego przekładu.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Krystian »

Korzysta Henryku jak wszyscy ŚJ z przekładu PNŚ.
Tak im nakazało CK, oni nie mają wolnej woli jak my.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
06 lut 2021, 10:00
Korzysta Henryku jak wszyscy ŚJ z przekładu PNŚ.
Mam przekład NŚ, ale w nim brzmi ten werset inaczej. :-?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: RN »

Henryk pisze:
06 lut 2021, 10:35
Krystian pisze:
06 lut 2021, 10:00
Korzysta Henryku jak wszyscy ŚJ z przekładu PNŚ.
Mam przekład NŚ, ale w nim brzmi ten werset inaczej. :-?
To może weż pod uwagę wydania PNŚ z różnych lat.
Im też się Słowo Boże zmienia, tylko, że ukradkiem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: Henryk »

DonCicio-przypominam się z prośbą...
Henryk pisze:
06 lut 2021, 9:19
A przy okazji gdybyś był uprzemy podać brzmienie wersetów Jan 12:37-41 z tego samego przekładu.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
06 lut 2021, 9:19
Henryk pisze:
06 lut 2021, 8:35
DonCicio pisze:
06 lut 2021, 8:03
"Potem uniósł mnie jakiś duch i usłyszałem za sobą potężny grzmiący głos: „Niech wysławiają chwałę Jehowy w miejscu, gdzie On przebywa”. Usłyszałem odgłos ocierających się o siebie skrzydeł żywych stworzeń i odgłos kół w ich pobliżu, potężny łoskot. A ten duch uniósł mnie i zabrał. Byłem pełen goryczy i rozgniewany w duchu, ale zaczęła na mnie silnie oddziaływać moc Jehowy" Ez 3:12-14[/size]
Możesz DonCicio podać z jakiego przekładu biblijnego korzystasz?
A przy okazji gdybyś był uprzemy podać brzmienie wersetów Jan 12:37-41 z tego samego przekładu.
Korzystam z Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata — zrewidowane wydanie do studium.

"Chociaż dokonał na ich oczach tylu cudów, nie uwierzyli w niego. W ten sposób spełniły się słowa proroka Izajasza: 'Jehowo, kto uwierzył w to, co od nas usłyszał? I komu Jehowa objawił swoją moc?'. A powód, dla którego nie zdołali uwierzyć, Izajasz podał w jeszcze innych słowach: 'Zaślepił ich oczy i znieczulił ich serca, żeby nie widzieli swoimi oczami ani nie zrozumieli swoimi sercami, żeby nie zawrócili i żeby nie zostali uzdrowieni'. Izajasz tak powiedział, bo zobaczył chwałę Chrystusa i o nim mówił'"

Jan 12:37-41 ( kliknij, aby przejść do tego fragmentu)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
06 lut 2021, 10:00
Korzysta Henryku jak wszyscy ŚJ z przekładu PNŚ.
Tak im nakazało CK, oni nie mają wolnej woli jak my.
Pewien autor napisał książkę, którą postanowił opublikować. W tym celu udał się do wydawcy, aby zawrzeć z nim stosowną umowę. Ustalono prawa autorskie i wprowadzono klauzulę, że wydawca nie może zmienić, dodać lub ująć ani jednego słowa z oryginalnego tekstu autora, ponieważ takie praktyki oznaczałyby oszustwo.

Na początku, wydawca wywiązywał się z umowy, drukując oryginalny tekst słowo w słowo. Jednak pod naciskiem wpływowych sił, którym nie odpowiadały pewne wyrazy i sformułowania, zaczął zastępować je, wbrew woli autora, innymi słowami, nie oddającymi w pełni sensu. Co gorsza, owe wpływowe siły wymogły na wydawcy, żeby usunął z wydawnictwa dane autora, zastępując je stwierdzeniem: autor – Pan.

Pytanie! Czy użytkownicy, posługujący się wydaniem, z którego usunięto lub w sposób nieuprawniony zamieniono choćby jedno słowo, posługują się oryginałem, czy sfałszowanym plagiatem?

Konkluzja. Użytkownicy przekładów Biblii, z których, bez zgody autora, bezprawnie usunięto tetragram, albo imię Boże Jehowa lub Jahwe, posługują się plagiatem, który z premedytacją sfałszowano aż 7000 razy.

Czy Ty, posługujesz się oryginałem, czy sfałszowanym plagiatem?

Obj 22:18,19 "Oświadczam każdemu, kto słyszy słowa proroctwa z tego zwoju: Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju, a jeżeli ktoś zabierze jakieś słowa z proroctwa w tym zwoju, Bóg zabierze mu to, co miałby otrzymać z rzeczy opisanych w tym zwoju — nie pozwoli mu jeść owoców z drzew życia ani wejść do świętego miasta.

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_warszawska

Stosunek tłumaczy do imienia Bożego (Biblia Warszawska)

Ks. bp prof. dr Andrzej Wantuła uważał, że użycie w przekładzie tekstu Pisma Świętego występującego w oryginale imienia Bożego Jahwe w miejsce zamiennika „Pan”, robi na słuchaczu szokujące wrażenie oraz „sprawia, że Bóg Starego Testamentu staje się czytelnikowi jakiś obcy, daleki i zostaje zepchnięty do rzędu bogów mitologii semickiej”. Z tego względu pochwalił zachowanie tradycyjnego zwrotu „Pan” w Psałterzu pierwszego wydania Biblii Tysiąclecia, gdyż uważał, że „to wyszło psalmom na korzyść i uratowało ich modlitewny charakter”[4]. W rezultacie Biblia warszawska w wydaniu pierwszym ani razu nie użyła imienia Bożego. Późniejsze wydania używają imienia Bożego w formie Jahwe do siedmiu miejsc spośród 6828 wystąpień w tekście masoreckim: 2 Mojżeszowa 3,14[a] i 6,3; 4 Mojżeszowa 14,35[c], Psalm 83,19[d] oraz w Księdze Izajasza 40,10[e] i 48,17 (2 razy)[f]. W niektórych wydaniach całkowicie zaniechano używania imienia Bożego.


Biblia Tysiąclecia i Liturgia

Bóg bez imienia
W ostatnich latach do liturgii zakradła się praktyka wypowiadania Imienia Boga. Powinna ona zniknąć - czytamy w dyrektywie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Nie dla Jahwe. Bóg to Adonai. Tak w dużym uproszczeniu można podsumować treść dokumentu. Prefekt watykańskiej Kongregacji kard. Francis Arinze przesłał do wszystkich konferencji episkopatu na świecie rozporządzenie, zgodnie z którym na polecenie Papieża w obrzędach liturgii należy unikać stosowanego dotąd biblijnego imienia Boga: Jahwe. Zamiast niego, w trzeba używać odpowiednika żydowskiego słowa Adonai, czyli Pan.

https://www.tygodnikpowszechny.pl/bog-b ... nia-131757
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różnica między Duchem Bożym i Duchem Świętym

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
06 lut 2021, 10:00
Tak im nakazało CK, oni nie mają wolnej woli jak my.
"Potem Jehowa rzekł do Mojżesza: 'Powiedz Aaronowi i jego synom: ‚Macie błogosławić Izraelitów takimi słowami: 'Oby Jehowa ci błogosławił i cię strzegł. Oby Jehowa patrzył na ciebie z aprobatą i okazywał ci przychylność. Oby Jehowa zwrócił ku tobie swoją twarz i obdarzył cię pokojem'. Wypowiadając te słowa, mają używać mojego imienia, żebym mógł błogosławić Izraelitom'" Liczb 6:22-27

Tak nam nakazał Bóg Jehowa!

A tak nakazują odbierać to "wpływowe siły zewnętrzne":

"I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy: Powiedz Aaronowi i jego synom: Tak będziecie błogosławić synów izraelskich, mówiąc do nich: Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże; Niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie; Niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój. Tak będą wzywać imienia mojego nad synami izraelskimi, a Ja będę im błogosławił" Liczb 6:22-27 Biblia Warszawska
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”