Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
23 sie 2023, 22:29
Kto jest tą matką?
Bóg Yehowah.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

To już nie jest Ojcem????? :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
24 sie 2023, 7:57
To już nie jest Ojcem????? :aaa:
Zarówno jest Ojcem jak i Matką, dla mnie jest Matką.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: booris »

Bobo pisze:No chyba nie myślisz, że chodzi o podobieństwo fizyczne jak płeć. Bo Biblia podaje:
I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, stworzył go na obraz Boży — stworzył mężczyznę i kobietę
(Rodz 1:27)
To jak z tym podobieństwem? Bóg jest mężczyzną i kobietą zarazem?
Jak jest z tym podobienstwem? Bobo,jak Ty mnie traktujesz? :-D Spoko,nakieruje Cie na wlasciwa sciezke.
Ksiega Rodzaju,rozdzial pierwszy,wers dwudziesty szosty,Biblia w przekladzie Nowego Swiata.
Wyglada na to,ze wlasnie jest i kobieta i mezczyzna.Chyba ze bylo dwoje Bogow,bo w wersecie wyraznie wystepuje liczba mnoga.Ale to Twoj problem.
Bobo pisze:Piszesz, by zażyć chłodu? Biblia jednak inaczej to podaje:
Później usłyszeli głos Jehowy Boga, który przechadzał się po ogrodzie w porze dnia, kiedy powiewał wiatr.
Nie widzę tu sugestii, że Bóg chciał zaznać ochłody. Za to widzę twoją nadinterpretację.
Noo,ale mi postawiles zarzut. :-D Ale ja tez tu widze Twoja nadinterpretacje,bo Biblia podaje:
" Później usłyszeli głos Jehowy Boga, chodzącego po ogrodzie o wietrznej porze dnia,(...}"
Wyraznie sie nie przechadzal a wiatr nie powiewal.
Ot,takaTwoja znajomosc Twojego Pisma. :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Booris, kombinujesz, nie zanegowałem ani przechodzenia, ani wiatru. Zanegowałem twoją interpretację NIERACJONALNĄ, że Bóg chciał się ochłodzić. No jak to, gdy stwarzał słońce to jak się chłodził? 😀
Oczywiście, zapis ten mógł brzmieć: ok godziny 18.00 Bóg się przechadzał... tylko, że wtedy tak nie odmierzano czasu.
Widzę, że coraz bardziej brniesz w absurdy. To tak dla jaj? 😀
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: booris »

Nieracjonalne mowisz?
"(8) Potem mężczyzna i kobieta, słysząc kroki Jahwe, który przechadzał się w ogrodzie podczas orzeźwiającego chłodu, skryli się przed Nim wśród drzew."
Biblia Warszawsko-Praska
Podobnie jest w Biblii krola Jakuba i w Biblii Webstera.
Kto tu brnie Bobo? Malo istotna rzecz nagle stala sie czyms najwazniejszym. :-D Natomiast jakos nie widze bys cokolwiek wspomnial na temat podobienstwa z 1:26 Ksiegi Rodzaju,ktore to chyba jest bardziej istotne od chodzenia po ogrodzie,nieprawdaz? Wiec jak,stworzyl Bog mezczyzne i kobiete na swoj obraz i podobienstwo,czy nie?

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Symbolem Ducha Świętego jest gołębica więc może Duch Święty jest kobietą ?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: booris »

Trafne spostrzezenie,Wiedzminie.Dzieki.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Nie potraficie zrozumieć, że duch święty to ptak?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
07 wrz 2023, 17:38
Nie potraficie zrozumieć, że duch święty to ptak?
Duch święty to duch w kształcie ptaka.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Booris, naciągasz, gdyby było napisane, że Bóg przechadzał się, by się ochłodzić, to sprawa pozamiatana. Jednak tekst tak nie brzmi. Przechodzić się w porze, gdy wieje chłodny wiatr, wcale nie oznacza, że Bóg się schładza. Chodzi tylko o porę. Podobnie, gdybym napisał, że w czasie, gdy żar lał się z nieba poszedłem kupić bułki. Przecież nikt racjonalny nie odczyta tego, że chciałem się usmażyć.
Natomiast do podobieństwa, to absolutnie nie uważam, że chodzi o płeć lub jakiekolwiek fizyczne podobieństwo. Można być podobnym na wiele sposobów. Np. przymioty.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Queza, skoro duch może być w kształcie ptaka, ale ptakiem nie jest, to analogicznie Bóg może być w kształcie człowieka ale człowiekiem nie jest.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: BoaDusiciel »

Moim zdaniem, skoro Duch Święty ma ptaka, to jest mężczyzną.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: booris »

Bobo,rozbrajasz mnie. :-D Bog przechadzal sie po ogrodzie podczas orzezwiajacego chlodu,spieszac po bulki.Dobre. :-D Podoba mi sie.Ja bym pomyslal ze moze po to by sie rozgrzac i zaczerpnac goracego pustynnego powietrza,a tu prosze,takie proste rozwiazanie-bulki.
Co do obrazu i podobienstwa-to przeciez Ty mnie zapytales,czy Bog jest mezczyzna i kobieta,tym samym wyraznie wskazujac na plciowosc.Ale rzecz w tym,ze uzywajac cytatu z Biblii probowales podwazyc fakt iz czlowiek zostal stworzony na obraz i podobienstwo,zgadza sie? A teraz oczekiwalbym odpowiedzi-tak czy nie? i absolutnie nie interesuje mnie Twoje zdanie dotyczace plciowosci,roznych rodzajow podobienstw i tym podobnej sciemy,bo nie to jest meritum.Wiec,stworzyl Bog czlowieka na swoj obraz i podobienstwo,czy nie?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Duch Święty jest mężczyzną ?

Post autor: Bobo »

Jesteś mistrzem zaciemniania tematu. Żeby uprościć, to zapytam:o co chodzi? Czy ja zaprzeczam, ze Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo? Cos tam niby sugerujesz, ale nie do końca by zaraz się wycofać i zagrać głupka, albo przynajmniej takiego ze mnie zrobić.
Coś tam sugerujesz, że Bóg się ochładzał a jak zanegowałem tą głupotę to... coś tam uciekasz w nie wiadomo co.
Przecież napisałem, że podobieństwo nie jest ani fizyczne ani związane z płcią. To za mało? No bo Ty coś sugerowałeś inaczej, ale motanie nieracjonalne to już nie moja dziedzina ale twoja, choć coś tam pleciesz o swoim niby racjonalnym podejściu do tematu.
Tak precyzyjnie, to: o co ci chodzi?
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”