Dar mówienia językami

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

bartek212701 pisze:Yarpen Zirgin, Ty zapewne masz dar mówienia językami skoro go tak bronisz prawda ? :-)
Swoich darów Duch Święty udziela jak on tego chce, a nie jak by ludzie chcieli. Natomiast posiadanie daru nie jest konieczne do tego, aby nauczać tego, co w tej kwestii przekazali nam Chrystus i Apostołowie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Wspaniały YZ-cie mysl co chcesz, a może ty chcesz mnie uziemić i dlatego prowokujesz? Koniec rozmowy. lehitraot.

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

Yarpen Zirgin pisze:
Kamil Pawelak pisze:1. Kor. 13.: ...albo jak dar języków, który zaniknie..." - Słowo jasno rozstrzyga tę kwestię.
Dary ustały.
Zaraz... Tam jest mowa "zaniknie", a nie "zanikł". Możesz wskazać to miejsce, gdzie napisano, że zanikł w I wieku?
Nigdzie nie powiedziałem, że zanikł w I. wieku. Wg mnie zanikł, kiedy - moim zdaniem, gdy spisano NT i ustalono kanon, a może wówczas, gdy przełożono Pismo na języki narodowe. Przychylam się do obu wersji potrosze. A wg Ciebie kiedy zaniknie?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kamil Pawelak pisze:Nigdzie nie powiedziałem, że zanikł w I. wieku. Wg mnie zanikł, kiedy - moim zdaniem, gdy spisano NT i ustalono kanon, a może wówczas, gdy przełożono Pismo na języki narodowe. Przychylam się do obu wersji potrosze. A wg Ciebie kiedy zaniknie?
Gdy powróci Chrystus. Wtedy przyjdzie to, co zupełne.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

Dokładnie. Skoro nie przyszedł. To nie ma darów. :) A nie, że jak przyjdzie to dary znikną. Właśnie jak powróci, to i Dary powrócą. :) Taka ma logika. :]

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kamil Pawelak pisze:Dokładnie. Skoro nie przyszedł. To nie ma darów. :) A nie, że jak przyjdzie to dary znikną. Właśnie jak powróci, to i Dary powrócą. :) Taka ma logika. :]
No to dziwnie sprzeczna ze słowami Chrystusa i św. Pawła, bo Jezus powiedział, że dary będą towarzyszyć tym, którzy uwierzą, a św. Paweł, że znikną, kiedy przyjdzie to co zupełne.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

Będą towarzyszyć, ale zanikną - tak jak mówi Słowo. :) Poza tym proszę mi pokazać, kto spełnia zapowiedź Chrystusa chociażby o tym, że jak wypije co trującego to mu się nic nie stanie + o wężach i kto czyni cuda większe niż Jezus? Śmiało. :)

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Towarzyszenie a każdorazowe występowanie to prawie to samo. Ale prawie to różnica.
Wiemy że wierzącym towarzyszyć będą różne cudowne rzeczy, ale np. gdzie zdrowi, nie potrzeba uzdrowień. A wiemy także iż objawy starzenia człowieka są tak przypominające choroby... Wszyscy ludzie umierają generalnie, w każdym razie taka jest reguła. Umarli wierzący w I w. wyglądają tak jak w XXI w. Przejawy działania Ducha św. nie dotyczą więc każdej choroby, każdego węża, każdej trucizny, każdego skorpiona itp. zarówno w I w. jak i teraz. Jezus cuda zapowiedział, bo wcześniej się tego nie spodziewano, a zapowiedź dotyczy wierzących. Występują ale nie zawsze i wszędzie. Przede wszystkim używa tego Duch św. przez wierzących.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Ja bym chciał posłuchać jak Yarpen mówi językami :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

saba

Post autor: saba »

Paweł apostoł powiedział,że- KTO JĘZYKAMI MÓWI SIEBIE BUDUJE .... czy to jest jakies niedomówienie ? jasne i proste

nowy
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2011, 22:23

Post autor: nowy »

Dyskusja na podstawie 1Kor13rozdział dot. trwałości darów jest mijanką.
Kluczem tu jest wartość Miłości wobec innych darów.

Nic nie jest tak cenne jak Miłość.

Dary, które są obecne w Kościele są darami Bożymi. Kościół został w nie ozdobiony.
Kościół to Oblubienica, którą Ojciec przygotowuje dla Syna na wesele.
Miłość jako dar obecny w Oblubienicy jest największą nagrodą dla Oblubieńca. Jest odpowiedzią na miłość Oblubieńca. Oblubienica tutaj na ziemi choruje z miłości i wyczekuje Ukochanego a także jako Swego Wykupiciela i Oblubieńca.
Obecność Ducha Świętego to namaszczenie, które czyni ten związek i miłość świętą.
Syn przyprowadzi Wykupioną do Ojca. Oblubieniec weselić się będzie z Wybranki w domu wesela i domu swego Ojca, i aby zamieszkała z Wykupicielem na zawsze.
Dary Boże to przyozdobienia Oblubienicy dla Oblubieńca. To „szata” Oblubienicy.
Oblubienica otrzymała łaskę życia wiecznego.
Ceną łaski była śmierć Oblubieńca z miłości do Oblubienicy. Oblubieniec walczył o Oblubienicę i zwyciężył.

Podstawą planu zbawienia jest łaska i miłość.

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

https://www.youtube.com/watch?v=4cOBdAL ... b_EQBuiVZA

, https://www.youtube.com/watch?v=GmawJ9x ... b_EQBuiVZA


dziś znalazłem takie dwa filmiki - osobiście nie negowałbym że dar języków ustał - bo przecież Bóg może kogoś gdzie posłać i dać mu dar danego języka aby mógł głosić ewangelię. Nie znam takiego przypadku ale nie to nie oznacza że takie nie występują czy nie wystąpią

,

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Mowa aniołów splata mowy społeczeństw różnych

Rev 14:2-3 eib "(2) Z nieba natomiast rozległ się głos. Brzmiał jak szum nieprzebranych wód, jak odgłos potężnego grzmotu. Na jego tle usłyszałem melodię. Miałem wrażenie, jakby to harfiarze grali na swoich harfach. (3) Śpiewali oni jakby nową pieśń. Rozbrzmiewała ona przed tronem, przed czterema istotami i przed starszymi. Nikt nie mógł się tej pieśni nauczyć oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy tych, którzy zostali wykupieni z ziemi."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”