Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Wiemy ,że Bóg Ojciec jest mężczyzną ale czy Duch Święty też podobnie jak Jezus ?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Jak to: 'wiemy'? Skąd to wiemy i na jakiej podstawie? Istoty duchowe nie mają płci. To wiemy.
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Gdyby Bóg nie był Ojcem to musiałby być albo Bogiem albo Bogiem Matką a mówimy Bóg Ojciec ze względu na to że ma Syna a więc jest rodzaju męskiego jest mężczyzną, Jezus Chrystus jest mężczyzną a pytam o Ducha Świętego bo tu mam wątpliwości.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Ojcem jest. Czy to oznacza, że spladza synów za pomocą jakiejś matki? I dlaczego spladza tylko synów? Córek nie płodzi?
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Gdyby Bóg nie zrodził Jezusa Chrystusa to nie byłby nazywany Bogiem Ojcem a po prostu samym Bogiem, dlatego, że Bóg ma Syna nazywamy go Bogiem Ojcem.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: booris »

Bobo,sam sobie zaprzeczasz.Piszesz,ze istoty duchowe nie maja plci,a chwile pozniej ze Bog jest ojcem.Ojcami sa zazwyczaj mezczyzni,prawda? W kazdym razie ja nie znam zadnego ojca ktory by nie byl mezczyzna.Mozna by nawet spekulowac ze Bog,skoro jest ojcem,nie jest istota duchowa...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Kombinujesz booris. Aniołowie też są w Biblii wyobrażeni jako mężczyźni. To wcale nie oznacza, że mają płeć. A są jakieś anielice z którymi mogą mieć dzieci?
Jak zwykle, to umowne pojęcia.
Ale trza to ogarniać a nie brać dosłownie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Na pewno Duch Święty jest albo mężczyzną podobnie jak dwie pozostałe osoby Trójcy Świętej Bóg Ojciec i Jezus Chrystus, albo jest kobietą albo nie ma płci i jest po prostu duchem

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: booris »

Bobo,czytam o istocie duchowej ktora nie ma plci,a jednak jest ojcem,a Ty mi piszesz ze kombinuje? :-D
Nie wiem czy sa jakies anielice ktore moga miec dzieci z aniolami,ale wiem o synach Bozych ktorzy mieli dzieci z ludzkimi kobietami.Ale to pewnie,jak zwykle,pojecie umowne. :-D Tylko kto sie tu z kim umawial?
A co do ogarniania i doslownosci,to to wlasnie jest cos co dzieli chrzescijan.Kazda denominacja co innego "ogarnia",a co innego bierze doslownie i zawziecie ze soba o to walcza-doslownie i w przenosni.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Queza »

Wiedźmin123 pisze:
27 lip 2023, 15:17
Gdyby Bóg nie zrodził Jezusa Chrystusa to nie byłby nazywany Bogiem Ojcem a po prostu samym Bogiem, dlatego, że Bóg ma Syna nazywamy go Bogiem Ojcem.
Ja nie znam Ojców którzy rodzą, a Biblia tak mówi o Bogu Ojcu? Dlaczego tak to jest ujęte?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Ja nie znam Ojców którzy rodzą, a Biblia tak mówi o Bogu Ojcu? Dlaczego tak to jest ujęte?
Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych , Jezus ma i Ojca i Matkę to jest Maryję, Bóg zapłodnił ją i przelał całą pełnię bóstwa w nowo poczęte Dziecię, ciało otrzymał Jezus z Maryjii natomiast całą boskość od Ojca.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Nieziem »

Queza pisze:
28 lip 2023, 15:37
Ja nie znam Ojców którzy rodzą, a Biblia tak mówi o Bogu Ojcu? Dlaczego tak to jest ujęte?
Ja też nie znam ojców, którzy rodzą, bo do tego zadania są wyznaczone matki. Biblijne rodzenie oznacza płodzenie, a to oznacza sprawianie, że potomstwo się pojawia w łonie matki, która następnie to potomstwo wydaje ma świat.
Jeśli tak te rzeczy się dzieją u ludzi, którzy są stworzeni na podobieństwo Boga, zasadne jest mniemanie, że jeśli Bóg jest Ojcem, i ma Syna, to musi być jeszcze Matka, która tego Syna urodziła.

Różne są tłumaczenia tych samych słów.
BRYTYJKA Abraham był ojcem Izaaka, a Izaak ojcem Jakuba, a Jakub ojcem Judy oraz braci jego.
POZNAŃSKA Abraham miał syna Izaaka, Izaak miał syna Jakuba, Jakub miał syna Judę i jego braci,
GDAŃSKA.2017 Abraham spłodził Izaaka, a Izaak spłodził Jakuba, a Jakub spłodził Judę i jego braci.
Natomiast
PRZEKŁAD DOSŁOWNY Abraham zrodził Izaaka, Izaak zrodził Jakuba, Jakub zrodził Judę oraz jego braci.
Z tym, że rodzić=płodzić.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Nieziem »

Wiedźmin123 pisze:
28 lip 2023, 16:39
Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych , Jezus ma i Ojca i Matkę to jest Maryję, Bóg zapłodnił ją i przelał całą pełnię bóstwa w nowo poczęte Dziecię, ciało otrzymał Jezus z Maryjii natomiast całą boskość od Ojca.
Łomatkoboska! :prosze:
:aaa:

Syn Boży istniał zanim Maria urodziła Jezusa.
Czyżby Maria istniała wcześniej w Niebie zanim pojawiła się na tym świecie?

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Syn Boży istniał zanim Maria urodziła Jezusa.
Czyżby Maria istniała wcześniej w Niebie zanim pojawiła się na tym świecie?
Nie istniał, nie było preegzystencji .

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Queza »

Nieziem pisze:
28 lip 2023, 17:02
Queza pisze:
28 lip 2023, 15:37
Ja nie znam Ojców którzy rodzą, a Biblia tak mówi o Bogu Ojcu? Dlaczego tak to jest ujęte?
Ja też nie znam ojców, którzy rodzą, bo do tego zadania są wyznaczone matki. Biblijne rodzenie oznacza płodzenie, a to oznacza sprawianie, że potomstwo się pojawia w łonie matki, która następnie to potomstwo wydaje ma świat.
Jeśli tak te rzeczy się dzieją u ludzi, którzy są stworzeni na podobieństwo Boga, zasadne jest mniemanie, że jeśli Bóg jest Ojcem, i ma Syna, to musi być jeszcze Matka, która tego Syna urodziła.

Różne są tłumaczenia tych samych słów.
BRYTYJKA Abraham był ojcem Izaaka, a Izaak ojcem Jakuba, a Jakub ojcem Judy oraz braci jego.
POZNAŃSKA Abraham miał syna Izaaka, Izaak miał syna Jakuba, Jakub miał syna Judę i jego braci,
GDAŃSKA.2017 Abraham spłodził Izaaka, a Izaak spłodził Jakuba, a Jakub spłodził Judę i jego braci.
Natomiast
PRZEKŁAD DOSŁOWNY Abraham zrodził Izaaka, Izaak zrodził Jakuba, Jakub zrodził Judę oraz jego braci.
Z tym, że rodzić=płodzić.
Ale w Psalm 2,7 jest napisane: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem, mowa jest tutaj o Ojcu, który rodzi, jak i w Liście do Hebrajczyków 1,5 jest napisane Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził, nie ma tu mowy o żadnej Matce. Skąd u Ojca funkcje rodzenia?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”