Dar mówienia językami

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

Chcę wierzyć pisze: Mówiłem o własnych doświadczeniach ale proszę.
DA 2:38 - A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
2:39 - Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła.
Obietnica ta odnosi się do tych którzy się upamiętają i zostaną powołani przez Boga.
Podoba mi się bardzo styl pana wypowiedzi, nierozwlekły, ale pełen treści, spójny logicznie, buduje duchowo kulturą osobistą. Pozdrawiam.
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

mywhiteangel
Posty: 21
Rejestracja: 16 sie 2011, 15:34

Post autor: mywhiteangel »

Pan Bóg wysłucha każdego który się modli nie ważne jakim językiem.
:)
Jestem tu, by wielbić, by oddawać chwałę
Jestem tu, by wyznać to mój Bóg.
Dobry i łaskawy, cały tak wspaniały
Ponad wszystko cenny dla mnie jest

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

nike pisze:Ja uważam,że dary ducha ustały, mniej więcej w drugiej połowie II wieku.Zauważ, czy gdzieś w N.Testamencie pisze,że ci co odbierali dary ducha od apostołów mogli je przekazywać następnym swoim uczniom? Nie, nie mogli, więc po ich śmierci dary ustały.
Podaj werset mówiący, że apostołowie rozdawali dary Ducha... Biblia jednak naucza zupełnie inaczej:

"Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków. Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce." 1 Kor. 12.10-11

To Duch Św. rozdaje dary, a nie apostołowie :!:
nike pisze:Dary ducha np. mówienia językami, były dla pewnego celu, dla głoszenia Ewangelii narodom ościennym w ich konkretnym języku.
Kolejne wymysł sprzeczny z biblią "Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga" 1 Kor. 14.2
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Wejdź na początek tematu to sie dowiesz, co i jak ja pisalam

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

mnie bardziej interesuje co biblia mówi na ten temat... twoja słowa kontra biblia, przyjmuję biblię...
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Tam sa też teksty podane. Ja jednak dzikuję za rozmowę z tobą. :-(

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:Tam sa też teksty podane. Ja jednak dzikuję za rozmowę z tobą. :-(
Przykro mi nike, ale żaden z tekstów Pisma Świętego, który BPŚ czy ŚJ przytaczają jako dowód, że dary Ducha Świętego miały zaniknąć w I wieku, niczego takiego nie stwierdza.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Gilgamesz
Posty: 171
Rejestracja: 24 lis 2009, 11:35

Post autor: Gilgamesz »

Popieram przedmowcow. Jezeli dar jezykow zaniknal, to i reszta darow tez, a co za tym idzie, dzialanie Ducha Świętego.
Ale wiemy ze tak nie jest, Duch Święty dziala w kazdym pokoleniu od 2000 lat, i powoluje ludzi do Królestwa Bożego obdarzajac kazdego darami opisanymi przez apostola Pawla. Jakie to sa dary kazdy moze przeczytac w jednym z jego listów.

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

1. Kor. 13.: ...albo jak dar języków, który zaniknie..." - Słowo jasno rozstrzyga tę kwestię.
Dary ustały.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kamil Pawelak pisze:1. Kor. 13.: ...albo jak dar języków, który zaniknie..." - Słowo jasno rozstrzyga tę kwestię.
Dary ustały.
Zaraz... Tam jest mowa "zaniknie", a nie "zanikł". Możesz wskazać to miejsce, gdzie napisano, że zanikł w I wieku?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Nie jest też napisane,ze ja bedę miała kiedys nick nike, a mam.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:Nie jest też napisane,ze ja bedę miała kiedys nick nike, a mam.
Właśnie pokazałaś, że nie masz żadnego argumentu z Pisma Świętego (chociaż twierdzisz, że powtarzasz wyłącznie to, co w nim zapisano), który by potwierdzał głoszoną przez Ciebie tezę o zaniknięciu darów Ducha Świętego w I wieku.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Yarpen Zirgin pisze:Właśnie pokazałaś, że nie masz żadnego argumentu z Pisma Świętego (chociaż twierdzisz, że powtarzasz wyłącznie to, co w nim zapisano), który by potwierdzał głoszoną przez Ciebie tezę o zaniknięciu darów Ducha Świętego w I wieku.
Argumenty są w Biblii a nie w tradycji, to po pierwsze, po drugie już w tematach o darach wiele ich podałam i nie mam zamiaru od nowa je wklejać. Jeżeli któryś ci nie odpowiada to mi go wskaż i nad tym konkretnym tekstem możemy dyskutować. Po trzecie nie mówiłam,że w I wieku, tylko w połowie II wieku, proszę moje posta czytać i myśleć. toda raba

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, Ty zapewne masz dar mówienia językami skoro go tak bronisz prawda ? :-) Jak nie,to po co się wypowiadasz,nie masz o darze mówienia językami zapewne zielonego pojęcia a prawisz o nim,wiesz jak to się nazywa takie pisanie ? Lepiej nie napisze ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Właśnie pokazałaś, że nie masz żadnego argumentu z Pisma Świętego (chociaż twierdzisz, że powtarzasz wyłącznie to, co w nim zapisano), który by potwierdzał głoszoną przez Ciebie tezę o zaniknięciu darów Ducha Świętego w I wieku.
Argumenty są w Biblii a nie w tradycji, to po pierwsze,
Jakoś nie wskazałaś żadnego fragmentu Biblii, który by stwierdzał, że dary Ducha Świętego zniknął w połowie II wieku (przepraszam za błąd), więc najwyraźniej takich nie ma.
po drugie już w tematach o darach wiele ich podałam i nie mam zamiaru od nowa je wklejać.
Żaden z wklejonych przez Ciebie wersów nie stwierdza tego, co mówisz o darach Ducha Świętego.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”