Kiedy Duch Święty został dany?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

J 11:49-52 bp "(49) A jeden z nich, Kajfasz, który tego roku był najwyższym kapłanem powiedział im: - Niczego nie rozumiecie. (50) Nie myślicie też o tym, że lepiej dla nas, aby jeden człowiek umarł za naród, niżby cały naród miał zginąć. (51) Tego jednak nie powiedział sam z siebie, ale będąc tego roku najwyższym kapłanem wypowiedział proroctwo, że Jezus miał umrzeć za naród, (52) nie tylko za naród, lecz także, aby zebrać razem rozproszone dzieci Boże."

pod natchnieniem ducha świętego
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Anowi pisze:J 11:49-52 bp "(49) A jeden z nich, Kajfasz, który tego roku był najwyższym kapłanem powiedział im: - Niczego nie rozumiecie. (50) Nie myślicie też o tym, że lepiej dla nas, aby jeden człowiek umarł za naród, niżby cały naród miał zginąć. (51) Tego jednak nie powiedział sam z siebie, ale będąc tego roku najwyższym kapłanem wypowiedział proroctwo, że Jezus miał umrzeć za naród, (52) nie tylko za naród, lecz także, aby zebrać razem rozproszone dzieci Boże."

pod natchnieniem ducha świętego
bez natchnienia Ducha św.
BWJana 11:49 A jeden z nich, Kaifasz, który tego roku był arcykapłanem, rzekł do nich: Wy nic nie wiecie,
50 i nie myślicie, że lepiej jest dla nas, by jeden człowiek umarł za lud, niż żeby wszystek ten lud zginął.
51 A tego nie mówił sam z siebie, ale jako arcykapłan w owym roku prorokował, że Jezus miał umrzeć za naród.
52 A nie tylko za naród, lecz też aby zebrać w jedno rozproszone dzieci Boże.
53 Od tego też dnia naradzali się, aby go zabić.

Jako arcykapłan mógł być opętany, jako prorok- złym prorokiem. Ale to inny temat.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

kiedy duch święty został dany?

Post autor: Anowi »

jesteśmy w temacie - kiedy Kajfasz otrzymał ducha aby wypowiedzieć proroctwo?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Chcę wierzyć
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2011, 11:15
Kontakt:

Post autor: Chcę wierzyć »

Quster pisze:To bardzo wpisuje się w mentalność tamtych osób i środowisko w jakim żyli. Myślę że stąd biorą się różne spojrzenia na Syna Bożego, bo jedni chcieli Go wtłaczać w jakieś ramy, dawnych poglądów, albo tworzyli nowe, zamiast pozwolić aby Duch Święty był ich przewodnikiem do całej prawdy.

Tutaj też ponad wszelką wątpliwość stwierdzam że to Duch Święty jest naszym nauczycielem Prawdy a nie człowiek, grono, czy coś lub ktoś inny.
Niem niej dzieje się także przez ludzi. :-) Pan powołał nas do społeczności wierzących i często poucza nas przez starszych.

Efez 4:11 - I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,
4:12 - aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,

Warto też zastanowić sie nad tym do kiedy Duch wprowadzał w prawdę? Czy to miało jakiś punkt graniczny ? Czy trwa nadal ?
Efez 4:13 - aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,

Czyli, to trwa nadal aż dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej. Nie chodzi o ciągle nowe objawienia i proroctwa ale o to abyśmy my poznali tak jak powinniśmy poznać.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Chcę wierzyć pisze: Efez 4:13 - aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,

Czyli, to trwa nadal aż dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej. Nie chodzi o ciągle nowe objawienia i proroctwa ale o to abyśmy my poznali tak jak powinniśmy poznać.
Kiedy był dany? A bo to raz? Jeśli nie chodzi w ogóle o kontakt z żywym Bogiem, to właściwie co poznamy?
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jana 14:26 (dosłowny)
"Zaś pocieszyciel, - Duch - Święty, którego pośle - Ojciec w - imieniu mym, ów was nauczy wszystkiego i przypomni wam wszystko, co powiedziałem wam [ja]."

Jana 16:13 (dosłowny)
"Kiedy zaś przyjdzie on, - duch - prawdy, poprowadzi was w - prawdzie całej; nie bowiem mówić_będzie od siebie, ale ile usłyszy mówić_będzie, i - przychodzące oznajmi wam."
Ducha Chrystusowego,Ducha Świętego,który jest własnością Jestem Chrystusa, otrzymali wszyscy po śmierci Jezusa,fizycznego ciała,w którym mieszkał Chrystus podczas swojego pobytu na Ziemi.Pisze o tym Chrystus w "To jest Moje Słowo...".W NT o tym nie pisze,może zostało to usunięte,co jest bardzo prawdopodobne.

Zesłanie Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy,nie jest tym samym co otrzymanie przez nas Ducha Chrystusowego,przez którego Chrystus jest w nas wszystkich obecny jako Pan,Zbawiciel,Pocieszyciel,Duch Prawdy.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Pisze pisze, w NT.

Dzieje Apostolskie 2:38 A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
39 Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła.


Nie zamyka się to na Piotrze czy gatunku Piotra do jego śmierci, ale w imieniu Chrystusa a w Jego imieniu ewangelia miała być głoszona na całym świecie aż nadejdzie koniec.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”